PDA

Επιστροφή στο Forum : illuminati ? Δείτε με προσοχή το βίντεο!!!

kiachios
24-05-2010, 17:17
http://www.youtube.com/watch?v=PBKDZhu-EZw&feature=player_embedded

Όλοι μας γνωρίζουμε ή έχουμε ακούσει το όνομα illuminati

Πάρτε αυτή την όμορφη λεξούλα και γράψτε την ανάποδα itanimulli…

Προσθέστε τώρα στα αριστερά της λέξης το www. και στα δεξιά το .com ώστε να φτιάξουμε μια διεύθυνση.
Τέλος πατήστε για να δούμε που θα σας πάει www itanimulli com (http://www.nsa.gov/)
Μερική αναδημοσίευση από το allday-news (http://allday-news.blogspot.com/2010/05/illuminati_21.html)epirus-ellas (http://epirus-ellas.blogspot.com/2010/05/illuminati.html)

RC-CAFE

giokou
24-05-2010, 17:36
Ομολογώ ότι το βίντεο είναι συγκλονιστικό.

Αν όλα αυτά ισχύουν, ο αντιπερισπασμός έχει πετύχει και έχουμε βυθιστεί στην αδράνεια...

Κάποια προβατάκια πολεμούν μονάχα τους, πολεμούν τον λύκο που μπήκε στο κοπάδι τους.

Πρόβατα ξυπνάτε, η σειρά μας έρχεται...

Manny Calavera
24-05-2010, 17:45
:nuke:Ανατρίχιασα:nuke:

Antonybak
24-05-2010, 18:15
http://taxalia.blogspot.com/2010/02/itanimullicom-redirect-nsagov.html

Manny Calavera
24-05-2010, 18:41
Και οσο για το ματι μεσα στο τρίγωνο , Χριστιανικο συμβολο .
Το εχουν παρα πολλες εκκλησιες πανω απ το ιερο !
Συμβολιζει το ματι του Θεου ("πανταχού παρών και τα πάντα πληρών")
Το τριγωνο την Αγια Τριαδα ! (Γιορταζει και σημερα αν δεν κανω λαθος ) (Αγιο Πνευμα ,Θεος ,Χρηστος)

Οσοι "Αγαπουν" , δεν εχουν να φοβουνται τιποτα .

Antonybak
24-05-2010, 18:49
Το τριγωνο την Αγια Τριαδα ! (Γιορταζει και σημερα αν δεν κανω λαθος ) (Αγιο Πνευμα ,Θεος ,Χρηστος)

Δεν διαφωνώ καθόλου ούτε με το VIDEO ούτε και για αυτά που λές απλά ήθελα να κάνω μια διευκρίνηση για το SITE

Antonybak
24-05-2010, 18:56

Η εικόνα του ματιού, λόγω της σπουδαιότητάς του ως αισθητηρίου οργάνου, συμβολίζει για όλους σχεδόν τους λαούς το θείο μάτι που βλέπει τα πάντα. Στην αρχαιότητα το μάτι εμφανιζόταν συνήθως ως αναπαράσταση του θεού Ήλιου.

Στην Αγία Γραφή γίνεται λόγος για τον "οφθαλμό του Θεού", ο οποίος εκπροσωπεί την πανταχού παρουσία και παντογνωσία ("πανταχού παρών και τα πάντα πληρών"). Μετά την Αναγέννηση στη χριστιανική εικονογραφία το μάτι σχεδιάστηκε μέσα σε τρίγωνο ως ρητή αναφορά στο μυστήριο της Αγίας Τριάδας.

Το ισόπλευρο τρίγωνο είναι το αντίστοιχο γεωμετρικό σχήμα του αριθμού 3, που αντιπροσωπεύει την τελειότητα. Μέσα στο τρίγωνο εμφανιζόταν συχνά και το εβραϊκό όνομα του Θεού, Γιαχβέ ή J.H.W.H.

Το μάτι μέσα στο τρίγωνο εντάσσεται στη συνέχεια στη μασονική εικονογραφία. Οι μασόνοι τού αποδίδουν διττό συμβολισμό: σε φυσικό επίπεδο συμβολίζει τον Ήλιο και σε πνευματικό επίπεδο τον Μέγα Αρχιτέκτονα του σύμπαντος, τρόπος υποδήλωσης του Θεού. Η βάση του τριγώνου αναπαριστά τη Διάρκεια και οι πλευρές το Έρεβος και το Φως.

Manny Calavera
24-05-2010, 19:04
αυτο είναι απο το focus .... Δυστυχώς δεν ειναι εδω ο πατερας μου ( πηγε στην Κινα) για να μου δωσει περισσότερες πληροφορίες !
Τον ειχα ξαναρωτησει πριν 10 χρονια , οταν ειχα παει στην Παναγιά της Τηνου , και το ειχα δει πανω απ το ιερο σε μεγαλο μεγεθος ! (και μενα τοτε μασονικό μου φάνηκε , λογο άγνοιας )
Θα επιστρέψω με περισσότερες πληροφορίες

και δεν το εβαλα εγω το βιντεο , εγω ανατριχιασα :D

Ασχετο , πηγενε youtube mesa απ το βιντεο να δεις εχει αυτον που μιλαει για την οικονομικη μας κριση alex jones

thomasskoy
24-05-2010, 19:34
Το βιντεακι αυτο πρεπει να το εχουμε βαλει και ατο btw.

Antonybak
24-05-2010, 19:42
Το βιντεακι αυτο πρεπει να το εχουμε βαλει και ατο btw.
Ναι το έχω δεί.

Antonybak
24-05-2010, 20:10
αυτο είναι απο το focus .... Δυστυχώς δεν ειναι εδω ο πατερας μου ( πηγε στην Κινα) για να μου δωσει περισσότερες πληροφορίες !
Τον ειχα ξαναρωτησει πριν 10 χρονια , οταν ειχα παει στην Παναγιά της Τηνου , και το ειχα δει πανω απ το ιερο σε μεγαλο μεγεθος ! (και μενα τοτε μασονικό μου φάνηκε , λογο άγνοιας )
Θα επιστρέψω με περισσότερες πληροφορίες

και δεν το εβαλα εγω το βιντεο , εγω ανατριχιασα :D

Ασχετο , πηγενε youtube mesa απ το βιντεο να δεις εχει αυτον που μιλαει για την οικονομικη μας κριση alex jones
Aν είναι απο το focus η οχι δεν έχει σημασία απλά μια ιδέα να πάρουμε .Αυτός είναι ο σκοπός.Εξ'αλλου αυτά είναι λίγο πολύ γνωστά.Αλλωστε υπάρχουν πολλές θεωρίες για αυτό το θέμα.Το πως το χρησιμοποιούν μερικές στοές είναι άλλο θέμα νομίζω.Κάπου είχα διαβάσει ότι και οι ροδόσταυροι χρησιμοποιουν τον Σταυρό αλλά δεν σημαίνει οτι όποιος φοράει Σταυρό είναι και ροδόσταυρος??

Αλλά ένα έχω να πώ το συγκεκριμένο σύμβολο το χρησιμοποιουν και οι ιλλουμινάτοι το θέμα είναι σε ποιόν Θεό πιστεύουν.

nectons
25-05-2010, 01:39
Ωραία όλα αυτά. Και ναι... Να ξυπνήσουμε σύμφωνα με το δημιουργό του βίντεο. Όμως δεν μας λέει τι να κάνουμε. Να κάνουμε τι?

Το βίντεο είναι τραγικές και πραγματικές αποδήξεις και δεν σηκώνει καμία συζήτηση. Το θέμα είναι όμως τι συμβαίνει τελικά.. Και τι πρέπει να κάνουμε για αυτό..

Billytheking
25-05-2010, 10:54
Το' χουμε ξανασυζητήσει κι αλλού!!!

Απλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα!!!:(:(

Οι εποχές των Βερσαλλιών και της Βαστίλης, δεν υπάρχουν πια!!!!

Δυστυχώς ή ευτυχώς.

giokou
25-05-2010, 15:30
ΔΥΣΤΥΧΩΣ και πολύ μάλιστα...

Διότι μόνο τέτοιες κινήσεις θα μας βγάλουν από το τέλμα.

Το έχω ξαναπεί και σε άλλο θέμα, ότι δεν αρκούν βεβιασμένες κινήσεις διασκεδασμού των εντυπώσεων (λέμε τώρα), αλλά οργανωμένη επίθεση, μάλιστα επίθεση και μάλιστα θα υπάρξουν και παράπλευρες απώλειες αλλά είναι ο μόνος δρόμος ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

csgeo
01-08-2010, 22:51
Απιστευτο!!!! Δεν τα ειχα προσεξει ποτε ολα αυτα!!!!