PDA

Επιστροφή στο Forum : Bytheway Omnia Rom > Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM BDHJ3/CF3.5/FL3.1/100ΜΒ!!!

Σελίδες : [1] 2 3 4

gpap2004
18-05-2009, 18:22
Ελληνική BDHJ3 + .Net Compact Framework 3.5 + Adobe FlashLite 3.1 + Χωρίς Widgets + 100 Mb ελεύθερης μνήμης!

Πρόκειται ίσως για την καλύτερη ελληνική ROM , που ξεπερνά κάθε προηγούμενη! bigboss
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΟΜ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΟΘΟΝΗΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ!

Αφιερωμένη σε ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ που στηρίξατε τις προηγούμενες ROM μας και φυσικά σας παρέχεται ΔΩΡΕΑΝ! ;));));))

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/attachment.php?attachmentid=1475&stc=1&thumb=1&d=1242740302 (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/attachment.php?attachmentid=1475&d=1242740302)

Τα χαρακτηριστικά αυτής της ρομ είναι:

.Net Compact Framework 3.5 (CF 3.5) ενσωματωμένο, το οποίο βοηθά τις εφαρμογές να τρέχουν ακόμα πιο γρήγορα. H ROM είναι πιο γρήγορη από ποτέ άλλοτε!
Adobe FlashLite 3.1 (FL3.1) , το οποίο ενσωματώθηκε στη ρομ , αντικαθιστώντας το FL 2.1 που είχε αρχικά. Αυτό βοηθά τη ρομ να ανοίγει σχεδόν όλες τις σελίδες με flash περιεχόμενο και να ανοίγει επίσης σελίδες youtube videos.
iTouch Sensitivity , για να έχετε την καλύτερη ευαισθησία οθόνης, η οποία φτάνει πλέον σε κορυφαία επίπεδα.
Αφαιρέθηκαν τα Samsung Widgets. Θα σας δώσω ένα cab με Samsung Online Widgets για όσους θέλουν να τα εγκαταστήσουν, ειδικά τροποποιημένο για να παίζει με FL3.1. Απλά το εγκαθιστάται στην ΚΥΡΙΑ μνήμη και κάνετε επανεκκίνηση. Κατεβάζετε από εδώ: http://rapidshare.com/files/234423977/OnlineWidgetsFL3.1_by_gpap.rar
Αφαιρέθηκαν τα samsung .mp3 και samsung wallpapers. Θα χρειαστεί να βάλετε κάποιους δικούς σας ήχους ή και τους ίδιους που αφαίρεσα , βάζοντάς τους στην Αποθ. μου σε ένα φάκελλο που θα ονομάσετε My Ringtones. Τα κατεβάζετε από εδώ : http://rapidshare.com/files/223665665/mp3SamsungOriginal.rar Επίσης , τα Samsung wallpapers αν τα θέλετε, τα βάζετε σε ένα φάκελλο Οι Εικόνες μου μέσα στα My Documents στην Αποθ. μου. Τα κατεβάζετε και αυτά από εδώ: http://rapidshare.com/files/223665666/WallpapersSamsungOriginal.rar
Η μπαταρία, το GPS , το WiFi , είναι σε κορυφαία επίπεδα!
ΟΛΕΣ οι original εφαρμογές της Samsung διατηρήθηκαν .
Optimization αρχείων.
100 ΜΒ ελεύθερης μνήμης! Έτσι μπορείτε να έχετε ΑΦΘΟΝΟ χώρο στην κύρια μνήμη του τηλεφώνου σας και να βάλετε άφοβα ό,τι θέλετε, χωρίς να "γονατίζει" η συσκευή σε μνήμη!
Δείτε εδώ όλες τις MUST HAVE εφαρμογές που μπορείτε να βάλετε και να απογειώσετε και άλλο το ΟΜΝΙΑ σας , κάνοντάς το ακόμα πιο μοναδικό! http://www.bytheway.gr/portal2/forum/downloads.php?do=file&id=37
Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας!
Η καλύτερη ευαισθησία οθόνης που έχετε δει ποτέ σε ΟΜΝΙΑ!

Η ρομ χωρίς το phone part ( ράδιο) :
http://www.bytheway.gr/portal2/forum/downloads.php?do=file&id=38

Με DXIA2 ράδιο:
http://www.bytheway.gr/portal2/forum/downloads.php?do=file&id=34

Με BUIB1 ράδιο:
http://www.bytheway.gr/portal2/forum/downloads.php?do=file&id=35

Με DXID1 ράδιο:
http://www.bytheway.gr/portal2/forum/downloads.php?do=file&id=36

Με Β2 ράδιο:
http://www.bytheway.gr/portal2/forum/downloads.php?do=file&id=74

bagg21
18-05-2009, 18:25
εισαι απαιχτος....Για ακομα μια φορα !!

:thanks:

le_bron
18-05-2009, 20:59
Δε μας λυπασαι ρε φιλε θα το καψουμε το καημενο!!!! Μολις χτες εβαλα turbogr3 max!!!! Μερα παρα μερα θα αλλαζουμε ρομ με σενα που μπλεξαμε!!!!! Συγχαρητηρια φιλε, απαιχτος για μια ακομα φορα!!!!

kok8
18-05-2009, 21:12
Δε μας λυπασαι ρε φιλε θα το καψουμε το καημενο!!!! Μολις χτες εβαλα turbogr3 max!!!! Μερα παρα μερα θα αλλαζουμε ρομ με σενα που μπλεξαμε!!!!! Συγχαρητηρια φιλε, απαιχτος για μια ακομα φορα!!!!

Εγκρίνω και επαυξάνω, θέτοντας υπόψη και μια άλλη παράπλευρη ζημιά (collateral damage) τον πόνο που επιφέρει, σε μας τους προνομιούχους παντρεμένους, η συζυγική παντόφλα που σχεδόν πάντα συνοδεύεται από σχετική γκρίνια (πάλι στο κομπιούτερ είσαι ανεπρόκοπε κλπ):wacko:

Οπότε όπως είναι φυσικό με χαρμολύπη ευχαριστούμε τον κο gpap2004 για άλλη μια πρωτοτυπία...........:thanks:!YES!mpravo!:thanks:

iosifm
18-05-2009, 21:27
Ήμουν σίγουρος πως κάτι μεγάλο ετοιμαζόταν τις τελευταίες μέρες μιας και ο gpap ήταν κάπως ...εξαφανισμένος. Τι να πούμε άλλο εκτός από ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!!!!:respect::thanks::respect::tha nks::respect::thanks:

gpap2004
18-05-2009, 22:12
Παιδια,να ειστε καλα για τα προκαταβολικα σας λογια,μιας κ δεν τη δοκιμασατε ακομα..
Γραφω απο το ομνια,με αυτη τη ρομ,πιο γρηγορα κ με ακριβεια.
Η ευαισθησια οθονης κ η ταχυτητα,δεν παιζεται!Δεν νομιζω οτι υπαρχει καλυτερη ελληνικη ρομ!
Κ δεν ξερω αν μπορω να φτιαξω καλυτερη!
Θα την ανεβασω συντομα!

nikpapakos
18-05-2009, 22:15
Μιας και έφτιαξες μια από τις καλύτερες ρομ γιατί η MAX που χρησιμοποιώ έιναι κορυφαία θα μπορούσες να αφαιρέσεις μόνο το Shozu το οποίο και μνήμη καταλαμβάνει και δεν αναγνωρίζω το λόγο που υπάρχει; Σε ευχαριστώ για την μεγάλη σου προσπάθεια.:thanks:

Billytheking
18-05-2009, 22:25
Μπράβο Στέφανε, φαίνεται καταπληκτική ROM.
mpravo!mpravo!mpravo!

Θα την βάλω (αν και θα την ήθελα χωρίς το Net 3.5!!! :rolleyes!:)

Υ.Σ. Αν θες βοήθεια σε ΄κανα πάντρεμα...... :):)

sportbilly
18-05-2009, 22:25
φτου...και ειχα αποφασισει να βαλω την TurboGR3 max.την Παρασκευη πηρα το omnia και απο την πρωτη στιγμη θελω να το ΅πειραξω΅.
τι διαφορες εχει αυτη η εκδοση απο την turboGR3 max????
εχει καποια εκδοση ενσωματωμενο το spb ,γιατι το stylus δεν ειναι και οτι πιο βολικο υπαρχει...
ειδικα επειδη δεν ειναι ενσωματωμενο στη συσκευη.
σας ευχαριστω...θα κανω λιγο υπομονη...ημουν ακριβως πριν να εκτελεσω το exe της turbo...
υπομονη λοιπον μεχρι να μαθω τις διαφορες.......
:):)

kok8
18-05-2009, 22:27
Παιδια,να ειστε καλα για τα προκαταβολικα σας λογια,μιας κ δεν τη δοκιμασατε ακομα..
Γραφω απο το ομνια,με αυτη τη ρομ,πιο γρηγορα κ με ακριβεια.
Η ευαισθησια οθονης κ η ταχυτητα,δεν παιζεται!Δεν νομιζω οτι υπαρχει καλυτερη ελληνικη ρομ!
Κ δεν ξερω αν μπορω να φτιαξω καλυτερη!
Θα την ανεβασω συντομα!

Σεφ η δική μου παράκληση είναι αν είναι φυσικά δυνατό να ανεβούν οι υπόψη roms και με τον παλιό και αξιόπιστο boodaloader 1.6.4, καθώς όπως φυσικά θα θυμάσαι αντιμετώπισα πρόβλημα με το νέο bootloader 1.6.6. Αν δεν είναι πάλι δυνατό, θα μπορούσες να ανεβάσεις μόνο την έκδοση "που φαίνεται ως i900BDHJ2/BDHJ2 ,XXIH4" με τον παλιό bootloader;

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Γιώργος

Billytheking
18-05-2009, 22:29
Σεφ η δική μου παράκληση είναι αν είναι φυσικά δυνατό να ανεβούν οι υπόψη roms και με τον παλιό και αξιόπιστο boodaloader 1.6.4, καθώς όπως φυσικά θα θυμάσαι αντιμετώπισα πρόβλημα με το νέο bootloader 1.6.6. Αν δεν είναι πάλι δυνατό, θα μπορούσες να ανεβάσεις μόνο την έκδοση "που φαίνεται ως i900BDHJ2/BDHJ2 ,XXIH4" με τον παλιό bootloader;

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Γιώργος

Φίλε ο bootloader 1.6.6 είναι πολύ καλός και αξιόπιστος!!!!!

Θα είναι κρίμα να πάμε πίσω..... :(:(

kok8
18-05-2009, 22:43
Φίλε ο bootloader 1.6.6 είναι πολύ καλός και αξιόπιστος!!!!!

Θα είναι κρίμα να πάμε πίσω..... :(:(

Σωστό, αλλά διάβασε εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=10015&page=3) (posts 44 to 53) τι αντιμετώπισα.......

Λάβε υπόψη σου ότι χωρίς κανένα πρόβλημα εγκατέστησα τις ακόλουθες ρομ:

i900DXIA5official_nocscBU1,================>μέσω Bootloader 1.6.4
BDHJ3_IB2_NoWidg240409_by gpap,========>μέσω Bootloader 1.6.4
DXID1_MaxEdition_D1_ v.2_by gpap,========>μέσω Bootloader 1.6.4
BDHJ3_D1_NoWidgets24-4-09_by_gpap,======>μέσω Bootloader 1.6.4
BDHJ3_NoWidg240409_by_gpap (χωρίς ράδιο),=>μέσω Bootloader 1.6.4 (τρέχουσα ρομ)
XXHI4_phones_by_gpap=================>μέσω GrandPrix (τρέχων ράδιο)

Billytheking
18-05-2009, 22:53
Σωστό, αλλά διάβασε εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=10015&page=3) (posts 44 to 53) τι αντιμετώπισα.......

Λάβε υπόψη σου ότι χωρίς κανένα πρόβλημα εγκατέστησα τις ακόλουθες ρομ:

i900DXIA5official_nocscBU1,================>μέσω Bootloader 1.6.4
BDHJ3_IB2_NoWidg240409_by gpap,========>μέσω Bootloader 1.6.4
DXID1_MaxEdition_D1_ v.2_by gpap,========>μέσω Bootloader 1.6.4
BDHJ3_D1_NoWidgets24-4-09_by_gpap,======>μέσω Bootloader 1.6.4
BDHJ3_NoWidg240409_by_gpap (χωρίς ράδιο),=>μέσω Bootloader 1.6.4 (τρέχουσα ρομ)
XXHI4_phones_by_gpap=================>μέσω GrandPrix (τρέχων ράδιο)
Το έχω διαβάσει το πρόβλημα που αντιμετώπισες φίλε.

Πιστεύω όμως ότι κάτι σε σένα συνέβη και το θεωρώ τυχαίο.

Για να μην σου πω , πόσες ROM με τον 1.6.6, έχω φλασάρει........ :lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλά, τελικά, μπορείς και μόνος σου να το κάνεις αυτό!!!!

;));));))

makouin
18-05-2009, 22:56
Ελληνική BDHJ3 + .Net Compact Framework 3.5 + Adobe FlashLite 3.1 + Χωρίς Widgets + 100 Mb ελεύθερης μνήμης!

Πρόκειται ίσως για την καλύτερη ελληνική ROM , που ξεπερνά κάθε προηγούμενη! bigboss

Αφιερωμένη σε ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ που στηρίξατε τις προηγούμενες ROM μας και φυσικά σας παρέχεται ΔΩΡΕΑΝ! ;));));))

Τα χαρακτηριστικά αυτής της ρομ είναι:

.Net Compact Framework 3.5 (CF 3.5) ενσωματωμένο, το οποίο βοηθά τις εφαρμογές να τρέχουν ακόμα πιο γρήγορα. H ROM είναι πιο γρήγορη από ποτέ άλλοτε!
Adobe FlashLite 3.1 (FL3.1) , το οποίο ενσωματώθηκε στη ρομ , αντικαθιστώντας το FL 2.1 που είχε αρχικά. Αυτό βοηθά τη ρομ να ανοίγει σχεδόν όλες τις σελίδες με flash περιεχόμενο και να ανοίγει επίσης σελίδες youtube videos.
iTouch Sensitivity , για να έχετε την καλύτερη ευαισθησία οθόνης, η οποία φτάνει πλέον σε κορυφαία επίπεδα.
Αφαιρέθηκαν τα Samsung Widgets. Θα σας δώσω ένα cab με Samsung Online Widgets για όσους θέλουν να τα εγκαταστήσουν, ειδικά τροποποιημένο για να παίζει με FL3.1. Απλά το εγκαθιστάται στην ΚΥΡΙΑ μνήμη και κάνετε επανεκκίνηση. Κατεβάζετε από εδώ: http://rapidshare.com/files/234423977/OnlineWidgetsFL3.1_by_gpap.rar
Αφαιρέθηκαν τα samsung .mp3 και samsung wallpapers. Θα χρειαστεί να βάλετε κάποιους δικούς σας ήχους ή και τους ίδιους που αφαίρεσα , βάζοντάς τους στην Αποθ. μου σε ένα φάκελλο που θα ονομάσετε My Ringtones. Τα κατεβάζετε από εδώ : http://rapidshare.com/files/223665665/mp3SamsungOriginal.rar Επίσης , τα Samsung wallpapers αν τα θέλετε, τα βάζετε σε ένα φάκελλο Οι Εικόνες μου μέσα στα My Documents στην Αποθ. μου. Τα κατεβάζετε και αυτά από εδώ: http://rapidshare.com/files/223665666/WallpapersSamsungOriginal.rar
Η μπαταρία, το GPS , το WiFi , είναι σε κορυφαία επίπεδα!
ΟΛΕΣ οι original εφαρμογές της Samsung διατηρήθηκαν .
Optimization αρχείων.
100 ΜΒ ελεύθερης μνήμης! Έτσι μπορείτε να έχετε ΑΦΘΟΝΟ χώρο στην κύρια μνήμη του τηλεφώνου σας και να βάλετε άφοβα ό,τι θέλετε, χωρίς να "γονατίζει" η συσκευή σε μνήμη!
Δείτε εδώ όλες τις MUST HAVE εφαρμογές που μπορείτε να βάλετε και να απογειώσετε και άλλο το ΟΜΝΙΑ σας , κάνοντάς το ακόμα πιο μοναδικό! http://rapidshare.com/files/227818823/TurboGR_Must_Have_Apps_v2.rar

Η ρομ χωρίς το phone part ( ράδιο) :
σύντομα...

Με DXIA2 ράδιο:
σύντομα....

Με BUIB1 ράδιο:
σύντομα...

Με XXIB2 ράδιο:
σύντομα...

Με DXID1 ράδιο:
σύντομα...

Και εδώ η ίδια ρομ αλλά σε έκδοση που να φαίνεται ως i900BDHJ2/BDHJ2 ,XXIH4 ώστε να έχετε την εγγύηση! :respect:
Σύντομα...

Ελπιζω να την εχουμε και χωρις το ραδιο με την μετονομασια σε i900BDHJ2
Την περιμενω πως και πως.....!YES!

kok8
18-05-2009, 22:59
........Αλλά, τελικά, μπορείς και μόνος σου να το κάνεις αυτό!!!!

;));));))

Tι εννοείς μπορώ και μόνος μου; Εννοείς ότι αν ανέβει μια ρομ με τον νέο Bootaloader μπορώ να την εγκαταστήσω με τον παλιό;

gpap2004
18-05-2009, 23:01
χα!χα!χαμος!μπραβο παιδια!
Με τον 1.6.4 τις εκανα,παρολο που οντως ο 1.6.6 ειναι καλυτερος οπως λεει κ ο Βασιλης,αλλα οταν η ρομ δεν εχει ραδιο με τον 1.6.6 εμφανιζε το τηλεφωνακι με το κιτρινο τριγωνο.Αν κ αυτο δεν δημιουργει προβλημα,ωστοσο θα ξενισει πολλους κ αποφασισα να το αποφυγω.

Billytheking
18-05-2009, 23:06
Tι εννοείς μπορώ και μόνος μου; Εννοείς ότι αν ανέβει μια ρομ με τον νέο Bootaloader μπορώ να την εγκαταστήσω με τον παλιό;
Ακριβώς. bigboss :lol::lol::lol::lol::lol:

kok8
18-05-2009, 23:12
Ακριβώς. bigboss :lol::lol::lol::lol::lol:
Ρε εσείς βαλθήκατε να με τρελάνετε..........

Πως είναι κάτι τέτοιο εφικτό.....

Το κερατό μου να μην είμαι στη συνάντηση να σας ζαλίσω......

Σας ευχαριστώ πολύ, billytheking αν μπορείς και είναι εύκολο μου λες πως; Αν είναι κάτι περίπλοκο άστο καθώς ο σεφ τις ανεβάζει με τον παλιό Bootloader....

Billytheking
18-05-2009, 23:14
Ρε εσείς βαλθήκατε να με τρελάνετε..........

Πως είναι κάτι τέτοιο εφικτό.....

Το κερατό μου να μην είμαι στη συνάντηση να σας ζαλίσω......

Σας ευχαριστώ πολύ, billytheking αν μπορείς και είναι εύκολο μου λες πως; Αν είναι κάτι περίπλοκο άστο καθώς ο σεφ τις ανεβάζει με τον παλιό Bootloader....
ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΤΕ!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

kok8
18-05-2009, 23:17
ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΤΕ!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Απαγορεύονται οι άδειες λόγω εκλογών................:(

Billytheking
18-05-2009, 23:19
Απαγορεύονται οι άδειες λόγω εκλογών................
Υποψήφιος και σε..... ρε πατριώτη!!! ΠΡΟΕΔΡΟΣ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Πλάκα κάνω. Το ξέρω φίλε για τις άδεις. Που να πάρει gggggggrrrrrrrrr :mad!::mad!::mad!::mad!:

makisgk
19-05-2009, 00:25
Μπραβο φιλε Στεφανε και συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sadiagraxa
19-05-2009, 12:49
Με ποιο ραδιο ειναι προτιμοτερο να την βαλω για το δικτυο Cosmote ?

Δεν με ενδιαφερει η εγγυηση, απλα θελω το καλυτερο ραδιο κατα τη γνωμη σας...

tolistr
19-05-2009, 14:04
Μπραβο Στεφανε με την πρωτη ευκαιρια θα την βαλω!YES!!YES!!YES!

mageor
19-05-2009, 14:17
Gpap εισαι απεκτος....καλα που είσαι και συ και φυσικα και αρκετοι ακόμα που ασχολούνται με πάθος και γουστάρουμε την κινητάρα μας....διορθώστε με αν κανω λάθος...σαν να εχω διαβάσει ότι ο Opera browser εχει κυκλοφορήσει σε νεότερες εκδόσεις που όμως δεν μπορούμε να βάλουμε λόγω του ότι ειναι εγκατεστημενος στην rom....αν ισχύει κατι τετοιο μηπως θα μπορουσες gpap να εξετασεις την πιθανότητα να προσθεσεις τον καινουργιο Opera....αν προσφερει κατι φυσικά....ευχαριστώ....keep up the good work

giorgos79
19-05-2009, 15:18
ao pou thn katevazoume re paidia aythn thn rom gpap eisai tromeros exw thn turbo gr3 kai den exw na pw kouventa

ploukop
19-05-2009, 16:14
Φίλε Gpap ευτυχώς που το ανακοίνωσες!!! Μόλις είχα βάλει την TurboGR MAX και άρχιζα να βάζω σιγά-σιγά τα προγράμματα. Και από κει που έβαλα δειλά (λόγω φόβου απειρίας) την πρώτη TurboGR, δεν προλαβαίνω να αλλάζω ROM. Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά για όλα όσα μου έμαθες και τα όσα έχω να μάθω ακόμα από σένα. Συγχαρητήρια!!!!!!

Edit: Θα την αλλάξω την υπογραφή μου σύντομα!

leoman
19-05-2009, 16:27
ao pou thn katevazoume re paidia aythn thn rom gpap eisai tromeros exw thn turbo gr3 kai den exw na pw kouventaΑκομη δεν ανεβηκε. Κανε λιγο υπομονη.

gpap2004
19-05-2009, 16:35
καλά , είστε όλοι τρομεροί και φυσικά σας ευχαριστώ όλους! Δεν σας προλαβαίνω! 27 ολόκληρα ποστ και ακόμη η ρομ δεν ανέβηκε!χε!χε! Δηλαδή όταν ανέβει ( ανεβαινει παιδιά ... απόψε θα την έχετε...) τι θα γράφετε!!! :lol:

Η ρο δεν έχει widgets. Εγώ στη δική μου έβαλα το cabάκι που σας έδωσα στο πρωτο ποστ και έχω online widgets όπως βλέπετε στα screenshots:

gpap2004
19-05-2009, 16:44
Με ποιο ραδιο ειναι προτιμοτερο να την βαλω για το δικτυο Cosmote ?

Δεν με ενδιαφερει η εγγυηση, απλα θελω το καλυτερο ραδιο κατα τη γνωμη σας...
Βάλε το Α2 φίλε μου. Και εγώ σε αυτό έχω καταλήξει.

Gpap εισαι απεκτος....καλα που είσαι και συ και φυσικα και αρκετοι ακόμα που ασχολούνται με πάθος και γουστάρουμε την κινητάρα μας....διορθώστε με αν κανω λάθος...σαν να εχω διαβάσει ότι ο Opera browser εχει κυκλοφορήσει σε νεότερες εκδόσεις που όμως δεν μπορούμε να βάλουμε λόγω του ότι ειναι εγκατεστημενος στην rom....αν ισχύει κατι τετοιο μηπως θα μπορουσες gpap να εξετασεις την πιθανότητα να προσθεσεις τον καινουργιο Opera....αν προσφερει κατι φυσικά....ευχαριστώ....keep up the good work
Ναι υπάρχει ο opera σε νέα έκδοση, αλλά δυστυχώς δεν έχει στα ελληνικά. Και έτσι δεν θέλησα να την αλλάξω. Άλλωστε ο opera της ελληνικης ρομ είναι εξαιρετικός και με FL3.1 και CF 3.5 απλά πετάει και ανοίγει τα πάντα! Το browsing σε αυτή τη ρομ είναι τρομερό!

Billytheking
19-05-2009, 18:18
οκ Φίλε!!!! mpravo!mpravo!mpravo!

Την δοκιμάζω πρώτα με το D1.

Ανυπομονώ!!!! :):):)

makouin
19-05-2009, 18:44
Εγω την περιμενω παλι σκετη με την ονομασια ΒDHJ2 γιατι σε μενα η εγγυηση μετραει :lol:

kok8
19-05-2009, 18:50
Εγω την περιμενω παλι σκετη με την ονομασια ΒDHJ2 γιατι σε μενα η εγγυηση μετραει :lol:

Το ίδιο και εγώ......ellectro

makouin
19-05-2009, 19:53
Η ρομ στο πρωτο ποστ και στο πρωτο link που ηδη διατηθεται χωρις ραδιο ειναι με την κανονικη της ονομασια ή μετονομασμενη?

makisgk
19-05-2009, 21:05
αντε φιλε Στεφανε και δεν μπορουμε να περιμενουμε αλλο.

EchiDNA
19-05-2009, 21:21
Μόλις την έβαλα!!!

Πρώτες εντυπώσεις:
1) 100ΜΒ και κάτι, ελεύθερος χώρος πραγματικά!!!
2) το touch απίστευτο.... πιο καλό από ποτέ!!! Που να αλλάξουμε και τις ρυθμίσεις από το fav settings, θα κάνει κίνηση πριν το δάχτυλο ακουμπίσει στην οθόνη!!! :lol::lol::lol:
3) όλα τρέχουν ταχύτατα!!!

Την δοκίμασα με το Β2 ράδιο!!!

Την απολαμβάνω για λίγο και επιστρέφω!!!

gpap :respect::respect::respect:

Billytheking
19-05-2009, 21:26
Μου άρχισε το φλασάρισμα (downloader 1.6.4) με ένα υπέροχο θαυμαστικό/κινητό!!!!!

Περιμένω να δω που θα καταλήξει!!! :?:?:?

gpap2004
19-05-2009, 21:44
Μπράβο παιδιά! Βασίλη, μην σε απασχολεί το κινητό με το θαυμαστικό, μια χαρά θα μπει η ρομ!

gpap2004
19-05-2009, 21:45
Η ρομ στο πρωτο ποστ και στο πρωτο link που ηδη διατηθεται χωρις ραδιο ειναι με την κανονικη της ονομασια ή μετονομασμενη?
Είναι η κανονική. Η μετονομασμένη αυριο...:)

EchiDNA
19-05-2009, 22:08
Μου άρχισε το φλασάρισμα (downloader 1.6.4) με ένα υπέροχο θαυμαστικό/κινητό!!!!!

Περιμένω να δω που θα καταλήξει!!! :?:?:?
και σε μένα το έκανε, αλλά όλα καλά!!!

Billytheking
19-05-2009, 22:13
Μπράβο παιδιά! Βασίλη, μην σε απασχολεί το κινητό με το θαυμαστικό, μια χαρά θα μπει η ρομ!
:lol::lol::lol::lol::lol:

το ξέρω Στέφανε και δεν στενοχωρήθηκα καθόλου!!!!

Το ανέφερα απλά για τους υπολοίπους που πιθανόν να τρομάξουν, χαχαχαχαχ.

Λοιπόν,

συγχαρητήρια φίλε. mpravo!mpravo!mpravo!mpravo!mpravo!mpravo!mpravo!

Πιστεύω μακράν η καλύτερή σου ROM.

Ευαισθησία (και ξέρεις τι κακός είμαι σ' αυτό το θέμα....:D:D) τέλεια, απλά απίστευτη.

Ο Orera, τρέχει σαν μουρλός!!!!!!

Εγκατέστησα ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ (ακόμα και το Spb Mobile Shell 3.0.1) στην Αποθ. μου, και κανένα πρόβλημα.
Το κατεβατό (η συρόμενη λίστα) των προγραμμάτων, τσουλάει σαν νεράκι.

Ρε συ μήπως το παράκανες!!!! :?:?:? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Από σήμα και GPS ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΆ, φοράω το D1 και πρόβλημα κανένα!!

Τι να πω Στέφανε, μας έδωσες μια ROM ,

ΚΑΜΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ SAMSUNG !!!!

:respect::respect::respect::respect:

------------------------------------------

iosifm
19-05-2009, 22:21
Είναι η κανονική. Η μετονομασμένη αυριο...:)
με ράδιο θα την έχουμε απόψε ή αύριο;; mpravo!mpravo!mpravo!

tolistr
19-05-2009, 22:26
Στεφανε την κατεβαζω να την βαλω και εγω,μια ερωτηση θα ηθελα να σου κανω, πρεπει να εγκαταστησουμε και τον Flash Player 7 η δεν χρειαζεται?

gpap2004
19-05-2009, 22:27
με ράδιο θα την έχουμε απόψε ή αύριο;; mpravo!mpravo!mpravo!
Απόψε! Ηδη με Β1 ραδιο ανέβηκε!

gpap2004
19-05-2009, 22:28
Στεφανε την κατεβαζω να την βαλω και εγω,μια ερωτηση θα ηθελα να σου κανω, πρεπει να εγκαταστησουμε και τον Flash Player 7 η δεν χρειαζεται?
Δεν χρειάζεται! Υπάρχει ενσωματωμενος ο FL3.1 !

sadiagraxa
19-05-2009, 23:23
Με DXIA2 ράδιο:
http://rapidshare.com/files/234914831/BestGreekRom_A2_by_gpap.rar

Περασα την Rom με το Α2 ραδιο, οπως μου ειπες gpap ;))
Ξεκιναω αμεσως τις εγκαταστασεις εφαρμογων !!!

Μόλις την έβαλα!!!

2) το touch απίστευτο.... πιο καλό από ποτέ!!! Που να αλλάξουμε και τις ρυθμίσεις από το fav settings, θα κάνει κίνηση πριν το δάχτυλο ακουμπίσει στην οθόνη!!! :lol::lol::lol:

Μηπως αν βαλουμε τα Fav Hackings, χαλασουμε την ευαισθησια τελικα;
Να το πειραξω η να μην το πειραξω ;;;
Κι αν το πειραξω, ποιες ειναι οι ρυθμισεις που κανω στο Fav Hackings;

Υ.Γ: RESPECT στον gpap :respect::respect:

Billytheking
19-05-2009, 23:35
Μηπως αν βαλουμε τα Fav Hackings, χαλασουμε την ευαισθησια τελικα;
Να το πειραξω η να μην το πειραξω ;;;
Κι αν το πειραξω, ποιες ειναι οι ρυθμισεις που κανω στο Fav Hackings;

Μην το πειράξεις καθόλου φίλε μου.

Η ευαισθησία της οθόνης είναι κορυφαία!!! :):)

iosifm
19-05-2009, 23:40
:(Έχω κάνει και εγώ την εγκατάσταση αλλά κάτι δε λειτουργεί σωστά. Έχω κάνει hard reset μετά την εγκατάσταση (τόσο στη κύρια μνήμη όσο και στην αποθήκη μου). ¨οταν δοκιμάσω όμωςνα τρέξω ένα πρόγραμμα που έχω κα΄νει εγκατάσταση πέρνω το μήνυμα "Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου...... Δεν είναι υπογεγραμμένο με αξιόπιστο πιστοποιητικό ή κάποιο από τα στοιχεία του δεν μπορεί να βρεθεί. Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, δοκιμάστε να επαναλάβετε την εγκατάσταση του αρχείου ή να το επαναφέρετε"
Εδώ να πω πως το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα όταν προσπάθησα να ξαναπεράσω ελληνική ρομ??? Τι φταίει????:(

Υ.Γ Μετά από soft reset: "Παρουσιάστηκε πρόβλημα με το services.exe Ενημερώστε τη Microsoft σχτικά με το πρόβλημα...

sadiagraxa
20-05-2009, 00:49
Μην το πειράξεις καθόλου φίλε μου.

Η ευαισθησία της οθόνης είναι κορυφαία!!! :):)

Εχεις απολυτο δικιο ;))
Καμια αναγκη για πειραγμα της ευαισθησιας !
Απλα "πεταει" :DDD

Grats gpap mpravo!mpravo!mpravo!

mikest
20-05-2009, 00:58
Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά

le_bron
20-05-2009, 02:21
Παιδια η ευαισθησια οθονης ειναι απιστευτη!!! Μπραβο gpap για αλλη μια φορα. Μολις την εγκατεστησα ειχε 100 mb ελευθερα μετα το hard reset 91... Ποιος ξερει.

mtrevl
20-05-2009, 04:03
μόλις κατέβασα και πάω για εγχείρηση !!! thanks... keep up the good work!

le_bron
20-05-2009, 05:20
Φιλε αν την εβαλες ποσα mb ελευθερα σου εχει μετα απο hard reset?

gpap2004
20-05-2009, 07:53
:(Έχω κάνει και εγώ την εγκατάσταση αλλά κάτι δε λειτουργεί σωστά. Έχω κάνει hard reset μετά την εγκατάσταση (τόσο στη κύρια μνήμη όσο και στην αποθήκη μου). ¨οταν δοκιμάσω όμωςνα τρέξω ένα πρόγραμμα που έχω κα΄νει εγκατάσταση πέρνω το μήνυμα "Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου...... Δεν είναι υπογεγραμμένο με αξιόπιστο πιστοποιητικό ή κάποιο από τα στοιχεία του δεν μπορεί να βρεθεί. Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, δοκιμάστε να επαναλάβετε την εγκατάσταση του αρχείου ή να το επαναφέρετε"
Εδώ να πω πως το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα όταν προσπάθησα να ξαναπεράσω ελληνική ρομ??? Τι φταίει????:(

Υ.Γ Μετά από soft reset: "Παρουσιάστηκε πρόβλημα με το services.exe Ενημερώστε τη Microsoft σχτικά με το πρόβλημα...

απενεργοποιησε στην καρτελα ρυθμισεις την αποστολη αναφορας σφαλματων.

gpap2004
20-05-2009, 07:56
Πραγματι,δεν χρειαζεται να βαλετε το προγραμμα Fav.Hack.Η ευαισθησια ειναι βουτυρο,ακομα κ αν δεν εχετε στοιχισει τελεια την οθονη!

iosifm
20-05-2009, 09:46
απενεργοποιησε στην καρτελα ρυθμισεις την αποστολη αναφορας σφαλματων.
Αυτό δεν είναι για να μην μου εμφανίζει απλώς το μήνυμα;;;;
Τι γίνεται με τα προγράμματα που δεν μπορώ να εγκαταστήσω;;;;

makouin
20-05-2009, 10:40
Πρεπει να εχουν προβλημα τα link για το κατεβασμα

jgeorg2003
20-05-2009, 11:32

Φίλε μου, μόλις τώρα τα δοκίμασα όλα....Ειναι εντάξει..

Πάτησες πάνω δεξιά το Download ?????

gpap2004
20-05-2009, 12:01
Αυτό δεν είναι για να μην μου εμφανίζει απλώς το μήνυμα;;;;
Τι γίνεται με τα προγράμματα που δεν μπορώ να εγκαταστήσω;;;;
Να μην εμφανιζει το μηνυμα,ναι.
Τα προγράμματα αυτά τα έχεις σε .cab αρχεια στην κάρτα σου;Πέρασε τα στον σκληρο του υπολογιστή σου και κάνε φορματ την ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ. Ξαναβάλτα μετά και θα εισαι ΟΚ. Μην κάνεις φορματ αν η κάρτα μνημης σου είναι 1 Gb και έχει το εργοστασιακό GARMIN γιατι δεν θα το ξαναβρεις...

Κάποιο είχε προβλημα ( αυτο με την Α2 το λινκ είναι ιδιο με το NoRadio , αλλά θα τα φτιάξω όλα το μεσημεράκι από το δικό μου PC). :)

Jimmi
20-05-2009, 12:02
Μια ερωτηση. Μπορουμε να εχουμε τα κανονικα Widgets και οχι τα ta online widgets ? Υπαρχουν τα κανονικα σε cab και αν τα βαλουμε τα δουλευουν σωστα ?

gpap2004
20-05-2009, 12:03
Περιμένω να ακούσω τα νέα σας για την ΜΠΑΤΑΡΙΑ! Σε εμένα , με Α2 ράδιο, απο χθες το πρωί, φορτισμένο, έχω ακόμη 3 μπάρες μπαταρίας!!!!!!!!

Jimmi
20-05-2009, 12:10
Βαζαμε μαζι post και μαλλον δεν το ειδες ... Μπορουμε να βαλουμε τα κανονικα Widgets και οχι τα Online ?? Υπαρχουν σε cab τα κανονικα widgets ?? Καιαν τα βαλουμε θα δουλευουν σωστα ?

gpap2004
20-05-2009, 12:10
Μια ερωτηση. Μπορουμε να εχουμε τα κανονικα Widgets και οχι τα ta online widgets ? Υπαρχουν τα κανονικα σε cab και αν τα βαλουμε τα δουλευουν σωστα ?
Χα!χα! Είσαι ο πρώτος που θέλει τα κανονικά widgets! Όλοι προτιμουν τα online widgets για να βάζουν καινουρια από ιντερνετ !!
Ωστόσο, υπάρχουν και τα απλά widgets σε .cab και θα το ανεβάσω το μεσημέρι! Stay in touch!

Jimmi
20-05-2009, 12:31
Χα!χα! Είσαι ο πρώτος που θέλει τα κανονικά widgets! Όλοι προτιμουν τα online widgets για να βάζουν καινουρια από ιντερνετ !!
Ωστόσο, υπάρχουν και τα απλά widgets σε .cab και θα το ανεβάσω το μεσημέρι! Stay in touch!

χααχαχ σας επριζα με τα Online Widgets και τωρα σας πριζω με τα κανονικα !! :lol::lol::lol: Απλα με χαλαει λιγο αυτο το ... 1 New message. Προτιμω να τα βλεπω ολα Ελληνικα !

gpap2004
20-05-2009, 12:57
χααχαχ σας επριζα με τα Online Widgets και τωρα σας πριζω με τα κανονικα !! :lol::lol::lol: Απλα με χαλαει λιγο αυτο το ... 1 New message. Προτιμω να τα βλεπω ολα Ελληνικα !
Αμάν ρε συ jimmi!!YES! όντως μας έβαλες στο τρυπάκι με τα onl.widg. και τωρα θες απλά widg; :lol:
Το "κακό" είναι ότι και τα απλά widgets δεν ταχω στα ελληνικά...:(

Jimmi
20-05-2009, 13:17
Αμάν ρε συ jimmi!!YES! όντως μας έβαλες στο τρυπάκι με τα onl.widg. και τωρα θες απλά widg; :lol:
Το "κακό" είναι ότι και τα απλά widgets δεν ταχω στα ελληνικά...:(

Οποτε αστο.. Περναω τα Online .. και θα το συνιθισει το ματι μου που θα παει ! :lol::lol:

ploukop
20-05-2009, 13:37
Φίλε Gpap, το link για τη rom_A2, δίνει ξανά τη rom χωρίς radio.

fanarakia
20-05-2009, 14:40
Συγχαρητηρια ρε παιδια (grap,nectons...) !!
Σημερα εβαλα την "Καλυτερη ελληνικη ΡΟΜ" είναι όντως η καλυτερη!!!
Τις εχω δοκιμασει ολες τις ελληνικες!!
(Σας παρακολουθω πολυ καιρο.. εχω πάθει πλακα με την παρεα εδω μεσα!! Η καλυτερη παρεα !! Μ'εχετε βοηθησει παρα πολυ στο να εξερευνησω το καλυτερο κινητο !! Ευχαριστω πολυ !!)

iosifm
20-05-2009, 16:08
Να μην εμφανιζει το μηνυμα,ναι.
Τα προγράμματα αυτά τα έχεις σε .cab αρχεια στην κάρτα σου;Πέρασε τα στον σκληρο του υπολογιστή σου και κάνε φορματ την ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ. Ξαναβάλτα μετά και θα εισαι ΟΚ. Μην κάνεις φορματ αν η κάρτα μνημης σου είναι 1 Gb και έχει το εργοστασιακό GARMIN γιατι δεν θα το ξαναβρεις...
Ούτε αυτό δούλεψε. Αρχικά φάνηκε να δουλεύουν 2-3 προγράμματα αλλά μετά από soft reset, αρχίσαμε πάλι τα ίδια. Σημείωσε πως έχω κάνει hard reset παντού (Η συσκευή μου, η αποθήκη μου, κάρτα αποθήκης) και έχω περάσει τη ρομ με άλλο ράδιο για να δω μήπως καταφέρω κάτι, αλλά :(:(:(:(:(:(

gpap2004
20-05-2009, 16:17
Φίλε Gpap, το link για τη rom_A2, δίνει ξανά τη rom χωρίς radio.
To ξέρω, θα το φτιάξουμε.

Ούτε αυτό δούλεψε. Αρχικά φάνηκε να δουλεύουν 2-3 προγράμματα αλλά μετά από soft reset, αρχίσαμε πάλι τα ίδια. Σημείωσε πως έχω κάνει hard reset παντού (Η συσκευή μου, η αποθήκη μου, κάρτα αποθήκης) και έχω περάσει τη ρομ με άλλο ράδιο για να δω μήπως καταφέρω κάτι, αλλά :(:(:(:(:(:(
Πραγματικά δεν το καταλαβαινω! Πως είναι δυνατόν!
Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Τα αρχεία που έχεις , είναι .cab. Οχι .rar , έτσι; Γιατί στο PC μοιαζουν.

Billytheking
20-05-2009, 16:21
Συγχαρητηρια ρε παιδια (grap,nectons...) !!
Σημερα εβαλα την "Καλυτερη ελληνικη ΡΟΜ" είναι όντως η καλυτερη!!!
Τις εχω δοκιμασει ολες τις ελληνικες!!
(Σας παρακολουθω πολυ καιρο.. εχω πάθει πλακα με την παρεα εδω μεσα!! Η καλυτερη παρεα !! Μ'εχετε βοηθησει παρα πολυ στο να εξερευνησω το καλυτερο κινητο !! Ευχαριστω πολυ !!)
Φαναράκια! ...... έλα στα Σαμαράκια! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια φίλε!!! :):):)

Ευκαιρία η συνάντηση στις 29 Μαΐου για να τα πούμε και να γνωριστούμε από κοντά.

Βλέπω από Ξάνθη, ............. ε, δεν είναι και πολύ μακριά!!! :?:?:?

Πάνε εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=10681) (αν δεν το έχεις δει) και ρίξε μια ματιά τι ετοιμάζουμε στη Σαλονίκη!

:):):):)

iosifm
20-05-2009, 16:24
To ξέρω, θα το φτιάξουμε.

Πραγματικά δεν το καταλαβαινω! Πως είναι δυνατόν!
Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Τα αρχεία που έχεις , είναι .cab. Οχι .rar , έτσι; Γιατί στο PC μοιαζουν.
Είναι .cab 1000% σίγουρος. Σε όποιαδήποτε αγγλική ρομ δουλεύουν μια χαρά (ενδιάμεσα πέρασα και μία αγγλική ρομ για να ελάγξω τι γίνεται) . Στην ελληνική ρομ, με όποιο ράδιο και αν δοκιμάσω τίποτα δε λειτουργεί (νέα προγράμματα).
Να ρωτήσω και εγώ κάτι χαζό;;; Το τηλέφωνο το πήρα από εξωτερικό. Είναι δυνατόν να παίζει σημασία;;;

gpap2004
20-05-2009, 16:34
Είναι .cab 1000% σίγουρος. Σε όποιαδήποτε αγγλική ρομ δουλεύουν μια χαρά (ενδιάμεσα πέρασα και μία αγγλική ρομ για να ελάγξω τι γίνεται) . Στην ελληνική ρομ, με όποιο ράδιο και αν δοκιμάσω τίποτα δε λειτουργεί (νέα προγράμματα).
Να ρωτήσω και εγώ κάτι χαζό;;; Το τηλέφωνο το πήρα από εξωτερικό. Είναι δυνατόν να παίζει σημασία;;;
Οχι. Δοκιμασε να βαλεις κάποιο πρόγραμμα που είναι .exe ( μεσω υπολογιστη δηλαδή).

Κάτι ακόμα: βάλε ένα καμπάκι στην Αποθ. μου και τρεξτο.
Αν δεν τρεχει, βαλτο στην κύρια μνημη και δες αν τρεχει εκει.

sadiagraxa
20-05-2009, 16:34
Χθες που ειχες ανεβασει τις Rom στο Rapidhare ολα τα links ηταν ενταξει...

Τωρα απ'οτι ειδα, "No radio" με την "A2" δινουν και τα 2 link την "A2" !!!

gpap2004
20-05-2009, 16:36
Χθες που ειχες ανεβασει τις Rom στο Rapidhare ολα τα links ηταν ενταξει...

Τωρα απ'οτι ειδα, "No radio" με την "A2" δινουν και τα 2 link την "A2" !!!
Αυτό φτιάχνω...:)

EDIT: όλα τα λινκς είναι ΟΚ τώρα! !YES!

macattack
20-05-2009, 16:46
φορτιζω και ......οπλιζω.πριν καν την δω gpap!YES!:respect::respect::respect:ellectro:thank s:

iosifm
20-05-2009, 16:59
Κάτι ακόμα: βάλε ένα καμπάκι στην Αποθ. μου και τρεξτο.
Αν δεν τρεχει, βαλτο στην κύρια μνημη και δες αν τρεχει εκει.
Στην αποθήκη μου δε δουλέυει.
στην κύρια μνήμη δούλεψε

nectons
20-05-2009, 17:05
Πω στέφανε.. έβαλα σε ενός φίλου σήμερα (γιατί εγώ δεν έχω ομνια τη συγκεκριμένη φάση) και η ευαισθησία είναι πραγματικά ανεπανάληπτο. Πάνε όλα σφαίρα κοαμμάτια και δεν κολλάει με τίποτε. Κανένας δισταγμός. Διαχείρηση ενέργειας σε όλο το μεγαλείο. Ελπίζω να είναι ακριβώς 50/50 και να μη χάνει σε γκάζια και να μη χάνει σε ταχύτητα.

Θα έλεγα με 99% σιγουριά ότι μάλλον στο θέμα Ελληνικής ρομ οσότου βγει κάτι πραγματικά επαναστατικό, είναι η ρομ που αναδυκνύει το ομνια ως το καλύτερο κινητό πανελαδικώς από οποιαδήποτε μάρκ / μοντέλο με windows mobile.

Εύγε Στέφο ζωγράφισες.. ΠΑΛΙ..

:respect:

kontiza1
20-05-2009, 18:30
μπράβο και από εμένα ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα ευχαριστώ πολύ!!!

gpap2004
20-05-2009, 19:36
Στην αποθήκη μου δε δουλέυει.
στην κύρια μνήμη δούλεψε
Σκέφτηκα μια ακόμη λύση στο πρόβλημά σου και πιστεύω θα πετύχει:
Να μετονομάσεις την Κάρτα Μνήμης σε Storage Card.
Τότε θα τρεξουν τα καμπάκια σου.
Πως θα το κάνεις αυτό;
Με έναν Registry Editor κάνε τα εξής:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\State\Samsung\SDCARD]
"ExStorageFolder"="Storage Card"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\ SDMemory]
"Folder"="Storage Card"

Κάνε ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ στο τέλος.

clio1400
20-05-2009, 19:36
Πραγματικά σούπερ η νέα rom !!! Την έβαλα σε ενα φιλαράκι που είχε μαμά firmware και επαθε πολιτισμικο σοκ :P Περιμένουμε με αγωνία την έκδοση σε μανιλλα :respect:

gpap σε ευχαριστούμε για την φανταστικη σου δουλειά !!!

mikest
20-05-2009, 20:23
Τα κατάφερα. την εγκατέστησα,νομίζω. μόλις τελείωσα την εγκατάσταση και έκανα το hard reset μου βγάζει ένα κιτρινο τριγωνάκι με το θαυμαστικό και ένα κινητο. Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος?

xagios
20-05-2009, 20:23
Σε ευχαριστω και εγω που μοιραζεσαι μαζι μας ολα αυτα που κανεις με κοπο ..Μπραβο σου mpravo!!YES!mpravo!:thanks:

iosifm
20-05-2009, 20:26
Σκέφτηκα μια ακόμη λύση στο πρόβλημά σου και πιστεύω θα πετύχει:
Να μετονομάσεις την Κάρτα Μνήμης σε Storage Card.
Τότε θα τρεξουν τα καμπάκια σου.
Πως θα το κάνεις αυτό;
Με έναν Registry Editor κάνε τα εξής:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\State\Samsung\SDCARD]
"ExStorageFolder"="Storage Card"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\ SDMemory]
"Folder"="Storage Card"

Κάνε ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ στο τέλος.
Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει. Έχω εγκαταστήσει το resco registry στην κύρια μνήμη και ούτε από εκεί με αφήνει τώρα να το τρέξω; :(:(
Καμιά άλλη εισήγηση ή να γυρίσω σε αγγλική ρομ;
Υ.Γ GPAP Αν γυρίσω σε αγγλική, ποια θεωρείς καλύτερη;;;

gpap2004
20-05-2009, 20:42
Τα κατάφερα. την εγκατέστησα,νομίζω. μόλις τελείωσα την εγκατάσταση και έκανα το hard reset μου βγάζει ένα κιτρινο τριγωνάκι με το θαυμαστικό και ένα κινητο. Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος?

Δεν έχεις κάνει κανένα λάθος. Αν δεις σε λίγο πιο πισω ποστς , το λέμε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Δηλώνει πως δεν περάστηκε ράδιο, επομένως έχεις το ραδιο που ειχες πριν. Η ρομ δουλευει άριστα.

Σε ευχαριστω και εγω που μοιραζεσαι μαζι μας ολα αυτα που κανεις με κοπο ..Μπραβο σου mpravo!!YES!mpravo!:thanks:
Σε ευχαριστώ πολύ!

Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει. Έχω εγκαταστήσει το resco registry στην κύρια μνήμη και ούτε από εκεί με αφήνει τώρα να το τρέξω; :(:(
Καμιά άλλη εισήγηση ή να γυρίσω σε αγγλική ρομ;
Υ.Γ GPAP Αν γυρίσω σε αγγλική, ποια θεωρείς καλύτερη;;;
Αυτό με την μετονομασία το έκανες; Αν όχι , οπωσδήποτε κάντο. Αρκει να σου τρεξει ο resco...
Αγγλική βάλε αυτήν εδώ από εμένα: http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=10583

iosifm
20-05-2009, 20:56
Αυτό με την μετονομασία το έκανες; Αν όχι , οπωσδήποτε κάντο. Αρκει να σου τρεξει ο resco...

Πώς όμως θα κάνω το resco να τρέξει???

gpap2004
20-05-2009, 21:26
αν εβρισκεσ σε ΕΧΕ.

iosifm
20-05-2009, 21:40
αν εβρισκεσ σε ΕΧΕ.
Έχεις κάτι υπόψη σου;;

gpap2004
20-05-2009, 22:58
Έχεις κάτι υπόψη σου;;
Εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/downloads.php?do=file&id=37) Θα βρεις ένα προγραμμα, το Regedit . Βάλτο ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στο φακελλο windows και μετά τρεξτο από εκει.
Και μετα κάνε τη μετονομασια της καρτας μνημης.

kok8
20-05-2009, 23:00
:thanks::thanks::thanks:

iosifm
20-05-2009, 23:05
Εδώ http://rapidshare.com/files/227818823/TurboGR_Must_Have_Apps_v2.rar
Θα βρεις ένα προγραμμα, το Regedit . Βάλτο ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στο φακελλο windows και μετά τρεξτο από εκει.
Και μετα κάνε τη μετονομασια της καρτας μνημης.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλη σου τη βοήθεια. Μόλις όμως έχω περάσει την αγγλική ρομ που μου πρότεινες και για απόψε νομίζω ... θα την κρατήσω αυτή. Έφτασα αισίως τις 8 αλλαγές ρομ για σήμερα!!!!!!!!!!
Ευχαριστώ και πάλι. Μόλις βρω τη δύναμη να επανέλθω στην ελληνική ρομ θα ποστάρω.:thanks:

gpap2004
20-05-2009, 23:39
Ανέβηκε και η ρομ μεταμφιεσμένη σε BDHJ2 / XXIH4 ( μεταμφιεσμένο Β1 ράδιο).
Λινκ στο πρωτο ποστ.

makouin
21-05-2009, 00:01
Παιδια να αναφερω εγω ενα προβλημα......
Εβαλα σκετη τη ρομ χωρις ραδιο (αφου ειχα απο την αρχη ενα με BUIB1 ονομασια XXHI4)και αφου εγκατασταθηκε κανονικοτατα χωρις κανενα απολυτως προβλημα.....στη διαρκεια της ημερας σηνεχεια μου εδειχνε το τηλεφωνο χωρις σημα(εκτος εμβελιας)......αναγκαζομουν να κανω soft reset για να επανελθη το σημα αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια...οσπου αναγκαστηκα να ξαναγυρισω στην παλια ρομ BDHJ3 που μολις την εβαλα αρχισαν να ξαναδουλευουνε ολα πλεον κανονικα...... bigboss

lagoskon
21-05-2009, 00:08
Χαθηκε σε κανεναν σας η πάνω μπάρα καθόλου (αυτη με το start,signal,battery,....)?

Μονο πατώντας το Main Menu εμφανιστηκε πάλι.. Περίεργο!

odigon
21-05-2009, 02:00
Ανέβηκε και η ρομ μεταμφιεσμένη σε BDHJ2 / XXIH4 ( μεταμφιεσμένο Β1 ράδιο).
Λινκ στο πρωτο ποστ.
Gpap συγχαρητηρια!!!Τρελος χειρουργος!!!! Υπαρχει μηπως και καποια αγγλικη ρομ που να φενεται σαν την μαμισια?

makouin
21-05-2009, 02:05
Να ευχαριστησω και εγω για αυτην την εξαιρετικη δουλεια !YES!ellectro:baby:bigboss

otetzis
21-05-2009, 02:30
Καλησπερα....και συνχαρητηρια για την δουλεια σου εισαι καταπληκτικος....ειμαι νεος omniaκιας και ειπα και εγω να κανω μια αλλαγη της ρομ και εβαλα την i900BDHJ2/BDHJ2 ,XXIH4
απο τοτε το omnia φτανει μαχρι την οθονη την πρασινη που δειχνει το windows mobile 6.1 και κανει επανακινηση.εκανα hard reset και παλι τα ιδια......τι νακανω εχω πελαγωσει...ευχαριστο προκαταβολικα....:thanks:

gpap2004
21-05-2009, 07:59
Gpap συγχαρητηρια!!!Τρελος χειρουργος!!!! Υπαρχει μηπως και καποια αγγλικη ρομ που να φενεται σαν την μαμισια?
Οχι .ακομα..
Καλησπερα....και συνχαρητηρια για την δουλεια σου εισαι καταπληκτικος....ειμαι νεος omniaκιας και ειπα και εγω να κανω μια αλλαγη της ρομ και εβαλα την i900BDHJ2/BDHJ2 ,XXIH4
απο τοτε το omnia φτανει μαχρι την οθονη την πρασινη που δειχνει το windows mobile 6.1 και κανει επανακινηση.εκανα hard reset και παλι τα ιδια......τι νακανω εχω πελαγωσει...ευχαριστο προκαταβολικα....:thanks: ασε να τό δώ το μεσημερι κ να το φτιαξουμε.

gpap2004
21-05-2009, 08:04
Παιδια να αναφερω εγω ενα προβλημα......
Εβαλα σκετη τη ρομ χωρις ραδιο (αφου ειχα απο την αρχη ενα με BUIB1 ονομασια XXHI4)και αφου εγκατασταθηκε κανονικοτατα χωρις κανενα απολυτως προβλημα.....στη διαρκεια της ημερας σηνεχεια μου εδειχνε το τηλεφωνο χωρις σημα(εκτος εμβελιας)......αναγκαζομουν να κανω soft reset για να επανελθη το σημα αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια...οσπου αναγκαστηκα να ξαναγυρισω στην παλια ρομ BDHJ3 που μολις την εβαλα αρχισαν να ξαναδουλευουνε ολα πλεον κανονικα...... bigboss
Πρωτη φορα το ακουω.κατι δενσου εκατσε καλα.ασ ξαναδοκιμαζεσ.
Χαθηκε σε κανεναν σας η πάνω μπάρα καθόλου (αυτη με το start,signal,battery,....)?

Μονο πατώντας το Main Menu εμφανιστηκε πάλι.. Περίεργο!

οντωσ περιεργο.μαλλον τυχαιο.

makouin
21-05-2009, 10:24
Πρωτη φορα το ακουω.κατι δενσου εκατσε καλα.ασ ξαναδοκιμαζεσ.
Ξαναδοκημασα και παλι τα ιδια....:(

gpap2004
21-05-2009, 11:51
Ξαναδοκημασα και παλι τα ιδια....:(
Βάλτην με ράδιο, οχι σκέτη.

otetzis
21-05-2009, 15:16
ευχριστω για το χρονο σου φιλε gpap2004.....περιμενω νεα σου...ευχαριστω

xscreations
21-05-2009, 15:44
Καλησπέρα στην μεγάλη παρέα του Omnia. Ευχαριστώ για τις Roms και για τον οδηγό εγκατάστασης. Έχουνε κάνει το Omnia αγνώριστο (πάντα προς το καλύτερο!!!). Μόλις πέρασα την τελευταία και καλύτερη Rom - μέχρι να βγάλεις την επόμενη!!! - αλλά πέρα από το πόσο πολύ εχει αναβαθμίσει ττην συσκευή, έχω ένα πρόβλημα:
Δεν έχω ήχο στις κλήσεις (για τα μηνύματα δεν το έχω τεστάρει).
Δηλαδή, ενώ έχω βάλει το αρχείο με τους original ήχους του Omnia που παραθέτεις στην αποθήκη και επιλέγω τον ήχο που θέλω, όταν με καλούν έχω μεν ένδειξη στην οθόνη αλλά δυστυχώς δεν έχω καθόλου ήχο.
Αυτό γίνεται με όποιον ήχο κι αν επιλέξω. Αντέγραψα τους ήχους και στην συσκευή στο My Documents αλλά δυστυχώς το ίδιο αποτέλεσμα...
Να επιστρέψω σε κάποια προηγούμενη rom ή υπάρχει κάποια λύση;:?

makouin
21-05-2009, 16:12
Καλησπέρα στην μεγάλη παρέα του Omnia. Ευχαριστώ για τις Roms και για τον οδηγό εγκατάστασης. Έχουνε κάνει το Omnia αγνώριστο (πάντα προς το καλύτερο!!!). Μόλις πέρασα την τελευταία και καλύτερη Rom - μέχρι να βγάλεις την επόμενη!!! - αλλά πέρα από το πόσο πολύ εχει αναβαθμίσει ττην συσκευή, έχω ένα πρόβλημα:
Δηλαδή, ενώ έχω βάλει το αρχείο με τους original ήχους του Omnia που παραθέτεις στην αποθήκη και επιλέγω τον ήχο που θέλω, όταν με καλούν έχω μεν ένδειξη στην οθόνη αλλά δυστυχώς δεν έχω καθόλου ήχο.
Αυτό γίνεται με όποιον ήχο κι αν επιλέξω. Αντέγραψα τους ήχους και στην συσκευή στο My Documents αλλά δυστυχώς το ίδιο αποτέλεσμα...
Κανε ενα καινουριο φακελο My Docoumens(πως λεγετε) στην καρτα αποθηκευσης και μεσα σε αυτον δημιουργησε εναν ακομα φακελο(κουδουνισματα)και εκει μεσα βαλε της μουσικες σου.....και πανε ξανα και προσπαθησε να βαλης ηχο και ξαναδοκιμασε...

makouin
21-05-2009, 16:16
Βάλτην με ράδιο, οχι σκέτη.
Θα μπορουσα να εχω αυτη τη ρομ μαζι με το ραδιο DXID1 μετονομασμενα για να το ξαναπροσπαθησω ή με το ραδιο που ειχα ανεβαση(ενα απο τα δυο)?
Ευχαριστω.......εαν ειναι δυσκολο δεν πειραζει απλα εχω φαει τα ματια μου στο PC να βαζω και να βγαζω της ρομ και να ξαναστεινω το τηλεφωνο και δεν θελω ξαναξαναστεινω...τουλαχιστον μια απο αυτες ενα κατση να την κρατησω.... :nagger: bigboss

leoman
21-05-2009, 16:31
Microsoft.Net CF2 is required to run Wefi. Please qo to www.wefi.com (http://www.wefi.com) and download .NetCF2 installation from the download section. Ειναι το μηνυμα που βγαζει οταν παω να βαλω το wefi, Στεφανε τι λεs? Νομιζω οτι πρεπει να ενσωματωθη στην ρομ, η οχι? με καμια αλλη ρομ δεν ειχα αυτο το προβλημα.:hmmmm2:

xscreations
21-05-2009, 17:08

Επανέρχομαι. Το πρόβλημα με τον ήχο εμφανίζεται αφού εγκαταστήσω το SPB3. Το έχει αντι μετοπίσει και κάποιος άλλος;

Προς Makouin: Ευχαριστώ για την ιδέα σου αλλα δυστυχώς δεν είχε αποτέλεσμα.

gpap2004
21-05-2009, 17:09
Microsoft.Net CF2 is required to run Wefi. Please qo to www.wefi.com (http://www.wefi.com) and download .NetCF2 installation from the download section. Ειναι το μηνυμα που βγαζει οταν παω να βαλω το wefi, Στεφανε τι λεs? Νομιζω οτι πρεπει να ενσωματωθη στην ρομ, η οχι? με καμια αλλη ρομ δεν ειχα αυτο το προβλημα.:hmmmm2:

Δεν το ξερω το wefi. Μια λυση ειναι να κάνεις downgrade το CF στο 2 , βαζοντας μονος σου στην κυρια μνημη το CF2.

gpap2004
21-05-2009, 17:10
Επανέρχομαι. Το πρόβλημα με τον ήχο εμφανίζεται αφού εγκαταστήσω το SPB3. Το έχει αντι μετοπίσει και κάποιος άλλος;

Προς Makouin: Ευχαριστώ για την ιδέα σου αλλα δυστυχώς δεν είχε αποτέλεσμα.
Βάλε το ringtone σου ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο φακελλο windows.

leoman
21-05-2009, 17:19
Δεν το ξερω το wefi. Μια λυση ειναι να κάνεις downgrade το CF στο 2 , βαζοντας μονος σου στην κυρια μνημη το CF2.
:mobile: http://www.wefi.com/download/

kont
21-05-2009, 18:15
μια βοηθεια στην επιλογη των ραδιο .....
τι διαφερει στο καθενα?
με ποια κριτηρια το επιλεγουμε
εγω πχ εχω cosmote ποιο ειναι πιο καταλληλο?

Billytheking
21-05-2009, 20:33
Παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσα προβλήματα με την νέα απίθανη ROM!!!! :?:?:?:?:?

Τι στο καλό...... μόνο σε μένα μπήκε όμορφα και δουλεύει άψογα!!!!!

Παράξενο πάντως!!!! :?:?:?:? γιατί είναι η καλύτερη έως τώρα ROM του gpap και πιστεύω πολύ δύσκολα να γίνει ακόμα καλύτερη.

gpap2004
21-05-2009, 20:44
Tα προβλήματα εντοπίζονται στην "καμουφλαρισμένη". Και μάλλον συνεχιζονται παρα την αντικατάσταση. Οπότε θα την αποσυρω μεχρι νεωτερας.
Βάλτε την J3/CF3.5 /FL3.1 που είναι εγγυημένη 1000%!

leoman
21-05-2009, 21:01
Την J3/CF3.5 /FL3.1 εχω και μου ζητησε NetCF2 μηπωs εστιαζεται εκει το προβλημα? ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΡΟΜ δεν το ζηταγε :?

gpap2004
21-05-2009, 21:24
Οχι.καμμια σχεση.απλα δεν την τεσταρισα αρκετα την καμουφλαρισμενη οπωσ αυτη που την δοκιμαζα εβδομαδεσ!

makisgk
22-05-2009, 01:07
φιλε Στεφανε πολλα πολλα συγχαρητηρια,οτι και να πω για αυτη τη ρομ θα ειναι λιγα.
τελεια σε ολα της.πραγματικα απιστευτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ευχαριστω.

pctek
22-05-2009, 14:31
εμενα εδω και δυο μερες παιζει μια χαρα η μη καμουφλαρισμενη. Συγχαρητηρια ακομα μια φορα για τον κοπο σου

HTPC
22-05-2009, 16:11
μπορει να γινει με βιστα ι αναβα8μιση ??
καλησπερα

gpap2004
22-05-2009, 16:30
εμενα εδω και δυο μερες παιζει μια χαρα η μη καμουφλαρισμενη. Συγχαρητηρια ακομα μια φορα για τον κοπο σουτο ξερω οτι ειναι μια χαρα,αλλα θελω κ αλλο να την τεσταρω κ μετά να τη δώσω ξανά ώστε να παίζει σε όλους.

μπορει να γινει με βιστα ι αναβα8μιση ??
καλησπερα
Δυστυχώς όχι
.

macattack
22-05-2009, 22:40
Μετα απο 2 μερες λιωσιμο εχω να πω οτι κατ'αρχην ο gpap στην κυριολεξια ζωγραφισε.Δεν υπαρχει αυτη η ρομ οντως,γρηγορη απιστευτη αισθηση στην οθονη δεν κολαει πουθενα και 125 mb!!!(ετσι τουλαχιστον μου εδειξε εμενα) ελευθερα.gpap οταν σε καλεσει η samsung ξερεις...τα μαγειρεματα σου πρωτα στο btw !YES!!YES!!YES!

makouin
22-05-2009, 23:14
Εγω παλι λεω να περιμενω μια και καλη να βαλω την καμουφλαρισμενη με φουμο....:lol:
bigboss

Billytheking
22-05-2009, 23:46
Εγω παλι λεω να περιμενω μια και καλη να βαλω την καμουφλαρισμενη με φουμο....:lol:
bigboss
....ΜΕ ΦΟΎΜΟ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΚΑΛΌΟΟΟΟ!!!

kiachios
23-05-2009, 17:05
Παιδια καλησπερα και απο εμενα! Ειμαι καθημερινα, εδω και τρεις μηνες, στην παρεα και νιωθω την αναγκη να σας πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!!! Σημερα φλασαρισα το 3ο ΟΜΝΙΑ με τη ρομ του στεφανου (BDHJ3/CF3.5/FL3.1/100ΜΒ) χωρις κανενα απολυτως προβλημα!!!!YES! Ενα μεγαλο ευχαριστω για το χρονο σας και για τη σοβαροτητα και το σεβασμο που εισπρατω!:):):) ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ.........

alan79
23-05-2009, 19:20
ευχαριστω πολυ για την ROM :respect:

Κουκλάκις
23-05-2009, 21:18
JOB DONE!!!Απαιχτη ευαισθησια-τρεχει τις εφαρμογες σφαιρα-ποιανει σημα εκει που δεν εποιανε-και αλλο που δεν θελαμε 100mb μνημη!!!
ΣΤΕΦΑΝΕ οπως παντα εγραψες!!!
:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:

Inguana
23-05-2009, 23:53
bigkiss:thanks::DDD:respect:την έβαλα και γω!!!!!το λιγότερο που μπορώ να πώ είναι οτι είσαι ΘΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!YES!ellectrompravo!:lol::P:): D

panos@gr
24-05-2009, 12:37
ευχαριστω πολυellectro:DDD!yodude!

να είσαι καλά:thanks:

KASTELI
25-05-2009, 05:40
Καλημέρα :)
Φίλε μου η δουλειά σχετικά με την BDHJ3 τέλεια όσον αφορά τις οδηγίες εγκατάστασης, αλλά και η ίδια η rom ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά από την εργοστασιακή.
Μπράβο !!!!!!
Ευχαριστώ για την προσπάθεια πο κάνεις

fenobarbital
25-05-2009, 13:37
geia sas paidia,tous xairetismous mou stin omorfi parea sas stin opoia prosththika kai ego prosfata.apoktisa ena omnia prin mia ebdomada apo voda pou forouse voda rom.xtes brady istera apo endelexi meleti stis 4 to proi epitelous foresa kai ego tin elliniki(ki ekpliktiki rom==thnks gpap)
me b2radio(ekana sosta?)
paides erotisi.sti vodaa mou eipan oti exo 2 xronia eggyisi
an xtypa xylo,poy den to pisteyo,pathei kati to omniaki(ftou ftoy)
mporo na tou ksanaforeso mia voda rom gia na isxyei sto service?
tous xairetismous mou prokatabolika kai tha ta leme mesa apo edo pio syxna ,eimai ki ego apomikros omniac/peirxaxtogadgetakias!!!!

makouin
25-05-2009, 14:09
geia sas paidia,tous xairetismous mou stin omorfi parea sas stin opoia prosththika kai ego prosfata.apoktisa ena omnia prin mia ebdomada apo voda pou forouse voda rom.xtes brady istera apo endelexi meleti stis 4 to proi epitelous foresa kai ego tin elliniki(ki ekpliktiki rom==thnks gpap)
me b2radio(ekana sosta?)
tous xairetismous mou prokatabolika kai tha ta leme mesa apo edo pio syxna ,eimai ki ego apomikros omniac/peirxaxtogadgetakias!!!!
Φυσικα και μπορεις να φορεσης οτι θελεις...
Και μενα του φιλου μου εχει ενα προβληματακι με την οθονη ...του φορεσα ξανα τη μανησια και τωρα ειναι κανονικα στο service για αντικατασταση οθονης......
Οσο για το που θα βρεις τη ρομ της vodafone...αυτο νομιζω οτι με λιγο ψαξιμο ακομη και απο εδω μεσα μπορεις να τη βρεις για να την εχεις για αρχειο.....(εαν και εαν παθει κατι το τηλεφωνο σου ενω φορας αλλη πως θα την αλλαξης την ρομ ή πως θα δουνε οτι εχεις καποια αλλη ρομ?.....

makouin
25-05-2009, 14:12
Με την καμουφλαρισμενη τη γινεται ποτε στο περιπου θα ειναι ετοιμη?
Φουμ-αρεται πολυ? :lol: karalol bigboss

fenobarbital
25-05-2009, 14:59
eyxaristo gia tin info!!
loipon epexa ligo me tin kainourgia rom..
einai ontos fantastiki,ola einai ok!!
den exo kataferei mono na lokarei to gps ,eno prin me to garmin lockare se kana 2 lepto,tora tzifos meta apo 10lepto..den ksero tha to ksanaprospathiso stin paralia..
kai ena bug pou paratirisa..
otan pas rythmiseis,=ixoi kai eidopoisieis gia na baleis ixo pou xtypaei se call,ektos tou oti den briskei ixous,den mporeis na bgeis apo to sygkekrimeno shell me tipota,mono me reset..
allos to paratrise?

gpap2004
25-05-2009, 15:07
me b2radio(ekana sosta?)
Καλά έκανες με το Β1 ράδιο, αν και θα προτεινα Β1 για βονταφον.
Αν παθει κάτι και ειναι φυσικά ανοιχτο το τηλέφωνο (αν δεν ανοιγει δεν εχει νοημα αφου δεν θα φαινεται η ρομ) μπορεις να βαλεις την οριγιναλ που εχουμε μεσα στο φορουμ ειδικά για βονταφον.

Με την καμουφλαρισμενη τη γινεται ποτε στο περιπου θα ειναι ετοιμη?
Φουμ-αρεται πολυ? :lol: karalol bigboss
Συντομα, αρκει να βρω χρονο να τη δοκιμάσω...

eyxaristo gia tin info!!
loipon epexa ligo me tin kainourgia rom..
einai ontos fantastiki,ola einai ok!!
den exo kataferei mono na lokarei to gps ,eno prin me to garmin lockare se kana 2 lepto,tora tzifos meta apo 10lepto..den ksero tha to ksanaprospathiso stin paralia..
kai ena bug pou paratirisa..
otan pas rythmiseis,=ixoi kai eidopoisieis gia na baleis ixo pou xtypaei se call,ektos tou oti den briskei ixous,den mporeis na bgeis apo to sygkekrimeno shell me tipota,mono me reset..
allos to paratrise?
Το λέω αλλά δεν το προσεξες, βάλε ένα ringtone για ναχεις ηχους κλησεις...
Βάλε τους οριτζιναλ ή οτι αλλό θες. Σε φάκελλο στην Αποθ. μου , ή αν δεν σου δουλέψει έτσι ριξτο χυμα στο φακελλο windows.
Το GPS κάνει κολπα σε όλες τις ρομ ελληνικες και αγγλικες όταν βάλεις Destinator kai iGO συγχρονως με Garmin....
Δες σχετικά στο thread πλοήγησης...
Δε φταιει η ρομ.:D

fenobarbital
25-05-2009, 16:07
ola ok ,an kai den eixa allo programma ploigisis pros to paron,diabasa ligo thread gia ploigisi ,peiraxa registry kai lokarise..
parola ayta thnks para poly file gpap i rom ine super!!!

sadiagraxa
25-05-2009, 17:59
Ειναι απιστευτο αυτο που συμβαίνει !!!
Εχω χασει τον φορτιστη του Omnia εξαιτίας της Rom του gpap :?

Επειδη δεν τον χρησιμοποιησα για μερες, καπου θα τον εχω βαλει και δεν θυμαμαι που !!! :wacko:

Μιλαμε για απιστευτη Rom απο πλευρας μπαταριας (και οχι μονο φυσικα ;)) )
Η μονη φορα που το φορτισα πληρως ηταν την ωρα που εβαλα την Rom, μετα για την εγκατασταση των εφαρμογων, παιχνιδιων κ.τ.λ και απο τοτε φορτιζεται για πολυ λιγο απο το USB ισα ισα για να κανω Copy-Paste κανενα αρχειο στο κινητο (για υπερβολικα λιγο χρονο δηλαδη ! )
... και ακομα δεν επεσε κατω απο το 50% :hypno: (παιδια, μιλαμε δεν εχει μπει φορτιστης απο τοτε που εβαλα την Rom )

Και παλι μπραβο gpap :respect:

andreas.d.
25-05-2009, 19:57
λοιπον προσπαθησα να την περασω και μαλον το τηλεφωνο βγηκε of. δεν ανοιγει παρα μονο το φωτακι μενει κοκκινο. η ρομ που πηγα να περασω ηταν χωρις ραδιο
πριν ειχα την turbogr3 . το μονο που μπορει να φταιει ειναι το comodo το οποιο ο
μαλ***ς δεν ειχα απενεργοποιηση. τωρα τη κανουμε το πεταμε??

EchiDNA
25-05-2009, 20:28
λοιπον προσπαθησα να την περασω και μαλον το τηλεφωνο βγηκε of. δεν ανοιγει παρα μονο το φωτακι μενει κοκκινο. η ρομ που πηγα να περασω ηταν χωρις ραδιο
πριν ειχα την turbogr3 . το μονο που μπορει να φταιει ειναι το comodo το οποιο ο
hard reset με τα κουμπιά δεν κάνει;;;

andreas.d.
25-05-2009, 21:27
hard reset με τα κουμπιά δεν κάνει;;;
πως δηλαδη?
μηπως η μονη λυση ειναι http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=647156

gpap2004
25-05-2009, 21:43
Ειναι απιστευτο αυτο που συμβαίνει !!!
Εχω χασει τον φορτιστη του Omnia εξαιτίας της Rom του gpap :?

Επειδη δεν τον χρησιμοποιησα για μερες, καπου θα τον εχω βαλει και δεν θυμαμαι που !!! :wacko:

Μιλαμε για απιστευτη Rom απο πλευρας μπαταριας (και οχι μονο φυσικα ;)) )
Η μονη φορα που το φορτισα πληρως ηταν την ωρα που εβαλα την Rom, μετα για την εγκατασταση των εφαρμογων, παιχνιδιων κ.τ.λ και απο τοτε φορτιζεται για πολυ λιγο απο το USB ισα ισα για να κανω Copy-Paste κανενα αρχειο στο κινητο (για υπερβολικα λιγο χρονο δηλαδη ! )
... και ακομα δεν επεσε κατω απο το 50% :hypno: (παιδια, μιλαμε δεν εχει μπει φορτιστης απο τοτε που εβαλα την Rom )

Και παλι μπραβο gpap :respect:
Συγχαρητηρια φίλε μου για την επιτυχη αναβάθμιση! mpravo! Και επιτέλους και ένας που μιλά για την διαρκεια μπαταρίας!!!!YES! Γιατι εγώ κέρδισα μια μέρα τουλάχιστον στη δική μου ρομ με το Α2 ραδιο και κοσμοτε!:D

Ναι ρε γμτ, έπρεπε να τοχες απενεργοποιήσει...:? Τώρα, δες σε άλλη θυρα usb μήπως σου ξεκινησει. Μακάρι να μην καταστράφηκε ο bootloader..:wacko:

xaris57
25-05-2009, 23:10
Να'σε καλά αφεντικό με τα καλούδια σου.Θα τη δοκιμάσω.Ευχαριστώ και πάλι

alib
25-05-2009, 23:32
Καλησπέρα σας! Συγχαρητήρια για όλη την επιτυχημένη προσπάθειά σας αλλά και για το μεράκι σας! Λοιπόν, χάρη στη βοήθειά σας (οδηγίες κλπ) κατάφερα να κάνω την 1η μου αναβάθμιση σε αυτή τη ρομ (με Β1 λόγω βονταφον) και τώρα σιγά σιγά περνάω προγράμματα και φτιάχνω ρυθμίσεις! Τις εντυπώσεις μου θα τις καταγράψω αργότερα που θα έχω άποψη επί του θέματος, αλλά ήδη πρέπει να σημειώσω ότι με έχει εντυπωσιάσει...!
Για αρχή λοιπόν ένα μεγάλο μπράβο και φυσικά:

:thanks::thanks::thanks:mpravo!
Είστε όλοι καταπληκτικοί! Και εσύ gpap, είσαι απίστευτος!!! :respect:mpravo!

gpap2004
26-05-2009, 00:34
Καλησπέρα σας! Συγχαρητήρια για όλη την επιτυχημένη προσπάθειά σας αλλά και για το μεράκι σας! Λοιπόν, χάρη στη βοήθειά σας (οδηγίες κλπ) κατάφερα να κάνω την 1η μου αναβάθμιση σε αυτή τη ρομ (με Β1 λόγω βονταφον) και τώρα σιγά σιγά περνάω προγράμματα και φτιάχνω ρυθμίσεις! Τις εντυπώσεις μου θα τις καταγράψω αργότερα που θα έχω άποψη επί του θέματος, αλλά ήδη πρέπει να σημειώσω ότι με έχει εντυπωσιάσει...!
Για αρχή λοιπόν ένα μεγάλο μπράβο και φυσικά:

:thanks::thanks::thanks:mpravo!
Είστε όλοι καταπληκτικοί! Και εσύ gpap, είσαι απίστευτος!!! :respect:mpravo!
Συγχαρητηρια κ σε σενα γιατι φανηκες πολυ διαβασμενος κ τα καταφερες με την πρωτη!ευχομαι να την απολαυσεις τη ρομ!Επ ευκαιριας να πω οτι τη ρομ αυτη εχουν κατεβασει 200 κ κατι φορες οπως φαινεται στους μετρητες τησ rapidshare!κ αυτο σε λιγοτερο απο μηνα!

alib
26-05-2009, 01:18
Διαβασμέν-η!!! Χαχα! Ναι, όντως είχα ρίξει πολύ διάβασμα προτου σιγουρευτώ, έκανα τα τεστ-τσεκαρίσματά μου ότι όλα είναι οκ, αλλά πάνω απ' όλα με βοήθησαν οι πολύτιμες συμβουλές σας με τις οποίες απέφυγα προβλήματα με port κλπ! Να σημειώσω ότι δε μου δημιουργήθηκε το παραμικρό πρόβλημα κατά την εγκατάσταση. 'Ολα πήγαν ρολόι, παρόλο που το pc μου είναι σχετικά παλιό και το έχω φορτώσει με ένα κάρο προγράμματα. Τελικά είναι όπως τα λέτε: Αν κάποιος ακολουθήσει εντελώς πιστά τις οδηγίες, θα πρέπει να είναι πολύ σπάνιο το να συναντήσει πρόβλημα..!

Πάντως να σαι σίγουρος ότι τη ρομ θα την κατεβάσουν πολλοιιιιιι ακόμα...! Αυτό δείχνει και την επιτυχία σου :-)

sadiagraxa
26-05-2009, 02:12
Γιατι εγώ κέρδισα μια μέρα τουλάχιστον στη δική μου ρομ με το Α2 ραδιο και κοσμοτε!:D

Ακριβως τον ιδιο συνδυασμο εκανα κι εγω λογω Cosmote (μετα απο συμβουλη σου) και μπορω να πω, μετα απο μερες δοκιμης, οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την Rom σου, σε ολα της τα σημεια (μπαταρια, σημα, μνημη, φορτωμα κ.τ.λ)

Σ'ευχαριστω και παλι :thanks:

gpap2004
26-05-2009, 08:00
Διαβασμέν-η!!! Χαχα! Ναι, όντως είχα ρίξει πολύ διάβασμα προτου σιγουρευτώ, έκανα τα τεστ-τσεκαρίσματά μου ότι όλα είναι οκ, αλλά πάνω απ' όλα με βοήθησαν οι πολύτιμες συμβουλές σας με τις οποίες απέφυγα προβλήματα με port κλπ! Να σημειώσω ότι δε μου δημιουργήθηκε το παραμικρό πρόβλημα κατά την εγκατάσταση. 'Ολα πήγαν ρολόι, παρόλο που το pc μου είναι σχετικά παλιό και το έχω φορτώσει με ένα κάρο προγράμματα. Τελικά είναι όπως τα λέτε: Αν κάποιος ακολουθήσει εντελώς πιστά τις οδηγίες, θα πρέπει να είναι πολύ σπάνιο το να συναντήσει πρόβλημα..!

Πάντως να σαι σίγουρος ότι τη ρομ θα την κατεβάσουν πολλοιιιιιι ακόμα...! Αυτό δείχνει και την επιτυχία σου :-)ουπς!γκαφα!δεν προσεξα το ροζ σηματακι του φυλου!χιλια συγνωμη! Και παλι μπραβο κ δηλωνω γοητευμενος!!!

Ακριβως τον ιδιο συνδυασμο εκανα κι εγω λογω Cosmote (μετα απο συμβουλη σου) και μπορω να πω, μετα απο μερες δοκιμης, οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την Rom σου, σε ολα της τα σημεια (μπαταρια, σημα, μνημη, φορτωμα κ.τ.λ)

Σ'ευχαριστω και παλι :thanks:χαιρομαι που βοηθησα κ πηγαν ολα τελεια!

clio1400
26-05-2009, 15:11
gpap θα βγαλεις και εκδοση μανιλλα ??

makouin
26-05-2009, 15:39
:baby: και περιμενουμε με ανυπομονεσια την φουμαρισμενη....:baby:
Αλλιως ευχαριστω δεν δεινουμε karalol:nagger:
Χουμορ--------Χουμορ........οπως και να'χει ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.....μονο που καθεσαι και παιδευεσαι για το καθετι..... :thanks:

xscreations
26-05-2009, 15:53
SOS!!!
Καλησπέρα. Κατέβασα αυτή την πολύ καλή rom, ξεκίνησα την εγκατάσταση και ενώ από το αρχείο exe η μπάρα προόδου προχωρά κανονικά, στην οθόνη του κινητού η αντίστοιχη πράσινη μπάρα προχωρά μέχρις ενός σημείου και μετά σταματά. Αποτέλεσμα είναι το κινητό να κάνει μεν επανεκκίνηση αλλά σταματά στο πρώτο logo που εμφανίζεται στην οθόνη, ούτε κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο έναρξης, για να μπορέσω να αποσυνδέσω το κινητό.
Προσπάθησα να ξαναπεράσω την rom αλλά δυστυχώς έχω τα ίδια χαρακτηριστικά.
Είναι πολύ ασχήμα τα πράγματα ή μπορούμε να το σώσουμε?

xscreations
26-05-2009, 15:56
Να σημειώσω ότι αυτή τη στιγμή ξαναπροσπάθησα να εγκαταστήσω τη rom και ενω μου γραφει job done, στο κάτω πλάισιο που αναφέραι η πορεία των εργασιών γράφει writing dummy CSC header...

gpap2004
26-05-2009, 16:34
Να σημειώσω ότι αυτή τη στιγμή ξαναπροσπάθησα να εγκαταστήσω τη rom και ενω μου γραφει job done, στο κάτω πλάισιο που αναφέραι η πορεία των εργασιών γράφει writing dummy CSC header...
Τελικά εγινε η εγκατάσταση;
Περιεργο μηνυμα αυτό.

gpap2004
26-05-2009, 16:37
gpap θα βγαλεις και εκδοση μανιλλα ??
Δεν ειναι μεσα στα σχέδια μου... Άλλωστε μπορειτε να το εγκαταστησετε άνετα .

:baby: και περιμενουμε με ανυπομονεσια την φουμαρισμενη....:baby:
Αλλιως ευχαριστω δεν δεινουμε karalol:nagger:
Χουμορ--------Χουμορ........οπως και να'χει ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.....μονο που καθεσαι και παιδευεσαι για το καθετι..... :thanks:
Ναι βρε ανυπόμονε!!! Για σενα δουλευω αυτες τις μέρες!:lol:

SOS!!!
Καλησπέρα. Κατέβασα αυτή την πολύ καλή rom, ξεκίνησα την εγκατάσταση και ενώ από το αρχείο exe η μπάρα προόδου προχωρά κανονικά, στην οθόνη του κινητού η αντίστοιχη πράσινη μπάρα προχωρά μέχρις ενός σημείου και μετά σταματά. Αποτέλεσμα είναι το κινητό να κάνει μεν επανεκκίνηση αλλά σταματά στο πρώτο logo που εμφανίζεται στην οθόνη, ούτε κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο έναρξης, για να μπορέσω να αποσυνδέσω το κινητό.
Προσπάθησα να ξαναπεράσω την rom αλλά δυστυχώς έχω τα ίδια χαρακτηριστικά.
Είναι πολύ ασχήμα τα πράγματα ή μπορούμε να το σώσουμε?
Ξαναδοκίμασε αφου αλλάξεις usb port. Δεν έπαθε τιποτε ακόμα το κινητό σου.
Φανταζομαι πως εφαρμοζεις κατά γράμμα τον οδηγό αναβάθμισης..

xscreations
26-05-2009, 16:40
Εντάξει!! Όλα καλά!! Απλά το προσπάθησα ξανα΄άλλες δύο φορές και συνήλθε. Όλα μιά χαρά!!!

makouin
26-05-2009, 16:42
Καθε αρχη και δυσκολη......απο εδω και περα θα της περνας νερακι...αντε πηρες και εσυ το βαπτισμα.....:lol:

gpap2004
26-05-2009, 16:46
Εντάξει!! Όλα καλά!! Απλά το προσπάθησα ξανα΄άλλες δύο φορές και συνήλθε. Όλα μιά χαρά!!!
Αντε και μας κοψοχόλιασες!!!mpravo!

xscreations
26-05-2009, 19:46
Η αλήθεια είναι πως την πρώτη φορά που το προσπάθησα (πριν 2-3 μήνες) έστειλα το Omnia στην μαμά εταιρεία για περίπου 1 μήνα. Περιττό να σας αναφέρω πως όταν το παρέλαβα από το φόβο μου δεν περνούσα ούτε καν προγράμματα. Αλλά να΄στε καλά με τον πολύ καλό οδηγό εγκατάστασης που έχετε στο forum. Βοηθάει πάρα πολύ εμάς που για πρώτη φορά πιάνουμε στα χέρια μας WM phone (και μάλλον δεν θα το ξαναφήσουμε). Συγχαρητήρια για ακόμη μια φορά για τις προσπάθειες που κάνετε όλοι σας, την βοήθειά σας αλλά κυρίως για τις εκπληκτικές rom που φτιάχνετε και μεταμορφώνετε τα κινητά μας!!!

alexandros5545
26-05-2009, 21:41
καλησπερα!!!! τολμω να πω οτι τυχαια παρατηρησα το συγκεκριμενο θεμα κ εμεινα εκπλικτος απο τα σχολια κ τις ικανοτητες τις rom αυτης... εσεις τι λετε παιδια, αξιζει να κανω την αλλαγη κ αν ναι μπορειτε να με καθοδηγησεται μιας κ δεν εχω ξαναασχοληθει με τετοια πραγματα (μονο προγραμματακια καταφερνω να περναω)???!! ευχαριστω!!

EchiDNA
26-05-2009, 22:07
καλησπερα!!!! τολμω να πω οτι τυχαια παρατηρησα το συγκεκριμενο θεμα κ εμεινα εκπλικτος απο τα σχολια κ τις ικανοτητες τις rom αυτης... εσεις τι λετε παιδια, αξιζει να κανω την αλλαγη κ αν ναι μπορειτε να με καθοδηγησεται μιας κ δεν εχω ξαναασχοληθει με τετοια πραγματα (μονο προγραμματακια καταφερνω να περναω)???!! ευχαριστω!!
γειά σου αλέξανδρε, αν δεν σε έπεισαν ακόμα τα σχόλια που διάβασες τότε δεν υπάρχει λόγος να την βάλεις! Εσύ θα χάσεις!!! :lol::lol::lol:
Η rom είναι πραγματικά Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η αν θέλεις τόλμησέ το!
Διάβασε πρώτα καλά τον οδηγό εγκατάστασης νέας Rom και όλα θα πάνε καλά!!!

alexandros5545
26-05-2009, 22:24
απλα δεν εχω δοκιμασει να κανω τετοια αλλαγη στο κινητο μου κ φοβαμαι μην μπλεχτω, καταλαβαινεις...παντως μια δοκιμη θα σας πησει λενε...που μπορω να βρω τον οδηγο?

EchiDNA
26-05-2009, 22:28
απλα δεν εχω δοκιμασει να κανω τετοια αλλαγη στο κινητο μου κ φοβαμαι μην μπλεχτω, καταλαβαινεις...παντως μια δοκιμη θα σας πησει λενε...που μπορω να βρω τον οδηγο?
Ακριβώς έτσι είναι!

Ο οδηγός είναι εδώ http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6664
και πρέπει να τον ακολουθήσεις κατά γράμμα!!!

alexandros5545
26-05-2009, 22:43
απ' οτι διαβασα φαινεται σχετικα ευκολο αρκει να υπαρχει η σχετικη προσοχη σε ενα δυο πραγματακια... που θα μπορουσα να βρω την rom για να κανω μια προσπαθεια?

gpap2004
26-05-2009, 23:01
απ' οτι διαβασα φαινεται σχετικα ευκολο αρκει να υπαρχει η σχετικη προσοχη σε ενα δυο πραγματακια... που θα μπορουσα να βρω την rom για να κανω μια προσπαθεια?
Θα την βρεις στο πρωτο ποστ... Η γνωμη μου ομως ειναι να μην κανεις ακομα αλλαγη ρομ,μεχρι να εξοικιωθεις αρκετα με το τηλεφωνο.τοτε μονο θα καταλαβεις διαφορα. Κ παλι εδω θα ημαστε!

alexandros5545
26-05-2009, 23:19
το τηλεφωνο το εχω καιρο, απο τοτε που βγηκε σχεδον... απλα δεν τολμησα ποτε να κανω τετοια αλλαγη. ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, θα εχετε συντομα νεα μου αν δεν το καψω!!!

alexandros5545
26-05-2009, 23:21
μια τελευταια βοηθεια...ποιο απο τα 4 κατεβαζω???

gpap2004
26-05-2009, 23:28
βαλε αυτη με το Α2 ραδιο που εχω κ εγω.καλη επιτυχια!

alexandros5545
27-05-2009, 12:18
φιλε μου gpap θελω να σε ρωτησω κατι... αυτη τη rom την τροποποιησες μονος σου ή εχουν βοηθησει κ αλλοι?

panos2
27-05-2009, 15:58
Την έβαλα και εγω με D1 ραδιο!Διστακτικά και φοβισμένα μιας και είναι η πρώτη μου φορά αλλά τα κατάφερα!Τελικά δεν είναι τίποτα..ο οδηγός τα σπάει!!YES!

Πρώτη εντύπωση η ταχύτητα και η μνήμη..καταπληκτικό!!:thanks:

gpap2004
27-05-2009, 16:25
Την έβαλα και εγω με D1 ραδιο!Διστακτικά και φοβισμένα μιας και είναι η πρώτη μου φορά αλλά τα κατάφερα!Τελικά δεν είναι τίποτα..ο οδηγός τα σπάει!!YES!

Πρώτη εντύπωση η ταχύτητα και η μνήμη..καταπληκτικό!!:thanks:
Συγχαρητήρια και σε σένα φίλε μου! Δεν θα χρειαστείς να βάλεις άλλη ρομ για πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυύ καιρό! bigboss

panos@gr
27-05-2009, 17:17
και στο wi fi τεράστια διαφορα φίλε στεφανε
τώρα δεν κολάι
εφυγα από το σπίτι χάθηκε το δικό μου σήμα βρήκε αλλά δίκτυα
και όταν γύρισα συνδέθηκε ξανά μόνο του μια χαράellectro

Κουκλάκις
27-05-2009, 17:32
Παιδια η καινουργια ρομ του στεφανου πεταει στην κυριολεξεια!!!Κλειδωνει δορυφορους στο τσακ,ποιανει σημα εκει που δεν εποιανε,απο δυο γραμμες που ειχα στο wi fi τωρα ειναι στο τερμα!!!Οσο για την μπαταρια 3 μερες με συχνα τηλ, 3-4 ωρες ανοιχτο wi fi και σημερα ηταν ολο το μεσημερι wi fi ανοιχτο και εμπαινα συνεχεια msn.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ???
Η μπαταρια ειναι ακομα 70%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
:respect: ΣΤΕΦΑΝΕ ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΕΙΣ:respect:

alib
27-05-2009, 19:07
ουπς!γκαφα!δεν προσεξα το ροζ σηματακι του φυλου!χιλια συγνωμη! Και παλι μπραβο κ δηλωνω γοητευμενος!!!

χαιρομαι που βοηθησα κ πηγαν ολα τελεια!

Χαχα, κάνεις λάθος που νομίζεις ότι σου ξέφυγε! Τπτ δε σου ξεφεύγει και αυτό φαίνεται και από τη δουλειά που κάνεις! !YES! (Εγώ είχα ξεχάσει να το βάλω και μου το θύμισες :happy: )

Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ θετικές! Όσο πρόλαβα να τη δοκιμάσω, λόγω περιορισμένου χρόνου, τα προβλήματά μου φαίνεται να λύθηκαν! Είναι πολύ πιο γρήγορη και πλέον δε μου κολλάει, κάτι που ήταν και ένα από τα βασικότερα προβλήματά μου με τη μαμίσια ρομ (J2). Από μπαταρία φαίνεται επίσης να κρατάει πολύ περισσότερο (παλιά κράταγε 2 μέρες με τη χρήση που της έκανα, περιμένω να δω τώρα!). Στο gps δεν είχα ακόμα το χρόνο να τη δοκιμάσω, θα το κάνω όμως σύντομα. Αλήθεια όμως, το gps, το wifi αλλά και το σήμα φυσικά δεν καθορίζονται αποκλειστικά από το ράδιο; Δηλαδή παίζει ρόλο και η ρομ που φοράει τελικά και αν ναι, περίπου σε τι βαθμό; Το wifi πάντως μου φάνηκε καλύτερο! Για άλλη μια φορά στο ξαναλέω: Πολύ καλή δουλειά!!! mpravo!

gpap2004
27-05-2009, 21:05
Χαχα, κάνεις λάθος που νομίζεις ότι σου ξέφυγε! Τπτ δε σου ξεφεύγει και αυτό φαίνεται και από τη δουλειά που κάνεις! !YES! (Εγώ είχα ξεχάσει να το βάλω και μου το θύμισες :happy: )

Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ θετικές! Όσο πρόλαβα να τη δοκιμάσω, λόγω περιορισμένου χρόνου, τα προβλήματά μου φαίνεται να λύθηκαν! Είναι πολύ πιο γρήγορη και πλέον δε μου κολλάει, κάτι που ήταν και ένα από τα βασικότερα προβλήματά μου με τη μαμίσια ρομ (J2). Από μπαταρία φαίνεται επίσης να κρατάει πολύ περισσότερο (παλιά κράταγε 2 μέρες με τη χρήση που της έκανα, περιμένω να δω τώρα!). Στο gps δεν είχα ακόμα το χρόνο να τη δοκιμάσω, θα το κάνω όμως σύντομα. Αλήθεια όμως, το gps, το wifi αλλά και το σήμα φυσικά δεν καθορίζονται αποκλειστικά από το ράδιο; Δηλαδή παίζει ρόλο και η ρομ που φοράει τελικά και αν ναι, περίπου σε τι βαθμό; Το wifi πάντως μου φάνηκε καλύτερο! Για άλλη μια φορά στο ξαναλέω: Πολύ καλή δουλειά!!! mpravo!

χα!χα!σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια! Το ραδιο παιζει σημαντικο ρολο στη ληψη,αλλα ΑΠΑΙΤΕΙ μια καλη ρομ για να ξεδιπλωσει τις αρετες του! Σε τι ποσοστο παιζει ρολο η ρομ;στην ομιλια ενα 20% θα ελεγα,αλλα στο Gps,wifi,μπαταρια κ ευαισθησια οθονης,θαλεγα 100%!

makouin
27-05-2009, 21:45
Να ρωτησω ...η μπαταρια(αναμονη)ειναι το ιδιο καλη σε ολες της εκδοσης ραδιο Α2,Β1,D1 με αυτη τη ρομ ή μονο σε καποιο συγκεκρημενο ραδιο?

Παιδια η καινουργια ρομ του στεφανου πεταει στην κυριολεξεια!!!Κλειδωνει δορυφορους στο τσακ,ποιανει σημα εκει που δεν εποιανε,απο δυο γραμμες που ειχα στο wi fi τωρα ειναι στο τερμα!!!Οσο για την μπαταρια 3 μερες με συχνα τηλ, 3-4 ωρες ανοιχτο wi fi και σημερα ηταν ολο το μεσημερι wi fi ανοιχτο και εμπαινα συνεχεια msn.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ???
Η μπαταρια ειναι ακομα 70%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Εσυ φιλε μου Κουκλακι με πιο ραδιο τη φορας?

gpap2004
27-05-2009, 22:48
ειναι σχεδιασμενη να κρατα το ιδιο με τα ραδιο αυτα η μπαταρια!!

makouin
27-05-2009, 22:57
ειναι σχεδιασμενη να κρατα το ιδιο με τα ραδιο αυτα η μπαταρια!!
A...πολυ ωραια......θα περιμενω τη φουμαρισμενη τοτε ελπιζω να ειναι και αυτη ακριβως η ιδια ετσι?.... :lol:

tzivanas
28-05-2009, 00:51
Αποφάσισα να τολμήσω να δοκιμάσω και εγώ την καινούργια ρομ. Πρώτη φορά επιχειρώ να περάσω ρομ και ελπίζω να τα καταφέρω. Μια παρατήρηση μόνο. Τα λινκ για τους ορίτζιναλ ήχους-wallpapers και για τα widget φαίνεται να μη δουλεύουν. Θα μπορούσατε να το κοιτάξετε; Και φυσικά συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας και για τον κόπο σας :thanks:

alexandros5545
28-05-2009, 15:44
παιδια ενα εχω να πω για την καινουργια rom... το ομνιακι μου κοφτιαζει περισσοτερο κ απο το rallye μου!!!!!! μπραβο

makouin
28-05-2009, 15:48
Τελικα καταφερα και την περασα και εγω σημερα ξανα σκετη με το δικο μου ραδιο που δεν μου ειχε κατσει καλα την πρωτη φορα(τωρα δεν εχω κανενα προβλημα)......κανω εγκατασταση τωρα τα υπολοιπα προγραμματα.....
Θα επανελθω και εγω με εντυπωσης.....(υστερα απο χρηση 3 ημερων των widows mobile 6.5)που μου αφησαν πολυ καλες εντυπωσεις bigboss

kage
29-05-2009, 11:06
εχει ενσωματωμενο accelorometer?

gpap2004
29-05-2009, 11:36
εχει ενσωματωμενο accelorometer?
Τι εννοείς;:)
Αν εννοεις να εχει τα .dll HTC Emulators δεν τα εχει , μπορεις να τα βάλεις εσυ.
Αλλιώς αν εννοεις ι την κανονική υποστηριξη g-sensor που εχουν τα ΟΜΝΙΑ, σαφώς και τα εχει. :)

tzivanas
29-05-2009, 14:19
Καλησπέρα,
Προχώρησα στην αναβάθμιση (1η απόπειρα) η οποία καθώς τελείωνε μου έβγαλε downloading failed (jump failed). Το κινητό έκανε reset και μόλις μου έβγαλε το λογότυπο και τον ήχο εκκίνησης το απόσύνδεσα. Μετά του έκανα hard reset και βλέποντας την έκδοση, έχω PDA i900BDHJ3/BDHJ2 και ΤΗΛΕΦΩΝΟ I9000DXID1. Φαίνεται να έχουν περαστεί αλλά δεν ξέρω αν παίζουν όλα καλά. Φοβάμαι να την ξαναπεράσω γιατί XP έχω στη δουλειά όπου το antivirus δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω για πάνω από 5 λεπτά. Έχετε κάποια πρόταση; :?

EchiDNA
29-05-2009, 17:55
Καλησπέρα,
Προχώρησα στην αναβάθμιση (1η απόπειρα) η οποία καθώς τελείωνε μου έβγαλε downloading failed (jump failed). Το κινητό έκανε reset και μόλις μου έβγαλε το λογότυπο και τον ήχο εκκίνησης το απόσύνδεσα. Μετά του έκανα hard reset και βλέποντας την έκδοση, έχω PDA i900BDHJ3/BDHJ2 και ΤΗΛΕΦΩΝΟ I9000DXID1. Φαίνεται να έχουν περαστεί αλλά δεν ξέρω αν παίζουν όλα καλά. Φοβάμαι να την ξαναπεράσω γιατί XP έχω στη δουλειά όπου το antivirus δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω για πάνω από 5 λεπτά. Έχετε κάποια πρόταση; :?
Φίλε τζιβάνα γειά σου,
όπως φαίνεται έχει περαστεί και το phone και το radio!!! Το τηλέφωνο λειτουργεί σωστά; Κάνει κανονικά κλήσεις, πάει σφαίρα το touch; Αν ναι δεν λεχεις πρόβλημα!
Το μήνυμα αυτό είναι πολύ περίεργο, ας μας πει κανένας πιο ειδικός!

tzivanas
29-05-2009, 19:09
Το τηλέφωνο παίζει. Τώρα αν παίζει σωστά είναι το ερώτημα. Στην κεντρική σελίδα του in.gr στα δεξιά που έχει κάτι διαφημιστικά δεν θα έπρεπε να παίζουν με τον flash? Στη θέση τους μου βγάζει το εικονίδιο του flash με ένα ερωτηματικό επάνω. Πως μπορώ αλλιώς να τσεκάρω σε σχέση με την official j2 που είχα?

EchiDNA
29-05-2009, 19:15
έχεις δει διαφορά στην αίσθηση της οθόνης και πως ανταποκρίνεται στο άγγιγμα; κανονικά πρέπει να δεις τεράστια διαφορά! επίσης στο gps θα πρέπει να βρίσκει και να κλειδώνει πολύ γρήγορα δορυφόρους, ακόμα και μέσα στο σπίτι! Αυτό για το flash δεν το ξέρω, μπορεί να θέλει καμιά ρύθμιση ο όπερα

tzivanas
29-05-2009, 19:32
Το άγγιγμα το αισθάνομαι όντως καλύτερο. Και το gps τώρα που το δοκίμασα κλειδώνει πιο γρήγορα.

EchiDNA
29-05-2009, 19:37
Οπότε λογικά εγκαταστάθηκε σωστά!!!

pappaspan
29-05-2009, 21:00
ευχαριστο πολυ ειναι τελεια δεν κολαει με τιποτα ηταν η πρωτη φορα που αλλαξα rom και ολα πηγαν καλα νασαι καλα παντα τετοια!YES!:respect::thanks:

Manny Calavera
30-05-2009, 10:37
EFXARISTO POLU GPAP

Την εβαλα και εγω και εχω παρατιρισει μεγαλη διαφορα και στο αγγιγμα και στο gps και σε ολα ! παρα πολυ καλη .... παντα τετοια !

εχω μερικες αποριες ,αλλα ας αρχισουμε με την πρωτη :Θα μπορουσαμε να κανουμε το κολπο να μεγαλωσουμε τιν μνημη ???

clio1400
30-05-2009, 12:31
Εχω την αίσθηση πως το εχει ηδη κανει αυτο ο gpap ...

gpap2004
30-05-2009, 13:37
Το τηλέφωνο παίζει. Τώρα αν παίζει σωστά είναι το ερώτημα. Στην κεντρική σελίδα του in.gr στα δεξιά που έχει κάτι διαφημιστικά δεν θα έπρεπε να παίζουν με τον flash? Στη θέση τους μου βγάζει το εικονίδιο του flash με ένα ερωτηματικό επάνω. Πως μπορώ αλλιώς να τσεκάρω σε σχέση με την official j2 που είχα?
Το FL3.1 υποστηριζει το 95 % των ιστοσελίδων με φλας. Υπάρχουν ομως ιστοσελίδες που χρησιμοποιούν άλλους flash players ( π.χ. flash player 7) όπότε για αυτό δεν σου παιζει τη συγκεκριμένη σελίδα, με την προυπόθεση βέβαια ότι στον οπερα εχεις ενεργοποιημενες τις επιλογές flash kai javascript.

EFXARISTO POLU GPAP

Την εβαλα και εγω και εχω παρατιρισει μεγαλη διαφορα και στο αγγιγμα και στο gps και σε ολα ! παρα πολυ καλη .... παντα τετοια !

εχω μερικες αποριες ,αλλα ας αρχισουμε με την πρωτη :Θα μπορουσαμε να κανουμε το κολπο να μεγαλωσουμε τιν μνημη ???
Χα!χα! Απληστία!!! :lol: 100 ΜΒ δεν σου φτάνουν;karalol Όταν η official έχει 50 μόνο;:lol:

Manny Calavera
30-05-2009, 13:46
θα πω οχι δεν μου φτανει .... αφου μπορεις γιατι να μιν το κανεις ... αλλαζουμε μιαλα να το κανω εγω για θα ειμαι εσυ ??? τεσπα ας αφισω τα τρελα και να σε παρακαλεσω να δεις τι διαολο εκανε το Τ2008 και την εχει φτασει 166 MB !! ( το τρελο ειναι οτι εχει και παρα πολλες εφαρμογες μεσα )

πσ: πρωτη φορα γραφω ελλινικα απο σεβασμο για τιν καλη σου ρομ !!!!

Κουκλάκις
30-05-2009, 16:32
Βρε απιστε θωμα μεχρι να την φουλαρεις προγραματα ο Στεφανος θα εχει βγαλει ρομ με 200 MB!!!Εχω βαλει τις παναγιας τα ματια μεσα και εχω ακομα 61 MB!!!Και δεν μετραει μονο αυτο!Μετραει οτι δουλευει απροβληματιστα χωρις bugs
τελεια οθονη-σημα-gps-μπαταρια!!!
ΣΤΕΦΑΝΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ :respect::respect::respect:

tzivanas
30-05-2009, 20:56
[QUOTE=gpap2004;48966]Το FL3.1 υποστηριζει το 95 % των ιστοσελίδων με φλας. Υπάρχουν ομως ιστοσελίδες που χρησιμοποιούν άλλους flash players ( π.χ. flash player 7) όπότε για αυτό δεν σου παιζει τη συγκεκριμένη σελίδα, με την προυπόθεση βέβαια ότι στον οπερα εχεις ενεργοποιημενες τις επιλογές flash kai javascript.

Αν θυμάμαι καλά στον όπερα μόνο javascript μπορείς να ενεργοποιήσεις. Έχει κάπου και για flash? Κάνα site με flash για να το δοκιμάσω (εκτός από το contra γιατί ούτε εκεί μπορώ να δω κάτι).

Gioher
30-05-2009, 21:32
ΧΘες την πέρασα κι εγώ και για πρώτη φορά δεν έκανα restore τις εφαρμογές μου αλλά τις πέρασα μια μια.
Αποτέλεσμα: η ρομ είναι απίστευτη!!!
Χίλια ευχαριστώ Στέφανε :respect:

πσ: πρωτη φορα γραφω ελλινικα απο σεβασμο για τιν καλη σου ρομ !!!!

Μπράβο Γιώργο mpravo! πρόσεχε μη σου γίνει συνήθεια :D

gpap2004
31-05-2009, 09:58
Βρε απιστε θωμα μεχρι να την φουλαρεις προγραματα ο Στεφανος θα εχει βγαλει ρομ με 200 MB!!!Εχω βαλει τις παναγιας τα ματια μεσα και εχω ακομα 61 MB!!!Και δεν μετραει μονο αυτο!Μετραει οτι δουλευει απροβληματιστα χωρις bugs

ετσι ακριβως!κ για μια ακομα φορα θα πω πως η ρομ δεν κρινονται απο τα ΜΒ ελευθ. Μνημης! Μια ρομ με 50 ΜΒ μπορει ναναι πιο γρηγορη απο μια με 150Μβ!Ειναι θεμα σωστησ σχεδιασης κ διαχειρισης! Η καλή ρόμ δεν πρέπει να γονατίζει ακόμα κ αν την φουλαρεις εφαρμογές!

clio1400
31-05-2009, 10:54
Best Rom Ever !!! 1000 μπραβο gpap mpravo!

Gioher
01-06-2009, 14:40
Στέφανε, να ρωτήσω κάτι...

Δεν θα έπρεπε στη καταχώρηση HKLM\Software\Microsoft\.NETCompactFramework το dword value 3.5.7283.00 να είναι 1;
Εμένα γιατί λέει 0;

Παίζει σημασία να το αλλάξω ή να το αφήσω έτσι;

kostas_38
01-06-2009, 15:34
kalimera egw ebala thn rom kai to kin den exei hxo

Gioher
01-06-2009, 15:45
kalimera egw ebala thn rom kai to kin den exei hxo

Στην πρώτη σελίδα φίλε μου λέει ξεκάθαρα:

Αφαιρέθηκαν τα samsung .mp3 και samsung wallpapers. Θα χρειαστεί να βάλετε κάποιους δικούς σας ήχους ή και τους ίδιους που αφαίρεσα , βάζοντάς τους στην Αποθ. μου σε ένα φάκελλο που θα ονομάσετε My Ringtones. Τα κατεβάζετε από εδώ : http://rapidshare.com/files/22366566...ngOriginal.rar (http://rapidshare.com/files/223665665/mp3SamsungOriginal.rar) Επίσης , τα Samsung wallpapers αν τα θέλετε, τα βάζετε σε ένα φάκελλο Οι Εικόνες μου μέσα στα My Documents στην Αποθ. μου. Τα κατεβάζετε και αυτά από εδώ: http://rapidshare.com/files/22366566...ngOriginal.rar (http://rapidshare.com/files/223665666/WallpapersSamsungOriginal.rar)

helnik
01-06-2009, 16:17
Καλησπέρα και από εμένα.Καινούργιος στη παρέα!yodude! Πήρα μόλις σήμερα το omnia και θα βάλω τη ΡΟΜ που αποτι φένεται είναι φοβερή και τρομερή:respect:. Αλλά επειδή είναι το πρώτο μου κινητό με WM μερικές ερωτησούλες για εσάς τους expert :D:
Πώς κάνω Hard Reset?
Πώς μπορώ να κρατήσω ένα Backup του τι έχω μέσα ήδη (πχ επαφές)? (ποιό πολύ για μελλοντικές αναβαθμίσεις?

Κι ένα τεέυταί όταν θα τρέξω το .exe τικάρω την επιλογη format που έχει? Στον οδηγό δεν λέει κάτι σχετικό γιαυτό ρωτάω:hypno:
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!YES!:thanks::thanks:

gpap2004
01-06-2009, 16:40
Καλησπέρα και από εμένα.Καινούργιος στη παρέα!yodude! Πήρα μόλις σήμερα το omnia και θα βάλω τη ΡΟΜ που αποτι φένεται είναι φοβερή και τρομερή:respect:. Αλλά επειδή είναι το πρώτο μου κινητό με WM μερικές ερωτησούλες για εσάς τους expert :D:
Πώς κάνω Hard Reset?
Πώς μπορώ να κρατήσω ένα Backup του τι έχω μέσα ήδη (πχ επαφές)? (ποιό πολύ για μελλοντικές αναβαθμίσεις?

Κι ένα τεέυταί όταν θα τρέξω το .exe τικάρω την επιλογη format που έχει? Στον οδηγό δεν λέει κάτι σχετικό γιαυτό ρωτάω:hypno:
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!YES!:thanks::thanks:
1.πας ρυθμισεις στη δευτερη καρτελα και επιλεγεις hard format. κωδικος 1234.
2. για backup κανε συγρονισμο με outlook ή βαλε το PIMbackup.
3.η ταπεινή μου άποψη που την λέω συχνά: μην αλλάξεις ρομ αν δεν εξοικειωθεις λιγο με τη συσκευή και τα wm. Κάτι να παει στραβά, θαναι κριμα!!!

helnik
01-06-2009, 16:46
Σ'εθχαριστώ για την άμεση απάντηση σου:respect:Ναι έχεις ένα δίκιο κι εγώ το σκεφτόμουν αλλά ο οδηγός σου είναι πολύ αναλυτικός και απότι διαβάζω οι ΡΟΜ σου τέλειες:thanks:Ίσως και να μην αλλάξω γιαρχή:baby: προς το παρών φορτίζει για να δυναμώσειellectro

gpap2004
01-06-2009, 16:57
Σ'εθχαριστώ για την άμεση απάντηση σου:respect:Ναι έχεις ένα δίκιο κι εγώ το σκεφτόμουν αλλά ο οδηγός σου είναι πολύ αναλυτικός και απότι διαβάζω οι ΡΟΜ σου τέλειες:thanks:Ίσως και να μην αλλάξω γιαρχή:baby: προς το παρών φορτίζει για να δυναμώσειellectro
Ναι έτσι να κάνεις! Να το χαρεις και όταν αρχισεις να το βαριεσαι και θες κατι διαφορετικό, δοκιμάζεις! Εδω θα είμαστε!:)

Manny Calavera
01-06-2009, 17:17
Καλα ρε παιδια δεν ειπα και τιποτα κακο :p ... Εχω βαλει μονο τα μισα απο αυτα που θελω και εχω αφισει τα μισα παιχνιδια ....αποτελεσμα 35ΜΒ ακομα free μνημη ..... γιαυτο ρωτισα αν μπορουμε +++ να κανουμε το κολπο για να αυξισουμε την μνημη !

[QUOTE=gpap2004;48966]Το FL3.1 υποστηριζει το 95 % των ιστοσελίδων με φλας. Υπάρχουν ομως ιστοσελίδες που χρησιμοποιούν άλλους flash players ( π.χ. flash player 7) όπότε για αυτό δεν σου παιζει τη συγκεκριμένη σελίδα, με την προυπόθεση βέβαια ότι στον οπερα εχεις ενεργοποιημενες τις επιλογές flash kai javascript.

Και εγω εχω την ιδια απορεια περιπου .... πρεπει να βαλουμε flash ktl εχτρα γιατι εχω πολλα αρχεια flash kai με μπερδεβουνε .... flash 7 , flash player !
και ακομα δεν μπορεσα να ανοιξω αρχεια swf :(

πρεπει να βαλω το λεξικο του firefox μιπος και με βοηθισει :D:D :D

[QUOTE=gpap2004;49068]ετσι ακριβως!κ για μια ακομα φορα θα πω πως η ρομ δεν κρινονται απο τα ΜΒ ελευθ. Μνημης! Μια ρομ με 50 ΜΒ μπορει ναναι πιο γρηγορη απο μια με 150Μβ!Ειναι θεμα σωστησ σχεδιασης κ διαχειρισης! Η καλή ρόμ δεν πρέπει να γονατίζει ακόμα κ αν την φουλαρεις εφαρμογές!

Λοιπον τιν επαιξα ολο το weekend και μπορω να πω οτι πεταει ! καμια απολιτος σχεση με του Τ2008 .... ποιος το θελει το πενακι ( με αυτη εδω πατατε και με την μητη σας ) !
απο gps ¨: καλα ειπαμε να την κανεις γριγορη , αλλα οχι και τοσο ....δεν προλαβαινω να ανοιξω το Dest/or να παω να δω ποσο θα κανει να συνδεθει και βρισκω ολους τους δοριφορους συνδεδεμενους !
μπαταρια : μεχρι και εδω ειδα διαφορα και ας εχω καταστραμενη μπαταρια λογο κακης χρησης ! μπορω να παω διακοπες τωρα χωρις να αλλαξω ρομ !

:respect::thumbsup:!concrats

makouin
01-06-2009, 18:20
Φιλε μου super Moderetor gpap2004.......τι θα γινει με την φουμαρισμενη?......
Την περιμενω.......θα αργηση?......πιστευω οτι οχι μονο εγω...?
Υπαρχουν ακομη τα κολληματα?.......

gpap2004
01-06-2009, 18:46
Φιλε μου super Moderetor gpap2004.......τι θα γινει με την φουμαρισμενη?......
Την περιμενω.......θα αργηση?......πιστευω οτι οχι μονο εγω...?
Υπαρχουν ακομη τα κολληματα?.......
δυστυχώς, ναι...:hypno: και μάλλον θα την εγκαταλείψω...

kiachios
01-06-2009, 19:00
Στεφανε μπορεις να σκαλισεις αυτη του Τ2008? Ειναι πολυ καλη βαση νομιζω!

makouin
01-06-2009, 19:02
δυστυχώς, ναι...:hypno: και μάλλον θα την εγκαταλείψω...
Ενταξη.....Δεν πειραζη......... mpravo!
Αρκουν και αυτες....Μου εκατσε η σκετη με το ραδιο που ηθελα τελικα....οποτε θα την κρατησω προς το παρων ετσι.....
Ευχαριστω παντως για την προσπαθεια.και για ολα....mpravo!

gpap2004
01-06-2009, 19:10
Στεφανε μπορεις να σκαλισεις αυτη του Τ2008? Ειναι πολυ καλη βαση νομιζω!
Ναι , όντως. Θα κάνω μια αποπειρα, αν και τα αγγλικά optimezed αρχεία θα δυσκολευτούν στην ελληνική ρομ..

EchiDNA
01-06-2009, 19:13
Ναι , όντως. Θα κάνω μια αποπειρα, αν και τα αγγλικά optimezed αρχεία θα δυσκολευτούν στην ελληνική ρομ..
Στέφανε, αν θέλεις κανένα brain storming πες μας!!! Μπορεί να βγει καμιά καλή ιδέα!!! karalolkaralolkaralol

Manny Calavera
01-06-2009, 19:17
Μιπος μπορεις να τα αφισεις στα αγγλικα που ειναι ποιο ωραια !

αν και δεν νομιζω προσωπικα να ξαναγιρισω στου Τ2008 γιατι η δικια σου παει καλητερα !
η' παιζει ιδια στα αγγλικα δικια σου και δεν την προσεξα ????
απλος του Τ2008 εκτος απο την μεγαλη μνημη εχει μεσα πολλα προγραματα .... ακομα ξαχνω το HTC album !!

gpap2004
01-06-2009, 19:19
Μιπος μπορεις να τα αφισεις στα αγγλικα που ειναι ποιο ωραια !

αν και δεν νομιζω προσωπικα να ξαναγιρισω στου Τ2008 γιατι η δικια σου παει καλητερα !
η' παιζει ιδια στα αγγλικα δικια σου και δεν την προσεξα ????
απλος του Τ2008 εκτος απο την μεγαλη μνημη εχει μεσα πολλα προγραματα .... ακομα ξαχνω το HTC album !!
η δική μου η αγγλική είναι αυτή :
http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=10583

Όμως η ελληνική είναι πολύ καλυτερη και γρηγορότερη ακόμα και από του Τ2008, διότι είναι ελφρύτερη στη διαχειρηση εφαρμογών και ενέργειας..;))

dimmastr
01-06-2009, 19:46
Πρώτα απ όλα ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!
Που κάθεσαι και παιδεύεσαι για εμάς τους ανάξιους. Είναι η δεύτερη φορά που παίρνω την δουλεία σου.
Εντυπώσεις….. στην αρχή το τηλέφωνο με το θαυμαστικό σου κόβει τα πόδια!!
Στο flasharisma έβγαλε
Error! PhoneUSB Detect Failed
Port Create retry (25)
Port Create retry (24)
Port Create retry (23)
Port Create retry (22)
Port Create retry (21)
Port Create retry (20)
Port Create retry (19)
Port Create retry (18)
Port Create retry (17)
Port Create retry (16)
Port Create retry (15)
Port Create retry (14)
Port Create retry (13)
Port Create retry (12)
Port Create retry (11)
Port Create retry (10)
Port Create retry (9)
Port Create retry (8)
Port Create retry (7)
Port Create retry (6)
Port Create retry (5)
Port Create retry (4)
Port Create retry (3)
Port Create retry (2)
Port Create retry (1)
Port Create retry (0)
Download failed!!

Το κόψιμο εδώ ανέβηκε πιο πάνω από τα πόδια….
Αλλά επιτέλους το destinator έπιασε 5 δορυφόρους σε 2!!!! Άντε 3 !!!λεπτά . το μεγάλο μου παράπονο αφού μέχρι τώρα στα 10 ένοιωθα τυχερός.
Το wifi τώρα φτανει και στην κρεβατοκάμαρα (νέα μονάδα μέτρησης ισχύος)!!
Το touch εξαιρετικο!!
Μου λειπει το resco keybord αλλά ας κάνω κάτι και εγώ!
Χρωστάω …..και αν ο δρόμος σε βγαλει από το Αίγιο…τα ούζα δικά μου
ΤΗΑΝΚΣ

Υ.Γ υπάρχει κατι για να τραβάει καλλίτερες φωτο?

gpap2004
01-06-2009, 20:12
Πρώτα απ όλα ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!
Που κάθεσαι και παιδεύεσαι για εμάς τους ανάξιους. Είναι η δεύτερη φορά που παίρνω την δουλεία σου.
Εντυπώσεις….. στην αρχή το τηλέφωνο με το θαυμαστικό σου κόβει τα πόδια!!
Στο flasharisma έβγαλε
Error! PhoneUSB Detect Failed
Port Create retry (25)
Port Create retry (24)
Port Create retry (23)
Port Create retry (22)
Port Create retry (21)
Port Create retry (20)
Port Create retry (19)
Port Create retry (18)
Port Create retry (17)
Port Create retry (16)
Port Create retry (15)
Port Create retry (14)
Port Create retry (13)
Port Create retry (12)
Port Create retry (11)
Port Create retry (10)
Port Create retry (9)
Port Create retry (8)
Port Create retry (7)
Port Create retry (6)
Port Create retry (5)
Port Create retry (4)
Port Create retry (3)
Port Create retry (2)
Port Create retry (1)
Port Create retry (0)
Download failed!!

Το κόψιμο εδώ ανέβηκε πιο πάνω από τα πόδια….
Αλλά επιτέλους το destinator έπιασε 5 δορυφόρους σε 2!!!! Άντε 3 !!!λεπτά . το μεγάλο μου παράπονο αφού μέχρι τώρα στα 10 ένοιωθα τυχερός.
Το wifi τώρα φτανει και στην κρεβατοκάμαρα (νέα μονάδα μέτρησης ισχύος)!!
Το touch εξαιρετικο!!
Μου λειπει το resco keybord αλλά ας κάνω κάτι και εγώ!
Χρωστάω …..και αν ο δρόμος σε βγαλει από το Αίγιο…τα ούζα δικά μου
ΤΗΑΝΚΣ

Υ.Γ υπάρχει κατι για να τραβάει καλλίτερες φωτο?

karalolkaralolkaralol
Για τα ούζα!!!karalol :thanks:

Τώρα: το τηλέφωνο σου δεν πέρασε ράδιο; σου αφησε αυτό που είχες; ή καταφερες και ξέφυγες από τα port failed;
Για τις φωτό: δοκίμασε να βάζεις την ευκρίνεια στο +3 και πες μου!bigboss

gpap2004
01-06-2009, 20:36
Στέφανε, να ρωτήσω κάτι...

Δεν θα έπρεπε στη καταχώρηση HKLM\Software\Microsoft\.NETCompactFramework το dword value 3.5.7283.00 να είναι 1;
Εμένα γιατί λέει 0;

Παίζει σημασία να το αλλάξω ή να το αφήσω έτσι;
Αστο έτσι!!!! Εχουν γίνει "παπάδες " στη ρομ στη registry αυτή από εμένα! Γαι καλό βέβαια...bigboss

dimmastr
01-06-2009, 23:47
pda i900bdhj3/bdhj2
thl i900xxib2
αρα πρεπει να ειναι το παλιο!
οι φωτο ενω οταν εστιαζει ειναι καλες οι ληψη ειναι ξασπρισμενημε φλας εντελως χαλια, χωρισ υποφερτα.

Billytheking
01-06-2009, 23:58
pda i900bdhj3/bdhj2
thl i900xxib2
οι φωτο ενω οταν εστιαζει ειναι καλες οι ληψη ειναι ξασπρισμενημε φλας εντελως χαλια, χωρισ υποφερτα.
Να βγάζεις φωτογραφίες πατώντας όχι το κουμπί από το πλάι!!!! αλλά το μεσαίο κουμπί το μπροστινό.

Θα δεις μεγάλη διαφορά!!! ;));));))

gpap2004
02-06-2009, 09:44
pda i900bdhj3/bdhj2
thl i900xxib2
Εχεις το Β2 ραδιο που ειναι πολυ καλό. Αν ειχες πριν αυτό, τοτε εμεινε. Αν πάλι ήταν το εργοστασιακό ΙΗ4, τότε σου περάστηκε.
Το φλας είναι μια τραγωδία... Για κοντα, βαλε μακρο και ISO πολύ χαμηλό.Ετσι δεν θα ασπριζει.

Billytheking
02-06-2009, 19:50
Έπαθα και γω (για δεύτερη φορά!!! partaaa) το ανεπιθύμητο :mad!::mad!::mad!::mad!:

:shoot::shoot::kill::kill:port failed :rocket::rocket:

αλλά στο δεύτερο όμνια. :rolleyes!: :rolleyes!:

Πήγα να φορέσω το A1 radio (exe) στην 100στάρα την TurboGR3 και το πήρα στα χέρια :lol::lol::lol: :(:(:(.

Δεν επανέρχεται με τίποτα!!!

Το παράξενο είναι πως στην προσπάθειά μου να το φορέσω κάποια άλλη Ελληνική ROM για να το πάω στο service με την "μανίσια" επάνω, ενώ φορτώνει και τελειώνει κανονικά (χωρίς το ραδιο εννοείται, πλέον), η ROM μέσα είναι μισή Ελληνική, μισή Αγγλική!!!! :wacko::wacko::wacko:. Σε όλες όσες δοκίμασα!!!

Δηλ. υπάρχει κανονικά για ελληνική: Η συσκευή μου, αλλά υπάρχει μετά και : My Storage!!!, Storage Card!!!

Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά!!!!!! :?:?:?:?

Έμαθε ξένες γλώσσες!!!!:wacko::wacko::wacko::wacko:

gpap2004
02-06-2009, 20:16
Έπαθα και γω (για δεύτερη φορά!!! partaaa) το ανεπιθύμητο :mad!::mad!::mad!::mad!:

:shoot::shoot::kill::kill:port failed :rocket::rocket:

αλλά στο δεύτερο όμνια. :rolleyes!: :rolleyes!:

Πήγα να φορέσω το A1 radio (exe) στην 100στάρα την TurboGR3 και το πήρα στα χέρια :lol::lol::lol: :(:(:(.

Δεν επανέρχεται με τίποτα!!!

Το παράξενο είναι πως στην προσπάθειά μου να το φορέσω κάποια άλλη Ελληνική ROM για να το πάω στο service με την "μανίσια" επάνω, ενώ φορτώνει και τελειώνει κανονικά (χωρίς το ραδιο εννοείται, πλέον), η ROM μέσα είναι μισή Ελληνική, μισή Αγγλική!!!! :wacko::wacko::wacko:. Σε όλες όσες δοκίμασα!!!

Δηλ. υπάρχει κανονικά για ελληνική: Η συσκευή μου, αλλά υπάρχει μετά και : My Storage!!!, Storage Card!!!

Πως γίνεται αυτό ρε παιδιά!!!!!! :?:?:?:?

Έμαθε ξένες γλώσσες!!!!:wacko::wacko::wacko::wacko:
Καλά , αυτό και αν είναι από τα κουφά!!!:hypno::hypno::hypno:

EchiDNA
02-06-2009, 20:19
Το έκανε και σε μένα όταν δοκίμασα προχτές την αγγλική του Τ2008!!! Μάλλον μπερδεύεται λόγω του ότι υπάρχουν πράγματα στην αποθήκη!!! Δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω!!!

Billytheking
02-06-2009, 20:24
Καλά , αυτό και αν είναι από τα κουφά!!!:hypno::hypno::hypno:
Φαίνεται Στέφανε, αυτό το όμνια το καημένο, από τις τόσες ROM που έχει καταπιεί, έχει γίνει πολλαπλή προσωπικότητα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Στο μεταξύ, αν πάω Ρυθμίσεις/Σύνδεση/Λειτ. σύνδ. USB, οι επιλογές που μου δίνει στη Μαζική αποθήκευση είναι: Η αποθ. μου και Κάρτα αποθ.

Να τρελαθούμε τελείως δηλαδή!!!! karalolkaralolkaralolkaralol

kiachios
02-06-2009, 20:24
Το έκανε και σε μένα όταν δοκίμασα προχτές την αγγλική του Τ2008!!! Μάλλον μπερδεύεται λόγω του ότι υπάρχουν πράγματα στην αποθήκη!!! Δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω!!!
Παιδια με τη μικρη εμπειρια που εχω πρωτα κανω HARD REST και μετα περναω αλλη ROM!:)

gpap2004
02-06-2009, 20:28
Φαίνεται Στέφανε, αυτό το όμνια το καημένο, από τις τόσες ROM που έχει καταπιεί, έχει γίνει πολλαπλή προσωπικότητα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Στο μεταξύ, αν πάω Ρυθμίσεις/Σύνδεση/Λειτ. σύνδ. USB, οι επιλογές που μου δίνει στη Μαζική αποθήκευση είναι: Η αποθ. μου και Κάρτα αποθ.

Να τρελαθούμε τελείως δηλαδή!!!! karalolkaralolkaralolkaralol
Απίστευτο ρε συ Βασίλη!

Παιδια με τη μικρη εμπειρια που εχω πρωτα κανω HARD REST και μετα περναω αλλη ROM!:)
και εγώ αυτό έκανα κάθε πέμπτο φλασάρισμα... Και κάθε δέκατο και στην Αποθ. μου! Ετσι αυθαιρετα..
Και έχω φλασάρει κάπου 500 φορές...:) Αλλά πάντα το καρδιοχτύπι υπάρχει...

Billytheking
02-06-2009, 20:30
όπως και να' χει , αύριο θα το πάω στο SERVICE, θα τους τρελάνω εκεί :lol::lol::lol::lol:

τι να κάνω...

EchiDNA
02-06-2009, 20:32
Βασίλη τι πρόβλημα έχει εκτός από το ότι έγινε πολυγλωσσικό; lol

Billytheking
02-06-2009, 20:52
Βασίλη τι πρόβλημα έχει εκτός από το ότι έγινε πολυγλωσσικό; lol
Δεν έχω πλέον Phone φίλε στο όμνια.

Και δεν μπαίνει με καμιά κυβέρνηση!!!

Αποτυχημένο φλασάρισμα radio A1 σε exe..... στην 100άρα.

EchiDNA
02-06-2009, 20:56
Δοκίμασες Grand Prix????

Billytheking
02-06-2009, 20:58
Δοκίμασες Grand Prix????
όχι ,αλλά δεν νομίζω.

Αλλά μιας και το λες δεν έχω κάτι να χάσω πλέον, θα το δοκιμάσω και μ' αυτό.

EchiDNA
02-06-2009, 21:04
όχι ,αλλά δεν νομίζω.

Γι' αυτό στο λέω... :lol::lol::lol: το ίδιο θα έκανα κι εγώ!!!
Αλλά να δεις ότι θα δουλέψει!!!

gpap2004
02-06-2009, 23:37
όχι ,αλλά δεν νομίζω.

Βασίλη, αυτό ήταν το ομνια που κάηκε και την πρώτη φορά;

leoman
02-06-2009, 23:39
όχι ,αλλά δεν νομίζω.

Βασιλη τι εγινε?:???::???:

Billytheking
02-06-2009, 23:41
Βασίλη, αυτό ήταν το ομνια που κάηκε και την πρώτη φορά;
όχι Στέφανε , Αυτό είναι το Νο 2. Ε δεν θα την γλύτωνε και αυτό!!!, χαχαχαχαχα

sso
03-06-2009, 15:52
όχι Στέφανε , Αυτό είναι το Νο 2. Ε δεν θα την γλύτωνε και αυτό!!!, χαχαχαχαχα

Αρχηγέ μου έκοψες τη φόρα και την όρεξη. Πάνω πoυ είχα ετοιμασθεί. Έκανα format και εγκατάσταση από την αρχή των windows XP, γιατί υπήρχε κάποιο πρόβλημα με το Active Sync, σ' ένα Desktop που έχω (στο Laptop έχω Vista) και το Αctive Sync τώρα δουλεύει μια χαρά!!! Tι έκανες τελικά? Το πήγες για service?

PaInLeSsKiLleR
03-06-2009, 15:55
Pedes dokimasa se vista polles fores kai m vgazi
Time out error
Time out error
Time out error
Time out error
PDA not found

Ara akira ta vista....

gpap2004
03-06-2009, 16:12
Pedes dokimasa se vista polles fores kai m vgazi
Time out error
Time out error
Time out error
Time out error
PDA not found

Ara akira ta vista....
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ σε VISTA! Το έχουμε πει πολλές φορές. Μόνο η αγγλική επίσημη από το site της Samsung με region Sigapoore γίνεται σε βίστα. Όλες οι άλλες ΜΟΝΟ σε ΧΡ.

npnck7
03-06-2009, 18:26
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum μιας και γράφτηκα πρόσφατα. Για να πω την αλήθεια μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα cooked roms από άλλο ελληνικό forum για omnia. Πρόσφατα φίλος με ενημέρωσε για την ύπαρξη σας. Συγχαρητήρια λοιπόν για τη σημαντική δουλειά που κάνετε. Έχω αλλάξει αρκετές rom και γενικά έχω καταλήξει σε μία έκδοση BDHJ3 με ράδιο DXHL2 (από το άλλο forum που είπα πριν). Πιστεύετε ότι αξίζει η αλλαγή και κυρίως με ποιό ράδιο; Ευχαριστώ.

EchiDNA
03-06-2009, 18:35
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum μιας και γράφτηκα πρόσφατα. Για να πω την αλήθεια μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα cooked roms από άλλο ελληνικό forum για omnia. Πρόσφατα φίλος με ενημέρωσε για την ύπαρξη σας. Συγχαρητήρια λοιπόν για τη σημαντική δουλειά που κάνετε. Έχω αλλάξει αρκετές rom και γενικά έχω καταλήξει σε μία έκδοση BDHJ3 με ράδιο DXHL2 (από το άλλο forum που είπα πριν). Πιστεύετε ότι αξίζει η αλλαγή και κυρίως με ποιό ράδιο; Ευχαριστώ.
Καλως όρισες φίλε!!! Η καλύτερη ελληνική ρομ που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή (αυτό το λένε όσοι την δοκίμασαν και όχι μόνο ο τίτλος) είναι αυτή που θα βρεις στο πρώτο post!!!
Τα καλύτερα ράδιο είναι το Α2 και D1, σου προτείνω για αρχή να αλλάξεις μόνο την ρομ χωρίς ράδιο και να δεις πως πάει και φυσικά να μας πεις την γνώμη σου, μετά και αν έχεις προβλήματα με λήψη, gps κλπ δοκίμασε να βάλεις ένα ράδιο μόνο του αφού υπάρχουν πλέον σε exe μορφή και μπαίνουν ανεξάρτητα και χωρίς hard reset
:lol::lol::lol:

gpap2004
03-06-2009, 18:36
καλωσήλθες φίλε μου! Αυτή η ρομ δεν έχει καμμιά σχέση με οποιαδήποτε άλλη! Βάλτην και θα καταλάβεις!:)
Βάλτην με ράδιο Α2 αν εισαι κοσμοτε ή με Β1 αν εισαι βονταφον ή D1 αν είσαι wind.

cookd
03-06-2009, 18:42
Πιστεύω ότι τα :respect: που έχεις μαζέψει είναι άπειρα!
Ένα palamakiaκαι από εμένα! Θα την δοκιμάσω ασυζητητή!

npnck7
03-06-2009, 19:04
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θα πω εντυπώσεις.

asto
03-06-2009, 21:51
Αυτό το είδες gpap2004???
http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/284865/fixing-bluetooth-audio-routing-for-i900-updated-1-mar-2009/

gpap2004
03-06-2009, 23:05
Αυτό το είδες gpap2004???
http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/284865/fixing-bluetooth-audio-routing-for-i900-updated-1-mar-2009/

δυστυχώς ούτε το fix3 δουλεύει στην ελληνική ρομ.δεν μπουταρει με τίποτα! Στην αγγλική κάτι πάει να κανεί,αλλά δεν είναι σταθερή.

ilias67
04-06-2009, 15:54
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

gpap2004
04-06-2009, 15:59
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

να είσαι καλά φίλε μου.αν την έβαλες,περιμένουμε εντυπώσεις!

michallakis99
04-06-2009, 21:33
eisai pragmatika kalos.tha ginotan aftin tin rom na tin valeis ixous kliseis k ena gps me xartes evropeis?se ekliparo.palevo toso kairo k kamia tixi

Κουκλάκις
04-06-2009, 21:40
eisai pragmatika kalos.tha ginotan aftin tin rom na tin valeis ixous kliseis k ena gps me xartes evropeis?se ekliparo.palevo toso kairo k kamia tixi
Γεια σου Μιχαλακη!
Ο Σεφανος εχει δωσει λινκ με ηχους κλησης στην πρωτη σελιδα που κατεβασες την ρομ.
Οσο για το gps δεν γινετε βρε Μιχαλακη γιατι χρειαζωνται πολλα mb μνημης! ποιο προγραμα πλοηγησης θελεις να βαλεις?

gpap2004
04-06-2009, 21:46
Απάντησα και με ΡΜ, αλλά το γράφω για να το δουν και άλλοι που θαχουν την ιδια απόρία.
¨ηχοι: στο πρωτο ποστ, κατεβάστε τους original ήχους και ριξτες τους όλους ή όποιους θέλετε ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο φάκελλο windows.
http://rapidshare.com/files/223665665/mp3SamsungOriginal.rar

Χάρτες: δεν μπορώ να βγάλω ρομ με crack λογισμικό ή χάρτες .... Απαγορεύεται...

le_bron
04-06-2009, 21:54
gpap η ρομ ειναι super duper btwuper...με το ραδιο Β1 που την εχω (wind) ολα καλα στο κλειδωμα gps και ιδιαιτερα στην αναμονη. Αλλα εχω ενα προβληματακι. Οταν παιρνω τηλ μερικες φορες δεν καλει και αναγκαζομαι να ξαναπαρω. Επισης οταν δεν το σηκωνει ο αλλος με παει κατευθειαν στον τηλεφωνητη του και με χρεωνει χωρις να μου βγαλει το γνωστο ''η κληση σας προωθειται'' πρωτα για να το κλεισω. Και τελος μερικες φορες οι αλλοι δε με ακουνε ενω εγω τους ακουω κανονικα. Για το τελευταιο δεν ειμαι και σιγουρος οτι φταιει το δικο μου. Λες να αλλαξω το ραδιο η να κανω καποια ρυθμιση στο Ομνια?

gpap2004
04-06-2009, 21:56
gpap η ρομ ειναι super duper btwuper...με το ραδιο Β1 που την εχω (wind) ολα καλα στο κλειδωμα gps και ιδιαιτερα στην αναμονη. Αλλα εχω ενα προβληματακι. Οταν παιρνω τηλ μερικες φορες δεν καλει και αναγκαζομαι να ξαναπαρω. Επισης οταν δεν το σηκωνει ο αλλος με παει κατευθειαν στον τηλεφωνητη του και με χρεωνει χωρις να μου βγαλει το γνωστο ''η κληση σας προωθειται'' πρωτα για να το κλεισω. Και τελος μερικες φορες οι αλλοι δε με ακουνε ενω εγω τους ακουω κανονικα. Για το τελευταιο δεν ειμαι και σιγουρος οτι φταιει το δικο μου. Λες να αλλαξω το ραδιο η να κανω καποια ρυθμιση στο Ομνια?
Το τελευταίο είναι και το μόνο για το οποίο φταίει το ράδιο της ρομ σου!!!:lol: Βάλε Α2 ή D1.
Για τα άλλα δες με τον πάροχο κινητής σου ( wind).

nectons
04-06-2009, 21:58
Θα σου απαντήσει και ο Στέφανος. Αλλά αυτό που λες έχει να κάνει μάλλον περισσότερο με τον Provider τον εκάστοτε και τις ρυθμίσεις που έχει η γραμή σου.. Για πάρτους τηλέφωνο να δούμε. Όσο για το να μην πιανει καμιά φορά φταίει η άλλη πλευρά και όχι εσύ. Δηλαδή καθαρά θέμα provider!