PDA

Επιστροφή στο Forum : HTC HD2 - Γενικό θέμα

EchiDNA
19-11-2009, 11:23
άντε να κάνω την αρχή εδώ και μετά το μεταφέρουμε στη νέα κατηγορία!

Αρχίζουμε να συγκεντρώνουμε υλικό!!!

EchiDNA
19-11-2009, 11:24
καβάτζα πρώτη

EchiDNA
19-11-2009, 11:24
καβάτζα δεύτερη

leoman
19-11-2009, 15:25
Τελικα φιλε EchiDNA (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/member.php?u=4522) εαν επρεπε να διαλεξειs ενα απο τα δυο ποιο θα διαλεγεs???? Μιαs και ειχεs την ευκαιρια να τα δουλεψειs και τα δυο!YES! και να βγαλειs τα συμπερασματα σου.:)

EchiDNA
19-11-2009, 20:08
Τελικα φιλε EchiDNA (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/member.php?u=4522) εαν επρεπε να διαλεξειs ενα απο τα δυο ποιο θα διαλεγεs???? Μιαs και ειχεs την ευκαιρια να τα δουλεψειs και τα δυο!YES! και να βγαλειs τα συμπερασματα σου.:)
Κράτησα το HD2 λόγω της ταχύτητάς του, της ποιότητας του, του sence και της capacitive οθόνης του!
Έχει κάποιες ελλείψεις οι οποίες προσωπικά δεν με ενοχλούν!

Από το Omnia II θα μου λείψει:
η amoled οθόνη του
η 8GB μνήμη του
το κεντρικό κουμπί με τον 3d task manager

Και τα δύο είναι φοβερά τηλέφωνα με το HD2 να κερδίζει κατά τη γνώμη μου!!! ;))

asto
20-11-2009, 13:19
Έχει κάνει κανείς πλοήγηση με το HD2, να μας πει, ή αν υπάρχει κανένα βίντεο ...

EchiDNA
20-11-2009, 19:14
Έχει κάνει κανείς πλοήγηση με το HD2, να μας πει, ή αν υπάρχει κανένα βίντεο ...
Έκανα εγώ σήμερα!!! Πήγα και γύρισα Λάρισα-Αθήνα!

Ανοίγει σε 6sec το iGO8 και κλειδώνει δορυφόρους σε 2sec!!!! :hypno::hypno::hypno:

Τέλειο σαν gps δηλαδή!

Δοκίμασα και το πρόγραμμα copilot που έχει μέσα και μπορώ να πω ότι οι χάρτες του είναι καλοί (από μια σύντομη ματιά) :lol:

Ζεσταίνεται λίγο στην πίσω πλευρά αλλά δεν καίει όπως το Omnia 1

Τι άλλο θέλεις να μάθεις;;;

kopromax
20-11-2009, 22:39
να ρωτησω κατι αλλο μεταξυ των δυο κινητων. απο θεμα φωτογραφιας πως παει; αν βαλουμε μια ταινια την δειχνει καλα οπως και το ομνια 2;

asto
20-11-2009, 22:44
Έκανα εγώ σήμερα!!! Πήγα και γύρισα Λάρισα-Αθήνα!

Ανοίγει σε 6sec το iGO8 και κλειδώνει δορυφόρους σε 2sec!!!! :hypno::hypno::hypno:

Τέλειο σαν gps δηλαδή!

Δοκίμασα και το πρόγραμμα copilot που έχει μέσα και μπορώ να πω ότι οι χάρτες του είναι καλοί (από μια σύντομη ματιά) :lol:

Ζεσταίνεται λίγο στην πίσω πλευρά αλλά δεν καίει όπως το Omnia 1

Τι άλλο θέλεις να μάθεις;;;
Αν κρατάει το στίγμα στο δρόμο, αν αποσυντονίζεται στα στενά ή στα ψηλά κτήρια..., ότι μπορεις να πεις επιπλέον...και κανένα βίντεο αν γίνεται...

EchiDNA
20-11-2009, 23:11
να ρωτησω κατι αλλο μεταξυ των δυο κινητων. απο θεμα φωτογραφιας πως παει; αν βαλουμε μια ταινια την δειχνει καλα οπως και το ομνια 2;
Δεν πρόλαβα να δοκιμάσω τίποτα καινούριο! Κάποια βιντεάκια που είχα στην κάρτα τα παίζει καλύτερα από το ΙΙ
Θέλεις να δοκιμάσω κάτι συγκεκριμένο;
Αν κρατάει το στίγμα στο δρόμο, αν αποσυντονίζεται στα στενά ή στα ψηλά κτήρια..., ότι μπορεις να πεις επιπλέον...και κανένα βίντεο αν γίνεται...
Σήμα έχασε μόνο μέσα στο μεγάλο τούνελ στα Καμμένα Βούρλα, ούτε ράδιο δεν πιάνει εκεί! Στα μικρά τούνελ είχε 4-5 δορυφόρους! Αυτή τη στιγμή μέσα στο σπίτι πιάνει σε 2 δευτρόλεπτα 9 δορυφόρους! Σήμα δεν χάνει καθόλου εύκολα και αν χάσει δεν αντιλαμβάνεσαι πόσο γρήγορα ξαναβρίσκει!
Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να γράψω live βίντεο χωρίς κάμερα;;;

edit: με το mymobiler που είναι άθλιο!!! Το βίντεο χάνει καρέ και τρέχει!!! Αλλά γενικά καταλαβαίνεις την ταχύτητα!

http://www.youtube.com/watch?v=u1JWs5D09LQ

nectons
21-11-2009, 03:00
Γιώργο τι βιντεάκια είχες στην κάρτα και δοκίμασες και πέξανε καλύτερα στο HD2 από το Ομνια 2?... Με ποιον player τα έπεξες? Τι ανάλυση και bitrate είχανε?. Και όταν λες έπεξαν καλύτερα τι ακριβώς εννοείς? Έτρεξες κάποιο benchmark η απλά στο Ομνια 2 έχανε καρέ και στο HD2 όχι?

kopromax
21-11-2009, 07:29
Δεν πρόλαβα να δοκιμάσω τίποτα καινούριο! Κάποια βιντεάκια που είχα στην κάρτα τα παίζει καλύτερα από το ΙΙ
Θέλεις να δοκιμάσω κάτι συγκεκριμένο;

Σήμα έχασε μόνο μέσα στο μεγάλο τούνελ στα Καμμένα Βούρλα, ούτε ράδιο δεν πιάνει εκεί! Στα μικρά τούνελ είχε 4-5 δορυφόρους! Αυτή τη στιγμή μέσα στο σπίτι πιάνει σε 2 δευτρόλεπτα 9 δορυφόρους! Σήμα δεν χάνει καθόλου εύκολα και αν χάσει δεν αντιλαμβάνεσαι πόσο γρήγορα ξαναβρίσκει!
Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να γράψω live βίντεο χωρίς κάμερα;;;

edit: με το mymobiler που είναι άθλιο!!! Το βίντεο χάνει καρέ και τρέχει!!! Αλλά γενικά καταλαβαίνεις την ταχύτητα!

http://www.youtube.com/watch?v=u1JWs5D09LQ

εγω βασικα δοκιμασα στο ομνια 2 με μια ταινια το harry potter και κατι βιντεακια απλα απο youtube. στο ομνια τα παιζει πολυ καλα οποτε αν κανει μια δοκιμη με ταινια και παιζει εξισου καλα χωρις προβληματα και καθαρα τοτε ειμαι καλημενος εγω.

EchiDNA
21-11-2009, 08:59
δοκιμασα το the blue ενα βιντεακι της Samsung ειναι! θα το δω και θασας πω πληροφοριες! δεν εκανα κανενα benchmark απλα αυτο που λεει ο νεκταριος, επαιζε χωρις κομπιασματα και σπασιματα!τα επαιξα με τον ενσωματωμενο wmp και με τον core! σημερα που θα εχω χρονο θα σας πω περισσοτερα!

kopromax
21-11-2009, 09:08
επειδη εχω σχεδον παρει την αποφαση να διωξω το ομνια 2 εχω μια ερωτηση που θα κλειδωσει την αποφαση μου. διαβαζα διαφορα για τις ρομ στο HD2 και διαβασα καπου για ξεκλειδωμα του radio. τι γινετε με αυτο εγω θα το παρω ελληνικο αλλα αν θελω να αλλαξω ρομ θα πρπει να κανω αυτο το ξεκλειδωμα; αυτο θα γινετε ευκολα;

EchiDNA
21-11-2009, 09:15
επειδη εχω σχεδον παρει την αποφαση να διωξω το ομνια 2 εχω μια ερωτηση που θα κλειδωσει την αποφαση μου. διαβαζα διαφορα για τις ρομ στο HD2 και διαβασα καπου για ξεκλειδωμα του radio. τι γινετε με αυτο εγω θα το παρω ελληνικο αλλα αν θελω να αλλαξω ρομ θα πρπει να κανω αυτο το ξεκλειδωμα; αυτο θα γινετε ευκολα;
Θα το πάρεις όταν βγει στην Ελλάδα δηλαδή;;; Ή μήπως εννοείς ότι θα το πάρεις αγγλικό;;; Δεν έχω ιδέα πως γίνεται η αναβάθμιση, αν και δεν θα υπάρχει λογικά πρόβλημα!!!

kopromax
21-11-2009, 09:18
Θα το πάρεις όταν βγει στην Ελλάδα δηλαδή;;; Ή μήπως εννοείς ότι θα το πάρεις αγγλικό;;; Δεν έχω ιδέα πως γίνεται η αναβάθμιση, αν και δεν θα υπάρχει λογικά πρόβλημα!!!

ναι θα δωσω το ομνια 2 τωρα που πιανει τα χρηματα του και θα το παρω μολις το φερει το πλαισιο. και γω που διαβαζα δεν νομιζω να εχουμε προβλημα γενικα με τις ρομσ απλα σταθηκα καπου ελεγε για ενα Hardspl το οποιο ξεκλειδωνει το radio. αλλα απο οτι καταλαβα απο εσανε με την ρομ που το εχεις φυσαει οποτε ....

EchiDNA
21-11-2009, 09:59
ναι θα δωσω το ομνια 2 τωρα που πιανει τα χρηματα του και θα το παρω μολις το φερει το πλαισιο. και γω που διαβαζα δεν νομιζω να εχουμε προβλημα γενικα με τις ρομσ απλα σταθηκα καπου ελεγε για ενα Hardspl το οποιο ξεκλειδωνει το radio. αλλα απο οτι καταλαβα απο εσανε με την ρομ που το εχεις φυσαει οποτε ....
Θα βγάλουν και ελληνικές cooked roms οπότε μη μασάς! Αν και με την αγγλική που το έχω, το sence είναι όλο στα ελληνικά, οπότε δεν θα την αλλάξω!

Αν το πιάσεις θα νομίζεις ότι το Omnia II είναι τριών ετών κινητό!!! Δεν ξέρω τι έχει κάνει η HTC αλλά αυτό νιώθεις!!! :lol:

EchiDNA
22-11-2009, 02:03
Το γνωρίζετε ότι υποστηρίζει wifi 802.11N

Όσοι έχετε τέτοιο router μπορείτε κάνοντας μια αλλαγή στη registry να απογειώσετε την σύνδεσή σας!!!

Η αλλαγή που πρέπει να κάνετε:
HKLM/Comm/BCMSDDHD1/Parms
11nModeDisable = Change from 1 to 0

SoNiC_77Gr
22-11-2009, 22:11
Εγω να κανω μια "ασχετη" σχετικα ερωτηση; Λενε οτι θα το προωθησει μονο η Vodafone, δλδ δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω απο καπου σκετη την συσκευη;

kopromax
22-11-2009, 22:18
Εγω να κανω μια "ασχετη" σχετικα ερωτηση; Λενε οτι θα το προωθησει μονο η Vodafone, δλδ δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω απο καπου σκετη την συσκευη;

φυσικα και θα μπορεις

EchiDNA
22-11-2009, 22:35
θα το φερει για ενα μηνα αποκλειστικα η βονταφον και μετα ολοι!

SoNiC_77Gr
23-11-2009, 00:12
Α ωραια! Οποτε μια χαρα! Λιγο αναμονη θα κανω γιατι εχω κ επιδοτηση...

kopromax
23-11-2009, 07:51
καπου διαβασα το HD2 εχει ενα προβλημα με την καμερα. ξερει καποιος κατι σχετικο; αυτο θα εχει λυθει στο ελληνικο που ερχετε αρχες δεκεβρη; τι ακριβως ειναι αυτο το προβλημα;

EchiDNA
23-11-2009, 10:39
Φαίνεται ότι όλα όσα κυκλοφορούν εμφανίζουν μια ροζ κηλίδα στο κέντρο! Όπως απάντησε σε μερικά mail η HTC πρόκειται για hardware πρόβλημα το οποίο και θα διορθώσει σε όλους όσους το έχουν!

Εργοστασιακά θα λυθεί σε κινητά παραγωγής μετά τον Δεκέμβριο!!!

Αυτά προς το παρόν!

kopromax
23-11-2009, 10:51
Φαίνεται ότι όλα όσα κυκλοφορούν εμφανίζουν μια ροζ κηλίδα στο κέντρο! Όπως απάντησε σε μερικά mail η HTC πρόκειται για hardware πρόβλημα το οποίο και θα διορθώσει σε όλους όσους το έχουν!

Αυτά προς το παρόν!

αφου το εχουν ολοι και εργοστασιακα θα το φτιαξει μετα το δεκεμβρη, σε ολους που εχουν τωρα το προβλημα με τι θα το αντικαταστησει;

EchiDNA
23-11-2009, 13:04
αφου το εχουν ολοι και εργοστασιακα θα το φτιαξει μετα το δεκεμβρη, σε ολους που εχουν τωρα το προβλημα με τι θα το αντικαταστησει;
Κατά πάσα πιθανότητα με firmware update. Θα διορθώνει δηλαδή με software τρόπο το πρόβλημα που δημιουργεί ο φακός. Μπορεί όμως και με αντικατάσταση του φακού σε service! ;))

giannis-21
23-11-2009, 22:39
παιδες ειμαι στηνβονταφον το σαββατο και ενω το εχει σαν συσκευη στα 700 ευρω δεν υπαρχει καθολου αποθεμα :S

EchiDNA
23-11-2009, 22:46
παιδες ειμαι στηνβονταφον το σαββατο και ενω το εχει σαν συσκευη στα 700 ευρω δεν υπαρχει καθολου αποθεμα :S
15 Δεκέμβρη θα το φέρουν ;))

giannis-21
23-11-2009, 23:40
15 Δεκέμβρη θα το φέρουν ;))

:O πλακα κανεις? και γω ο καημενος που ειμα στη βονταφον και θελω να παρω κιν τι θα κανω??? απο τη μια το ομνια 2 το εχει η κοσμο δεν το φερνει απο την αλλη λεω οκ θα παρω το HD2 ουτε αυτο ειναι δω. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΟΔΕΨΩ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ. ΘΕΛΩ ΤΟ HD 2 AYRIO !yodude!

EchiDNA
23-11-2009, 23:45
:O πλακα κανεις? και γω ο καημενος που ειμα στη βονταφον και θελω να παρω κιν τι θα κανω??? απο τη μια το ομνια 2 το εχει η κοσμο δεν το φερνει απο την αλλη λεω οκ θα παρω το HD2 ουτε αυτο ειναι δω. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΟΔΕΨΩ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ. ΘΕΛΩ ΤΟ HD 2 AYRIO !yodude!
Και να φανταστείς ότι θα το φέρει για ένα μήνα αποκλειστικά η vodafone και μετά τον μήνα οι υπόλοιποι! Αντίστοιχα το Omnia II για ένα μήνα το έχει η cote και μετά και οι υπόλοιποι!!!

EchiDNA
25-11-2009, 20:21
καπου διαβασα το HD2 εχει ενα προβλημα με την καμερα. ξερει καποιος κατι σχετικο; αυτο θα εχει λυθει στο ελληνικο που ερχετε αρχες δεκεβρη; τι ακριβως ειναι αυτο το προβλημα;

Αυτά προς το παρόν!

Κατά πάσα πιθανότητα με firmware update. Θα διορθώνει δηλαδή με software τρόπο το πρόβλημα που δημιουργεί ο φακός. Μπορεί όμως και με αντικατάσταση του φακού σε service! ;))
Τελικά έχει επιβεβαιωθεί ότι είναι software θέμα! Ακόμα και όσοι είχαν βάλει στο παλιό HD την Leo Rom είχαν το ίδιο πρόβλημα!!!

Οπότε αναμένουμε patch ή νέα Rom από την HTC :)

EchiDNA
26-11-2009, 18:51
Μετά από χρήση μίας εβδομάδας έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

Απίστευτο το Sence!!!!
Μπορεί μόνο και μόνο γι' αυτό και την λειτουργικότητα που προσφέρει να σε κάνει να μην αποχωριστείς ποτέ ένα κινητό που γράφει πάνω htc
Άμεσα τα πάντα με ένα κλικ! Ούτε κολλήματα ούτε ψάξιμο ούτε τίποτα! Ότι θέλεις είναι εκεί!
Πολλά βήματα μπροστά από τον ανταγωνισμό!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να σκέφτονται οι προγραμματιστές της Samsung βελτιώνοντας μόνο ως προς τις 3 οθόνες το touchwiz 2.0!!!

Μπαταρία
2 μέρες χρήσης σίγουρα και πολλές πιθανότητες και για τρίτη ημέρα
Αυτό ίσως είναι και το ασθενέστερο σημείο!

Web browsing
Κορυφαίο!!! Καμία σχέση με το προβληματικό browsing στο Omnia II. Οι σελίδες φορτώνουν ταχύτατα, ακόμα και το βαρύ btw!!! Η πληκτρολόγηση γρήγορη και χωρίς λάθη σε Ελληνικά και Αγγλικά! Η πρώτη φορά που μπορώ και ποστάρω στο forum με κινητό... χωρίς γραφίδες και ιστορίες! Η αίσθηση του ζουμ με τα δύο δάχτυλα επιταχύνει την διαδικασία, κάνοντας την πλοήγηση παιχνίδι. Σε συνδυασμό με τις αγαπημένες σελίδες στο Sence δημιουργούν μια νέα εμπειρία!!!

Μνήμη
Ατελείωτη!!!! Χωρίς τα γνωστά memory leaks του Omnia II... τρεις μέρες χωρίς καθαρισμό και με χρήση κανονική του τηλεφώνου (κλήσεις, μηνύματα, email, browsing, πλοήγηση παιχνίδια....) έχω 185ΜΒ ελεύθερα!!!

Κολλήματα
Τι είναι αυτό;;;

Συμπέρασμα: ότι καλύτερο έχω πιάσει και έχω χρησιμοποιήσει! Είναι η πρώτη έκδοση του κινητού και όλα λειτουργούν τέλεια!!! Που να περάσουν και 15 διαφορετικές rom από πάνω του σαν του Omnia II, αν και εδώ οι rom θα έχουν να προσφέρουν κάτι διαφορετικό και όχι περισσότερα προβλήματα, πραγματικά επαγγελματική δουλειά!!!

SoNiC_77Gr
26-11-2009, 22:04
Πωπω, αυτα ειναι! Δεν μπορω να περιμενω...

EchiDNA
26-11-2009, 23:28
HD2 multitask

http://www.youtube.com/watch?v=U1mVRBR2YtU

jgeorg2003
28-11-2009, 11:29
Τελικά έχει επιβεβαιωθεί ότι είναι software θέμα! Ακόμα και όσοι είχαν βάλει στο παλιό HD την Leo Rom είχαν το ίδιο πρόβλημα!!!

Οπότε αναμένουμε patch ή νέα Rom από την HTC :)

Τελικά δεν ειναι μόνο πρόβλημα του HD2.

Καί άλλες συσκευές παρουσίασαν κόκκινες αποχρώσεις στο κέντρο της κάμερας.

Αυτή η εικόνα δημοσιεύτηκε στο XDA-Developers και είναι από το HTC Touch HD. (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&sl=en&u=http://forum.xda-developers.com/showpost.php%3Fp%3D5021895%26postcount%3D501&prev=/search%3Fq%3Dwmpoweruser.com%26hl%3Del%26sa%3DG&rurl=translate.google.gr&twu=1&usg=ALkJrhioLFPpm4eW5dQOgDRGxOu-StU1xw)

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2009/11/image_thumb20.png (http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2009/11/image19.png)

Και αυτή είναι από το Motorola Droid. (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&sl=en&u=http://forum.xda-developers.com/showpost.php%3Fp%3D5022036%26postcount%3D502&prev=/search%3Fq%3Dwmpoweruser.com%26hl%3Del%26sa%3DG&rurl=translate.google.gr&twu=1&usg=ALkJrhi7ROQb8xObzEeZaeETgwhpWA1UZQ)

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2009/11/image_thumb21.png (http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2009/11/image20.png)

Και αυτή είναι από το review του GSM arena για το Nokia N97. (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&sl=en&u=http://www.gsmarena.com/nokia_n97-review-363p8.php&prev=/search%3Fq%3Dwmpoweruser.com%26hl%3Del%26sa%3DG&rurl=translate.google.gr&twu=1&usg=ALkJrhhQGDAR7N8MY67RjPMgqWX5gDxSeg)

http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2009/11/image_thumb22.png (http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2009/11/image21.png)

Σαφώς, όλα παρουσιάζουν κάποιο είδος κοκκινωπής απόχρωσης, όπως και σε μια σειρά από συσκευές διαφόρων κατασκευαστών και μάλιστα σε μια σειρά από διαφορετικές πλατφόρμες OS.

Μήπως τελικά υπάρχει κάτι λάθος με το ίδιο το chip της κάμερας;

nicotine
29-11-2009, 02:54
και όσοι είχαν βάλει στο παλιό HD την Leo Rom είχαν το ίδιο πρόβλημα!!!

Σοβαρα? 100% ισχυει αυτο? Δεν το ειχα ακουσει αυτο ποτε...

εχεις κανα σχετικο λινκ να ριξω κανα ματι? :hypno:

(παρακαλω να σβηστει το ποστ μου. )

EchiDNA
29-11-2009, 12:36
Σοβαρα? 100% ισχυει αυτο? Δεν το ειχα ακουσει αυτο ποτε...

εχεις κανα σχετικο λινκ να ριξω κανα ματι? :hypno:

(παρακαλω να σβηστει το ποστ μου. )
:lol::lol::lol:
Όχι και να σου σβήσω το πρώτο ποστ στο φόρουμ!!! :lol:

Καλώς όρισες φίλε και σου υπόσχομαι να σβήσω το δεύτερο! :P

giannis-21
03-12-2009, 12:13
:lol::lol::lol:
Όχι και να σου σβήσω το πρώτο ποστ στο φόρουμ!!! :lol:

Καλώς όρισες φίλε και σου υπόσχομαι να σβήσω το δεύτερο! :P

Εγω εχω να κανω παραπονα...bigboss απο τοτε που αγορασες το hd2 μας ξεχασες εμας τους ομνιακιδες 1 . καλαααααααααααααααααααααααααααααααα:baby:

EchiDNA
03-12-2009, 15:14
Εγω εχω να κανω παραπονα...bigboss απο τοτε που αγορασες το hd2 μας ξεχασες εμας τους ομνιακιδες 1 . καλαααααααααααααααααααααααααααααααα:baby:
χαχαχα δεν ισχύει κάτι τέτοιο!!!:lol::lol::lol:

gpap2004
07-12-2009, 18:05
Η αναβάθμιση ρομ'ς και ράδιο'ς είναι παιχνιδάκι στα HTC πλέον, και το συμαντικότερο: πολυ πολύ ασφαλής! Διότι διασφαλίζεται ο bootloader και το τηλεφωνο παιρνει παντα μπρος (καμμιά σχέση με τα ΟΜΝΙΑ Ι και κυριως το ΙΙ που ειναι πολυ ευαισθητα).
Εχω το HTC Diamond2 λίγο καιρό τώρα, και οπως γραφω σε άλλο θέμα για το HTC Diamond2, το πέρασμα νεας ρομ ειναι παιχνιδάκι.
Δεν χρειαζεται στα HTC το HardSPL (ειναι ενας bootloader) , αν κάνεις αναβαθμιση τις επισημες μη-μαγειρεμένες ρομ.
Χρειάζεται ΜΟΝΟ αν βάζεις μαγειρεμένες (οπως ειχα βαλει εγω wm6.5 πριν βγουν επισημα απο HTC).
Αν βάλετε μια φορα το HardSPL ( απλά τρεχετε ενα αρχειο .exe) για να βαλετε μαγειρεμένη ρομ, μετά σε περιπτωση που θελετε να βαλετε επισημη ρομ, μπαινει μιά χαρά!

Θα βγάλουν και ελληνικές cooked roms οπότε μη μασάς! Αν και με την αγγλική που το έχω, το sence είναι όλο στα ελληνικά, οπότε δεν θα την αλλάξω!

Αν το πιάσεις θα νομίζεις ότι το Omnia II είναι τριών ετών κινητό!!! Δεν ξέρω τι έχει κάνει η HTC αλλά αυτό νιώθεις!!! :lol:
Πραγματικά, η HTC εδωσε στα κινητά της μια απιστευτα επαγγελματική αισθηση και ποιοτητα! Το ομνια ΙΙ όντως μοιάζει παιχνίδι , να μην πω τη λέξη ψευτικο...
Δεν κολλανε, δουλευουν αριστα και από μνημη: ΑΠΛΑ ΑΦΘΟΝΗ!

Δεν ξεχνάμε από που ξεκινήσαμε.... :respect:

syncliner
14-12-2009, 19:41
EEEEEEEEEEEEEEEEρχομαι στη παρέα. Αύριο θα είναι στα χέρια μου. Άντε να κάνουμε και καμμιά δουλειά τελικά.

EchiDNA
14-12-2009, 19:52
EEEEEEEEEEEEEEEEρχομαι στη παρέα. Αύριο θα είναι στα χέρια μου. Άντε να κάνουμε και καμμιά δουλειά τελικά.
Περιμένουμε εντυπώσεις!!! mpravo!mpravo!mpravo!

giannis-21
15-12-2009, 04:09
αλλαζω και γω!!!!!!!!!!!!!!!!!! να ειναι καλα η βονταφον με την τεραστια επιδοτηση...σε λιγες μερουλες θα μπω στην παρεα!!αλλα εγω ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΟΜΝΙΑ 1 ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΚΩΤΕΙΝΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΣΑΝ ΚΑΠΙΟΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ Ε...DNA..

οποιος βρει το ονομα του κυριου τον κερανω μπυρα σητν κατερινη..

EchiDNA
15-12-2009, 09:35
Να το πω εγώ;;; Θα κεράσεις μπύρα;

syncliner
15-12-2009, 23:53
Περιμένουμε εντυπώσεις!!! mpravo!mpravo!mpravo!
Για να μη σας κουράζω καλοί μου φίλοι λέω μόνο αυτό : Συγκλονιστική εμπειρία. Το έστησα και δούλεψαν όλα ρολόι. Και μετά ... φτου γαμ..ο είδα οτι βγήκε καινούργια ρομ. Τέλος πάντων αυτό πάει για σ/κ. Ακόμη δεν έκανα κανένα tweak. Φαντάζομαι τι γλέντια θα γίνουν τότε. Και βεβαίως είδα ευανάγνωστα, καθαρότατα με διάφορα κόλπα στη οθόνη word κείμενο. Τι ευτυχία είναι αυτή ρε παιδί μου. Χαλάλι τα λεφτά του. Αχ βρε άτιμε EchiDNA :respect: έπρεπε να με πονηρέψεις νωρίτερα. Καλό βράδυ σε όλους.

giannis-21
16-12-2009, 04:02
Να το πω εγώ;;; Θα κεράσεις μπύρα;

ελα κατερινη και σε κερναω 2 !yodude!

giannis-21
16-12-2009, 23:32
ρε παιδες στην βονταφον δεν υπαρχει ακομη ... πηγα σημερα να το παρω και δεν υπαρχει στην κεντρικη αποθηκη.. ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

Throrin
17-12-2009, 11:51
Μία ερώτηση.

Υπάρχει εφαρμογή που να τρέχει στο HTC HD2 και να είναι τύπου ..... TeamViewer?

Θα μου ήταν πολύ χρήσιμο μιας και θα μπορούσα να έχω απαμακρισμένη πρόσβαση στο PC μου μέσω του HD2.

OMNIA_asxetos
17-12-2009, 17:55
γεια σας
τι θα μου προτεινατε?
ΟΜΝΙΑ ΙΙ
HTC HD2 ή iphone 3gs
λιγα λογια για μενα: δεν μαγειρευω roms, ουτε καν τις "τρωω" απο φοβο μην καταστρεψω το κιν. το πιο δυσκολο προγραμμα που περασα ηταν το dryar-bluetooth μετα απο ψαξιμο στο forum k χαρη στη βοηθεια του gpap2004( να ναι καλα:respect:) ακομα εβαλα τα S2U2 SPB AUDIO NOTES, funcontact, handly converter, resco file explorer ,resco audio recorder, ringtone editor (φοβερο) και πολλα αλλα
λοιπον τι κιν μου ταιριαζει? μην πειτε νοκια 6110 :lol: , το ειχα, ειμαι γκατζετακιας
:thanks::thanks::thanks::thanks:

syncliner
17-12-2009, 19:20
γεια σας
τι θα μου προτεινατε?
ΟΜΝΙΑ ΙΙ
HTC HD2 ή iphone 3gs
λιγα λογια για μενα: δεν μαγειρευω roms, ουτε καν τις "τρωω" απο φοβο μην καταστρεψω το κιν. το πιο δυσκολο προγραμμα που περασα ηταν το dryar-bluetooth μετα απο ψαξιμο στο forum k χαρη στη βοηθεια του gpap2004( να ναι καλα:respect:) ακομα εβαλα τα S2U2 SPB AUDIO NOTES, funcontact, handly converter, resco file explorer ,resco audio recorder, ringtone editor (φοβερο) και πολλα αλλα
λοιπον τι κιν μου ταιριαζει? μην πειτε νοκια 6110 :lol: , το ειχα, ειμαι γκατζετακιας

Νομίζω οτι η απάντηση στο ερώτημά σου είναι σχετικά εύκολη. Γιατί να αφήσεις τον πάσα ένα να σου λέει το μακρύ του και το κοντό του? Βάλε σε μια κληρωτίδα τρία χαρτάκια με το όνομα του κάθε κινητού και ότι τραβήξει το χέρι σου αυτό να αγοράσεις. Όλα καλά είναι και πάνω απ'όλα για την αγορά σου θα έχει αποφασίσει η ΘΕΑ ΤΥΧΗ. Καλορίζικο λοιπόν φίλε μου το καινούργιο σου κινητό, όποιο και αν είναι αυτό. :)

OMNIA_asxetos
17-12-2009, 19:43
Νομίζω οτι η απάντηση στο ερώτημά σου είναι σχετικά εύκολη. Γιατί να αφήσεις τον πάσα ένα να σου λέει το μακρύ του και το κοντό του? Βάλε σε μια κληρωτίδα τρία χαρτάκια με το όνομα του κάθε κινητού και ότι τραβήξει το χέρι σου αυτό να αγοράσεις. Όλα καλά είναι και πάνω απ'όλα για την αγορά σου θα έχει αποφασίσει η ΘΕΑ ΤΥΧΗ. Καλορίζικο λοιπόν φίλε μου το καινούργιο σου κινητό, όποιο και αν είναι αυτό. :)
ΠΡΩΤΗ ΚΛΗΡΩΣΗ HTC XA XAkaralol

gpap2004
18-12-2009, 20:21
γεια σας
τι θα μου προτεινατε?
ΟΜΝΙΑ ΙΙ
HTC HD2 ή iphone 3gs
Εισαι γκατζετακιας , αλλά τι τυπος γκατζετακια;
Αν σε ενδιαφερει ενα κινητό στο οποιο δεν θα κατσεις να ασχοληθεις με το να του περνας άλλες εφαρμογες περα από αυτες που εχει , τοτε πάρε iphone.
Aν παλι θες ναχεις ό,τι πιο συγχρονο και ναχεις και πλοηγηση οποτε τη θες και δεν σε νοιαζει το μεγεθος, παρε το ΗD2.
Αν πάλι βρεις το ομνια ΙΙ καπου 350 - 400 ευρω, πάρε αυτό.

Προσωπικά , θέλω το κινητό μου μικρό , αλλά να κάνει τα πάντα . Για αυτό εχω HTC Diamond2. :)

giannis-21
18-12-2009, 21:13
παιδες το αγορασε κανεις απο βονταφον??

OMNIA_asxetos
18-12-2009, 23:23

[Q(UOTE=OMNIA_asxetos;74520]ΠΡΩΤΗ ΚΛΗΡΩΣΗ HTC XA XAkaralol[/QUOTE]
Λοιπόν 2η κληρωση (η γυναικα μου) HTC KAI 3η σημερα HTC απιθανο κι ομως αληθινο οποτε HTC hd2, τελοςςςςςςςςς!yodude!

EchiDNA
19-12-2009, 09:47
[Q(UOTE=OMNIA_asxetos;74520]ΠΡΩΤΗ ΚΛΗΡΩΣΗ HTC XA XAkaralol
Λοιπόν 2η κληρωση (η γυναικα μου) HTC KAI 3η σημερα HTC απιθανο κι ομως αληθινο οποτε HTC hd2, τελοςςςςςςςςς!yodude!

Αντε καλή αγορα και περιμένουμε εντυπώσεις!

sternas
23-12-2009, 00:19
Sorry, μια απλη δοκιμη...

giannis-21
23-12-2009, 23:20
αυριο φευγω διακοπες βουλγαρια και θα περιμενω πρωι πρωι εξω απο βονταφον γιατι ε-ε-ερχετε!!!!!!!!!!!!!!

nikosrod
24-12-2009, 12:08
Μετά από χρήση μίας εβδομάδας έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις:

Απίστευτο το Sence!!!!
Μπορεί μόνο και μόνο γι' αυτό και την λειτουργικότητα που προσφέρει να σε κάνει να μην αποχωριστείς ποτέ ένα κινητό που γράφει πάνω htc
Άμεσα τα πάντα με ένα κλικ! Ούτε κολλήματα ούτε ψάξιμο ούτε τίποτα! Ότι θέλεις είναι εκεί!
Πολλά βήματα μπροστά από τον ανταγωνισμό!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να σκέφτονται οι προγραμματιστές της Samsung βελτιώνοντας μόνο ως προς τις 3 οθόνες το touchwiz 2.0!!!

Μπαταρία
2 μέρες χρήσης σίγουρα και πολλές πιθανότητες και για τρίτη ημέρα
Αυτό ίσως είναι και το ασθενέστερο σημείο!

Web browsing
Κορυφαίο!!! Καμία σχέση με το προβληματικό browsing στο Omnia II. Οι σελίδες φορτώνουν ταχύτατα, ακόμα και το βαρύ btw!!! Η πληκτρολόγηση γρήγορη και χωρίς λάθη σε Ελληνικά και Αγγλικά! Η πρώτη φορά που μπορώ και ποστάρω στο forum με κινητό... χωρίς γραφίδες και ιστορίες! Η αίσθηση του ζουμ με τα δύο δάχτυλα επιταχύνει την διαδικασία, κάνοντας την πλοήγηση παιχνίδι. Σε συνδυασμό με τις αγαπημένες σελίδες στο Sence δημιουργούν μια νέα εμπειρία!!!

Μνήμη
Ατελείωτη!!!! Χωρίς τα γνωστά memory leaks του Omnia II... τρεις μέρες χωρίς καθαρισμό και με χρήση κανονική του τηλεφώνου (κλήσεις, μηνύματα, email, browsing, πλοήγηση παιχνίδια....) έχω 185ΜΒ ελεύθερα!!!

Κολλήματα
Τι είναι αυτό;;;

Συμπέρασμα: ότι καλύτερο έχω πιάσει και έχω χρησιμοποιήσει! Είναι η πρώτη έκδοση του κινητού και όλα λειτουργούν τέλεια!!! Που να περάσουν και 15 διαφορετικές rom από πάνω του σαν του Omnia II, αν και εδώ οι rom θα έχουν να προσφέρουν κάτι διαφορετικό και όχι περισσότερα προβλήματα, πραγματικά επαγγελματική δουλειά!!!

Μετά απο ενα χρόνο που ειχα το ομνια 1 πήρα και γώ πριν μια βδομάδα το hd2 και πρέπει να πώ ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου :):)

giannis-21
29-12-2009, 03:19
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!! ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ..αντε να καουμε λιγο γιατι χαλαροσαμε με το ομνια...

giannis-21
30-12-2009, 22:30
καμια καλη μνημουλα για το κινητακι εχουμε??γιατι απο μονο τ τιποτα δεν εχει :P

Κουκλάκις
30-12-2009, 22:57
Για ριξε μια ματια εδω (http://photoagora.gr/silicon-power-microsd-16-gb-plus-usb-reader.html)

giannis-21
31-12-2009, 19:55
Για ριξε μια ματια εδω (http://photoagora.gr/silicon-power-microsd-16-gb-plus-usb-reader.html)

μιας και ειναι και χριστουγενα θελεις να μου κανεις ενα μικρο δωρακι???????!yodude!

giannis-21
01-01-2010, 01:26
καλη χρονια παιδια!!!! να σας ρωτησω κατι ρε παιδια...γιατι οταν σβηνω τα μηνυματα μου αν ξαναμιλησω με την επαφη αυτη μου τα εμφανιζει ξανα?????? :S:S:S:S:S:S

giannis-21
02-01-2010, 12:05
ρε παιδες εκτος απο το μανιλα δεν υπαρχει απλο today?οπως ειχα στο ομνια?επισης στο σταρτ μονο αυτα εχει?δεν βγαζει προγραμματα και ρυθμισεις οπβς στα 6.1? με μπερδεψε λιγο. κουκλακι δωσε τα φωτα σου!!! :)

jgeorg2003
02-01-2010, 20:30
Υπάρχει φίλε μου, αν απενεργοποιήσεις το HTC sense...

Πήγαινε ρυθμίσεις-μενου-περισσοτερα -Today- items και ξετικάρισε το HTC sense και μετά θα βγείς στην today screen...

giannis-21
02-01-2010, 21:16
Υπάρχει φίλε μου, αν απενεργοποιήσεις το HTC sense...

Πήγαινε ρυθμίσεις-μενου-περισσοτερα -Today- items και ξετικάρισε το HTC sense και μετά θα βγείς στην today screen...

καλα ε στοκοοοοοςς..τοσο καιρο το μενου κατω δεξια δεν το ειδα καθολου... να σαι καλα :)

antoNiO7
08-01-2010, 01:31
καλημερα σε ολους! πηρα στα χερια μου αποψε το hd2!!!!!YES!!YES!!YES!
απλα τα σπαει!!!!!!

jgeorg2003
08-01-2010, 01:55
Καλορίζικο φίλε μου!!!!!

giannis-21
08-01-2010, 23:20
να ρωτησω...γιατι το rotation δεν πιανει οταν γυριζω το κινητο δεξιοστροφα?

EchiDNA
08-01-2010, 23:33
να ρωτησω...γιατι το rotation δεν πιανει οταν γυριζω το κινητο δεξιοστροφα?
Έτσι είναι ρυθμισμένο!!! Δεν έχω βρει τρόπο, ούτε το έχω ψάξει! :)

giannis-21
08-01-2010, 23:50
Έτσι είναι ρυθμισμένο!!! Δεν έχω βρει τρόπο, ούτε το έχω ψάξει! :)

ΑΜΑΝ σε επιασα αδιαβαστo?????? στην ιδια ταξη να τα μαθεις καλα :P θα κοιταξω και γω αν ειναι xda Μπας και βγαλω καμια ακρηbigboss

giannis-21
13-01-2010, 20:12
Ακουσατε ακουσατε!!! σκαει μυτη ενας στην σχολη με ομνια 2.. κοιταει το hd 2 μου και μου κανει .. ελα μωρε δεν εχει καλη αφη και κολαει!!!!!!!!!!!!!!!!!! τον κοιταω εγω(βγαινει η σταγονα στο κεφαλι και πεφτω κατω..) και σκεφτομαι.. τη αλλο σαμποταζ θα κανουν για να μας κρατησουν πισω.. Ομνιακιδες 2 φυλαχτητε γιατι ετοιμαζω επανασταση htc ακιδων.

Our HD2 in heaven,
hallowed be your name,
your custom roms come,
your hard-spl be done,
in europe as in america.
give us today our daily flash.
forgive us our iphone-hate
as we forgive those who buy android phones.
save us from the time till release
and deliver us from iphones.
for the wm6.5, the 1ghz Snapdragon, and the capacitive touchscreen are yours
now and for ever. HD2O.

satizen
14-01-2010, 16:24
Ελα να προχωραμε μπροστα...Νεος απο ομνια Ι σε HD 2!!!! Εχω λαλησει με την ευαισθησια σε εκνευριστικο σημειο!!! Πως με φτιαξε το 3΄5" jack και το μινι usb!!! Αρε samsung να μην ησουν κολλημενη..... Σημερα το πηρα ακουω προτασεις να βαλω τη ρομ του φιλου μας η να το αφησω ετσι; Ευχαριστω!

EchiDNA
14-01-2010, 19:33
Ελα να προχωραμε μπροστα...Νεος απο ομνια Ι σε HD 2!!!! Εχω λαλησει με την ευαισθησια σε εκνευριστικο σημειο!!! Πως με φτιαξε το 3΄5" jack και το μινι usb!!! Αρε samsung να μην ησουν κολλημενη..... Σημερα το πηρα ακουω προτασεις να βαλω τη ρομ του φιλου μας η να το αφησω ετσι; Ευχαριστω!
Καλορίζικο φίλε μου!!! Το καταλαβαίνω το σοκ που έπαθες!!! :lol::lol::lol:

Επίσης να σε πληροφορήσω ότι 3,5 jack και mini-usb έχει και το Omnia II...

Όσων αφορά τη ρομ! Να μείνεις μερικές μέρες με αυτή που έχεις για να την συνηθίσεις και να τις αλλάξεις τα φώτα !yodude! στα τεστ, μετά βάλε του φίλου sternas η οποία είναι εκπληκτική! Περιμένουμε τις εντυπώσεις και τα σχόλιά σου!!! :)

giannis-21
20-01-2010, 00:05
παιδια εβαλα το spb3.5 αλλα δεν μου βγαζει το 3d οταν αλλαζω τις επιφανιες..εχω βαλει και το πατσ για τα drivers

edit: το βρηκα στις ρυθμισεις .. επιταχυνση γραφικων κλπ

bbbb
24-01-2010, 22:12
Το κινητό τα σπάει.Το θεωρώ μακράν το καλύτερο pda phone.Ποιοτική κατασκευή,πολύ καλή ακουστική.Είχα καιρό να δω gps σε pda να κλειδώνει και μέσα στο σπίτι μου. Εχω όμως κάποια θεματάκια με την οθόνη όπως είναι η επιλογή των λειτουργιών στο aebutton plus.Υπάρχει άλλος τρόπος να ρυθμίσουμε τα κουμπιά;Προσπαθώ με το μικρό δαχτυλάκι αλλά και πάλι δεν...:(
Έχω βάλει για sms ringtone ένα mp3 3 λεπτών.Στο acer όταν ερχόταν μήνυμα πατούσα το κουμπί τερματισμού κλήσης και σταματούσε ο ήχος.Ομως στο hd2 δεν σταματά.
Και τέλος υπάρχει τρόπος η ηχογράφηση κλήσεων να δουλέψει,όπως στο omnia 1;

giannis-21
26-01-2010, 07:55
παιδια καλημερα , για screen protector eida ayta ta 2 :
http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006383
http://www.egalaxy.gr/cart.php?new=1535

γνωριζει κανενας αν ειναι τοσο καλη οσο λενε η δευτερη??

EchiDNA
26-01-2010, 08:55
Είναι καλή φίλε μου αλλά όχι για το κινητό αυτό! Θα χάσεις εντελώς την αίσθηση της οθόνης!!!

Εγώ δεν έχω βάλει καμία!

giannis-21
29-01-2010, 08:46
new sms update http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=812&news_id=508

giannis-21
31-01-2010, 03:44
παιδες ξερει κανενας τι γινεται με το τσιπακι z430? drivers ποιος βγαζει?κανενας?δεν εχει υποστηριξη η ατι?

jgeorg2003
31-01-2010, 13:03
Εχει..... Ο Sternas χρησιμοποιεί

latest Graphic Drivers (generation 2) for AMD/ATI Z430 Mobile Graphics chip

giannis-21
31-01-2010, 20:24
ξερουμε αν εχουν διαφορα σε αποδοση απο το πατς που ειχε βγει?

bbbb
02-02-2010, 22:45
Η ευαισθησία της οθόνης είναι απίστευτη.Θυμάμαι ότι για το omnia είχε βγει ένα προγραμμάτακι για να αυξάνει την ευαισθησία της οθόνης.Στο hd2 χρειάστηκε να κάνω το αντίθετο. :wacko:Αν δε μείωνα την ευαισθησία της οθόνης(μέσω bsb tweaks) δεν υπήρχε περίπτωση να μπορέσω να γράψω μήνυμα χωρίς να κάνω ένα σωρό λάθη.

jgeorg2003
02-02-2010, 22:51
Και εγω το ίδιο έχω πάθει Χρήστο...

Κάπου το έχω ποστάρει ακριβώς με τα ίδια λόγια....Χαχαχα...

Τώρα παίρνω το ΟΜΝΙΑ Ι στα χέρια μου και δεν μπορω να το δουλέψω......

giokou
23-02-2010, 23:17
Πολύ καλησπέρα σας! :D

Καλώς σας βρίσκω φίλοι του HD 2!!! !YES!

Από δω και πέρα θα τα λέμε πάααααααρα πολύ συχνά!

Θα επανέλθω με σχόλια για την κινητούμπα επί της ουσίας, καθώς είμαι πλέον πρώην χρήστης του έτερου ιερού τέρατος Omnia II...

Τα καλύτερα έρχονται...!!! :respect:

EchiDNA
25-02-2010, 19:44
Έχω παρατηρήσει το εξής:

όποιος αγοράζει το HD2... για μια εβδομάδα εξαφανίζεται! Το ίδιο έπαθα κι εγώ!!!

Γιατί ρε παιδιά;;;;;;;
karalolkaralolkaralol

giokou
25-02-2010, 20:15
Έχω δικαιολογία αλλά εν μέρει δεν θα αρέσει στους κατόχους του HD2...

Γιώργο μου, είναι λογικό να αργούμε λίγο να ποστάρουμε, διότι όπως σε κάθε καινούριο εργαλείο που αγοράζουμε, έτσι και στο HD2, πρέπει να το εξερευνήσουμε και να το επεξεργαστούμε δεόντως.

Αυτό συμβαίνει διότι (γνώμη μου, αλλά πιστεύω όχι μόνο δική μου) πρέπει να γνωρίσουμε την συσκευή με τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματά της, έτσι ώστε μετά να είμαστε σε θέση να γράψουμε ως γνώστες πλέον!

Σε αυτή την διαδικασία ένα σημαντικό ρόλο παίζει η σύγκριση με τον άμεσο αντίπαλο της εκάστοτε κινητούμπας μας, διότι μαθαίνουμε πολλά και πιθανόν να λαμβάνουν χώρα αποκαθηλώσεις κι απομυθοποιήσεις συσκευών που αδίκως έχουν αναχθεί σε ''υπερόπλα''...

Στην δική μας περίπτωση και στον δικό μας χρονικό ορίζοντα, αυτή την στιγμή κύριος αντίπαλος του HD2, δεν είναι άλλος από το omnia II.

Στην περίπτωση του τελευταίου, η γείωση κι ο απόηχος της παρουσίασης και του ξεψαχνίσματός του έδειξε ότι δεν είναι άτρωτο κι έχει κάποια σημαντικά και μη, μειονεκτήματα αλλά από την άλλη και τεράστια προτερήματα!

Σε 2-3 μέρες το πλήρωμα του χρόνου θα έρθει και για το HD2 να ριχτεί στο κόσκκινο και να δούμε τι θα μας βγάλει! Ήδη έχω βγάλει χρησιμότατα συμπεράσματα που προέκυψαν από πολλές δοκιμές στους καίριους τομείς!

Κάποια από αυτά δεν το κολακεύουν καθόλου, πιστέψτε με...

Κάποια άλλα, το απογειώνουν αναμφισβήτητα!

Κι όλα αυτά σε σύγκριση με το έτερο ιερό τέρας, το omnia II !!!

Αυτά για σήμερα και έχω δεσμευθεί ήδη, ότι η αντικειμενικότητα είναι ο 1ος και τελευταίος στόχος, διότι έτσι επωφελούνται όλοι κι όπως λέει το λαϊκό ρητό:

...για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι...!!!

Αναμείνατε λοιπόν, διότι η αλήθεια και μόνον αυτή θα λάμψει λίαν συντόμως και τότε υπό του φωτός θα συμβούν σημεία και τέρατα...

Τα καλύτερα έπονται...

EchiDNA
25-02-2010, 20:25
Τι ρομ και τι ράδιο φοράς Γιώργο;;;

giokou
25-02-2010, 20:58
Ξέρω που το πας, αλλά θα σ' ακολουθήσω!!!

Έχω την τελευταία ελληνική:

ROM: 1.66.482.1 (76641) ELL

RADIO: 2.06.51.07

EchiDNA
25-02-2010, 21:07
Ξέρω που το πας, αλλά θα σ' ακολουθήσω!!!

Έχω την τελευταία ελληνική:

ROM: 1.66.482.1 (76641) ELL

RADIO: 2.06.51.07
Δεν το πάω πουθενά φίλε μου, ούτε έχω να αποδείξω τίποτα!

Το HD2 είναι το κορυφαίο WM αυτή τη στιγμή!
Απλά το δουλεύω 3 μήνες τώρα και έχω δει κάποια στραβά στις πρώτες ρομ!

Αυτή που φοράς είναι πολύ καλή, σε όλους τους τομείς! Το ράδιο είναι λίγο παλιό αλλά εξαιρετικά καλό! :)

giokou
25-02-2010, 22:29
Όπα κάτσε λίγο, γιατί δεν κατάλαβες!

Η rom και το radio, ναι μεν επηρρεάζουν την γενικότερη εικόνα, αλλά δεν είναι μόνο αυτά...

Υπάρχουν τόσα άλλα που συνθέτουν ένα windows mobile touchphone και εν τέλει το σύνολο είναι αυτό που κάνει την διαφορά. Γιατί αν εξάρουμε τα μεμονωμένα χαρακτηριστικά και βάσει αυτών αποπειραθούμε να φτάσουμε σε συμπεράσματα, τότε έχουμε ήδη χάσει το παιχνίδι...

Και επειδή πάντα τα λέω όπως πρέπει, σε ρωτώ:

Σε πείραξε κάτι από αυτά που έγραψα; Πίστεψέ με δεν το είχα καν σκοπό!

Σκοπός μου είναι να καταδείξω τα δυνατά κι αδύναμα σημεία του εκάστοτε αντικειμένου (εδώ το HD2) ούτως ώστε οι μέλλοντες κάτοχοί του να γνωρίζουν τι θα συναντήσουν.

Πιστεύω, ότι με αυτά που θα γράψω, θα εκφράσσω τον καταναλωτή τέτοιου είδους συσκευών (λέγε με γκατζετάκια ή απλά ''προχωρημένο'') που μπορεί όμως να κάνει και την 1η του επαφή με αυτό το είδος κινητών.

Δεν θα πρέπει ο νέος, να γνωρίζει όσο γίνεται καλύτερα (κι εκεί είναι που προσπαθώ να συμβάλλω) σε τι κόσμο εισέρχεται;;;

Επομένως πρέπει να κατανοήσεις ότι εγώ έχω να αποδείξω αρκετά, όμως μόνο όσα μου επιτρέπουν οι συνθήκες και οι γνώσεις μου και τίποτε παραπάνω (αναφέρομαι στις γνωστές π@π@ρολογίες κάποιων... κι εννοείται όχι σε σένα Γιώργο), γιατί αν το έκανα, θα με κράζατε δικαίως!

Επίσης να σου πω ότι: αφού κατάλαβες, ότι κατάλαβα που το πας, γιατί έγραψες ότι δεν έχεις ν' αποδείξεις κάτι;

Και που στηρίζεις το συμπέρασμά σου ότι το εν λόγω wm κινητό, είναι το καλύτερο αυτή την στιγμή;

Καταλαβαίνεις καλά ότι τώρα πρέπει να το αποδείξεις, έτσι;

Δεν είναι θέμα εγωϊσμού, αλλά όταν λέμε κάτι πρέπει να το τεκμηριώνουμε, δεν συμφωνείς Γιώργο;

EchiDNA
25-02-2010, 23:43
Δεν ξέρω ποια είναι η γνώμη σου και τα συμπεράσματά σου σε σχέση με τα δύο κινητά, τα αναμένουμε άλλωστε, καθώς είσαι κι εσύ από τους λίγους που είχαν την ευχαρίστηση να κατέχουν και τα δύο σούπερ μοντέλα!

Εγώ πέραν των τεχνικών και λοιπών χαρακτηριστικών θα σταθώ σε ένα και μοναδικό πράγμα που έκανε την διαφορά, τουλάχιστον σε μένα... την συνολική αίσθηση και εικόνα του κινητού!

Το Omnia II το άλλαξα με το HD2, θα έκανα το ίδιο ξανά χωρίς σκέψη, το HD2 όμως δεν θα το άλλαζα με τίποτα με το Omnia II.
:)

giokou
26-02-2010, 00:06
Δεν θα απαντήσω ακόμα, γιατί πρέπει να τα γράψω συγκεντρωμένα!

Αλλά σαν υπενθύμιση θα πω:

Η συνολική εικόνα επηρρεάζεται σε πολύ μεγάλο βαθμό από την ''κίνηση'' του κινητού στο εμπορικό στερέωμα κι εννοώ την στρατηγική της εταιρίας όσον αφορά την τιμή του, την υποστήριξη σε υλικό και λογισμικό και φυσικά την προώθηση.

Δεν θα προδώσω κι άλλα!

Υπομονή...

edit: Πρόσεξε, δεν έχω ακόμα ''προδώσει'' την θέση μου! Απλές και κατανοητές υποδείξεις των γεγονότων κάνω...

SoNiC_77Gr
28-02-2010, 14:58
Ρε παιδια, μια απορια. Πως αλλαζουμε ηχο κλησης για εισερχομενο μηνυμα. Εννοω να βαλω εναν δικο μου ηχο κ οχι αυτους που εχει το κινητο απο μονο του μεσα. Υπαρχει καποιος φακελος οπως για τα ringtones ο φακελος Ring μεσα στα Windows?

giokou
28-02-2010, 18:32
Φτιάξε στην κάρτα μνήμης φάκελο MyDocuments (αν δεν υπάρχει ήδη) και ρίξε εκεί ότι θες! ;)

giannis-21
28-02-2010, 19:15
παιδες μια ερωτηση : πως γινεται οταν γραφω ενα μηνυμα και παταων το symbols να μην μου παει ο κερσορας στην αρχη του μηνυματος?μου χει σπασει τα νευρα. εχω την ρομ του στερνα 3.0

EchiDNA
28-02-2010, 19:22
Μάλλον Γιάννη είναι θέμα rom... σε μένα δεν το κάνει!!!

giannis-21
28-02-2010, 19:28
πφφφ και βαριεμαι να αλλαζω και να τα περναω ολα απο την αρχη... ευχαριστω για την απαντηση

giannis-21
28-02-2010, 19:34
εγω παντως το δουλαψα αρκετα το ομνια 2. πραγματικα μπορω να πω οτι δεν ηταν οτι περιμενα. αισθηση αφης μερα με την νυχτα σε σχεση με το hd2 . πολυ καλυτερο scroll το hd2 πιο γρηγορο , πιο συμπαγες πιο λεπτο ενω το ομνια και πιο χοντροκομενο και πλαστικουρα. βεβαια εχει καλυτερη μπαταρια. απο θεμα καμερας δεν ειδα καμια τεραστια διαφορα. πραγματικα απογοητευτικα και λεω ευτυχως που δεν το πηρα και πηρα το hd2.

Δεν ξέρω ποια είναι η γνώμη σου και τα συμπεράσματά σου σε σχέση με τα δύο κινητά, τα αναμένουμε άλλωστε, καθώς είσαι κι εσύ από τους λίγους που είχαν την ευχαρίστηση να κατέχουν και τα δύο σούπερ μοντέλα!

Εγώ πέραν των τεχνικών και λοιπών χαρακτηριστικών θα σταθώ σε ένα και μοναδικό πράγμα που έκανε την διαφορά, τουλάχιστον σε μένα... την συνολική αίσθηση και εικόνα του κινητού!

Το Omnia II το άλλαξα με το HD2, θα έκανα το ίδιο ξανά χωρίς σκέψη, το HD2 όμως δεν θα το άλλαζα με τίποτα με το Omnia II.

jgeorg2003
28-02-2010, 23:40
παιδες μια ερωτηση : πως γινεται οταν γραφω ενα μηνυμα και παταων το symbols να μην μου παει ο κερσορας στην αρχη του μηνυματος?μου χει σπασει τα νευρα. εχω την ρομ του στερνα 3.0

Σε μένα που έχω την τελευταία την 5.0 του sternas δεν το κάνει...

giannis-21
02-03-2010, 19:11
παιδες μπορουμε καπως να κανουμε την μαγκια να αλλαζει φωτο στο αλμπουμ αναλογα που γερνουμε το κινητο?

EchiDNA
02-03-2010, 19:56
Όχι γιατί δεν υπάρχει εφαρμογή προς το παρόν που να το υποστηρίζει!

giannis-21
02-03-2010, 20:28
πφφ το ομνια 2 το εχει..οπως και ενα αλλο της samsung.. επισης γινεται να βαλουμε τις επαφες οπως στο TF3D που βλεπεις τα εικονιδια και να αλλαζεις οπως γινεται με τις φωτο?

SoNiC_77Gr
02-03-2010, 22:40
Φτιάξε στην κάρτα μνήμης φάκελο MyDocuments (αν δεν υπάρχει ήδη) και ρίξε εκεί ότι θες! ;)

Οκ, ευχαριστω!

Κατι αλλο τωρα, προσπαθω να περασω καποιες εφαρμογες που ειναι αρχεια .cab αλλα οταν τα περναω και παω να τα τρεξω αφου εχει γινει η εγκατασταση μου πεταει σφαλμα και λεει οτι χρειαζομαι νεοτερη εκδοση αν θυμαμαι καλα στο Net Framework της συσκευης... Αυτο πως το διορθωνουμε? Δεν εχω μια βδομαδα που το εχω παρει και ακομα πηγαινω ψαχνοντας.

Εκδοση λογισμικου Rom : 1.66.482.1 (76641) ELL

jgeorg2003
02-03-2010, 22:46
Microsoft .NET Framework 3.5

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=en

SoNiC_77Gr
02-03-2010, 22:58
Microsoft .NET Framework 3.5

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=en

Το αρχειο το πεταω μεσα στην memcard και το τρεχω?

jgeorg2003
02-03-2010, 23:08
Eιναι αρχείο exe....

Το τρέχεις από το PC, αφου εισαι συνδεδεμένος με active sync...

SoNiC_77Gr
02-03-2010, 23:59
Eιναι αρχείο exe....

Το τρέχεις από το PC, αφου εισαι συνδεδεμένος με active sync...

Λοιπον, εχω συνδεσει το htc κανονικα με activ sync τρεχω το framework.exe αλλα δεν νιωθει, δεν κανει τπτ...

jgeorg2003
03-03-2010, 00:22
Mήπως το έχεις σε usb mode ???

giokou
03-03-2010, 00:34
Μπορείτε να μου πείτε γιατί παιδεύεστε;;;

Ορίστε φίλε SoNiC_77Gr, κατέβασε αυτό (είναι το πιο νέο το 3.7) βάλτο στην κάρτα, τρέξτο και είσαι κομπλέ!

Μετά κάνε ότι λέει εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=78527&postcount=1) στο 1. ;)

giannis-21
03-03-2010, 14:05
ααααα ρε παιδια.αυτο το titanium υπαρχει για hd2? κοιταξα λιγο xda αλλα δεν εβγαλα ακρη.επισης αν ξερει κανενας αν γινεται να βαλουμε να φαινοτναι οι επαφες οπως στο TF3D

EchiDNA
03-03-2010, 14:39
To titanium υπάρχει σε όλες τις 6.5 συσκευές! Για να το ενεργοποιήσεις πρέπει να κλείσεις το sense και να ενεργοποιήσεις το Windows default!
Για τις επαφές δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις!!!

giannis-21
03-03-2010, 14:52
δες αυτο: http://www.fuzemobility.com/wp-content/uploads/2009/01/quartz-contacts.jpg

EchiDNA
03-03-2010, 15:06
Αυτό φίλε Γιάννη μόνο στο παλιό manila θα το βρεις! Άρα όχι για το HD2

giannis-21
03-03-2010, 15:12
Αυτό φίλε Γιάννη μόνο στο παλιό manila θα το βρεις! Άρα όχι για το HD2

μια καλη κουβεντα δεν μπορω να ακουσω ε? να μου πεις ναι γιαννη οριστε ετσι γινεται..καλααααα !yodude!

EchiDNA
03-03-2010, 18:06
μια καλη κουβεντα δεν μπορω να ακουσω ε? να μου πεις ναι γιαννη οριστε ετσι γινεται..καλααααα !yodude!
Μα ρε συ Γιάννη έχεις ολόκληρο Sense κι εσύ θέλεις να έχεις τις εικόνες από το πρώτο 3D manila;;;; :lol:

Δυστυχώς φίλε μου άλλαξε η φιλοσοφία του interface και δημιουργήθηκε το tab με τις επαφές που έχουμε τώρα για πιο γρήγορη και εύκολη πρόσβαση! :)

Soulmate
04-03-2010, 15:16
Χεραιτώ το forum και τους ομοιοπαθείς Leoβιους.
Αρκετά ωραίο WM forum και με πολλές χρήσιμες πληροφορίες γενικότερα για smartphones.
Θα τα λέμε αν δεν υπάρχει πρόβλημα και για αυτή τη πολύ καλή συσκευή που αγοράσαμε.

jgeorg2003
04-03-2010, 15:20
Καλως ήρθες φίλε μου στο φόρουμ!!!!!!!!!!!

Κανένα πρόβλημα....Τα φόρουμ για αυτό ειναι, για να ανταλλάσουμε απόψεις..

Στην διάθεση σου, για ότιδήποτε χρειαστείς και μπορούμε να βοηθήσουμε φυσικά...

EchiDNA
14-03-2010, 23:20
Ακριβώς εκεί φίλε μου. :):)
off topic: Βασίλη τι βλέπω στην υπογραφή;;; Για γράψε μας τις εντυπώσεις σου! :lol:

Billytheking
14-03-2010, 23:22
off topic: Βασίλη τι βλέπω στην υπογραφή;;; Για γράψε μας τις εντυπώσεις σου! :lol:
:lol::lol::lol: θα 'θελα Γιώργο μου να τις γράψω (και είναι πολλές) .... αλλά δεν ξέρω ....ΠΟΥ; :?:?:?

EchiDNA
14-03-2010, 23:33
:lol::lol::lol: θα 'θελα Γιώργο μου να τις γράψω (και είναι πολλές) .... αλλά δεν ξέρω ....ΠΟΥ; :?:?:?
εδώ: http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=16856

ή εδώ: http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=17872

:lol:

giokou
17-03-2010, 14:42
http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=86976&postcount=1254

Έρχεται..................................

giannis-21
21-03-2010, 03:05
παιδες τελικα βγηκε αμερικη το hd2 με το 1 γιγα ραμ?

EchiDNA
21-03-2010, 13:07
παιδες τελικα βγηκε αμερικη το hd2 με το 1 γιγα ραμ?
Στις 24 του μήνα βγαίνει! Περιμένουμε να δούμε αν τελικά θα έχει 1 γιγα ρομ! :)

giannis-21
21-03-2010, 13:22
Στις 24 του μήνα βγαίνει! Περιμένουμε να δούμε αν τελικά θα έχει 1 γιγα ρομ! :)

δεν σου κανει ομως εντύπωση αυτο? ποιος δηλαδη ο λογος να βγαλουν νεο μοντελο για εκει?επισης και στο δικο μας λεγανε οτι εχει 4χχ ραμ ενω το αμερικανικο θα εχει 576. ξαφνικά ομως να και σε μας το η ιδια ραμ.. μπας και μας δουλεύουν?

EchiDNA
21-03-2010, 13:29
δεν σου κανει ομως εντύπωση αυτο? ποιος δηλαδη ο λογος να βγαλουν νεο μοντελο για εκει?επισης και στο δικο μας λεγανε οτι εχει 4χχ ραμ ενω το αμερικανικο θα εχει 576. ξαφνικά ομως να και σε μας το η ιδια ραμ.. μπας και μας δουλεύουν?
Από ότι έχω διαβάσει, η T-Mobile US ζήτησε επιπλέον χαρακτηριστικά για το κινητό που θα προσφέρει. Η HTC συμφώνησε, αλλά για να μην επιβαρύνει με πρόσθετα κόστη την παραγωγή του κινητού, επέλεξε ένα πιο εύκολο τρόπο διαφοροποίησης των δύο μοντέλων, αυτών του κρυψίματος της ram μέσω software!
Σύμφωνα με την τεχνολογία κατασκευής των τσιπ που χρησιμοποιήθηκαν στο HD2, το τσιπάκι της ram με αυτό της rom είναι ενωμένα σαν σάντουιτς, το ένα πάνω στο άλλο! Θεωρητικά, αν δεν άλλαξε η δομή του τσιπ (βλέπε το κόστος που λέω πιο πάνω) θα υπάρχει και στο δικό μας το 1GB Rom!!! Βέβαια αυτά όλα είναι εικασίες, οι οποίες μπορεί να αποκαλυφθούν στο μέλλον προς όφελός μας!!! :)

EchiDNA
25-03-2010, 20:28
Δείτε το νέο βελτιωμένο μου Today!!! :lol:

Soulmate
25-03-2010, 20:41
Δείτε το νέο βελτιωμένο μου Today!!! :lol:

Εικονίδια από w7 series και καλά?
Ωραίο είναι.
Με γειά!
Εγώ θα κοιτάξω να βάλω από android να προετοιμάζομαι ψυχολογικά. :happy:

giannis-21
26-03-2010, 01:38
Εικονίδια από w7 series και καλά?
Ωραίο είναι.
Με γειά!
Εγώ θα κοιτάξω να βάλω από android να προετοιμάζομαι ψυχολογικά. :happy:

εχει βγει android για hd2???

giokou
26-03-2010, 01:52
Σε λίγα λεπτά έρχονται ωραία θεματάκια!

giannis-21
26-03-2010, 22:14
Σε λίγα λεπτά έρχονται ωραία θεματάκια!

ποσα λεπτακια να περιμενουμε ακομη κυριε???? !yodude!!yodude!

giokou
26-03-2010, 22:20
Τα πόσταρα τα ξημερώματα φίλε μου!

Στη 2η σελίδα!

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=20472

giannis-21
27-03-2010, 02:15
Τα πόσταρα τα ξημερώματα φίλε μου!

Στη 2η σελίδα!

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=20472

τωρα αμα σου πω οτι το μυαλο μου στην αρχη πηγε σε θεματα γενικα και μετα λεω ρε μπας και λεει θεματα (visual) μπαα λεω .. χαχαχαχαχαχαχα

giannis-21
07-04-2010, 18:51
παιδια σημερα αγορασα μια sandisk 16gb microsd HC και την βαζω στο κινητο αλλα τιποτα..ο υπολογιστης την βλεπει κανονικα..πρεπει να κανω καμια ρυθμιση για να την δει?

EchiDNA
07-04-2010, 19:06
παιδια σημερα αγορασα μια sandisk 16gb microsd HC και την βαζω στο κινητο αλλα τιποτα..ο υπολογιστης την βλεπει κανονικα..πρεπει να κανω καμια ρυθμιση για να την δει?
Γιάννη κάνε format σε fat32 :)

giannis-21
07-04-2010, 22:05
την εκανα αλλα παλι τιποτα :S

to omnia μια χαρα την βλεπει ομως!μηπως φταιει η ρομ?ειναι η 8 του στερνα..

EchiDNA
07-04-2010, 23:52
την εκανα αλλα παλι τιποτα :S

to omnia μια χαρα την βλεπει ομως!μηπως φταιει η ρομ?ειναι η 8 του στερνα..
Έκανες ένα reset το κινητό με την κάρτα μέσα; Αν και μετά απ' αυτό δεν την βλέπει τότε κάνε φορμάτ την κάρτα από το κινητό, έχει κάπου στα tools αν θυμάμαι καλά μια επιλογή για φορματ της SD

giannis-21
08-04-2010, 00:14
to toolaki μου λεει οτι ειναι αδυνατη η μορφοποιηση. :S πως γινεται να δουλευει στον υπολογιστη και στο ομνια και στο σαυτο οχι??? τα νευρα μου! :@ :@

παρατηρησα οτι στην καρτα που ειχε δωρο το κινητο(2γιγα) στο συστημα αρχειων δεν γραφει φατ32 αλλα σκετο φατ.

giokou
08-04-2010, 00:22
Ε τότε δοκίμασε μορφοποίηση σε fat.

Δεν χάνεις κάτι! ;)

giannis-21
08-04-2010, 00:25
Ε τότε δοκίμασε μορφοποίηση σε fat.

Δεν χάνεις κάτι! ;)

ναι το θεμα ειναι οτι δεν μου βγαζει την επιλογη σκετο φατ.(μηπως σκετο φατ ειναι το φατ16?)

edit: στο φατ16 μεχρι 2 γιγα μπορω να κανω διαμερησμα

kikonec
08-04-2010, 15:16
καλησπερα και ευχαριστω προκαταβολικα για την υπομονη σας!YES!

1ον) απο τα βασικα......
λειτουργικο λεει εχω 5.2.21869
μανιλα 2.5.29322629.0
rom 1.66.482.1(76621)ell
radio 2.06.51.07
εκδοση πρωτοκολου 15.30.50.07U

θελω για αρχη για να το συνηθησω κιολλας να κανω μονο αναβαθμιση αν χρειαζεται απο htc.com η rom πρεπει να ειναι η τελευταια!!!! τι αλλη αναβαθμιση να κανω απο εκει.....???

να το λειτουργησω λιγο ετσι και μετα αρχιζω να μαθαινω για καινουριες ρομ κτλ!!!

2ον)ευχαριστω τον yorgios που εψαξε πως να φτιαξω τις επαφες στο 5800 σε outlook παρολου που δεν καταφεραμε τπτ!
ομως μετεφερα με bluetooth τις επαφες και ολα καλα

εκτος το οτι δεν βρισκω πως να αλλαξω την σειρα που τα δειχνει δλδ τα δειχνει επιθετα ονοματα ενω θελω ονοματα επιθετα!

3ον) για να δειχνει τον htc sense χρειαζεται να εχεις ενεργοποιημενο το δικτυο σε 3g εγω εχω αποσυνδεση τα 3g νομιζω(παντως την καρτα που εβαλα δειχνει 3g vodafone greece) εχω μονο το mms απο τι θυμαμαι για να μην υπηρχε περιπτωση οταν ειχα το 5800 να μπω στο ιντερνετ απο το δυκτιο της vodafone και τωρα σε αυτο το κηνιτο δεν μπορω να βγαλω τον καιρο...γιατι???

4ον)εβαλα κατευθειαν την καρτα απο το 5800 που ητανε και 8gb την εκανα και φορματ και ολα καλα η αλλη η 2αρα που ειχε η συσκευασια ειχε τπτ καλο (εκτος απο copilot trail) η να την αφησω στην ακρη...??

kikonec
08-04-2010, 15:33
στο 3ο) βασικα μου εβγαλε κομοτηνη και τον καιρο ηλιλουστο κτλ...αλλα οταν παταω ανανεωση με βγαζει συνεχεια αδυνατη η συνδεση κατα την προσπαθεια ληψης δεδομενων καιρου επαναληψη?

και οταν παταω ναι μου βγαζει το μοντεμ απαντησης εχει αποσυνδεθει.για να ελεγξετε τις ρυθμισεις σθνδεσης....μπλα μπλα...
επιλογες ρυθμισεις ματαιωση.

η οταν αλλαζω να δω αλλες πολεις δεν δειχνει μηπως επειδη ειμαι μεσα στο σπιτι?

τωρα βγαζει ολες τις πολεις κανονικα δεν ξερω αν ηθελε χρονο για να φορτωσει τον καιρο κτλ...

τα αφηνω τα μηνυματα για να τα δει κανενας νεος ...#@$@#...σαν και εμενα και να του λυθουν αυτες οι μικρες αποριες!

tolistr
08-04-2010, 17:00
καλησπερα και ευχαριστω προκαταβολικα για την υπομονη σας!YES!

1ον) απο τα βασικα......
λειτουργικο λεει εχω 5.2.21869
μανιλα 2.5.29322629.0
rom 1.66.482.1(76621)ell
radio 2.06.51.07
εκδοση πρωτοκολου 15.30.50.07U

θελω για αρχη για να το συνηθησω κιολλας να κανω μονο αναβαθμιση αν χρειαζεται απο htc.com η rom πρεπει να ειναι η τελευταια!!!! τι αλλη αναβαθμιση να κανω απο εκει.....???

να το λειτουργησω λιγο ετσι και μετα αρχιζω να μαθαινω για καινουριες ρομ κτλ!!!

2ον)ευχαριστω τον yorgios που εψαξε πως να φτιαξω τις επαφες στο 5800 σε outlook παρολου που δεν καταφεραμε τπτ!
ομως μετεφερα με bluetooth τις επαφες και ολα καλα

εκτος το οτι δεν βρισκω πως να αλλαξω την σειρα που τα δειχνει δλδ τα δειχνει επιθετα ονοματα ενω θελω ονοματα επιθετα!

3ον) για να δειχνει τον htc sense χρειαζεται να εχεις ενεργοποιημενο το δικτυο σε 3g εγω εχω αποσυνδεση τα 3g νομιζω(παντως την καρτα που εβαλα δειχνει 3g vodafone greece) εχω μονο το mms απο τι θυμαμαι για να μην υπηρχε περιπτωση οταν ειχα το 5800 να μπω στο ιντερνετ απο το δυκτιο της vodafone και τωρα σε αυτο το κηνιτο δεν μπορω να βγαλω τον καιρο...γιατι???

4ον)εβαλα κατευθειαν την καρτα απο το 5800 που ητανε και 8gb την εκανα και φορματ και ολα καλα η αλλη η 2αρα που ειχε η συσκευασια ειχε τπτ καλο (εκτος απο copilot trail) η να την αφησω στην ακρη...??
Καλορίζικο φιλε μου είναι ενα καταπληκτικό κινητό θα το ευχαριστηθείς στα σιγουρα.
1)Η Rom που έχεις είναι η τελευταία κατά την HTC πάντα,δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ακόμα να αλλάξεις Rom,"ξεψάχνισε το" πρωτα και μετα μπορείς να βάλεις κάποια απο τις Cooked roms που υπάρχουν ΕΔΩ. (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/forumdisplay.php?f=162)

2)Εφόσον πέρασες τις επαφές στο κινητό κανε έναν συγχρονισμό με το PC να τις περάσει και στο Outlook,απο το Outlook μετά μπορείς να κάνεις αυτό που θέλεις για κάθε επαφή ξεχωριστά .

4)Η καρτα 2GB που εχει μέσα περιέχει και το πρόγραμμα πλοήγησης Ν Drive το οποίο ειναι original(not cracked).

kikonec
08-04-2010, 17:26
το sync driver που λες μηπως ειναι το copilot? αν το κανω αντιγραφει απο την 2αρα στην 8αρα μου λες να μην δουλεψει??

θα το κανω και θα σας πω τι γινετε?!yodude!

το sence καιρου στανταρ ειναι δωρεαν ε?

εβαλα ενα παιχνιδι το bubble breaker και το αποθηκευσα στην καρτα αλλα δεν το βρισκω πουθενα ουτε στα game ουτε στην αναζητηση αρχειων πουθενα και οταν παω να ξανα κανω εγκαταστηση μου λεει οτι το εχω βαλει κτλ...

tolistr
08-04-2010, 17:43
το sync driver που λες μηπως ειναι το copilot? αν το κανω αντιγραφει απο την 2αρα στην 8αρα μου λες να μην δουλεψει??

θα το κανω και θα σας πω τι γινετε?!yodude!

το sence καιρου στανταρ ειναι δωρεαν ε?

εβαλα ενα παιχνιδι το bubble breaker και το αποθηκευσα στην καρτα αλλα δεν το βρισκω πουθενα ουτε στα game ουτε στην αναζητηση αρχειων πουθενα και οταν παω να ξανα κανω εγκαταστηση μου λεει οτι το εχω βαλει κτλ...
Το Ν Drive (sorry για το λάθος) δεν είναι το copilot έμενα το έχει στην 2αρα το NDrive και μέσα στο κουτί της συσκευής έχει τις οδηγίες και τους κωδικούς ενεργοποίησης, το κινητό είναι αγορασμένο από το Πλαίσιο δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.
To Sence καιρού δεν είναι δωρεάν κατεβαζει δεδομενα απο τον παροχο κινητής τηλ. μόνο αν εχεις Free internet στην σύνδεση σου ειναι δωρεαν.Εγω που δεν έχω το χρησιμοποιώ μόνο μέσω WiFi.

nectons
08-04-2010, 17:55
To copilot είναι δοκιμαστική έκδοση 2 εβδομάδων αν δεν απατώμε. Η έκδοση του ndrive Που έχει μέσα είναι αυθεντική και κάνει κανονικότατα ενεργοποίηση.. κικονεκ καλορίζικο φίλε και σε σένα και σε όλους όσους το πείραν. Άντε να δούμε μπας και το καταφέρουμε να κάνει και ηχογράφηση κλήσης μπας και το κρατήσω και εγώ :P

Το sense δεν είναι δωρεάν. Κάθε φορά κατεβάζει δεδομένα για να ανενεώνει τον καιρό. Οπότε προσοχή. Βάλτο να μην το κάνει αυτόματα κάθε ώρα όπως λέει και να το κάνεις χειροκίνητα εσύ μέσω wifi.

kikonec
08-04-2010, 18:59
παιδια καποιος να μου πει πως να βγαλω το sense
γιατι τζαμπα πληρωνω μου φαινεται
πηγα μεσα στο sense μεσα στις ρυθμισεις και ξετικαρα το αυτοματη ληψη δεδομενων!
αυτο ειναι??? ειμαι ενταξει τωρα?

απο ιντερνετ πως το κανετε ανανεωση?

EchiDNA
08-04-2010, 19:06
Το sense φίλε μου δεν είναι μόνο ο καιρός! Είναι όλα αυτά που βλέπεις στην αρχική οθόνη! Για να κλείσεις τυχών ανεπιθύμητες συνδέσεις στο ιντερνετ το πρώτο πράγμα που κάνουμε πάντα είναι να βάλουμε το πρόγραμμα nodata και να τις κλείσουμε μια και καλή!

Επίσης καλό είναι να αρχίσεις να διαβάζεις τους οδηγούς που έχουμε φτιάξει!
http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=17184

kikonec
08-04-2010, 20:17
δοκιμασα το sense να το κανω ανανεωση και δεν κανει παρα μονο οταν ειναι συνδενδεμενο στο ιντερνετ....οποτε δεν πληρωνα!YES!!YES!
λεω και εγω αφου ειχα παρει τηλ στη vodafone να μου το αποκλεισουνε να μην μπαινει στο ιντερνετ απο το δικτυο!!!!

giannis-21
09-04-2010, 14:35
παιδες να επανελθω με το προβλημα με την καρτουλα μου..της εκανα οτι τεστ υπαρχει και το περασε μια χαρα.επομενος το προβλημα ειναι στο κινητο μου.. την αναβαθμιση της htc για την καρτα αποθηξευσης την εχει η artemis v8? εχει παρουσιαστει καποιο παρομοιο προβλημα?

jgeorg2003
09-04-2010, 15:00
Φίλε Γιάννη

έχω την 8.0 Artemis και η 16Giga παίζει μια χαρά...

giannis-21
09-04-2010, 15:58
Φίλε Γιάννη

έχω την 8.0 Artemis και η 16Giga παίζει μια χαρά...

αν κανω ενα hard reset με την καρτουλα μεσα λετε να γινει τιποτα?(απο την αλλη θα μου πειτε οτι δεν πειραζει την καρτα το hard reset αλλα τι να κανω πελαγοσα :( )

edit: Γιατι ο giokou ειναι επιτιμο μελος????????????????????????????????????????????? ??? giokou κανονησε να βγεις και συ σαν τον μητσοτακη..(πριν αρχισω να σου μιλαω δεν ειχα θεμα με το hd2.. δεν φανταζομε να σκεφτηκες κανενα "καλοδούλευτο και απροβληματιστο το κινητακι γιαννη" μαζι με κούνημα ώμου) χεχε

giokou
09-04-2010, 19:09
Καμία σχέση με τον ''επίτιμο'' φίλε μου Γιάννη.

Σου εύχομαι καλοδούλευτο και απροβληματιστο το κινητακι σου! karalol karalol karalol

kikonec
09-04-2010, 19:17
αν κανω ενα hard reset με την καρτουλα μεσα λετε να γινει τιποτα?(απο την αλλη θα μου πειτε οτι δεν πειραζει την καρτα το hard reset αλλα τι να κανω πελαγοσα :( )

edit: Γιατι ο giokou ειναι επιτιμο μελος????????????????????????????????????????????? ??? giokou κανονησε να βγεις και συ σαν τον μητσοτακη..(πριν αρχισω να σου μιλαω δεν ειχα θεμα με το hd2.. δεν φανταζομε να σκεφτηκες κανενα "καλοδούλευτο και απροβληματιστο το κινητακι γιαννη" μαζι με κούνημα ώμου) χεχε

xaxaxa giannisjunior παντου ρωτας αλλα λυσει δεν βρισκειςellectroellectro
πανε παρε μια καινουellectroellectroα να ξεπεμπερδευεις...

giannis-21
09-04-2010, 21:40
xaxaxa giannisjunior παντου ρωτας αλλα λυσει δεν βρισκειςellectroellectro
πανε παρε μια καινουellectroellectroα να ξεπεμπερδευεις...

χεχε εμενα η αναγκη με πηγε αλλου(οπως λεει και μια ιεροδουλη..η αναγκη με οδηγησε εκει..)εσυ τι δουλεια ειχες εκει????υπονομευεις το υπεροχο και πανεμορφο και τελειο φορουμ μας για το hd2???ellectroellectro

ε μαλλον για καινουργια θα παω... κριμα.. :(

EchiDNA
09-04-2010, 22:08
Ρε συ Γιάννη, την κουμπώνεις σωστά;;; Απλά ρωτάω γιατί καμιά φορά...

Σε άλλο τηλέφωνο την δοκίμασες;

giannis-21
09-04-2010, 22:12
Ρε συ Γιάννη, την κουμπώνεις σωστά;;; Απλά ρωτάω γιατί καμιά φορά...

Σε άλλο τηλέφωνο την δοκίμασες;

ναι μια χαρα δουλευει στο ομνια!

kikonec
09-04-2010, 22:16
χεχε εμενα η αναγκη με πηγε αλλου(οπως λεει και μια ιεροδουλη..η αναγκη με οδηγησε εκει..)εσυ τι δουλεια ειχες εκει????υπονομευεις το υπεροχο και πανεμορφο και τελειο φορουμ μας για το hd2???ellectroellectro

ε μαλλον για καινουργια θα παω... κριμα.. :(
εγω παντου ειμαι:D:ninja_hide:

και κατι αλλο....
παιδια με το που πηρα το κινητο το εβαλα για φορτιση κ μετα το ανοιξα...χτες το βραδι το εβαλα παλι για φορτιση κ το πρωι ειπα την γυναικα μου να το βγαλει απο την μπριζα χωρις να το δω αν ειχε φορτισει...φανταστικα πως θα ητανε και ειδα οτι ειχε μονο 67% φορτισει τωρα το εβαλα παλι απο τις 6.30 η ωρα και εχει παει 9.20 και απο το 10% πηγε 40%
ετσι σε εσας φορτιζει κανει τοσο πολυ ωρα?

διορθωσει εχει παει 10.20 και ειναι στο 47%

EchiDNA
09-04-2010, 22:19
ναι μια χαρα δουλευει στο ομνια!
Η κάρτα που είχε μέσα αν την βάλεις τώρα την βλέπει το HD2?

και κατι αλλο....
παιδια με το που πηρα το κινητο το εβαλα για φορτιση κ μετα το ανοιξα...χτες το βραδι το εβαλα παλι για φορτιση κ το πρωι ειπα την γυναικα μου να το βγαλει απο την μπριζα χωρις να το δω αν ειχε φορτισει...φανταστικα πως θα ητανε και ειδα οτι ειχε μονο 67% φορτισει τωρα το εβαλα παλι απο τις 6.30 η ωρα και εχει παει 9.20 και απο το 10% πηγε 40%
Να το φορτίσεις κλειστό σήμερα το βράδυ με τον φορτιστή όχι από τον υπολογιστή! Φαντάζομαι ότι τρέχουν καμιά 10αριά προγράμματα από πίσω και σου τρώνε την μπαταρία!!! ;))

giannis-21
09-04-2010, 22:20

και κατι αλλο....

διορθωσει εχει παει 10.20 και ειναι στο 47%

aaaaaa να πας να ρωτησεις αλλου... ακου κει αλλου τρως αλλου πινεις αλλου πας και karalol

χμμ να σου πω δεν εχω προσεξει αλλα γενικα δεν μου εκανε ποτε παρα πολυ ωρα.

giannis-21
09-04-2010, 22:29
την καρτα την 2γιγα ναι την βλεπει!

την 16 γιγα το hd2 δεν την βλεπει..αν ομως εχω την καρτα μεσα και συνδεσω το hd2 στον υπολογιστη μου βγαζει την επιλογη μοναδα αποθηκευσης.αν πατησω εκει μου βγαζει στον υπολογιστη αφαιρουμενος δισκος αλλα αν πατησω να μπει μου λεει τοποθετηστε δισκο.. επισης την εβγαλα και την εβαλα με ανταπτορα στον υπολογιστη και το hd2 ειχε δημιουργησει μεσα φακελο application data-->htc

πολυ περιεργα πραγματα.

EchiDNA
09-04-2010, 22:36
την καρτα την 2γιγα ναι την βλεπει!

την 16 γιγα το hd2 δεν την βλεπει..αν ομως εχω την καρτα μεσα και συνδεσω το hd2 στον υπολογιστη μου βγαζει την επιλογη μοναδα αποθηκευσης.αν πατησω εκει μου βγαζει στον υπολογιστη αφαιρουμενος δισκος αλλα αν πατησω να μπει μου λεει τοποθετηστε δισκο.. επισης την εβγαλα και την εβαλα με ανταπτορα στον υπολογιστη και το hd2 ειχε δημιουργησει μεσα φακελο application data-->htc

πολυ περιεργα πραγματα.
Αυτός ο φάκελος υπάρχει και σε μένα!

Hard reset έκανες; Μήπως φταίει καμιά ρύθμιση! :hypno:

kikonec
09-04-2010, 22:42
Να το φορτίσεις κλειστό σήμερα το βράδυ με τον φορτιστή όχι από τον υπολογιστή! Φαντάζομαι ότι τρέχουν καμιά 10αριά προγράμματα από πίσω και σου τρώνε την μπαταρία!!! ;))
ρε παιδια παντα παω διαχειριση εφαρμογων και κοιταω και ολα τα κλεινω....τωρα δεν εχω τπτ ανοιχτο...

αλλα θα το κλεισω το κινητο το βραδι παντα ετσι κανω

EchiDNA
09-04-2010, 22:50
Εμένα φορτίζει πολύ γρήγορα από την πρίζα, από το USB θέλει κανένα 2ωρο!

giokou
09-04-2010, 22:56
Κάτσε γιατί θα μας τρελάνεις Γιώργο βραδιάτικο!

Πόση ώρα κάνει να σου ολοκληρωθεί η φόρτιση από πρίζα κανονικά???

kikonec
09-04-2010, 23:09
Εμένα φορτίζει πολύ γρήγορα από την πρίζα, από το USB θέλει κανένα 2ωρο!

τι 2ωρο πλακα μου κανετε....απο το απογευμα φορτιζει....

σας ειπα εφαρμογες δεν εχω ανοιχτες

giokou για πες εσυ χρονο φορτισεις...

ο αλλος ειναι ψευτης μου φαινεται δεν με βοηθαει και στο igoellectro:lol::D!YES!karalol

EchiDNA
09-04-2010, 23:10
Κάτσε γιατί θα μας τρελάνεις Γιώργο βραδιάτικο!

Πόση ώρα κάνει να σου ολοκληρωθεί η φόρτιση από πρίζα κανονικά???
Καμιά ώρα... δεν το έχω μετρήσει αλλά τόσο το υπολογίζω! Και κανένα δίωρο από το pc!!! :lol:

giokou
10-04-2010, 00:11
Γιωργάκη αγόρι μου μήπως έχεις κάψει φλάντζα???

Δεν γίνεται να φορτίσει σε μία ώρα, με τίποτα!

Ο χρόνος που κάνει είναι 2 ώρες κι ένα τέταρτο.

Και στο omnia II έκανε 3 ώρες παρά ένα τέταρτο.

Αυτή η διαφορά της μισής ώρας αντικατοπτρίζεται στη διαφορά χωρητικότητας των 2 μπαταριών, 1230mAh - 1500mAh.

EchiDNA
10-04-2010, 00:45
Όπως λέω και πιο πάνω ΔΕΝ το μέτρησα! Απλά υπολογίζω!!!

kikonec
10-04-2010, 07:42
παιδια καλημερα μολις ξυπνησα 7.00 η ωρα το πρωι....
ανοιξα το κινητο και ητανε η μπαταρια φορτισμενη μεχρι το 65% εχει περασει μιση ωρα και πηγε στο 67%...τι γινετε ρε παιδια????

1)εχω φορτιστή χαλασμενο...??
2)η μπαταρια μου εχει προβλημα???
3)ειναι κατι του κινητου κανα bug η τιποτα αλλο???

σοβαρες απαντησεις....μην κοιροδευεται παλι:(:(
οταν επιστρεψω απο τις δουλειες που εχω φευγω για γερμανο μου φαινεται!!!bigboss

Soulmate
10-04-2010, 08:29
Μάλλον για βλαμμένη τη κόβω τη μπαταρία σου, αλλά κάνε μια επανεκκίνηση και ξαναδές τη στάθμη της.

EchiDNA
10-04-2010, 15:46
παιδια καλημερα μολις ξυπνησα 7.00 η ωρα το πρωι....
ανοιξα το κινητο και ητανε η μπαταρια φορτισμενη μεχρι το 65% εχει περασει μιση ωρα και πηγε στο 67%...τι γινετε ρε παιδια????

1)εχω φορτιστή χαλασμενο...??
2)η μπαταρια μου εχει προβλημα???
3)ειναι κατι του κινητου κανα bug η τιποτα αλλο???

σοβαρες απαντησεις....μην κοιροδευεται παλι:(:(
οταν επιστρεψω απο τις δουλειες που εχω φευγω για γερμανο μου φαινεται!!!bigboss
Κάτι τρέχει με μπαταρία, φορτιστή, καλώδιο ή και κινητό! Μακάρι να είναι τα τρία πρώτα!

Πήγαινε το στο service!!! Δεν είναι φυσιολογικό!!! ;))

kikonec
10-04-2010, 20:21
Κάτι τρέχει με μπαταρία, φορτιστή, καλώδιο ή και κινητό! Μακάρι να είναι τα τρία πρώτα!

Πήγαινε το στο service!!! Δεν είναι φυσιολογικό!!! ;))

εκανα soft reset τπτ!! τωρα αλλαξα καλωδιο να δω μηπως παιζει τπτ στο καλωδιο...και αυτο τπτ 3% ανεβηκε μεσα σε 15λεπτα!
φορτιστή αλλον δεν εχω για να αλλαξω...και τωρα παω για hard reset(επαναφορα 1234 αυτο δεν ειναι?)

κατι αλλο τα προγραμματα ολα που βαζουμε τα βασικα τουλαχιστον οπως opera skyfire κτλ να τα αποθηκευω στην μνημη του τηλεφωνου καλυτερα?

ηχο στα μηνυματα μπορουμε να βαλουμε?

EchiDNA
10-04-2010, 20:53
εκανα soft reset τπτ!! τωρα αλλαξα καλωδιο να δω μηπως παιζει τπτ στο καλωδιο...και αυτο τπτ 3% ανεβηκε μεσα σε 15λεπτα!
φορτιστή αλλον δεν εχω για να αλλαξω...και τωρα παω για hard reset(επαναφορα 1234 αυτο δεν ειναι?)

κατι αλλο τα προγραμματα ολα που βαζουμε τα βασικα τουλαχιστον οπως opera skyfire κτλ να τα αποθηκευω στην μνημη του τηλεφωνου καλυτερα?

ηχο στα μηνυματα μπορουμε να βαλουμε?
3% σε 15 λεπτά είναι πολύ λίγο!!! Από υπολογιστή ή από πρίζα;;;

Τα προγράμματα σχεδόν όλα τα βάζεις στην κάρτα!

Και ήχο στα μηνύματα μπορείς να βάλεις από τις ρυθμίσεις ήχων!

kikonec
10-04-2010, 21:06
3% σε 15 λεπτά είναι πολύ λίγο!!! Από υπολογιστή ή από πρίζα;;;

Τα προγράμματα σχεδόν όλα τα βάζεις στην κάρτα!

Και ήχο στα μηνύματα μπορείς να βάλεις από τις ρυθμίσεις ήχων!

παντα παρων EchiDNA το κινητο το φορτιζω απο μπριζα κανονικα...το κινητο παρολου που δεν το φορτωσα σχεδον τπτ τωρα το μαθαινω αρχισε και σερνοτανε..εβαλα μια 8αρα καρτα απο το παλιο μου κινητο (γραφει και HC 4 πρεπει να ειναι πιο καλη απο την 2αρα την απλη που εχει μεσα) και το φορτωσα με πολλες φωτο και οταν ανοιγα αλμπουμ εκανε 3 λεπτα να ανοιξει και βασικα κολουσε πηγαινα στην καμερα και εκανε αργο φοκους το κουνουσα και μεχρι να παει εκει που ειχα εστιασει περνουσε ωρα με καθυστερηση δλδ!
τωρα μετα το hard reset παει κανονικα οπως πηγαινε...μενει να δουμε την φόρτισει τωρα..αλλα δεν το βλεπω....

ηχο μηνυματων ξερω πως να κανω αλλαγη απλα πηγα εβαλα μεσα στο φακελο που ειναι Οι ηχοι των μηνυματων εβαλα ενα Mp3 και οταν πηγα να το επιλεξω δεν το εβρισκε και λεω μηπως δεν δεχεται Mp3!
το ιδιο ειχα κανει και για ηχο κλησεις πηγα βρηκα το φακελο που εχει τους ηχους κλησεις εβαλα το mp3 και εκει κανονικα το βγαζει και μπορεις να το επιλεξεις!

kikonec
11-04-2010, 08:30
απλα να αναφερω οτι χθες το βραδι το ειχα να φορτιζει κλειστο και σημερα που το ανοιξα το βρηκα στο 65% φόρτιση...το αφησα αλλη 1 ωρα ανοιχτο τπτ κολλησε εκει στο 65%!

οποτε το επομενο βημα ειναι να φυγει για service...δεν εχω και κανεναν εδω κοντα μου να δοκιμαζα την μπαταρια του!

παιδια σε βγαζει το κινητο μερικες φορες απο τα ρουχα σου...

1ον)μπορεις να επιλεξεις πολλες επαφες και να τις στειλει μεσω bluetooth εγω δεν το εχω βρει επιλεγω 2-3 και στελνει μονο την πρωτη...
2ον) για να στειλεις μια φωτογραφια με bluetooth παλι τα ιδια εκει που εισαι στο φωτογραφιες και βιντεο πρεπει να μπεις πολυμεσα εικονες και βιντεο και απο εκει να επιλεξεις....και παλι επιλογη οποιον θελεις δεν μπορεις εκτος απο μια επιλογη που εχεις με κρατημενο το δαχτυλο και το σερνεις πανω.....
3ον)ακομα Mp3 να επιλεξω για ηχο μηνυματος δεν μπορεσα να το καταφερω.....

ειδικα το πρωτο με εχει εκνευρισει αυριο κατεβαινω αθηνα μπαινω στρατο τεταρτη και δεν μπορω να στειλω τις επαφες στο κινητο που θα παρω μαζι μου απλα πραγματα ρε γαμωτο!!!!

kikonec
11-04-2010, 21:03
παιδια καποιος να με βοηθησει λιγο ειδικα με τις επαφες....

giannis-21
11-04-2010, 21:09
για τις επαφες δεν το εψαξα να σου πω...

παιδες για να βαλω 2 προγραμματα gps στην καρτουλα μου τα αρχεια στον φακελο 2577 τα πεταω χυμα?πως το κανουμε το κολπακι???

Soulmate
11-04-2010, 22:38
1ον)μπορεις να επιλεξεις πολλες επαφες και να τις στειλει μεσω bluetooth εγω δεν το εχω βρει επιλεγω 2-3 και στελνει μονο την πρωτη...
Πας Contacts (των Windows όχι στο Sense)/menu/Select Contacts/Several η All/Menu/Send via Bluetooth.

2ον) για να στειλεις μια φωτογραφια με bluetooth παλι τα ιδια εκει που εισαι στο φωτογραφιες και βιντεο πρεπει να μπεις πολυμεσα εικονες και βιντεο και απο εκει να επιλεξεις....και παλι επιλογη οποιον θελεις δεν μπορεις εκτος απο μια επιλογη που εχεις με κρατημενο το δαχτυλο και το σερνεις πανω.....
Εδώ καλά είναι να χρησιμοποιήσεις κάποιον explorer σαν τον Total Commander (free νομίζω το κάνει), η ακόμη καλύτερα τον Resco Explorer (δεν είναι free) για να κάνεις πολλαπλή επιλογή και αποστολή. Πολύ βασικό πρόγραμμα. Οσο αφορά τις φωτογραφίες ένα εκπληκτικό επίσης πρόγραμμα για τον διαχειρισμό τους είναι και το "Resco Photo Manager" και αυτό δεν είναι free.

3ον)ακομα Mp3 να επιλεξω για ηχο μηνυματος δεν μπορεσα να το καταφερω.....
Settings/Sounds and Notifications/Notifications/Event/Message: New message/Play sound/επιλέγεις τον ήχο που θέλεις.
**Για να βλέπεις τους ήχους σου φτοιάξε έναν φάκελο "My Documents" στη Storage Card και ρίξτους χύμα όλους εκεί μέσα.

ειδικα το πρωτο με εχει εκνευρισει αυριο κατεβαινω αθηνα μπαινω στρατο τεταρτη και δεν μπορω να στειλω τις επαφες στο κινητο που θα παρω μαζι μου απλα πραγματα ρε γαμωτο!!!!
Ειδικά αν είσαι νέος χρήστης WM πρέπει να έχεις υπομονή.
Αν δεν έχεις, τότε δε προορίζεται για σένα αυτή η συσκευή.
Μη ξεχνάμε ότι πάνω απ' όλα είναι PDA και όχι τηλέφωνο.

giannis-21
11-04-2010, 23:49
soulmate Μολις ειδα την 'βλαμενη' μπαταρια.. μου θυμισες Ψινακη Ηλια.. καλε αυτη βλαμενη ειναι..αντε μωρη χαζια.. χαχαχαχαχααχχαχαχχααχχαχχααχχαχ

Soulmate
11-04-2010, 23:58
soulmate Μολις ειδα την 'βλαμενη' μπαταρια.. μου θυμισες Ψινακη Ηλια.. καλε αυτη βλαμενη ειναι..αντε μωρη χαζια.. χαχαχαχαχααχχαχαχχααχχαχχααχχαχ

Οχι πως τον παρακολουθώ ιδιαίτερα αλλά αναμφισβήτητα είναι ο άνθρωπος της ατάκας.:)

kikonec
11-04-2010, 23:59
πρωτον ευχαριστω για την ενασχοληση σου μαζι μου!:thanks:

Πας Contacts (των Windows όχι στο Sense)/menu/Select Contacts/Several η All/Menu/Send via Bluetooth.

το κανω αυτο αλλα οταν παταω να το στειλει στελνει μονο μια επαφη την πρωτη συγκεκριμενα και μετα σταματαει....δεν ξερω δοκιμασε το σε παρακαλω να δεις και εσυ ο ιδιος!....το εχω βρει μαρκαρα π.χ 3 επαφες παταω να τις στειλει στελνει την πρωτη και σταματαει...και στο νοκια5800 ερχεται σαν ενα μηνυμα και λεει να αποθηκευσω την επαφη αν θελω στα προσωπικα στοιχεια, σε αλλο κινητο ερχεται η πρωτη επαφη αποθηκευεται και σταματαει!

Settings/Sounds and Notifications/Notifications/Event/Message: New message/Play sound/επιλέγεις τον ήχο που θέλεις.
**Για να βλέπεις τους ήχους σου φτοιάξε έναν φάκελο "My Documents" στη Storage Card και ρίξτους χύμα όλους εκεί μέσα.

σε αυτο εχεις δικιο φορτωνα κανονικα τα Mp3 ηξερα που να παω αλλα δεν με εβγαζε τα τραγουδια που φορτωνα στην λιστα(μαλλον δεν τα προσεξα τι να πω)...απορω πως δεν το ειχα προσεξει...:hypno:

Ειδικά αν είσαι νέος χρήστης WM πρέπει να έχεις υπομονή.
Αν δεν έχεις, τότε δε προορίζεται για σένα αυτή η συσκευή.
Μη ξεχνάμε ότι πάνω απ' όλα είναι PDA και όχι τηλέφωνο.

ειμαι οντως νεος σε windows mobile...:oops:αλλα να ξερεις εχω υπομονη και γουσταρω να τρωω ωρες με αυτο!

και τα ευχαριστα...σημερα εκανα και την τελευταια δοκιμη με την μπαταρια ειπα να δοκιμασω να το φορτωσω απο usb απο το laptop και μπορω να σας πω οτι τωρα βρισκεται στο 99%ellectrompravo!:D

δεν ξερω αν ηθελε αυτον τον κυκλο να περασει η μπαταρια για να ανεβει στο 98%(μακαρι και 100%) ας ελπισω οτι εστρωσε και οτι θα φτασει και στο 100% και μετα και με τον φορτιστή!
αα και ο χρονος που φορτιζει ειναι 4 ωρες ...7 η ωρα περιπου το απογευμα το ειχα βαλει.

Soulmate
12-04-2010, 04:41
@ Kikonek
Θα δω σε λίγες ώρες για τις επαφές. Δεν έχω δεύτερη συσκευή τώρα μαζί μου.

Αν έχεις υπομονή να ψάξεις και να σκαλίσεις με τα WM, τότε δε θα σ' απογοητεύσει η συσκευή σου. Ειδικά η συγκεκριμένη.

Για τη μπαταρία τώρα, άντε και στο 100% με το καλό!
Τόσο μου κάνει και μένα από usb.
Αν ξεκινήσω φόρτιση από το 15% (μην την αφήνεις να πέφτει παρακάτω) κάτω από 3μιση ώρες δε κάνει για να φτάσει στο 100%.
Γενικά να προτιμάς τη φόρτιση από usb.
Μπορεί να κάνει περισσότερη ώρα, αλλά φορτίζει πιο στρωτά.

Soulmate
12-04-2010, 09:23
@ kikonek
Εχεις δίκιο, παρόλο που επιλέγεις παραπάνω από μία επαφή στέλνει μόνο τη πρώτη.
Αν δε κάνω λάθος η Nokia έχει το Nokia Suite που συγχρονίζει με το Outlook.
Συγχρόνισε πρώτα τις επαφές απο το Leo στο Outlook, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, πάρε ένα .pst backup για κάθε ενδεχόμενο και μετά μέσω του Nokia Suite συγχρόνισε τις επαφές στο Nokia.

Edit: Λογικά θα πρέπει να γίνεται πολύ εύκολα και με το Google Sync.
www.google.com/mobile/sync/

EchiDNA
12-04-2010, 10:02
@kikonek
Αν από USB φορτίζει τότε έχει πρόβλημα ο φορτιστής!!!

petaxtoulis
12-04-2010, 18:46
Καλησπερα σε ολη την παρεα.
Μολις εγινα κατοχος ενος HTC HD2 και θα ηθελα την βοηθεια σας για να ξεκινησω να το μαθω.Καθε βοηθεια ευσπροδεκτη.

EchiDNA
12-04-2010, 18:50
Καλησπερα σε ολη την παρεα.
Μολις εγινα κατοχος ενος HTC HD2 και θα ηθελα την βοηθεια σας για να ξεκινησω να το μαθω.Καθε βοηθεια ευσπροδεκτη.
Καλορίζικο φίλε μου! Είναι φοβερό κινητό και θα το ευχαριστηθείς!!!
Άρχισε να διαβάζεις τα θέματα που υπάρχουν στο wiki και να ποστάρεις τις τυχών απορίες σου στο σχετικό θέμα! :)
http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=17184

kikonec
12-04-2010, 20:47
@kikonek
Αν από USB φορτίζει τότε έχει πρόβλημα ο φορτιστής!!!

αυτο καταλαβα και εγω....θα το ξανα δοκιμασω με τον φορτιστη να δω τι γινεται αν θα ανεβει πανω απο 65%,αλλα γιατι να κολαει εκει ρε γαμωτο!
παντως σημερα σουπερ....50% εχω μπαταρια απο χτες το βραδι!

EchiDNA
12-04-2010, 21:18
Ίσως να ζεσταίνεται ο φορτιστής λόγω προβλήματος και να κολλάει εκεί!!!

giannis-21
06-05-2010, 03:22
παιδες καλησπερα , ξερουμε καποιο προγραμμα σαν το track id που να δουλευει στο τηλεφωνο μας?εβαλα ενα shazam αλλα δεν το βλεπω να τα παει καλα. αν μπορει κανεις ας μου στειλει ενα λινκ απο που μπορω να το 'αγορασω' .

επισης ενα αλλο θεμα που θελω την αποψη σας ειναι αυτο με της ρομ που εχουν καλη διαχηρηση μπαταριας οπως λενε. και θελω να ρωτησω.. τι ειναι αυτο που τις κανει να εχουν αυτο το συν?αν βγαλουμε τον παραγοντα ραδιο παμε καθαρα στο ποσο φορτομενη ειναι ρομ και ποσο επεξεργαστικη ισχυ και ραμ καταλωνει. αν ειναι ετσι τοτε μια υποτιθέμενη καλη ρομ σε σχεση με την μπαταρια αμα την φορτώσω 'τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου' .. φωνάξτε ενα ΣΕΦ να μου το εξηγήσει :P θα πηδηχτώ απο το παράθυρο!

EchiDNA
06-05-2010, 09:24
μήπως σου κάνει το midomi

Είναι free http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-midomi.html

SoNiC_77Gr
06-05-2010, 22:48
Καλησπερα κ απο εμενα. Παιδες εχω ενα προβληματακι, λοιπον επειδη το εχω φορτωσει το HD μου με αρκετες εφαρμογες εχει φτασει το σημειο που χρειαζεται να πεσει ενα Hard Reset. Ομως, θα χασω ολες τις επαφες μου για τα υπολοιπα δεν με νοιαζει τα εχω στην SD. Υπαρχει τροπος να τις σωσω καπου γιατι παρολο που επιχειρω να τις περασω στην SIM μου βγαζει προβλημα και δεν με αφηνει να το κανω. Μπορω να τις βρω σε ποιο σημειο αποθηκευονται και να τις παρω? Το συνδεω και με το PC για να κανω Active Sync μπας και μπορεσω απο εκει αλλα φως δεν βλεπω...
Για δωστε τα δικα σας φωτα...

Billytheking
06-05-2010, 22:52
Καλησπερα κ απο εμενα. Παιδες εχω ενα προβληματακι, λοιπον επειδη το εχω φορτωσει το HD μου με αρκετες εφαρμογες εχει φτασει το σημειο που χρειαζεται να πεσει ενα Hard Reset. Ομως, θα χασω ολες τις επαφες μου για τα υπολοιπα δεν με νοιαζει τα εχω στην SD. Υπαρχει τροπος να τις σωσω καπου γιατι παρολο που επιχειρω να τις περασω στην SIM μου βγαζει προβλημα και δεν με αφηνει να το κανω. Μπορω να τις βρω σε ποιο σημειο αποθηκευονται και να τις παρω? Το συνδεω και με το PC για να κανω Active Sync μπας και μπορεσω απο εκει αλλα φως δεν βλεπω...
PPCPimBackup και καθάρισες.

Από ΕΔΏ. (http://rapidshare.com/files/384312563/PPCPimBackup.rar):)

Όπως το κατεβάζεις, το ξεζιπάρεις, και το βάζεις κάπου στην Storage Card.
Το τρέχεις από εκεί (και δεν θέλει εγκατάσταση). Τρέχει αμέσως.

Με το ίδιο θα πάρεις backup αλλά και θα κάνεις restore τις επαφές σου όποτε θέλεις πλέον.

giokou
06-05-2010, 22:53
ppcpimbackup κι είσαι κομπλέ!!! ;)

tolistr
06-05-2010, 22:53
Με τον file explorer θα πας στην "¨Συσκευή"εκει υπάρχει ενα αρχείο ονόματι PIM.vol αυτό περιέχει τις επαφές σου το αντιγραφεις κάπου και μετά το hard reset το ξαναβαζεις μέσα.

giokou
06-05-2010, 22:56
Βοήθεια κατά ριπάς!!! !yodude!ellectro:P

karalolkaralolkaralolkaralolkaralol

SoNiC_77Gr
06-05-2010, 22:58
ppcpimbackup κι είσαι κομπλέ!!! ;)

Ωραια θα το δοκιμασω!

Με τον file explorer θα πας στην "¨Συσκευή"εκει υπάρχει ενα αρχείο ονόματι PIM.vol αυτό περιέχει τις επαφές σου το αντιγραφεις κάπου και μετά το hard reset το ξαναβαζεις μέσα.

Το μονο που μενει δηλαδη ειναι απλα μετα να περασω τις φωτο που αντιστοιχουν στην καθε επαφη ετσι? Κατα τα αλλα οσα τηλεφωνα και να εχει η επαφη μενουν αθικτα?

Ευχαριστω και τους 2!!!

giokou
06-05-2010, 23:01
Ευχαριστω και τους 2!!!

Ο Βασίλης (Billytheking) μας πρόλαβε και τους δύο! ;) :respect: :D

tolistr
06-05-2010, 23:03
[/QUOTE]Το μονο που μενει δηλαδη ειναι απλα μετα να περασω τις φωτο που αντιστοιχουν στην καθε επαφη ετσι? Κατα τα αλλα οσα τηλεφωνα και να εχει η επαφη μενουν αθικτα?

Ευχαριστω και τους 2!!![/QUOTE]

Ακριβώς,αλλά γιατί δεν χρησιμοποιείς το Active Sync να συγχρονίζεις τις επαφές σου?
Τις περναει και με τις Foto μετά από Hard Reset.

SoNiC_77Gr
06-05-2010, 23:13
Για τον λογο οτι προσπαθω αλλα για καποιον λογο δεν κανει τπτ. Δεν εμφανιζει τις επαφες και κολλαει το συμπαν οταν κανω Sync συν οτι αν το αφησω μετα απο καποια ωρα μου βγαζει Error και δεν μπορει να συνγχρονισει... Δεν πειραζει, αυτο ειναι το λιγοτερο κακο, το θεμα ειναι να σωσω τις επαφες και τα αλλα τα φτιαχνω..

Billytheking
07-05-2010, 08:00
Για τον λογο οτι προσπαθω αλλα για καποιον λογο δεν κανει τπτ. Δεν εμφανιζει τις επαφες και κολλαει το συμπαν οταν κανω Sync συν οτι αν το αφησω μετα απο καποια ωρα μου βγαζει Error και δεν μπορει να συνγχρονισει... Δεν πειραζει, αυτο ειναι το λιγοτερο κακο, το θεμα ειναι να σωσω τις επαφες και τα αλλα τα φτιαχνω..
Φίλε μου, αν κατεβάσεις το PPCPimBackup (post 193) τα πράγματα είναι τόσο έυκολα που τσάμπα μιλάμε τόση ώρα!!!

Μην ψάχνεις για συγχρονισμό με PC και άλλα (ωραία μεν αλλά θέλουν και κάποια εμπειρία) τέτοια.

Με το προγραμματάκι, κάνεις backup τις επαφές σου, με τις φώτο των επαφών σου, τα ραντεβού , .... τα πάντα. Σε 1-1.5 λεπτό!!!

teox
24-05-2010, 12:46
καλησπέρα.είμαι κάτοχος του samsung omnia i εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου.σκοπεύω να το αντικαταστήσω με το htc hd2.σκεφτόμουν να το αγοράσω από ebay.έχω βρει κάποιες προσφορές αλλά εδώ χρειάζομαι τη βοήθεια σας.κάποια είναι unlocked και κάποια άλλα όχι.μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει αυτό?ευχαριστώ για κάθε απάντηση!!

Billytheking
24-05-2010, 14:22
καλησπέρα.είμαι κάτοχος του samsung omnia i εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου.σκοπεύω να το αντικαταστήσω με το htc hd2.σκεφτόμουν να το αγοράσω από ebay.έχω βρει κάποιες προσφορές αλλά εδώ χρειάζομαι τη βοήθεια σας.κάποια είναι unlocked και κάποια άλλα όχι.μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει αυτό?ευχαριστώ για κάθε απάντηση!!
Locked ή Unlocked, .... φαντάζομαι θα εννοούνε φλασαρισμένα με HSPL ή όχι.

Αν είναι αυτό, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα γιατί μπορείς και εσύ να τα αλλάξεις όπου θέλεις σε όποιο θέλεις.

Ας μας πει όμως και κάποιος άλλος που πιθανόν αγόρασε από ebay.

teox
24-05-2010, 15:52
Billytheking ευχαριστώ για την απάντηση αλλά και πάλι έχω μια απορία.αν πάρω το locked δε θα μπορώ να τοποθετήσω τη δική μου κάρτα sim?θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Billytheking
24-05-2010, 15:54
Billytheking ευχαριστώ για την απάντηση αλλά και πάλι έχω μια απορία.αν πάρω το locked δε θα μπορώ να τοποθετήσω τη δική μου κάρτα sim?θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα?
:?:?, πραγματικά δεν το γνωρίζω αυτό φίλε μου!!!

Γιατί όμως να υπάρχει τέτοιο κλείδωμα!!! :?

.... πιστεύω να μας πουν και οι άλλοι!!!

tolistr
24-05-2010, 15:57
Τα Locked Htc που βλέπεις στο ebay δεν λειτουργούν στην Ελλάδα,είναι τα τηλέφωνα που είναι Branded δηλ. έχουν το σήμα της εκάστοτε κινητής τηλεφωνίας του εξωτερικού π.χ T-mobile και λειτουργούν ΜΟΝΟ στα συγκεκριμένα δίκτυα.
Αν θέλεις να αγοράσεις τηλέφωνο από το εξωτερικό ΠΡΕΠΕΙ να είναι Unlocked η συσκευή για να δουλέψει στα Ελληνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Soulmate
24-05-2010, 16:10
Θα υπάρχει πρόβλημα.
Καλύτερα διάλεξε κάποια συσκευή που δεν είναι κλειδωμένη σε κάποιο δίκτυο.
Για κλειδωμένες συσκευές δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601611&highlight=locked (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601611&highlight=locked)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=652562
(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=601611&highlight=locked)

teox
24-05-2010, 17:49
σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!!σας κούρασα αλλά θα ήθελα να κάνω ακόμα μια ερώτηση.στο ebay βρήκα htc hd2 unlocked στα 450 δολλάρια,δηλ γύρω στα 360 ευρώ.γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά τιμής με Ελλάδα{εδώ κοστίζει γύρω στα 600}μήπως ''παίζει'' κάτι ύποπτο?γενικά είναι ασφαλές να αγοράσω κινητό από το ebay?ευχαριστώ και πάλι για κάθε πιθανή απάντηση!!!

Soulmate
24-05-2010, 18:20
Εγώ πάντως δε θα το 'παιρνα από το eBay.
Μία πολύ αξιόπιστη και σε καλή τιμή αγορά θα ήταν από εδώ: http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188868
Ξεκλείδωτο.

giokou
24-05-2010, 18:40
Και γιατί όχι από εδώ παρακαλώ;;;

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=38177

Καλύτερο απ' όποια πλευρά κι αν το δεις!

Για ψάξτε λίγο καλύτερα παίδες!!! ;)

http://www.skroutz.gr/s/94970/HTC-Touch-HD2.html#price

giannis-21
01-06-2010, 02:03
παιδες εχουμε νεα τι παιζει με 7αρα ρομ? επισης ενα project για android το 'droid' αν δεν κανω λαθος προχοραει? ειχα δει μια συγκριση καπου και ειχαμε droid στο hd2 αλλα νομιζα ηταν δοκιμαστικη εκδοση. και ενα τελευταιο.. Βλεπω οτι εχουμε htc drivers , ati drivers , ms drivers. καπια διαφορα μεταξυ τους?

EchiDNA
02-06-2010, 21:29
παιδες εχουμε νεα τι παιζει με 7αρα ρομ? επισης ενα project για android το 'droid' αν δεν κανω λαθος προχοραει? ειχα δει μια συγκριση καπου και ειχαμε droid στο hd2 αλλα νομιζα ηταν δοκιμαστικη εκδοση. και ενα τελευταιο.. Βλεπω οτι εχουμε htc drivers , ati drivers , ms drivers. καπια διαφορα μεταξυ τους?
Δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις... αλλά τι να τα κάνεις τα 7άρια χωρίς εφαρμογές;;;; :hypno:

tsiftsism
07-06-2010, 18:52
Θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση για το Sense, μιας και είστε ποιο έμπειροι.

Το έχω εγκατεστημένο στο O2 και μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το update του καιρού (χρησιμοποιώ το My Location και δεν έχω ρυθμισμένο να μου δείχνει συνεχώς Θεσσαλονίκη, έτσι ώστε να μου δείχνει τον καιρό της κάθε περιοχής όπου ταξιδεύω).
Σήμερα μετά από πρόβλημα με το router της ON, μου έφεραν καινούριο και όταν κάνω update μου δείχνει καιρό για Attica και όχι για Thessalonica, όπως θα έπρεπε. Επίσης έχω πρόβλημα και με το Google Maps. Με το προηγούμενο router μού έδειχνε κάποιο σημείο στην Τούμπα και υπήρχε το μήνυμα ότι βρίσκομαι σε ακτίνα 80 μέτρων. Το σπίτι μου βρισκόταν σχεδόν μέσα σ' αυτήν την ακτίνα. Τώρα πλέον μου βγάζει το ίδιο μήνυμα για την ακτίνα, αλλά μου δείχνει ότι βρίσκομαι στην Λεωφόρο Ηλιουπόλεως, στη Δάφνη αν δε κάνω λάθος :hypno:
Σα να συνδέεται το router μου στο DSLAM της Δάφνης και όχι της Τούμπας !!

Γνωρίζετε γιατί συμβαίνει αυτό; Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς;
Sorry αν έχει απαντηθεί παρόμοια ερώτηση, αλλά δεν παρακολουθώ το section των HTC :P

notios7
07-06-2010, 19:23

Το έχω εγκατεστημένο στο O2 και μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το update του καιρού (χρησιμοποιώ το My Location και δεν έχω ρυθμισμένο να μου δείχνει συνεχώς Θεσσαλονίκη, έτσι ώστε να μου δείχνει τον καιρό της κάθε περιοχής όπου ταξιδεύω).
Σήμερα μετά από πρόβλημα με το router της ON, μου έφεραν καινούριο και όταν κάνω update μου δείχνει καιρό για Attica και όχι για Thessalonica, όπως θα έπρεπε. Επίσης έχω πρόβλημα και με το Google Maps. Με το προηγούμενο router μού έδειχνε κάποιο σημείο στην Τούμπα και υπήρχε το μήνυμα ότι βρίσκομαι σε ακτίνα 80 μέτρων. Το σπίτι μου βρισκόταν σχεδόν μέσα σ' αυτήν την ακτίνα. Τώρα πλέον μου βγάζει το ίδιο μήνυμα για την ακτίνα, αλλά μου δείχνει ότι βρίσκομαι στην Λεωφόρο Ηλιουπόλεως, στη Δάφνη αν δε κάνω λάθος :hypno:

Sorry αν έχει απαντηθεί παρόμοια ερώτηση, αλλά δεν παρακολουθώ το section των HTC :P

φιλε μου τσιφτη κατι μου λεει οτι σου εφεραν ξαναδουλεμενο ρουτερ και εχει κρατησει καποιες ρυθμισεις-στοιχεια του προηγουμενου κατοχου!!!αμα μπορεις κανε ρισετ το ρουτερ και πεσμας αν επιασε:)

tsiftsism
07-06-2010, 20:41
φιλε μου τσιφτη κατι μου λεει οτι σου εφεραν ξαναδουλεμενο ρουτερ και εχει κρατησει καποιες ρυθμισεις-στοιχεια του προηγουμενου κατοχου!!!αμα μπορεις κανε ρισετ το ρουτερ και πεσμας αν επιασε:)

Καμία τύχη και μετά το reset. Μάλλον θα πρέπει να τους τηλεφωνήσω αύριο και να μου πουν αν υπάρχει άλλου είδους reset, πέρα από το κουμπί στο router και το reset από το interface του. Πάντως δεν ήξερα ότι υπάρχει περίπτωση να μου φέρουν μεταχειρισμένο router :shoot:

Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να μένω στην Αθήνα και να μην το ξέρω. Το γήπεδο του ΠΑΟΚ δίπλα στο σπίτι είναι άλλης ομάδας karalol

Ps. Τσιφτσής :P

Billytheking
07-06-2010, 21:57

Δεν νομίζω ότι φταίει το router σου φίλε μου!!! :rolleyes!:

Και σε μένα πολλές φορές στην Κω, μου βρίσκει location την Θεσσαλονίκη!!! ...ευτυχώς :):):)

Μετά από 2-3 ξανα-refresh, μου την βγάζει την θέση σωστά.

Εξαρτάται απ' ότι κατάλαβα, από το πόσο καλή ποιότητα wifi/σήματος έχω την δεδομένη στιγμή.

Όταν το ενημερώνω με activesync, πιάνει συνεχώς το σωστό location, την Κω δηλαδή.

tsiftsism
08-06-2010, 11:42
Δεν νομίζω ότι φταίει το router σου φίλε μου!!! :rolleyes!:

Και σε μένα πολλές φορές στην Κω, μου βρίσκει location την Θεσσαλονίκη!!! ...ευτυχώς :):):)

Μετά από 2-3 ξανα-refresh, μου την βγάζει την θέση σωστά.

Εξαρτάται απ' ότι κατάλαβα, από το πόσο καλή ποιότητα wifi/σήματος έχω την δεδομένη στιγμή.

Όταν το ενημερώνω με activesync, πιάνει συνεχώς το σωστό location, την Κω δηλαδή.

Μου έκαναν κι ένα reset στο router από την ΟΝ, αλλά δεν λέει να ξεκολήσει από το Attica. Είχα 60% μπαταρία και την τελείωσα πατώντας συνεχώς Update now, αλλά καμία αλλαγή.
Ο τεχνικός μού ανέφερε ότι υπάρχει πιθανότητα το router να είναι μεταχειρισμένο, αλλά σε καμία περίπτωση δεν κρατάει στοιχεία προηγούμενου κατόχου, από τη στιγμή ιδίως που γίνεται reset.
Άλλωστε, και στο http://whatismyipaddress.com/ μου δείχνει ότι το router κλειδώνει στη Θεσσαλονίκη (αλοίμονο) οπότε είναι κουφό να μου δείχνει το Google Maps την περιοχή της Δάφνης.

Ps. Με το activesync το My Location δεν κάνει update (γυρνάει συνεχώς το εικονίδιο του refresh πριν από την τοποθεσία, αλλά μετά από αρκετή ώρα σταματάει), ενώ η 'καρφωτή' 2η πόλη που έχω ως Salonica κάνει. Δεν ξέρω αυτό αν σημαίνει κάτι.
Μάλλον όσο βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη θα κρατάω την 'καρφωτή' πόλη και θα αλλάζω στο My Location όταν μετακινούμαι :what:

Edit: Με ένα πάντως ψάξιμο στο google: (google maps on htc problem with wrong location) φαίνεται ότι το πρόβλημα το έχουν και άλλοι με συσκευές HTC. Πχ. Μένουν Ουάσινγκτον και τους δείχνει Μπάφαλο, Βερολίνο και τους δείχνει Δρέσδη κ.ο.κ :shot:

koskot
30-06-2010, 18:27
Καλός σας βρήκα.
Μόλις απέκτησα ένα HTC HD2 και θα ήθελα τη Βοήθεια σας σε οριζόμενα θέματα
1.υπαρχη κάποιο πρόγραμμα όπως το NO DATA που είχα στο OMNIA.
2.προτηνετε μου πρόγραμμα GPS
3.καπιο πρόγραμμα για να καθαρίζει την μνήμη
4.τη να κάνω για να μην κάνη συνέχεα σύνδεση δεδομένων
Ευχαριστώ Κώστας

EchiDNA
30-06-2010, 18:45
Καλός σας βρήκα.
Μόλις απέκτησα ένα HTC HD2 και θα ήθελα τη Βοήθεια σας σε οριζόμενα θέματα
1.υπαρχη κάποιο πρόγραμμα όπως το NO DATA που είχα στο OMNIA.
2.προτηνετε μου πρόγραμμα GPS
3.καπιο πρόγραμμα για να καθαρίζει την μνήμη
4.τη να κάνω για να μην κάνη συνέχεα σύνδεση δεδομένων
Ευχαριστώ Κώστας

Καλώς όρισες φίλε Κώστα! Αρχικά ρίξε μια ματιά στους οδηγούς και στο wiki που υπάρχουν στο φόρουμ!

Για το 1 και το 4 θα βάλεις το ίδιο πρόγραμμα το nodata που είχες και στο ομνια! Τρεχει κι εδώ με τον ίδιο τρόπο!
Για το 2 το iGO8 είναι από τα κορυφαία προγράμματα
Για το 3 μπορείς να βάλεις το δωρεάν cleanram

SoNiC_77Gr
11-07-2010, 22:26
Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το HD2 μου. Ειχα παει σε μια συναυλια κ τραβαγα βιντεο, οταν πηγα σπιτι κ παω να τα περασω στο pc το 1 απο αυτα μου εβγαζε σφαλμα κ δεν μπορουσα να το δω με κανενα προγραμμα απο οσα χρησιμοποιησα. Σκεφτηκα οτι ισως δεν εγινε καλη αντιγραφη κ παω να το δω απο το κινητο, αλλα την ωρα που το παταω για να το δω σταματαει στην "φορτωση" κ δεν συνεχιζει... Υπαρχει περιπτωση με καποιον τροπο να το δω η εστω να επεξεργαστω το βιντεο? Τα υπολοιπα βιντεο τα παιζει κανονικα, σε αυτο δεν ξερω τι επαθε..

Billytheking
12-07-2010, 15:47
Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το HD2 μου. Ειχα παει σε μια συναυλια κ τραβαγα βιντεο, οταν πηγα σπιτι κ παω να τα περασω στο pc το 1 απο αυτα μου εβγαζε σφαλμα κ δεν μπορουσα να το δω με κανενα προγραμμα απο οσα χρησιμοποιησα. Σκεφτηκα οτι ισως δεν εγινε καλη αντιγραφη κ παω να το δω απο το κινητο, αλλα την ωρα που το παταω για να το δω σταματαει στην "φορτωση" κ δεν συνεχιζει... Υπαρχει περιπτωση με καποιον τροπο να το δω η εστω να επεξεργαστω το βιντεο? Τα υπολοιπα βιντεο τα παιζει κανονικα, σε αυτο δεν ξερω τι επαθε..
Το πιο πιθανό να είναι κάτι το στιγμιαίο!!!!

Πάντως αν δεν τα έχεις κάνει ήδη,

σέταρε στην Registry τα παρακάτω:

1. Improve Camera Recording Quality of MPEG4-VGA Videos
The following tweak will increase the video quality from 2100avg bit-rate to 4500avg bit-rate.

Πήγαινε [HKLM\Software\HTC\Camera\recparam\MP4VGA

και αντικατέστησε

το BitRate value με την τιμή 4194304 (default value = 2097152)

2. Unlock Additional Video Recording Formats

Πήγαινε HKLM\Software\HTC\Camera\P2

και αντικατέστησε

το EncodeFormat value με την τιμή 2147483647

This will unlock all modes/resolutions listed below:

H263(3gp): CIF 352x288 \ M 176x144
MPEG4: L 320x240 \ CIF 352x288 \ VGA 640x480
3GPP2: S 128x96 \ M 176x144 \ L 320x240 \ CIF 352x288 \ VGA 640x480
MOTION JPEG: S 128x96 \ M 176x144 \ L 320x240 \ CIF 352x288 \ VGA 640x480
H264: L 320x240 \ CIF 352x288

3. Get Better Video Quality When Using Camera

Use MPEG format instead of H.263 for better quality video output. This option can be found by going to the Advanced Setting from the Video Settings menu. Once there, go to Capture Format and change format if necessary.

Billytheking
12-07-2010, 15:53
Πάντως ρε παιδιά!!!!

μιλώντας γενικά για το HD2,

..... ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ!!!!! :rolleyes!::rolleyes!::rolleyes!:

Σε όλα του εντυπωσιακό!!!

..αλλά αυτό που δεν το συνηθίζεις με τίποτα (εγώ τουλάχιστο)

είναι το υλικό της οθόνης του!!!!

Μα τι μαγικό πράγμα είναι αυτό!!!

Το καθαρίζεις και νομίζεις ότι δεν το έχει αγγίξει ως τώρα ..... ούτε ανάσα!!!!!

Αυτό το μηχάνημα, μπορείς να το πουλήσεις μετά και από 3 χρόνια σαν καινούργιο!!!!

ΦΟΒΕΡΟ!!! :respect:HTC/HD2

EchiDNA
12-07-2010, 18:17
Είδες Βασίλη! Τελικά η ποιότητα σε κάποια πράγματα είναι ορατή! :)

Άλλη φορά να μας ακούς πιο γρήγορα και να μην καθυστερείς τις αγορές σου!!! :P:lol:

Billytheking
12-07-2010, 18:23
Είδες Βασίλη! Τελικά η ποιότητα σε κάποια πράγματα είναι ορατή! :)

Άλλη φορά να μας ακούς πιο γρήγορα και να μην καθυστερείς τις αγορές σου!!! :P:lol:
:lol::lol::lol: έτσι Γιώργο μου.

.... χμ, :?:? βλέπω, miri&dinik 17.00 :):)

... αλλά radio 2.10.50.28!!!! :?

τι λέει ο συνδυασμός αυτός; :?

EchiDNA
12-07-2010, 19:06
Λάθος υπογραφή Βασίλη!!!

Έχω Omega Great Alexander 3.1 wwe με ράδιο 2.12.50.02_2

Από χτες το πρωί είμαι στο 65% μπαταρία!!! Είναι φοβερός συνδυασμός!

notios7
12-07-2010, 21:19
Λάθος υπογραφή Βασίλη!!!

Έχω Omega Great Alexander 3.1 wwe με ράδιο 2.12.50.02_2

Από χτες το πρωί είμαι στο 65% μπαταρία!!! Είναι φοβερός συνδυασμός!

για το ραδιο συμφωνω κι εγω.....για τον Μεγαλεξανδρο δεν λεω και πολλα γιατι μονο 2μερες τον αφησα πανω,ξαναγυρισα στου μιρι 17.6 παιδια....απλα ανεπαναληπτη!!!

giannis-21
13-07-2010, 05:20
παιδες γνωριζουμε αν υπαρχει τροπος να κλειδωνουθμε τα μηνυματα και τα email??

EchiDNA
13-07-2010, 10:01
παιδες γνωριζουμε αν υπαρχει τροπος να κλειδωνουθμε τα μηνυματα και τα email??
Υπάρχουν αρκετά προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά! Κάνε ένα search στο google και θα βρεις κάποιο που σου ταιριάζει!

SoNiC_77Gr
13-07-2010, 22:44
Το πιο πιθανό να είναι κάτι το στιγμιαίο!!!!

Πάντως αν δεν τα έχεις κάνει ήδη,

σέταρε στην Registry τα παρακάτω:

1. Improve Camera Recording Quality of MPEG4-VGA Videos
The following tweak will increase the video quality from 2100avg bit-rate to 4500avg bit-rate.

Πήγαινε [HKLM\Software\HTC\Camera\recparam\MP4VGA

και αντικατέστησε

το BitRate value με την τιμή 4194304 (default value = 2097152)

2. Unlock Additional Video Recording Formats

Πήγαινε HKLM\Software\HTC\Camera\P2

και αντικατέστησε

το EncodeFormat value με την τιμή 2147483647

This will unlock all modes/resolutions listed below:

H263(3gp): CIF 352x288 \ M 176x144
MPEG4: L 320x240 \ CIF 352x288 \ VGA 640x480
3GPP2: S 128x96 \ M 176x144 \ L 320x240 \ CIF 352x288 \ VGA 640x480
MOTION JPEG: S 128x96 \ M 176x144 \ L 320x240 \ CIF 352x288 \ VGA 640x480
H264: L 320x240 \ CIF 352x288

3. Get Better Video Quality When Using Camera

Use MPEG format instead of H.263 for better quality video output. This option can be found by going to the Advanced Setting from the Video Settings menu. Once there, go to Capture Format and change format if necessary.

Τα εχω κανει τα παραπανω (μιας κ ειμαι "ανησυχος" με την registry). Οταν εννοεις κατι το στιγμιαιο... ??! Του εχω κανει απο τοτε κανα 2-3 restart κ δεν λεει να φτιαξει.. :-/

Billytheking
13-07-2010, 23:05
........... Οταν εννοεις κατι το στιγμιαιο... ??! Του εχω κανει απο τοτε κανα 2-3 restart κ δεν λεει να φτιαξει.. :-/
Δηλαδή, συνεχίζει να μην μπορεί να στα αναπαράγει και να κολλάει στα συγκεκριμένα,

.... αλλά μπορεί να τραβάει video κανονικά πλέον ή όχι; :? :?

Αν συνεχίζει να βιντεοσκοπεί κανονικά και να τα αναπαράγει, τότε γι' αυτό μιλάω για κάτι το στιγμιαίο στα συγκεκριμένα videos. :?

SoNiC_77Gr
16-07-2010, 21:05
Δηλαδή, συνεχίζει να μην μπορεί να στα αναπαράγει και να κολλάει στα συγκεκριμένα,

.... αλλά μπορεί να τραβάει video κανονικά πλέον ή όχι; :? :?

Αν συνεχίζει να βιντεοσκοπεί κανονικά και να τα αναπαράγει, τότε γι' αυτό μιλάω για κάτι το στιγμιαίο στα συγκεκριμένα videos. :?

Συνεχιζει να μην παιζει αυτο το συγκεκριμενο βιντεο απο τα πολλα που τραβηξα. Απο οτι βλεπω σε καποιο αλλο βιντεο δεν εχει βγαλει προβλημα και συνεχιζει να τραβαει κανονικα..

Billytheking
17-07-2010, 00:11
Συνεχιζει να μην παιζει αυτο το συγκεκριμενο βιντεο απο τα πολλα που τραβηξα. Απο οτι βλεπω σε καποιο αλλο βιντεο δεν εχει βγαλει προβλημα και συνεχιζει να τραβαει κανονικα..
Άρα, ήταν κάποιο προβληματάκι της στιγμής (ευτυχώς),

αφού δουλεύει κανονικότατα.

:rolleyes!:.... ήσουν άτυχος με τα συγκεκριμένα videos.
Πάντως, σε μένα δεν έχει τύχει κάτι τέτοιο.

giannis-21
15-10-2010, 11:22
παιδια στην καμερα τι ρυθμισεις εχετε?

Billytheking
15-10-2010, 13:02
παιδια στην καμερα τι ρυθμισεις εχετε?
Εγώ βάζω:

στο image Properties

Saturation:4
Sharpness:5

Στο Quality: Super Fine

Στο Widescreen: Off

giannis-21
15-10-2010, 16:25
στην μορφη ληψης δεν μπορουμε να διαλεξουμε κατι αλλο? ξεκλειδωνει το μενου αυτο?οπως και στην λειτουργια μετρησης

giannis-21
21-10-2010, 17:12
στην μορφη ληψης δεν μπορουμε να διαλεξουμε κατι αλλο? ξεκλειδωνει το μενου αυτο?οπως και στην λειτουργια μετρησης

Προφανως δεν μπορουμε..:(

1axristos
21-10-2010, 20:25
καλησπερα ποιο προγραμμα free να βαλω για το hd2?

giannis-21
22-10-2010, 15:18
καλησπερα ποιο προγραμμα free να βαλω για το hd2?

εξαρτάται τη θελεις να κανεις! δες εδω (http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=17930) και εδω (http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=22188)

giannis-21
08-12-2010, 10:58
παιδες τι παιζει με τις ρομ com2 και com3?

btw
08-12-2010, 11:10
Ερώτηση:

Υπάρχει στην Ελλάδα το ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ (T-Mobile) μοντέλο του HTC HD2, που έχει διπλάσιο επεξεργαστή και μνήμη;
Και αν ναι, που;
Εάν όχι, πως άραγε μπορεί κάποιος να το πάρει και θα είναι "κλειδωμένο" (και πως το "ξεκλειδώνεις"...);

Soulmate
08-12-2010, 13:32
Δεν έχει διπλάσιο επεξεργαστή.
Μόνο μνήμη ROM έχει διπλάσια. Κατά τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.
Σιγουρα θα ξεκλειδώνει αλλά δε ξερω τη διαδικασία.
Ψάξου στο XDA.

Μπορείς να βρεις στο Internet μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή.

btw
08-12-2010, 14:20
Δεν έχει διπλάσιο επεξεργαστή.
Μόνο μνήμη ROM έχει διπλάσια. Κατά τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.
Σιγουρα θα ξεκλειδώνει αλλά δε ξερω τη διαδικασία.
Ψάξου στο XDA.

Μπορείς να βρεις στο Internet μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Είμαι φανατικός TouchFLO user και έχω "μετατρέψει" το ΟΜΝΙΑ σε... μίνι HTC.

Soulmate
08-12-2010, 14:39
TouchFLO

Χααα, τι μου θύμισες, έχω χρόνια να την ακούσω αυτή τη λέξη.

Μη παιδεύεσαι τσάμπα και βερεσέ. Πάρε ένα HD2 ευρωπαικό μεταχειρισμένο για να έχεις και service να βρεις την υγειά σου. Με sense και άμα λάχει και Froyo και σε λίγο και Gingerbread.

btw
08-12-2010, 15:36
Χααα, τι μου θύμισες, έχω χρόνια να την ακούσω αυτή τη λέξη.

Μη παιδεύεσαι τσάμπα και βερεσέ. Πάρε ένα HD2 ευρωπαικό μεταχειρισμένο για να έχεις και service να βρεις την υγειά σου. Με sense και άμα λάχει και Froyo και σε λίγο και Gingerbread.

Κοίτα...
Βρήκα αμερικάνικα (διπλή ρομ/ραμ) με γελοίο αρχικό bit - φυσικά θα ΑΝΕΒΕΙ, αλλά δεν νομίζω/προβλέπω να πηγαίνει παραπάνω από 180 λίρες (πάντα στο αγγλικό ebay κοιτάζω). Το θέμα είναι, ΚΑΠΟΙΑ είναι "ξεκλείδωτα" (απ' το T-Mobile). Άλλα, όχι. ΠΩΣ το "ξεκλειδώνω" αν το πάρω;... Για ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ που λες, εννοείς αγορασμένο εδώ ή γενικά από Ευρώπη; Κι αν ναι, από που προτείνεις - από ebay UK;
Για το σέρβις που λες, προφανώς θα πρέπει να είναι μεν μεταχειρισμένο αλλά αγορασμένο ΑΠΟ ΕΔΩ (Ελλάδα), σωστά;

Το Sense UI είναι η "αναβάθμιση" του TouchFLO3D, για να καταλάβω;

Γενικά - οκ, είσαστε χρήστες HTC - αν ήταν να διαλέγατε ανάμεσα σε HTC HD2 και iPhone 3GS (ΟΧΙ το 4G, ένα σορό φίλοι βλαστημούν που άλλαξαν το 3GS με το 4G!), τι θα πρότεινες;...
Εμένα, πλην της τεράστιας τιμής που κοστίζει το Apple, μου "την δίνει" απίστευτα αυτό το γελοίο και "κιτς" UI του iPhone και αναρωτιέμαι εάν το αγόραζα, θα μπορούσα να 'χα κάτι "κοντά" σε... "Manila-like";
(Αν και... ως GPS, τα HTC δεν τα φτάνει κανένα!)

Soulmate
08-12-2010, 16:06
Οι ευρωπαϊκές συσκευές έχουν service από την ACE.
Οπότε αν πάθει κάτι το στέλνεις στην Αγία Παρασκευή και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Αν είναι από Αμερική η Ασία τρέχα γύρευε.
Πιστεύω να μην έχει αλλάξει κάτι από αυτά που γνωρίζω.
Το λέω αυτό γιατί το Leo το εχω ένα χρόνο και δε μ' έχει απασχολήσει με τίποτα για να ψαχτώ με service.
Γενικά είναι η καλύτερη επένδυσή που εχω κάνει σε smartphone. Συσκευή ενός χρόνου και, και είναι ακόμη στις επάλξεις.
Με ένα froyo build έχεις μια από τις κορυφαίες ακόμη συσκευές.
Το GPS των HTC είναι από τα καλύτερα εφόσον δε παίζουν πλέον τα ETEN.
Για μένα ακόμη είναι νούμερο 1 εταιρεία για πολλούς και διαφόρους λόγους και σίγουρα πότε δε με πλησίασε η Apple.

Όμως περί ορέξεως κολοκυθόπιτα και επειδή η τσέπη είναι δική σου, εσυ αποφασίζεις.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
09-04-2011, 12:54
παιδια καλημερα-εχω το htc hd 2 ολα καλα και τελεια αλλα τελευταια οταν το φορτιζω αναβει το πορτοκαλι φως αλλα μετα απο λιγο αναβοσβηνει απο πορτοκαλι σε πρασινο και εναλλαξ χωρις να φορτιζεται καθολου η μπαταρια.Αντιθετως θα ελεγα οτι ξεφορτιζει κιολας.εχει κανεις καμια ιδεα?

tsopi
09-04-2011, 14:13
Δοκιμασε να αφαιρεσεις την μπαταριαωγια λιγο,μου το εκανε και εμενα,αφαιρεσα την μπαταρια και καθαρισα της επαφες με μια βατονετα με λιγο καθαρο οινοπνευμα

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
09-04-2011, 14:33
Θα το προσπαθησω λοιπον και βλεπουμε-μακαρι να πιασει-σ ευχαριστω φιλε !!!!