PDA

Επιστροφή στο Forum : Είσαι ΝΕΟΣ ΣΕ OMNIA και στα Windows Mobile γενικά? θέσε τις ερωτησεις σου εδώ!

Σελίδες : [1] 2

ΘΕΟΦΙΛΟΣ
03-04-2009, 20:32
παιδια πηρα σημερα το omnia δεν ειμαι και πολυ εμπειρος!θελω βοηθεια please!:respect::respect::respect:

cookd
03-04-2009, 20:33
Ότι χρειάζεσαι εδώ είμαστε!

ΘΕΟΦΙΛΟΣ
03-04-2009, 20:35
ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΡΧΙΚΑ

jgeorg2003
03-04-2009, 20:36
καλοριζικο το ΟΜΝΙΑ..

Και καλως ηρθες στο φορουμ...

Οτι βοηθεια θελεις, ολοι στο BTW ειμαστε προθυμοι να στην δωσουμε......

ΘΕΟΦΙΛΟΣ
03-04-2009, 20:37
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΡΧΙΚΑ!!!PLEASE:respect:

Billytheking
03-04-2009, 20:39
Πάνε εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332) και πάνε βήμα βήμα και θα τα μάθεις όλα και εύκολα.

Θέλει υπομονή και .... καμιά μπύρα. χαχαχαχαχα

jgeorg2003
03-04-2009, 20:40

Πηγαινε κατ αρχην στα Utilities and software και δεσ τους οδηγους του φιλου Billytheking για το στησιμο του ΟΜΝΙΑ. (αναλογα μετ ην ΡΟΜ που εχεις, Ελληνικη η Αγγλικη)

edit..Φιλε Billy με προλαβες...

Φιλε Θεοφιλε κανε οτι σου λει ο Billy και οτι χρειαστεις αλλο εδω ειμαστε.

bagg21
03-04-2009, 22:20
οτι θελησεις ρωτα το στο σχετικο thread και εμεις εδω ειμαστε...θα το βλεπουμε και θα σου απανταμε !!

Καλως ηρθες στην παρεα μας

gpap2004
03-04-2009, 23:44
καλως ηρθες κ απο μενα!μαλλον πρωτη σου φορα στα wm..
Διαβασε το φορουμ ,κ ρωτα οτι αποριες εχεις!

Κουκλάκις
05-04-2009, 09:54
καλοριζικο το εργαλειο και να ξερεις οτι δεν ειναι ενα ακομα τηλ σαν ολα τα αλλα!!!εχει ψυχη που αποχταει περισσοτερη δυναμη μεσα στο forum απο ολους μας!!!

xtended29
09-04-2009, 11:19
Downloads: 0
Uploads: 0
Rep Power: 0 Rep: http://www.bytheway.gr/portal2/forum/images/reputation/reputation_pos.gif

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/images/icons2/89.png Απάντηση: Welcome to BTW Forums
Σε ευχαριστω..αν και καινουργιος παρακολουθω καιρο το φορουμ..θα ηθελα αω ειναι ευκολο να με βοηθηση καποιος στο πως μπορω να βαλω προγραμματα κτλ στο ομνια μου..απο τα λιγα που διαβασα εχω την πιο παλια ρομ ι900BDHJ1/MAHJ1...οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν εξαιρετικα χρησιμη..ευχαριστω εξ αρχης... :oops:

Billytheking
09-04-2009, 15:44
..θα ηθελα αω ειναι ευκολο να με βοηθηση καποιος στο πως μπορω να βαλω προγραμματα κτλ στο ομνια μου..απο τα λιγα που διαβασα εχω την πιο παλια ρομ ι900BDHJ1/MAHJ1...οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν εξαιρετικα χρησιμη..ευχαριστω εξ αρχης... :oops:

Εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332) θα πας φίλε μου (βήμα 22) και θα τα διαβάσεις όλα και με υπομονή!!! :):):)

CHRISTOS111
14-04-2009, 14:10
γεια σε ολους και μπραβο το σαιτ ειναι πολυ καλο

leoman
14-04-2009, 15:13
γεια σε ολους και μπραβο το σαιτ ειναι πολυ καλο
Γεια σου συνονοματε :) καλαααα εχειs να φαs κολλημα και εσυ, εμαs κοντευουν να μαs χωρισουν οι γυναικεs μαs!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

ΘΕΟΦΙΛΟΣ
22-04-2009, 18:10
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΜΝΗΜΕΣ Η 8 GB ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ?ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΑ 10 20 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!?ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΜΕ ΤΟ PC EXΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ CD AΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!:):):)

thomasskoy
22-04-2009, 18:13
τι λιτουργικο εχεις στο πι σι σου? αν εχεις xp πρεπει να βαλεις το active sync4,5 που θα το κατεβασεις απο την microsoft αν δεν το εχεις.

ΘΕΟΦΙΛΟΣ
22-04-2009, 18:19
ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΩ?SORRY

thomasskoy
22-04-2009, 18:34
πρεπει να ξερεις τι λειτουργικο εχει ο υπολογιστης σου γα να μπορεις με το αναλογο προγραμμα να συνδεσεις το ομνια.συνηθως εχουμε xp kai vista.

ΘΕΟΦΙΛΟΣ
22-04-2009, 18:37
ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΛΛΟ SORRY!ΚΑΠΟΙΟ SITE ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ CD DEN KANEI!

thomasskoy
22-04-2009, 18:59
σου ειπα αν εχεις xp το κατεβαζεις απο το site της microsoft λεγετε activesync4,5

VladimirV
04-05-2009, 09:57
Geia xara. Ki ego meta apo polu kairo molis egina omniac... Eite to pistevete paidia eite oxi o monos logos pou ekana register sth selida einai gia na po ena megalo mpravo ki ena akoma megalutero euxaristo se olous autous pou kourasthkan gia th dhmiourgeia kai thn enhmerosh auths ths toso kalhs kai xrhsimhs selides! Na ste kala paidia! Na kserete oti voh8aei polu auto to forum!

jgeorg2003
04-05-2009, 10:05
Να εισαι καλα φιλε μου για τα καλα σου λογια!!!

Διαβασε προσεκτικα το φορουμ και οτι χρειαστεις μην διαστασεις να ρωτησεις...

Ολοι εδω μεσα ειμαστε προθυμοι να βοηθησουμε!!!!

Κουκλάκις
04-05-2009, 13:36
Σε ευχαριστουμε φιλε για τα καλα σου λογια!Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!!!

navsatgr
04-05-2009, 15:46
Geia xara. Ki ego meta apo polu kairo molis egina omniac... Eite to pistevete paidia eite oxi o monos logos pou ekana register sth selida einai gia na po ena megalo mpravo ki ena akoma megalutero euxaristo se olous autous pou kourasthkan gia th dhmiourgeia kai thn enhmerosh auths ths toso kalhs kai xrhsimhs selides! Na ste kala paidia! Na kserete oti voh8aei polu auto to forum!

φίλε μου τα παιδιά εδω δεν "παίζονται" , ειναι άψογοι.

Δεν εχω posts γιατί πρώτον δεν εχω τις γνώσεις να φτιάξω καποια ΡΟΜ για παράδειγμα και να μπορέσω ετσι να προσφέρω και γω αλλά και απορίες που δημιουργούνται τα βρίσκω όλα εδω χωρίς να χρειαστεί να ρωτήσω.
Τα εχουν προλάβει ΟΛΑ.

:thanks::thanks::thanks::thanks:

dennis
10-05-2009, 21:13
gia sas paidia eimai kainourgios kai molis phra ena omnia fobero khnhto nasa pw to hellenic calendar pou mporw na paw kai na to katebasw?

dennis
10-05-2009, 21:15
sasa parakalw boh8hste me!!!!

gpap2004
10-05-2009, 21:37
sasa parakalw boh8hste me!!!!
http://www.papadi.gr/projects/HellenicCalendar.aspx

dennis
11-05-2009, 13:06
thanks

ardo
23-05-2009, 22:36
Γεια σας, καλως σας βρηκα,
επισης νεος στο omnia, παιδευομαι εδω και λιγο καιρο και θα ηθελα τα φωτα σας:

Rom ελληνικη (Γερμανος) i900BDHJ1/MAHJ1 , τηλ. i900XXHI4 οπως του φιλου παραπανω

Ειναι παλια; την αναβαθμιζουμε; ποια ειναι η τελευταια επισημη;

Εβαλα τα εξης προγραμματα:

Wk TASK
Destinator
Garmin
My call logs
Cyberon voicespeed dial
Sk Tools
Pocket stars
spb shell3

και εμεινε με μνημη αποθηκευτικου χωρου :απο 92,60 -> 2 MB ελευθερα
μνημη προγραμματων :απο 97,27 ->55,56 ελευθερα

Ετσι καταργησα το Today spb shell 3, αλλα παλι μενω με 9 MB ελευθερα.

Τι λετε να κανω:
Πως μπορουμε να καταργησουμε κανενα προγραμμα της συσκευης:

Gioher
23-05-2009, 23:06
Γεια σας, καλως σας βρηκα,
επισης νεος στο omnia, παιδευομαι εδω και λιγο καιρο και θα ηθελα τα φωτα σας:

Rom ελληνικη (Γερμανος) i900BDHJ1/MAHJ1 , τηλ. i900XXHI4 οπως του φιλου παραπανω

Ειναι παλια; την αναβαθμιζουμε; ποια ειναι η τελευταια επισημη;

Εβαλα τα εξης προγραμματα:

Wk TASK
Destinator
Garmin
My call logs
Cyberon voicespeed dial
Sk Tools
Pocket stars
spb shell3

και εμεινε με μνημη αποθηκευτικου χωρου :απο 92,60 -> 2 MB ελευθερα
μνημη προγραμματων :απο 97,27 ->55,56 ελευθερα

Ετσι καταργησα το Today spb shell 3, αλλα παλι μενω με 9 MB ελευθερα.

Τι λετε να κανω:
Πως μπορουμε να καταργησουμε κανενα προγραμμα της συσκευης:

Καλώς όρισες.
Η τελευταία επίσημη ρομ είναι η BDHJ2 αν δεν κάνω λάθος και αν την θέλεις πήγαινε το στη samsung να σου κάνουν την αναβάθμιση.
Αν όμως θέλεις να δεις το κινητό σου να απογειώνεται τότε θα σου πρότεινα χωρίς καμμιά επιφύλαξη να βάλεις αυτήν εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=10889).

Τώρα, όσον αφορά στην ελεύθερη μνήμη υποψιάζομαι δύο πράγματα:
1. Ολα τα προγράμματα τα έχεις εγκαταστήσει στην συσκευή και όχι στην αποθήκη. Αυτό λύνεται με μεταφορά τους στην αποθήκη χρησιμοποιώντας το SK Tools.
2. Εχεις πολλά mp3 τραγουδάκια και χρησιμοποιείς τον touch player για να τ'ακούσεις και αυτός γεμίζει με σκουπίδια τη μνήμη.

ardo
23-05-2009, 23:45
οκ,ευχαριστω,
παντως οσα προγραμματα μπορεσα τα εβαλα στην αποθ. μου, το garmin οχι, και mp3 εχω στην αποθ. μου αλλα δεν τα ακουω ποτε.

θα παω στη samsung για αναβαθμιση,και αν δεν μου αρκει, θα επιχειρησω να βαλω την turbo.

Μαλλον χανουμε την εγγυηση και στο omnia δεν επαναφερεται η επισημη; η κανω λαθος:

Στο site της Samsung ποια χωρα επιλεγουμε, που δεν εχει Ελλαδα:

nectons
24-05-2009, 04:10
Βάλε άφοβα τις ρομ του Στέφανου (gpap2004 ) φιλαράκι. Μην μασάς. Απλά κάνε τα βήματα με προσοχή και όχι βιαστικά. >Τήρησε τις προυποθέσεις και κάντο σωστα και δε θα έχεις πρόβλημα. Παράλληλα κανένα κρούσμα δεν είχαμε ποτέ. Όλες τις συσκευές τις αλλάζει η samsung.

Αυτό εδώ το thread ρε παιδιά θα το κάνουμε επισημασμένο. ;)

ardo
24-05-2009, 14:05
Τοτε δεν θα βαλω καθολου της samsung,

αλλα πια να διαλεξω και με πιο radio; (τι ειναι το radio;)

Ελληνική BDHJ3 + .Net Compact Framework 3.5 + Adobe FlashLite 3.1 + Χωρίς Widgets + 100 Mb ελεύθερης μνήμης!
η

Τελευταίο UPDATE: Ελληνική BDHJ3 + Manila2D + XXIB2 radio 24-4-09 _ FINAL ( TURBOGR3 M2D _ 24-4-09 _ FINAL) 80 MB

βοηθηστε με καποιο post ,να καταλαβω τις διαφορες, εκτος απο τα ελευθερα MB.

Billytheking
24-05-2009, 14:15
Τοτε δεν θα βαλω καθολου της samsung,

αλλα πια να διαλεξω και με πιο radio; (τι ειναι το radio;)

Ελληνική BDHJ3 + .Net Compact Framework 3.5 + Adobe FlashLite 3.1 + Χωρίς Widgets + 100 Mb ελεύθερης μνήμης!
η

Τελευταίο UPDATE: Ελληνική BDHJ3 + Manila2D + XXIB2 radio 24-4-09 _ FINAL ( TURBOGR3 M2D _ 24-4-09 _ FINAL) 80 MB

βοηθηστε με καποιο post ,να καταλαβω τις διαφορες, εκτος απο τα ελευθερα MB.
Φίλε μου θα σου πρότεινα την πρώτη ROM του gpap (+ 100 Mb) η οποία είναι και πιο νέα, έχει τα πάντα, είναι πολύ δυνατή και δεν έχει το Manila 2D (OΜΝΙΑ έχεις όχι ΗΤC!!!)

Mε το D1 radio. Όπου radio, το μέρος του όμνια που παίζει ρόλο στο τηλ. σήμα, στο GPS, στην ευαισθησία, στην ενέργεια.

Κουράγιο και καλή αναβάθμιση!!! :):):):)

ardo
24-05-2009, 16:38
πως κανουμε HARD RESET αφου περασουμε την νεα rom;

jgeorg2003
24-05-2009, 16:58
πως κανουμε HARD RESET αφου περασουμε την νεα rom;

Ρυθμίσεις - συστημα - hard reset

H πατώντας τα δυο ακραία μπροστινά κουμπια (απάντηση κ απόρριψη κλήσης) και το stylus στην τρυπούλα του soft reset...

ardo
24-05-2009, 17:23
οκ παιδια, μαλλον τα καταφερα!!!!!

ι900BDHJ3/BDHJ2

ΤΗΛ. i900DXID1

με το garmin 90 MB ελευθερα...

ΕΥχαριστω ολους και ιδιαιτερα τον δημιουργο gpap2004 !!!!

gpap2004
24-05-2009, 18:40
οκ παιδια, μαλλον τα καταφερα!!!!!

ι900BDHJ3/BDHJ2

ΤΗΛ. i900DXID1

με το garmin 90 MB ελευθερα...

ΕΥχαριστω ολους και ιδιαιτερα τον δημιουργο gpap2004 !!!!
να εισαι καλά φίλε μου , συγχαρητήρια και καλορίζικη η ρομ!:respect:

nectons
24-05-2009, 20:40
well done !!! Καλορίζικο το νέο σου Ομνια. Γιατί μιλάμε για ΝΕΟ ΚΙΝΗΤΟ μετά το κοστούμι του Στέφανου. Αντε πάμε.. ο επόμενοςςςς :D

ardo
24-05-2009, 21:22
Εκτος του οτι εγινε καινουργιο κινητο λογω Στεφανος-ROM, ειναι και αγορασμενο
προ μιας εβδομαδας.

ειχα ETEN glofish, και απογοητευτηκα ,που παλι, δεν ειχα μνημη με το omnia

Το δοκιμαζω, τωρα, του εβαλα οτι προγραμματα ειχα πριν, destinator, Garmin,spb shell3,sktools και αλλα , οτι ειχα. Ετσι ειναι με 61 ΜΒ ελευθερα...

snedd
25-05-2009, 11:37
Το πήρα προχθές, μετά από πολύ διάβασμα εδώ του έβαλα επιτόπου με κλειστά μάτια την Ελληνική BDHJ3 + .Net Compact Framework 3.5 + Adobe FlashLite 3.1 + Χωρίς Widgets + 100 Mb ελεύθερης μνήμης! (μετά από hard reset 125Mb).
Οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με την μαμίσια. Το μόνο που πρόλαβα να δω είναι ότι με την καινούρια βρίσκει σε κλάσματα δευτερολέπτου το wireless στο σπίτι μου.

Πέρασα και κάποια προγράμματα όπως προτείνονται στο forum με το Spb mobile shell3 (κορυφαίο και εξυπηρετικότατο interface).

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την ανιδιοτέλειά τους εδώ στο κορυφαίο forum για το omnia.

Και ως νέος έχω τις δύο πρώτες ερωτήσεις μου.

1) Το G που βγάζει επάνω στην μπάρα για το gprs δεν πιστεύω να χρεώνομαι τίποτα υπέρογκα!!!

2) Πως γίνεται σε εισερχόμενη κλήση να εμφανίζεται μαζί με το όνομα του καλούντος και μεγενθυμένη η φωτογραφία του;

Billytheking
25-05-2009, 12:05
Το πήρα προχθές, μετά από πολύ διάβασμα εδώ του έβαλα επιτόπου με κλειστά μάτια την Ελληνική BDHJ3 + .Net Compact Framework 3.5 + Adobe FlashLite 3.1 + Χωρίς Widgets + 100 Mb ελεύθερης μνήμης! (μετά από hard reset 125Mb).
Οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με την μαμίσια. Το μόνο που πρόλαβα να δω είναι ότι με την καινούρια βρίσκει σε κλάσματα δευτερολέπτου το wireless στο σπίτι μου.

Πέρασα και κάποια προγράμματα όπως προτείνονται στο forum με το Spb mobile shell3 (κορυφαίο και εξυπηρετικότατο interface).

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την ανιδιοτέλειά τους εδώ στο κορυφαίο forum για το omnia.

Και ως νέος έχω τις δύο πρώτες ερωτήσεις μου.

1) Το G που βγάζει επάνω στην μπάρα για το gprs δεν πιστεύω να χρεώνομαι τίποτα υπέρογκα!!!

2) Πως γίνεται σε εισερχόμενη κλήση να εμφανίζεται μαζί με το όνομα του καλούντος και μεγενθυμένη η φωτογραφία του;
Με γεια το όμνιά σου φιλαράκο μου και καλως ήρθες στο BTW.

Θα σου έλεγα να διαβάσεις με προσοχή πρώτα εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332)

και μετά ότι απορία έχεις τα ξαναλέμε. :):):):)

snedd
25-05-2009, 12:47
Ακολούθησα τον οδηγό βήμα-βήμα και προφανώς γι' αυτό το omniaΚι μου πετάει και με το NoData έκανα disable όλες τις επιλογές αλλά με ανησυχεί το G που αφορά το gprs (αν δεν κάνω λάθος) και εξακολουθεί να βγαίνει επάνω.

EchiDNA
25-05-2009, 13:02
Ακολούθησα τον οδηγό βήμα-βήμα και προφανώς γι' αυτό το omniaΚι μου πετάει και με το NoData έκανα disable όλες τις επιλογές αλλά με ανησυχεί το G που αφορά το gprs (αν δεν κάνω λάθος) και εξακολουθεί να βγαίνει επάνω.
Μπράβο φίλε, τώρα έχεις ένα "διαφορετικό" όμνια!!!
Το G είναι φυσιολογικό! Μην σε αγχωνει το δείχνει σε όλους μας!!! Αυτό σημαίνει ότι είσαι συνδεδεμένος σε απλό δίκτυο (όχι 3G δηλαδή)
Το G για το gprs το βγάζει στην θέση της κεραίας με το σήμα, τότε λαμβάνει δεδομένα, αν σου εμφανίζει την κεραία και το σήμα δεν έχεις κανένα πρόβλημα!!!
:lol:

snedd
25-05-2009, 13:45
Σε ευχαριστώ πολύ, ησύχασα τώρα.

Μήπως ξέρεις κάτι για την δεύτερη απορία μου; Πως γίνεται σε εισερχόμενη κλήση να εμφανίζεται μαζί με το όνομα του καλούντος και μεγενθυμένη η φωτογραφία του;

Gioher
25-05-2009, 14:46
Πως γίνεται σε εισερχόμενη κλήση να εμφανίζεται μαζί με το όνομα του καλούντος και μεγενθυμένη η φωτογραφία του;

Υπάρχουν πολλά προγράμματα γι'αυτό, όπως το Inesoft Phone (πληροφορίες εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6752)) ή το S2U2 (πληροφορίες εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6313&highlight=s2u2))

sso
26-05-2009, 17:28
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά αυτής της πολύ ωραίας παρέας. Ανακάλυψα τυχαία το Forum ψάχνοντας στο net πληροφορίες για το omnia και πραγματικά έχω μείνει κατάπληκτος από το επίπεδο, το ήθος και το ύφος σας. Πολλά-πολλά συγχαρητήρια. Από το περασμένο Σάββατο είμαι και εγώ κάτοχος του omnia (Vodafon). Η σύνδεση με την Κυρία θα γίνει αύριο. Αυτές τι μέρες το ψάχνω συνέχεια για να εγκλιματισθώ με το νέο περιβάλλον γιατί η εμπειρία μου με τα PPC είναι σχεδόν μηδαμινή. Αυτό που παρατήρησα σε πρώτη φάση είναι ότι δεν κλειδώνει εύκολα δορυφόρους (συγκρίνοντας με ένα PNA που έχω και το οποίο πιάνει και μέσα στο σπίτι). Δεν ξέρω βέβαια αν είναι συγκρίσιμα. Τα χαραχτηριστικά της συσκευής μου είναι: PDA : i900BDHH4/NVHH2 ΤΗΛΕΦΩΝΟ : i900BUHH4 Θα ήθελα τη γνώμη σας αν πρέπει να αλλάξω ROM. Πρέπει να περιμένω να γίνει πρώτα η σύνδεση με την Κυρία ή δεν έχει σημασία. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και καλώς σας βρήκα

Billytheking
27-05-2009, 09:03
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά αυτής της πολύ ωραίας παρέας. Ανακάλυψα τυχαία το Forum ψάχνοντας στο net πληροφορίες για το omnia και πραγματικά έχω μείνει κατάπληκτος από το επίπεδο, το ήθος και το ύφος σας. Πολλά-πολλά συγχαρητήρια. Από το περασμένο Σάββατο είμαι και εγώ κάτοχος του omnia (Vodafon). Η σύνδεση με την Κυρία θα γίνει αύριο. Αυτές τι μέρες το ψάχνω συνέχεια για να εγκλιματισθώ με το νέο περιβάλλον γιατί η εμπειρία μου με τα PPC είναι σχεδόν μηδαμινή. Αυτό που παρατήρησα σε πρώτη φάση είναι ότι δεν κλειδώνει εύκολα δορυφόρους (συγκρίνοντας με ένα PNA που έχω και το οποίο πιάνει και μέσα στο σπίτι). Δεν ξέρω βέβαια αν είναι συγκρίσιμα. Τα χαραχτηριστικά της συσκευής μου είναι: PDA : i900BDHH4/NVHH2 ΤΗΛΕΦΩΝΟ : i900BUHH4 Θα ήθελα τη γνώμη σας αν πρέπει να αλλάξω ROM. Πρέπει να περιμένω να γίνει πρώτα η σύνδεση με την Κυρία ή δεν έχει σημασία. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και καλώς σας βρήκα
Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε :):):)

Θα σου συνιστούσα να διαβάσεις τον οδηγό (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?p=27103#post27103) μας προσεκτικά και όταν θα σου έρθει η σύνδεση θα τα εφαρμόσεις και στην πράξη.

Καλή συνέχεια ....... :):):)

sso
27-05-2009, 09:19
Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε :):):)

Θα σου συνιστούσα να διαβάσεις τον οδηγό (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?p=27103#post27103) μας προσεκτικά και όταν θα σου έρθει η σύνδεση θα τα εφαρμόσεις και στην πράξη.

Καλή συνέχεια ....... :):):)
Σ' ευχαριστώ πολύ.
Τον οδηγό τον έχω διαβάσει και τον έχω κρατήσει μάλιστα και σε ένα αρχείο Word για να τον έχω εύκαιρο σε πρώτη ζήτηση.
Η ROM που φοράει τώρα τί λέει? Αξίζει ή να προχωρήσω άμεσα σε αλλαγή με κάποια από τις καταπληκτικές (όπως διαβάζω) που έχετε φτιάξει και ποιά απ' όλες?

Και πάλι 1000:thanks:

Billytheking
27-05-2009, 11:40
Σ' ευχαριστώ πολύ.
Τον οδηγό τον έχω διαβάσει και τον έχω κρατήσει μάλιστα και σε ένα αρχείο Word για να τον έχω εύκαιρο σε πρώτη ζήτηση.
Η ROM που φοράει τώρα τί λέει? Αξίζει ή να προχωρήσω άμεσα σε αλλαγή με κάποια από τις καταπληκτικές (όπως διαβάζω) που έχετε φτιάξει και ποιά απ' όλες?

Και πάλι 1000:thanks:
Η ROM σου είναι καλή φίλε μου (μιας και δεν έχεις μέτρο σύγκρισης ακόμα). Άλλωστε το όμνια από μόνο του (με όποια μανίσια ROM) είναι κορυφαίο μηχάνημα.

Θα σου έλεγα, να το δουλέψεις λιγάκι το μηχάνημα, να γνωρίσεις τα προγραμματάκια που το κάνουν πιο εύχρηστο και πιο παιχνιδιάρικο και έχεις όλο τον χρόνο , όταν του πάρεις τον αέρα που λέμε, να προχωρήσεις και σε αναβαθμίσεις.

Η γνώμη μου. :):):):)

sso
27-05-2009, 20:09
Μία ακόμη ερώτηση από τον ΝΕΟ. Δεν μπορώ να μπω στο Internet. Βλέπει το δίκτυο, συνδέεται, αλλά όταν πάω να μπω στο net με τον Opera ή με τον Windows Explorer μου βγάζει μήνυμα: ΣΦΑΛΜΑ Πρόβλημα δικτύου. Βεβαιωθείτε ότι η Διεύθυνση είναι σωστή.......... Μάλλον κάτι κάνω λάθος στις ρυθμίσεις. Κάποια βοήθεια στον ΝΕΟ?

Billytheking
27-05-2009, 23:03
Μία ακόμη ερώτηση από τον ΝΕΟ. Δεν μπορώ να μπω στο Internet. Βλέπει το δίκτυο, συνδέεται, αλλά όταν πάω να μπω στο net με τον Opera ή με τον Windows Explorer μου βγάζει μήνυμα: ΣΦΑΛΜΑ Πρόβλημα δικτύου. Βεβαιωθείτε ότι η Διεύθυνση είναι σωστή.......... Μάλλον κάτι κάνω λάθος στις ρυθμίσεις. Κάποια βοήθεια στον ΝΕΟ?
Φίλε, πάνε στον Οδηγό (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?p=27103#post27103), Βήμα 19. :D:D:D

Και μετά, δες και το Βήμα 22!!! :happy:

sso
28-05-2009, 14:56
Φίλε, πάνε στον Οδηγό (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?p=27103#post27103), Βήμα 19. :D:D:D

Και μετά, δες και το Βήμα 22!!! :happy:

3. Στις Συνδέσεις, βάζουμε την επιλογή: The Internet

Αυτό ήταν που μου είχε ξεφύγει.
Είστε φοβεροί. Νάστε καλά.

1000:thanks:

chris84
30-05-2009, 18:47
Γεια και από εμένα!
Συγχαρητήρια για την καλή δουλειά (αν και το ξέρετε ήδη ότι κάνετε πολύ καλή δουλειά!)
Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω..Το πήρα σήμερα το εργαλείο και ακολούθησα τις πολύ χρήσιμες οδηγίες σας!Μέχρι στιγμής όλα καλά, όμως έχω πρόβλημα με τις επαφές.
Όταν μια επαφή έχει ας πούμε τρεις αριθμούς, δεν μπορώ να στειλω μήνυμα σε όποιον από τους αριθμούς θέλω.Εγκατέστησα και το inesoft phone και το έβγαλα αφού δεν υποστήριζε ελληνικούς χαρακτήρες και δε μου έλυνε το πρόβλημα.
Έχετε να μου προτείνετε κάποια λύση;
Ευχαριστώ..

Gioher
30-05-2009, 20:08
Γεια και από εμένα!
Συγχαρητήρια για την καλή δουλειά (αν και το ξέρετε ήδη ότι κάνετε πολύ καλή δουλειά!)
Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω..Το πήρα σήμερα το εργαλείο και ακολούθησα τις πολύ χρήσιμες οδηγίες σας!Μέχρι στιγμής όλα καλά, όμως έχω πρόβλημα με τις επαφές.
Όταν μια επαφή έχει ας πούμε τρεις αριθμούς, δεν μπορώ να στειλω μήνυμα σε όποιον από τους αριθμούς θέλω.Εγκατέστησα και το inesoft phone και το έβγαλα αφού δεν υποστήριζε ελληνικούς χαρακτήρες και δε μου έλυνε το πρόβλημα.
Έχετε να μου προτείνετε κάποια λύση;
Ευχαριστώ..

Καλορίζικο το ομνια σου!

Ξαναβάλε το inesoft και πήγαινε εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6752&highlight=inesoft)για να διαβάσεις πως θα βάλεις ελληνικούς χαρακτήρες.

chris84
30-05-2009, 22:03
Παρακαλώ μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς μπορώ να επιλέγω σε ποιον αριθμό από τους αποθηκευμένους μιας επαφής να στέλνω μήνυμα?
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον τρόπο, εκτός του να αποθηκεύω 2 φορές το ίδιο άτομο με τους διαφορετικούς αριθμούς π.χ. κώστας 1, κώστας 2.Μπορεί να έχει κολλήσει το μυαλό μου, αλλά αν δεν υπάρχει άλλη λύση, τι να πω..πάνε τα λεφτά μου..

Billytheking
31-05-2009, 00:19
Παρακαλώ μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς μπορώ να επιλέγω σε ποιον αριθμό από τους αποθηκευμένους μιας επαφής να στέλνω μήνυμα?
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον τρόπο, εκτός του να αποθηκεύω 2 φορές το ίδιο άτομο με τους διαφορετικούς αριθμούς π.χ. κώστας 1, κώστας 2.Μπορεί να έχει κολλήσει το μυαλό μου, αλλά αν δεν υπάρχει άλλη λύση, τι να πω..πάνε τα λεφτά μου..
Με το inesoft Phone, αν για παράδειγμα έχεις σε μία επαφή 2-3 νούμερα κινητών, μόλις επιλέξεις ποιο από αυτά θέλεις να καλέσεις, σου δίνει την δυνατότητα με τα δύο κεντρικά κουμπιά (πράσινο=κλήση, πορτοκαλί=sms) να στείλεις sms.

Είναι μάλιστα και πολύ εύχρηστο!!!

chris84
31-05-2009, 12:34
Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!
Τώρα όμως έχω ένα άλλο ερώτημα:Αν έχω ένα ήδη υπάρχον μήνυμα και θέλω ας πούμε να το προωθήσω, ο μόνος τρόπος που έχω βρει ειναι να πάω στο τηλέφωνο, να βρω την επαφή που θέλω και να επιλέξω τον αριθμό για αποστολή μηνύματος.Μετά κάνω αντιγραφή του αριθμού και πάω στο μήνυμα που θέλω να στείλω και κάνω εκεί επικόλληση τον αριθμό και στέλνω το μνμ.
Υπάρχει πιο γρήγορος και λιγότερο σπαστικός τρόπος για να γίνει αυτό?
Πάντως το όμνια είναι από τα χειρότερα κινητά(σαν τηλέφωνο) που έχω δει.Αν ήθελα σκέτο ppc θα αγόραζα κάτι άλλο!

Billytheking
31-05-2009, 13:47
Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!
Τώρα όμως έχω ένα άλλο ερώτημα:Αν έχω ένα ήδη υπάρχον μήνυμα και θέλω ας πούμε να το προωθήσω, ο μόνος τρόπος που έχω βρει ειναι να πάω στο τηλέφωνο, να βρω την επαφή που θέλω και να επιλέξω τον αριθμό για αποστολή μηνύματος.Μετά κάνω αντιγραφή του αριθμού και πάω στο μήνυμα που θέλω να στείλω και κάνω εκεί επικόλληση τον αριθμό και στέλνω το μνμ.
Υπάρχει πιο γρήγορος και λιγότερο σπαστικός τρόπος για να γίνει αυτό?
Πάντως το όμνια είναι από τα χειρότερα κινητά(σαν τηλέφωνο) που έχω δει.Αν ήθελα σκέτο ppc θα αγόραζα κάτι άλλο!
Και γω, όταν το πήρα, νόμιζα θα έβγαζε φωτογραφίες σαν το Sony Ericsson K850i, αλλά απογοητεύτηκα!!!! (5mpixels!!!)

Αλλά μετά , στην πορεία, συνειδητοποίησα ότι εδώ δεν μιλάμε για κινητό τηλέφωνο!!!.

Αλλά για μια συσκευή-PC-PPC-PDA-GPS, η οποία παίρνει τηλέφωνα και βγάζει και φωτογραφίες.

jgeorg2003
31-05-2009, 14:21

Γιατι δεν το αλλάζεις ????

Πάρε αυτο κάνει και Φραπέ........

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=11317

chris84
31-05-2009, 15:13
Τελικά βρήκα άκρη και χωρίς το inesoft!
Πατάω τηλέφωνο, βρίσκω την επαφή και την επιλέγω.Στην οθόμη που λέει "κλήση κινητού", "κλήση οικίας" , "αποστολή sms" κτλ και από κάτω έχει τους αντίστοιχους αριθμούς, ακουμπάω το δάχτυλό μου σε ένα κενό σημείο της οθόνης και το σύρω μέχρι να "φωτιστεί" το νούμερο που θέλω να στείλω το μήνυμα.Μετά πατάω μενού και επιλέγω "αποστολή sms...".
Όταν είμαι στα μηνύματα, για να επιλέξω αριθμό πατάω στο "προς", μετά μενού -> προσθήκη παραληπτών -> επαφές, βρίσκω την επαφή, πατάω ok και μου βγάζει ένα αναδυόμενο μενού που από κει επιλέγω το νούμερο.
Πάντως δε νομίζω να μην το είχα δοκιμάσει και χτες αυτό.Σήμερα έκανα ένα hard reset(το δεύτερο μέσα στις 2 μέρες που έχω τη συσκευή) και δεν ξέρω, μπορεί να ξεκόλλησε!

@Billytheking (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/member.php?u=1966) Δεν έχω τις τρελές απαιτήσεις, απλά να κάνει τα προβλεπόμενα που λέμε και στο στρατό!Η αλήθεια είναι ότι είναι το πρώτο μου WM και θέλει λίγο ψάξιμο!
jgeorg2003 (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/member.php?u=1548) Ακόμα δεν το πήρα και να το αλλάξω;

Ευχαριστώ και πάλι..

Billytheking
31-05-2009, 15:32
Σωστός, :)

απλά σε είδα λίγο απογοητευμένο..... και δεν πρέπει!!!

Άντε , ψάξτο κι άλλο και μπορεί να ανακαλύψεις πολλά που δεν ξέρουμε ακόμα!!!

:):):)

poflazos
02-06-2009, 23:50
geiasas paidia ime kai go kenourios
to site kataplixtiko exo pathi megalo provlima kai ego sxedo na xoriso xoris malakies ase tora i dikia m lipi.... kai vrika xrono na kano tin erotisi m
exo diavasi edo ta sxolia ton paidion kai katevasa to rom Ελληνική BDHJ3 + .Net Compact Framework 3.5 + Adobe FlashLite 3.1 + Χωρίς Widgets + 100 Mb ελεύθερης μνήμης!

me radio D1 opos kapios protine apo esas
alla den 3ero pos tha eggatastiso to kenourio rom sto omnia m
euxaristo

bagg21
02-06-2009, 23:52
θα το ευχαριστηθεις φιλε μου ...

Να εισαι σιγουρος !

poflazos
02-06-2009, 23:54
a kai kati alo einai kali rom afti i na valo kapia alli po einai kaliteri?
kai afto to prasino kiklaki pou vgeni kathe mora pou anavozvino to kinito m tha figi me tin kenouria rom

Billytheking
03-06-2009, 00:09
a kai kati alo einai kali rom afti i na valo kapia alli po einai kaliteri?
kai afto to prasino kiklaki pou vgeni kathe mora pou anavozvino to kinito m tha figi me tin kenouria rom
Καλώς τον φίλο μας και καλορίζικο το όμνιά σου.\

Η rom που διάλεξες είναι η καλύτερη Ελληνική φίλε μου.

Θα σου λεγα όμως πριν, να διαβάσεις και να εφαρμόσεις τον οδηγό μας (εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332)) γιατί μέσα από αυτήν την διαδικασία θα το μάθεις καλά και δεν θα το φοβάσαι.

Μετά πάνε εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6664) για οδηγίες αναβάθμισης.

Όσο για την εκκίνηση (βλακία όντως) θα προσθέσω στον οδηγό πως να το βγάζουμε από την μέση.

Και για ότι θελήσεις άλλο εδώ είμαστε. :):):)

poflazos
03-06-2009, 14:13
euxaristi file m nase kala mou eutia3es tin mera

poflazos
03-06-2009, 14:57
pedia provlima ti na kano
opos ekana tin diadikasi mou egrapse Port Create retry (0)
Download failed!!
ti na kano?????????????????????????????????????????????? ?

nectons
03-06-2009, 15:04
Δεν είναι τίποτε αυτό φίλε ποφλάζος. Διορθώνετε έυκολα.

Δώσε βάση τι θα κάνεις. Επανεκίννηση το πισί σου. ΒΕΒΑΙΩΣΟΥ ότι έχεις κάνει εγκατάσταση τους οδηγούς για το Modem. Αν έχεις διαβάσει τις οδηγίες μας θα ξέρεις για τι πράγμα μιλάω.
Κάνεις λοιπόν επανεκίννηση.

ΚΛΕΙΝΕΙΣ το κινητό κρατώντας πατημένο η β΄γάζοντας την μπαταρία.

Αφού μπεις στα windows τρέχες το πρόγραμμα της αναβάθμισης ΞΑΝΑ. Σύνδεσε το κινητό και πάτησε το power να ξεκινήσει.. θα δεις που θα ανάψει στην εφαρμογή πάλι το σταρτ. Πάτησέ το και θα πάνε όλα καλά.

ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟ το κινητό και κλείσε οποιαδήποτε άχρηστη εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο. Περιμένω να μας πεις.

PaInLeSsKiLleR
03-06-2009, 15:08
Ego pali leo ksanaprospathise alli mia fora kai logika den tha gini opos emena kai katevase alli rom i tin idia me allo radio!
To eixa pathi akrivos to idio kai ego!

poflazos
03-06-2009, 15:10
epidi axothika poli evgala opo monos mou to kinito kai ti pataria kai to ksana ani3a kai eutixos anapse
piga mete stin ekdosi kai mou grafi PDA: I9000BDHJ3/BDHJ2
THLEFONO I900XXXHI4
afto simeni oti egine? i na 3ana kano eggatastasi tou programatos

nectons
03-06-2009, 15:13
Σου έγραψα ποιο πάνω φίλε μου. Μην κάνεις σπασμωδικές κινήσεις δίχως λόγο. Οι περισσότεροι έτσι την πατάνε. Κάνε ακριβώς αυτό που σου λέω και θα λυθεί το πρόβλημα.

poflazos
03-06-2009, 15:22
auto pou mou les gia to modem einai afto edo i kamia sxesi?
Τρέξτε το samsung modem drivers XP που θα βρείτε πάλι στο επίσημο site της Samsung, εδώ : http://www.samsungmobile.com/promoti...r/sub02_xp.jsp (http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/fr/sub02_xp.jsp) .

nectons
03-06-2009, 15:24
ΑΚΡΙΒΩΣ ;)

poflazos
03-06-2009, 15:27
ok vazo ton stavro m kai arxizo

nectons
03-06-2009, 15:32
Ωραίος. Δεν θα είχε δημιουργηθεί πρόβλημα αν είχες ακολουθήσει τις οδηγίες. Όμως είναι οκ μπορούμε να το επαναφέρουμε δεν έχεις πρόβλημα. Γιατί τώρα δεν σου δουλεύει κανονικά.

ΕΝΔΕΧΕΤΕ να στο κάνει ακόμη μια φορά αυτό. Πάλι διορθώνετε όμως. Δηλαδή μην αγχωθείς δίχως λόγο. Θα είμαι για αρκετή ώρα ακόμη μέσα.

poflazos
03-06-2009, 15:59
ela file mou
to ksanakane akrivos to idio pragma ti na kano tora
to modem to katevasa to ekana unzip kai ekana setup kai meta epanekinisi den nomizo na kano kapio lathos .... mipos na ala3o usb port?

nectons
03-06-2009, 16:02
ΟΧΙ..δεν χρειάζετε.. Βγάλε μπαταρία. Ξαναβάλε. Τρέξε ΠΑΛΙ το πρόγραμμα (δηλαδή κλείστο άμα τρέχει) και σύνδεσε το κινητό. Άναψέ το. Θα εμφανιστεί το startr. Πάτησε και πες μου. Λογικά θα πάνε όλα τέλεια τώρα.

poflazos
03-06-2009, 16:10
ok to ekana
ala nomizo ekana vlakia giati apoti vlepo tora den litourgi to active sync

nectons
03-06-2009, 16:13
προσεξε.. ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ACTIVESYNC.. δΙΆΒΑΣΕ με προσοχή ΤΙ ΓΡΑΦΩ..

ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ. ΠΡΙΝ ΦΟΡΤΟΣΕΙ σου ανοίγει το σταρτ στην εφαρμογή αναβάθμισης. Αν διαβάσεις με λεπτομέρεια τι σου γράφω θα το κάνεις ΕΥΚΟΛΑ

poflazos
03-06-2009, 16:18
ISE MEGALOS LEVENTI M ISE THEOS ME EXIS STILI....
TA KATAFERA
SE EUXARISTO PARA POLI ...... :)
TORA APLA THA KANO HARD RESET?

jgeorg2003
03-06-2009, 17:16
Ναι κανε και ενα hard reset και εισαι ΟΚ...

sso
03-06-2009, 18:37
Παιδιά μια βοήθεια. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τις επαφές μου από το προηγούμενο Τηλ. Sumsung S730i στο Omnia? Το S730i συνδέεται με το PC Studio. Το Omnia oxi. Ευχαριστώ

Gioher
04-06-2009, 09:51
Παιδιά μια βοήθεια. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τις επαφές μου από το προηγούμενο Τηλ. Sumsung S730i στο Omnia? Το S730i συνδέεται με το PC Studio. Το Omnia oxi. Ευχαριστώ

Πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι να περάσεις όλες τις επαφές σου στο outlook (έτσι θα έχεις πάντα ένα backup στον υπολογιστή) και μετά να συγχρονίσεις το omnia με το outlook.

Τον τρόπος που θα κάνεις τον συγχρονισμό θα τον βρεις εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=49028&postcount=11)από τον φίλο jgeorg2003 :respect:

OMNIA_asxetos
08-06-2009, 09:33
Kαλημεριζω ολους τους φιλους και
1) ζηταω και γω και μια συναντηση στην Αθηνα , κριμα δεν ειναι να μεινουμε απεξω οι αποκατω???ellectro(πρεπει να περασατε τελεια :()
2)helphelphelpΑποφασισα να αλλαξω τη rom , μετα απο πολλη σκεψη , και εχω καποιες απορειες¨: α) του gpap η Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM BDHJ3/CF3.5/FL3.1/100ΜΒ!!! πρεπει να ειναι τελεια αλλα ποιο radio exei? και κανει για vodafone?
3) βασικα αυτο που με καιει προς το παρον ειναι να συγχρονισω τις επαφες μου προσπαθω αλλα τιποτα, μου γραφει : Δεν ειναι δυνατος ο συγχρονισμος με το προφιλ του outlook που χρησιμοποιειτε, γιατι διαφερει απο αυτο που οριστηκε προηγουμενως η προστατευεται απο κωδικο προσβασης
Ανοιξτε το outlook me to καταλληλο προφιλ
Support code: 8503001f
χρησιμοποιησα το Microsoft Office blue edition 2007 και το Microsoft Office 2007 Greek Portable
helpτι φταιει? το pc η το omnia?:respect::respect::thanks:

Billytheking
08-06-2009, 09:53
1) ζηταω και γω και μια συναντηση στην Αθηνα , κριμα δεν ειναι να μεινουμε απεξω οι αποκατω???ellectro(πρεπει να περασατε τελεια :()
2)helphelphelpΑποφασισα να αλλαξω τη rom , μετα απο πολλη σκεψη , και εχω καποιες απορειες¨: α) του gpap η Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM BDHJ3/CF3.5/FL3.1/100ΜΒ!!! πρεπει να ειναι τελεια αλλα ποιο radio exei? και κανει για vodafone?
3) βασικα αυτο που με καιει προς το παρον ειναι να συγχρονισω τις επαφες μου προσπαθω αλλα τιποτα, μου γραφει : Δεν ειναι δυνατος ο συγχρονισμος με το προφιλ του outlook που χρησιμοποιειτε, γιατι διαφερει απο αυτο που οριστηκε προηγουμενως η προστατευεται απο κωδικο προσβασης
χρησιμοποιησα το Microsoft Office blue edition 2007 και το Microsoft Office 2007 Greek Portable

Η κατοστάρα του gpap :):) είναι πραγματικά ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε Ελληνική ROM και όχι μόνο.

Βάλτην με όποιο radio - ενσωματωμένο θέλεις.

Για το backup των επαφών σου γιατί δεν χρησιμοποιείς το PPCPIMBackup!!!

Θα το βρεις εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332), Βήμα 24 !!!

nectons
08-06-2009, 10:05

Υπάρχει. Ακριβώς όπως σου είπε ο Gioher. Αν όμως όπως είσαι δεν μπορείς να μεταφέρεις τις επαφές σου στο outlook τότε θα πρέπει να το κάνεις με αυτό εδώ http://softportal.110mb.com/show_post.php?post_id=2459 . Υποστηρίζει την συσκευή σου οπότε κάνοντας συγχρονισμό με αυτό θα περαστούν οι επαφές στο outlook. Μετά είναι απλό. Θα κάνεις συγχρονισμό με το async η το windows mobile device center (Windows XP και Windows Vista αντίστοιχα) και λογικά όλα οκ. Αν το κάνεις ρίξε μια ενημέρωση εδώ γιατί το προγραμματάκι αυτό (MobiLedit!) υποστιρίζει πολλές non smartphone συσκευές και θα είναι αρκετά χρήσιμο για πολλούς.

Νάσε καλά για τα καλά σου λόγια. Ναι να περάσεις την 100άρα του Στέφανου (gpap2004). Έχω Vodafone κάρτα και παίζει κανονικότατα και άψογα.

Όσο για την συνάντηση νάμαστε καλά και νάσε σίγουρος ότι θα γίνουνε πολλές.

:respect:

nikostsili
16-06-2009, 14:59
Καλησπέρα, θα ηθελα να σας ρωτήσω το εξης:Στο omnia που εχω κατεβασα το προγραμμα resco (το οποιο με εχει εξυπηρετησει πολυ) ,το προβλημα μου ειναι οτι η μνημη "my device" ειναι συνεχως στο 87% περιπου ενω τα μόνα προγραμματα που τρεχουν σ'αυτην ειναι μονο το garmin και το resco.H συνολικη μνημη ειναι 93.8 ΜΒ.Υπαρχει καμια προταση για το πως μπορω να ελευθερώσω χωρο.
Σας ευχαριστω για το χρονο σας.

panagsapt
16-06-2009, 15:46
Καλησπέρα παιδιά. Κι άλλος rookie με omnia. Και εντελώς άσχετος με WM. Εγώ βασικά το αγόρασα επειδή με πείσατε εσείς! Αλλά χωρίς τα καλούδια σας είναι πολύ φτωχό και άχαρο. Λοιπόν... Έχω ένα καινούριο omnia 16GB: PDA i900BDHJ2/BDHJ2 ΤΗΛΕΦΩΝΟ i900ΧΧΗΙ4... Πήρα βέβαια δώρο τους Garmin. Έχουμε και λέμε.. WiFi με το dlink της forthnet δυσκολα βλέπω κι όταν το βλέπω χάνετε μετά από ένα λεπτό. Gps δεν μπορώ να τεστάρω γιατί μου γράφει μόνο "αναζήτηση δορυφόρων".. Αυτές είναι οι πρώτες απορίες και στην πορεία βλέπουμε.. Σας ακούω. Είμαι όλος αυτιά! ! ! (δηλαδή μάτια...)

KOTSIRASJOHN
16-06-2009, 16:39
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ SPB

Gioher
16-06-2009, 16:48
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ SPB

Εχεις pm...

Gioher
16-06-2009, 17:18
Καλησπέρα παιδιά. Κι άλλος rookie με omnia. Και εντελώς άσχετος με WM. Εγώ βασικά το αγόρασα επειδή με πείσατε εσείς! Αλλά χωρίς τα καλούδια σας είναι πολύ φτωχό και άχαρο. Λοιπόν... Έχω ένα καινούριο omnia 16GB: PDA i900BDHJ2/BDHJ2 ΤΗΛΕΦΩΝΟ i900ΧΧΗΙ4... Πήρα βέβαια δώρο τους Garmin. Έχουμε και λέμε.. WiFi με το dlink της forthnet δυσκολα βλέπω κι όταν το βλέπω χάνετε μετά από ένα λεπτό. Gps δεν μπορώ να τεστάρω γιατί μου γράφει μόνο "αναζήτηση δορυφόρων".. Αυτές είναι οι πρώτες απορίες και στην πορεία βλέπουμε.. Σας ακούω. Είμαι όλος αυτιά! ! ! (δηλαδή μάτια...)

Καλησπέρα φίλε μου και καλορίζικο το omnia σου!!

Μετέφερα το ποστ σου εδώ για να έχουμε το φόρουμ όσο πιο νοικοκυρεμένο γίνεται! :):):)

Τώρα όσον αφορά το wi-fi θυμάμαι πως όταν φορούσα τη δικιά σου ρομ, δεν είχα βέβαια τόσο δυνατό σήμα όπως αυτό που έχω τώρα με τη ρομ που βλέπεις στην υπογραφή μου, αλλά δεν χανόταν ποτέ.
Δοκίμασε να πλησιάσεις το omnia στο ρούτερ σου κι αν δεις να πιάνει καλύτερα προσπάθησε ν'αλλάξεις τα κανάλια wi-fi που εκπέμπει το ρούτερ.

Όσο για το gps με το garmin το δοκίμασες? Το άφησες αρκετή ώρα σε ανοιχτό χώρο?

dennis
16-06-2009, 19:44
pws mporw na balw thleorash sto omnia xwris na plhrwnw

dennis
16-06-2009, 19:46
πως μπορώ να βάλω κάρτα τηλεορασης sto omniaχωρίς να πληρώνω τίποτα?

ymc250
16-06-2009, 20:22
καλησπερα φιλε κριτηκε ασχετος με omnia στα χερια του σημερα το πηρα κ τα χαμενα λιγακι το τηλ μπαινει απο μονο σε live της vodafone απο μονο του συνεχεια οποια βοηθεια-συμβουλη ευχαριστως να την δεκτω

Gioher
16-06-2009, 20:36
καλησπερα φιλε κριτηκε ασχετος με omnia στα χερια του σημερα το πηρα κ τα χαμενα λιγακι το τηλ μπαινει απο μονο σε live της vodafone απο μονο του συνεχεια οποια βοηθεια-συμβουλη ευχαριστως να την δεκτω

Καλησπέρα και σε σένα φίλε μου και καλώς ήρθες στη παρέα μας!!

Θα πας να διαβάσεις πολύ καλά αυτόν τον οδηγό (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332) που έφτιαξε ο δάσκαλος Billytheking και ιδιαίτερα για την περίπτωση σου τα βήματα 2 και 3. Εκει θα βρεις και θα εγκαταστήσεις το πρόγραμμα nodata.

Αφού κάνεις όλα αυτά που λέει ο οδηγός άρχισε το διάβασμα στο υπόλοιπο φόρουμ! :):)

le_bron
16-06-2009, 21:10

1 Ελα ντε, επειδη εμεις εχουμε μια μπουγατσα και καλη δεν αξιζουμε συναντηση?

2 Για vodafone βαλε Β1.

3 Αν εχεις προβλημα στο να τις συγχρονισεις απλα καντες αντιγραφη στη sim. Ετσι δε θα χαθουν οι επαφες σου!

panagsapt
18-06-2009, 12:11
Καλησπέρα φίλε μου και καλορίζικο το omnia σου!!

Μετέφερα το ποστ σου εδώ για να έχουμε το φόρουμ όσο πιο νοικοκυρεμένο γίνεται! :):):)

Τώρα όσον αφορά το wi-fi θυμάμαι πως όταν φορούσα τη δικιά σου ρομ, δεν είχα βέβαια τόσο δυνατό σήμα όπως αυτό που έχω τώρα με τη ρομ που βλέπεις στην υπογραφή μου, αλλά δεν χανόταν ποτέ.
Δοκίμασε να πλησιάσεις το omnia στο ρούτερ σου κι αν δεις να πιάνει καλύτερα προσπάθησε ν'αλλάξεις τα κανάλια wi-fi που εκπέμπει το ρούτερ.

Όσο για το gps με το garmin το δοκίμασες? Το άφησες αρκετή ώρα σε ανοιχτό χώρο?

Ευχαριστώ για τη βοήθεια φίλε Gioher.. το πρόβλημα με το wifi φαινεται να λύθηκε πειράζοντας τα κανάλια. Το δε Garmin το άφησα 8 ώρες σε εντελώς ξέφωτο (!!!) και δεν έπιασε τίποτα. Έβαλα iGo 8 και δούλεψε αλλά δεν μου πολυάρεσε (το iGo 8). Τι μου προτείνεις by the way??? (λογο-παιγνιο!) Και μήπως θα μπορούσες το SPB ???
ευχαριστώ προκαταβολικά

Gioher
18-06-2009, 12:20
Ευχαριστώ για τη βοήθεια φίλε Gioher.. το πρόβλημα με το wifi φαινεται να λύθηκε πειράζοντας τα κανάλια. Το δε Garmin το άφησα 8 ώρες σε εντελώς ξέφωτο (!!!) και δεν έπιασε τίποτα. Έβαλα iGo 8 και δούλεψε αλλά δεν μου πολυάρεσε (το iGo 8). Τι μου προτείνεις by the way??? (λογο-παιγνιο!) Και μήπως θα μπορούσες το SPB ???
ευχαριστώ προκαταβολικά

Να 'σαι καλά φίλε μου και να ξέρεις πως για όλα υπάρχει λύση.

Επειδή δεν είμαι και τόσο γνώστης της πλοήγησης θέσε το ερώτημα σου στην αντίστοιχη ενότητα (Omnia gps & πλοήγηση) και θα σου απαντήσει ο master στην πλοήγηση (και όχι μόνο) jgeorg2003.

Όσο για το spb δες τα μηνύματα σου σε λιγάκι.

panagsapt
18-06-2009, 12:25
Gioher η ταχύτητα σου δεν υπάρχει φίλε!!!

panagsapt
18-06-2009, 21:13
Να 'σαι καλά φίλε μου και να ξέρεις πως για όλα υπάρχει λύση.

Επειδή δεν είμαι και τόσο γνώστης της πλοήγησης θέσε το ερώτημα σου στην αντίστοιχη ενότητα (Omnia gps & πλοήγηση) και θα σου απαντήσει ο master στην πλοήγηση (και όχι μόνο) jgeorg2003.

Όσο για το spb δες τα μηνύματα σου σε λιγάκι.

Φίλε Gio πήρα το pm και σε ευχαριστώ πολύ. Αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν ξέρω πως να το εγκαταστήσω.. Δεν έχω καμμία εμπειρία σε wm.. pleae help!

Gioher
18-06-2009, 21:16
Φίλε Gio πήρα το pm και σε ευχαριστώ πολύ. Αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν ξέρω πως να το εγκαταστήσω.. Δεν έχω καμμία εμπειρία σε wm.. pleae help!

Φίλε μου πήγαινε εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332)και διάβασε αναλυτικά τον οδηγό και ιδιαίτερα το βήμα 25

ikoumis
18-06-2009, 21:23
Ως καινουργιος χρήστης του samsung i 900 προσπαθώ να μάθω αν είναι οκ για να εγκαταστήσω το flashplayer στο κινητό μου γιατι εδω στην Κυπρο μου είπαν ότι δεν υπάρχει αυθεντικό και ότι κάνω είναι με δικο μου ρίσκο

antonisomnia
19-06-2009, 07:09
καλημερα και συγχαρητηρια για το site!νεος και εγω στο αθλημα με omnia 16gb απο γερμανο,θα ηθελα να ρωτησω κατι.

1)μπορω με καποιο τροπο να περασω τις επαφες του outlook απο το pc μου στο omnia??εχω κανει καποιες αλλαγες στις επαφες μου και θελω να τις περασω και στο κινητο.
2)υπαρχει καποιο προγραμμα με λεξικο και καποιο προγραμμα με ημερολογιο???

ευχαριστω εκ των προτερων!

Gioher
19-06-2009, 09:37
καλημερα και συγχαρητηρια για το site!νεος και εγω στο αθλημα με omnia 16gb απο γερμανο,θα ηθελα να ρωτησω κατι.

1)μπορω με καποιο τροπο να περασω τις επαφες του outlook απο το pc μου στο omnia??εχω κανει καποιες αλλαγες στις επαφες μου και θελω να τις περασω και στο κινητο.
2)υπαρχει καποιο προγραμμα με λεξικο και καποιο προγραμμα με ημερολογιο???

ευχαριστω εκ των προτερων!

Καλημέρα και καλώς ήρθες!

Για να συγχρονίσεις τις επαφές σου με το outlook θα συνδέσεις το ομνια με το pc μέσω active sync και θα ρυθμίσεις το active sync σύμφωνα με τις ρυθμίσεις που δίνει ο φίλος jgeorg2003 σε αυτό (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=49028&postcount=11)το ποστ.

Για ημερολόγιο πήγαινε εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=5937)και δες το Thumbcal αν σου κάνει.

Για λεξικό τώρα... τι λεξικό ψάχνεις? Ελληνο-αγγλικό? Κινεζο-κρητικό???

antonisomnia
19-06-2009, 10:03
Καλημέρα και καλώς ήρθες!

Για λεξικό τώρα... τι λεξικό ψάχνεις? Ελληνο-αγγλικό? Κινεζο-κρητικό???

καλα εχεις απολυτο δικιο...δεν εγραψα τι ψαχνω γιατι θεωρησα πολυτελεια να ζητησω ενα πολυλεξικο!!!ενα αγγλο-ελληνικο ειναι οκ,εκτος κ αν υπαρχει καποιο με πιο πολλες γλωσσες...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

ΥΓ.το ειδα το ThumbCal v1.3.2 αλλα δεν ειναι free δυστηχως..

Gioher
19-06-2009, 10:17
καλα εχεις απολυτο δικιο...δεν εγραψα τι ψαχνω γιατι θεωρησα πολυτελεια να ζητησω ενα πολυλεξικο!!!ενα αγγλο-ελληνικο ειναι οκ,εκτος κ αν υπαρχει καποιο με πιο πολλες γλωσσες...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

ΥΓ.το ειδα το ThumbCal v1.3.2 αλλα δεν ειναι free δυστηχως..

Οκ, αφού καταλήξαμε θα σου στείλω pm να σου πω από που θα τα αγοράσεις.

Α, και όχι πολυτέλειες ε? Αγγλο-ελληνικό!!! :):)

lupus_hegemonia
21-06-2009, 17:13
Γεια χαρά, παίδες...
Αν και "άπειρα" έτη εμπειρίας στα κομπιούτερς, με τα WinMobile κινητά είμαι ΑΣΧΕΤΟΣ και νέος ΟΜΝΙΑ user.
Ανοίγω αυτό το thread, για να μπαίνει ο πάσα ένας "γκάβακας" ΟΜΝΙΑ χρήστης (βλ... εμένα!) και να διαβάζει tips απ' τους "γκουρού" ΟΜΝΙΑ χρήστες (βλ. ΕΣΑΣ!).

Αρχίζω λέγοντας ότι έχω "πήξει" άσχημα με το ΟΜΝΙΑ, μου φαίνεται "βουνό" να το μάθω... αλλά "ΜΑΜΑΤΟ" επίσης!

Το ΠΡΩΤΟ πράγμα που πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να μάθω, είναι ΠΩΣ περνώ τις επαφές απ' το αρχαίο Νokia 6111 στο ΟΜΝΙΑ! Πολύ βασικό, διότι δεν έχω ΟΥΤΕ ΕΝΑ τηλέφωνο μέσα στο ΟΜΝΙΑ...
Το επόμενο ερώτημα είναι... ROM! Τελικά, πριν αρχίζω να περνώ ένα κάρο προγράμματα κτλ., να ΑΛΛΑΞΩ τη ROM του κινητού; Να βάλω αυτή τη περιβόητη TurboGR, να βάλω αγγλική (ελληνικά θα γράφω στα SMS... ή είπα κοτσάνα;!), τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Έχω δει τα διάφορα tutorials αλλά αναρωτιέμαι αν ΠΡΕΠΕΙ ν' αλλάξω πρώτα τη ROM ή να τη δοκιμάσω αν πάει "τζετ" οπότε ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ θα 'ναι να την αλλάξω;

Αυτά γι' αρχή.
Χαιρετώ.

Billytheking
21-06-2009, 17:54
Γεια χαρά, παίδες...
Αν και "άπειρα" έτη εμπειρίας στα κομπιούτερς, με τα WinMobile κινητά είμαι ΑΣΧΕΤΟΣ και νέος ΟΜΝΙΑ user.
Ανοίγω αυτό το thread, για να μπαίνει ο πάσα ένας "γκάβακας" ΟΜΝΙΑ χρήστης (βλ... εμένα!) και να διαβάζει tips απ' τους "γκουρού" ΟΜΝΙΑ χρήστες (βλ. ΕΣΑΣ!).

Αρχίζω λέγοντας ότι έχω "πήξει" άσχημα με το ΟΜΝΙΑ, μου φαίνεται "βουνό" να το μάθω... αλλά "ΜΑΜΑΤΟ" επίσης!

Το ΠΡΩΤΟ πράγμα που πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να μάθω, είναι ΠΩΣ περνώ τις επαφές απ' το αρχαίο Νokia 6111 στο ΟΜΝΙΑ! Πολύ βασικό, διότι δεν έχω ΟΥΤΕ ΕΝΑ τηλέφωνο μέσα στο ΟΜΝΙΑ...
Το επόμενο ερώτημα είναι... ROM! Τελικά, πριν αρχίζω να περνώ ένα κάρο προγράμματα κτλ., να ΑΛΛΑΞΩ τη ROM του κινητού; Να βάλω αυτή τη περιβόητη TurboGR, να βάλω αγγλική (ελληνικά θα γράφω στα SMS... ή είπα κοτσάνα;!), τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Έχω δει τα διάφορα tutorials αλλά αναρωτιέμαι αν ΠΡΕΠΕΙ ν' αλλάξω πρώτα τη ROM ή να τη δοκιμάσω αν πάει "τζετ" οπότε ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ θα 'ναι να την αλλάξω;

Αυτά γι' αρχή.
Χαιρετώ.
Γεια σου lupus!!! , καλώς ήρθες στο BTW και καλορίζικο το όμνιά σου.

Αφού σε ... μετακομίσω στο υπάρχον θέμα μας, θα σου έλεγα να διαβάσεις προσεκτικά και με υπομονή τον οδηγό μας (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332).

Μετά, θα είσαι σε μεγάλο βαθμό έτοιμος (σε σχέση με τώρα) , να κρίνεις αν σου χρειάζεται αναβάθμιση ή όχι. :):):)

lupus_hegemonia
21-06-2009, 22:23
Γεια σου lupus!!! , καλώς ήρθες στο BTW και καλορίζικο το όμνιά σου.

Αφού σε ... μετακομίσω στο υπάρχον θέμα μας, θα σου έλεγα να διαβάσεις προσεκτικά και με υπομονή τον οδηγό μας (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332).

Μετά, θα είσαι σε μεγάλο βαθμό έτοιμος (σε σχέση με τώρα) , να κρίνεις αν σου χρειάζεται αναβάθμιση ή όχι. :):):)

Τον έχω διαβάσει τον οδηγό σου, φίλε.
Απλά, λες, να προχωρήσω έτσι με την εργοστασιακή και μετά βλέποντας και κάνοντας;;;

ΜΕ ΤΙΣ ΚΩΛΟ-ΕΠΑΦΕΣ τι κάνω;;; Είναι σε .csv αρχείο (τις πέρασα εκεί με το Nokia PC suite) και ενώ πάω να το κάνω import στις επαφές του Outlook στο PC μου... λέει ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ το import (error).
ΤΙ ΚΑΝΩ ρε γαμώτο; Μanual θα περάσω 88 επαφές;;;;;;;

Billytheking
22-06-2009, 08:13
Με τις επαφές σου φίλε μου, κάποιος με Νοκια θα σου βρει κάποια λύση!!!

Ανάμενε Αν και τα αρχεία της Νοκια είναι συμβατά με τον outlook. Κάτι δεν γίνεται σωστά!!!

jgeorg2003
22-06-2009, 17:09
Τον έχω διαβάσει τον οδηγό σου, φίλε.
Απλά, λες, να προχωρήσω έτσι με την εργοστασιακή και μετά βλέποντας και κάνοντας;;;

ΜΕ ΤΙΣ ΚΩΛΟ-ΕΠΑΦΕΣ τι κάνω;;; Είναι σε .csv αρχείο (τις πέρασα εκεί με το Nokia PC suite) και ενώ πάω να το κάνω import στις επαφές του Outlook στο PC μου... λέει ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ το import (error).
ΤΙ ΚΑΝΩ ρε γαμώτο; Μanual θα περάσω 88 επαφές;;;;;;;

Τικάρισε τες όλες και κάνε τες αποστολή μέσω bluetouth...

Απλώς έλεγξε τα πεδία να περαστούν όλα ..

Δες και το

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=10894

ikoumis
22-06-2009, 21:40
Kalispera,

Απλά ήθελα να σας υπενθυμήσω ότι είχα μια απορια αλλα δεν εχει απαντηθεί ακομα

Billytheking
22-06-2009, 22:01
Kalispera,

Απλά ήθελα να σας υπενθυμήσω ότι είχα μια απορια αλλα δεν εχει απαντηθεί ακομα
Φίλε μου, βάλε αυτό εδώ (http://rapidshare.com/files/238251683/Streaming_Player_BestBTK.cab) και άστους να λένε ότι θέλουν!!!

Θα βλέπεις και θα ακούς τα πάντα!!!

ikoumis
25-06-2009, 15:41
Σας ευχαριστώ, έχω εκγαταστησει το flashplayer kai adobe reader. Αλλά προσπαθώ να ανοιξω κάποιες ιστοσελιδες με live real ticker μετοχών και δεν μπορώ να τις δω, Θέλω την βοηθεια σας παρακαλώ

lupus_hegemonia
25-06-2009, 15:47
Τες-πα (με τις επαφές), τις έγραψα "αστραπή" (ξέρω καλό "τυφλό σύστημα" στο PC) μέσα στα Contacts του Outlook, σύνδεσα το ΟΜΝΙΑ, έκανε ActiveSys και τα πέρασε μόνο του μέσα... Οκ.

fazer
12-07-2009, 14:49
Μια βοήθεια παρακαλώ! Δεν μπορώ να βρώ πώς μπαίνουν τόνοι με το εικονικό πληκτρολόγιο.... ή δεν μπαίνουν και να γυρίσω στο spb keyboard που είχα πριν το φλασάρω;;;

VladimirV
12-07-2009, 16:33
Μια βοήθεια παρακαλώ! Δεν μπορώ να βρώ πώς μπαίνουν τόνοι με το εικονικό πληκτρολόγιο.... ή δεν μπαίνουν και να γυρίσω στο spb keyboard που είχα πριν το φλασάρω;;;

Θα σου πρωτινά να βάλεις το Resco keyboard. Με αυτό μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε Αγγλικά (κεφαλαία - μικρά), Ελληνικά (κεφαλαία - μικρά - μικρά με τόνους - μικρά με διαλυτικά) με ένα κουμπί. Επίσης λύνει και το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες ανα μήνυμα. Η έκδοση 5.21 δουλεύει άψογα.

fazer
12-07-2009, 17:53
Θα το δοκιμάσω κι αυτό.Αφου δεν βγάζω άκρη με το δικό του

bodo
28-07-2009, 18:45
Εχω συνδεση Vodafone Mobile Brodband 5gb,υπαρχει τροπος να χρησιμοποιησω την καρτα sim στο omnia και να εχω internet

Billytheking
30-07-2009, 13:46
Εχω συνδεση Vodafone Mobile Brodband 5gb,υπαρχει τροπος να χρησιμοποιησω την καρτα sim στο omnia και να εχω internet
Βεβαίως!!

Εγώ έχω το Cosmote on the go (5G) και φοράω την USIM στο όμνια πιάνοντας Internet 3G όπου είναι διαθέσιμο!!!

Τηλεφωνικές κλήσεις βέβαια δεν μπορώ να κάνω γιατί είναι Data SIM.

Αυτό που χρειάζεται να κάνεις, είναι, στις επιλογές του Τηλεφώνου/περισσότερα, να το βάλεις στο αυτόματο (από GSM 900/1800) και στο Nodata να κάνεις enable το Internet.

bodo
30-07-2009, 17:01
Ευχαριστώ φίλε μου ,το έβαλα στο αυτόματο και έκανα enable στο Nodata έχω βάλει τις ρυθμίσεις για vodafone internet αλλα τίποτα,πηρα τηλέφωνο στην vodafone και μου είπανε οτι δεν ειναι συμβατή η κάρτα sim με το omnia.Δοκίμασα την Cosmote on the go 5gb και δουλευει κανονικά,δεν ξέρω τι άλλο να κανω.

lupus_hegemonia
31-07-2009, 13:48
"Νέος στα ΟΜΝΙΑ και WinMobile"... αυτός είμαι εγώ!
Ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να περάσω στο ΟΜΝΙΑκι μου... Μac OS λειτουργικό;!!! ΧΑΧΑΧΑ!
Διότι... "μέγιστη εντύπωση" μου 'χει κάνει τα ελλην. WinMob!
"ΣΠΟΥΔΑΙΟ" λειτουργικό...!

Billytheking
31-07-2009, 19:44
Ευχαριστώ φίλε μου ,το έβαλα στο αυτόματο και έκανα enable στο Nodata έχω βάλει τις ρυθμίσεις για vodafone internet αλλα τίποτα,πηρα τηλέφωνο στην vodafone και μου είπανε οτι δεν ειναι συμβατή η κάρτα sim με το omnia.Δοκίμασα την Cosmote on the go 5gb και δουλευει κανονικά,δεν ξέρω τι άλλο να κανω.
Κρίμα για την Vodafon!!! :?:?

Πίστευα ότι θα ήταν σαν την cosmote!!! :(:(

kostasbbb
31-07-2009, 23:03
Νέος και εγώ στο OMNIA.Καταρχήν συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά
πού κάνετε και βοηθάτε εμάς που δεν είμαστε και τόσο σχετικοί.Μετά από ένα μήνα έβαλα σήμερα την ρομ τού gpap2004-τίποτε άλλο παρά εκπληκτική.
Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω και συγνώμη αν έχει απαντηθεί.
Στην οθόνη κάτω αριστερά και δεξιά γράφει τηλέφωνο και κύριο μενού αντίστοιχα.Μπορούν να αλλάξουν και πως?
Ευχαριστώ και πάλι:thanks:.
.

bodo
15-08-2009, 00:02
Κρίμα για την Vodafon!!! :?:?

Πίστευα ότι θα ήταν σαν την cosmote!!! :(:(
Φιλε μου ευχαριστω πολυ μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ακρη,στην Vodafone παντως δεν ξερανε τιποτα και ειναι παρα πολυ απλο!YES!

Billytheking
15-08-2009, 00:08
Φιλε μου ευχαριστω πολυ μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα ακρη,στην Vodafone παντως δεν ξερανε τιποτα και ειναι παρα πολυ απλο!YES!
Σωστός!!!!

Πες μας λοιπόν τις ρυθμίσεις και μην μας κρατάς σε αγωνία!!! :):):)

bodo
15-08-2009, 00:31
Σωστός!!!!

Πες μας λοιπόν τις ρυθμίσεις και μην μας κρατάς σε αγωνία!!! :):):)

UMTS/GPRS Account Settings

1.Aπό το βασικό menu επιλέξτε διαδοχικά: Start(Έναρξη)àSettings(Ρυθμίσεις)

2.Επιλέξτε τη καρτέλα Connections (Συνδέσεις) και μετά το εικονίδιο Connections(Συνδέσεις).

3.Επιλέξτε την καρτέλαAdvanced(Για προχωρημένους) &πατήστε Select

Networks(Επιλέξτε Δίκτυα).

4.Πατήστε New (Νέο)

5.Στο πεδίο Enter a name for these settings (Εισάγετε ένα όνομα για αυτές τις ρυθμίσεις) συμπληρώστε Vodafone Web

6.Επιλέξτε την καρτέλα Modem

7.Πατήστε New(Νέο)

8.Συμπληρώστε τα παρακάτω στοιχεία:
-Enter a name for connection (Δώστε ένα όνομα για τη σύνδεση): Vf Internet
-Select a modem(Επιλέξτε modem): Cellular Line (GPRS)

9.Πατήστε Νext(Επόμενο)

10.Συμπληρώστε στο πεδίο Accesspointname: (Όνομα Access point) ΠΡΟΣΟΧΗ
internet ΜΟΝΟ (χωρίς .vodafone.gr)

11.ΠατήστεNext (Επόμενο)

12.User name (Όνομα): εισάγετε user

13.Password (Kωδικός): εισάγετε pass

14.Domain(Τομέας): δεν απαιτείται διαμόρφωση.

15.Πατήστε Advanced (Προχωρημένες) &

επιλέξτε TCP/IP

16.Στη καρτέλα TCP/IP επιλέξτε User servers-assigned IP address (Χρήση IP από διακομιστή)

17.Στη καρτέλα Servers (Διακομιστές) επιλέξτε
User servers-assigned IP address (Χρήση της IP από διακομιστή)

18.Πατήστε ΟΚ

Αποθήκευση

19.Πατήστε Finish (Τερματισμός) για να αποθη-κευτούν οι ρυθμίσεις του GPRS & ξανά OK

20.Βεβαιωθείτε πως κάτω από την επιλογή ProgramsthatautomaticallyconnecttotheInternetshoul dconnectusing(Προγράμματα που συνδέονται αυτόματα στο Internet πρέπει να χρησιμοποιούν) είναι επιλεγμένο το προφίλ, VodafoneWeb

21.Πατήστε OK 2 φορές.

Billytheking
15-08-2009, 00:39
Μπράβο σου φίλε Μπόντο, έγραψες!!!

Θα βοηθηθούν πολλοί φίλοι μας!! :thanks::thanks:

bodo
15-08-2009, 00:41
Μπράβο σου φίλε Μπόντο, έγραψες!!!

Θα βοηθηθούν πολλοί φίλοι μας!! :thanks::thanks:
Το λαθος που εκανα ηταν στο
10.Συμπληρώστε στο πεδίο Accesspointname: (Όνομα Access point) ΠΡΟΣΟΧΗ
internet ΜΟΝΟ (χωρίς .vodafone.gr)
εγω εβαζα internet.vodafone.gr

lupus_hegemonia
15-08-2009, 00:48
Εμένα... θα "με" πει κανείς ΓΙΑΤΙ δεν εμφανίζεται το AutoLocker όταν πατώ να κλειδώσει το κινητό και ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ "ΝΟΡΜΑΛ" όπως είναι απ' τη "μαμά" του;;;

Billytheking
15-08-2009, 00:52
Εμένα... θα "με" πει κανείς ΓΙΑΤΙ δεν εμφανίζεται το AutoLocker όταν πατώ να κλειδώσει το κινητό και ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ "ΝΟΡΜΑΛ" όπως είναι απ' τη "μαμά" του;;;
Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ!!!

Θα το βάλω αύριο και θα δούμε.

lupus_hegemonia
15-08-2009, 01:45
Σε 6.1 αγγλική, έτσι Βάσια;;; ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ, ΟΧΙ 6.5!

d-kon
20-08-2009, 13:24
παιδια εχω προβλημα με την μνημη της συσκευης μου βγαζει οτι ειναι οριακα επαρκης τι πρεπει να κανω ??? οταν σβηνω ενα προγραμμα μου το βαζει στον καδο ανακυκλωσης??? εαν ναι που μπορω να τον βρω. ευχαριστω

sso
24-08-2009, 18:55
Φίλοι συμφορουμίτες...τα φώτα σας
Τα βιντεάκια που έχω τραβήξει με το MyMobiler όταν τα παίζω παίζουν πολύ γρήγορα. Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση?

Ευχαριστώ

Alxnks
14-09-2009, 18:08
καλησπερα παιδια..νεος (υποψηφιος κατοχος omnia) και παλιος χρηστης ppc και smartphones (αυτον τον καιρο χρησιμοποιω ενα LG KS20 και εχω σαν gps το all time classic Qtek S110-ναι 110, αγορασμενο το 2004 οταν ημουν αγγλια, που τρεχει ακομα απροβληματιστα ολα τα προγραμματα πλοηγησης με bluetooth gps).

λοιπον..επειδη θελω να αγορασω ενα omnia στα 16gb που εχω βρει σε καλη τιμη... μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω σε αυτο;

επισης...μερικα πραγματακια...το wifi του δουλευει ενταξει (εχω διαβασει οτι καποιες φορες δυσκολευεται); το gps του; απο μνημη διαθεσιμη πως τα παει; το λεω επειδη τα 128 ram που εχει μου φαινονται σχετικα λιγα...την παλευει με αυτα οντας φορτωμενο με προγραμματακια (ειδικα προγραμματα πλοηγησης, αν και θα χρησιμοποιειται μονο σαν εφεδρικο gps..αλλα να ειναι ενα αξιοπιστο backup κι οχι σαν το wm κινητο που εχω τωρα). γενικα επισης...ειναι αργο (και με βαση την 128); εχει ξαδερφος μου το 8gb και μου ειχε φανει καλο οταν το ειχε πρωτοπαρει (δεν το ειχε φορτωσει ακομα με προγραμματα)...εκτοτε δεν ξαναασχοληθηκα και τωρα που εκατσε η περιπτωση εκεινος λειπει εξωτερικο και δεν μπορω να περασω το δικο του απο ενα crash test...οποτε η οποια βοηθεια θα ειναι καλοδεχουμενη και υπερπολυτιμη!

ευχαριστω εκ των προτερων!!

lupus_hegemonia
14-09-2009, 19:08
Φίλοι συμφορουμίτες...τα φώτα σας
Τα βιντεάκια που έχω τραβήξει με το MyMobiler όταν τα παίζω παίζουν πολύ γρήγορα. Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση?

Ευχαριστώ

ΑΣΧΕΤΟ με το post σου:
Αν και είναι ολίγον ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ να παραφράσεις το ποίημα του Σημωνίδη... ΦΟΒΕΡΗ ΠΑΡΑΦΡΑΣΗ!!! ΧΑΧΑΧΑ! Καλό...

Billytheking
14-09-2009, 19:19
καλησπερα παιδια..νεος (υποψηφιος κατοχος omnia) και παλιος χρηστης ppc και smartphones (αυτον τον καιρο χρησιμοποιω ενα LG KS20 και εχω σαν gps το all time classic Qtek S110-ναι 110, αγορασμενο το 2004 οταν ημουν αγγλια, που τρεχει ακομα απροβληματιστα ολα τα προγραμματα πλοηγησης με bluetooth gps).

λοιπον..επειδη θελω να αγορασω ενα omnia στα 16gb που εχω βρει σε καλη τιμη... μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω σε αυτο;

επισης...μερικα πραγματακια...το wifi του δουλευει ενταξει (εχω διαβασει οτι καποιες φορες δυσκολευεται); το gps του; απο μνημη διαθεσιμη πως τα παει; το λεω επειδη τα 128 ram που εχει μου φαινονται σχετικα λιγα...την παλευει με αυτα οντας φορτωμενο με προγραμματακια (ειδικα προγραμματα πλοηγησης, αν και θα χρησιμοποιειται μονο σαν εφεδρικο gps..αλλα να ειναι ενα αξιοπιστο backup κι οχι σαν το wm κινητο που εχω τωρα). γενικα επισης...ειναι αργο (και με βαση την 128); εχει ξαδερφος μου το 8gb και μου ειχε φανει καλο οταν το ειχε πρωτοπαρει (δεν το ειχε φορτωσει ακομα με προγραμματα)...εκτοτε δεν ξαναασχοληθηκα και τωρα που εκατσε η περιπτωση εκεινος λειπει εξωτερικο και δεν μπορω να περασω το δικο του απο ενα crash test...οποτε η οποια βοηθεια θα ειναι καλοδεχουμενη και υπερπολυτιμη!

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Καλώς ήρθες στο BTW φίλε μου και σ' ότι αφορά το μελλοντικό σου Όμνια έχω να σου πω τα εξής!!!

1. Η εσωτερική του μνήμη (ram) είναι υπέρ αρκετή για τα cab-άκια που θα εγκαταστήσεις και με 99% κατειλημμένη μνήμη, το Όμνια δεν καταλαβαίνει τίποτα!!!

2. Το wifi του είναι πολύ καλό και δεν θα' χεις κανένα πρόβλημα σύνδεσης.

3. Τα προγράμματα GPS, όλα είναι σε μορφή που τρέχουν απευθείας από την κάρτα ή την Αποθήκη του όμνια και έτσι δεν τρώνε καθόλου πολύτιμη μνήμη από την Ram. Το Όμνια μπορεί να διαχειρίζεται οποιοδήποτε GPS πρόγραμμα υπάρχει και μάλιστα παράλληλα!!!

4. Η αποθήκη του (8 ή 16 G) δεν επηρεάζει την απόδοση της συσκευής!!! Εγώ που έχω 16G, έχω ελεύθερα εδώ και πολύ καιρό πλέον 8,5 G!!! Βάζω -βάζω και δε τελειώνει!! Υπάρχει βέβαια και η λύση της εξτρα κάρτας!!

5. Από εφαρμογές και tips και διάφορα καλούδια με τα οποία μπορείς να μεταμορφώσεις το Όμνιά σου...... δεν το συζητάμε. Υπάρχουν τα πάντα σε εφαρμογές και όλα...... διαθέσιμα.

Πήγαινε εδώ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=7332) για αρχή μέχρι να έρθει το όμνιά σου και διάβασε τα βασικά -απαραίτητα βήματα για να ξεκινήσεις.

Και το Forum με όλο του τον κόσμο είναι πάντα εδώ!!!

DONKIXOTHS
17-09-2009, 08:47
Καλημέρα σε όλους!!! Έχω μια απορία που αφορά τις επαφές!! Πήγα να συγχρονίσω τις επαφές στο Outlook αλλά έκανε από ότι κατάλαβα μόνο τις επαφές της συσκευής!! Όλες τις επαφές και τις SIM γίνετε με κάποιο τρόπο να τις κάνω backup? Έχω το Spb Backup έκανα ένα αλλά δεν ξέρω αν έχει πάρει και τις sim τις επαφές!!! Και κάτι τελευταίο πώς γίνετε να περάσω τις επαφές τις SIM στη συσκευή? Ευχαριστώ!!

ponstan
17-09-2009, 10:38
Παιδιά καλημέρα. Μπορεί και νάναι χαζή η ερώτησή μου, αλλά μπορεί να μου πεί κάποιος ,πως γίνεται την ώρα που πατάω από μια επαφή να κάνω κλήση,να βάλω ανοιχτή ακρόαση?:hypno:

lupus_hegemonia
17-09-2009, 12:58
Δεν γίνεται έτσι... Πατάς και κάνεις κλήση (ή δέχεσαι μια) και τότε... (αν μιλούμε για μια ΕΠΙΣΗΜΗ Rom ότι έχεις και δουλεύεις)... πατάς το κεντρικό κουμπί (αυτό το μαύρο) κάτω απ' την οθόνη, "ξεκλειδώνει" το digital panel του dialer στην οθόνη και πατάς το πάνω αριστερά εικονίδιο (αυτό με το εικονίδιο-"μεγάφωνο")...
...και έχεις ανοικτή ομιλία πλέον.

ponstan
24-09-2009, 07:47
Δεν γίνεται έτσι... Πατάς και κάνεις κλήση (ή δέχεσαι μια) και τότε... (αν μιλούμε για μια ΕΠΙΣΗΜΗ Rom ότι έχεις και δουλεύεις)... πατάς το κεντρικό κουμπί (αυτό το μαύρο) κάτω απ' την οθόνη, "ξεκλειδώνει" το digital panel του dialer στην οθόνη και πατάς το πάνω αριστερά εικονίδιο (αυτό με το εικονίδιο-"μεγάφωνο")...
...και έχεις ανοικτή ομιλία πλέον.Φίλε lupus_hegemonia :thanks:

ponstan
24-09-2009, 08:21
Και κάτι άλλο ρε παιδιά.Έχω εγκαταστήσει εδώ και καιρό το spbmobile 3.x.x.Τώρα τελευταία μου κάνει κάτι νούμερα.:mad!:Ένα από αυτά είναι ότι το αναλογικό ρολόι στην επιφάνεια εργασίας,όταν το τηλέφωνο έχει σβηστή την οθόνη όσο δεν κάνω καμμιά ενέργεια,πάει πίσω.Μόλις πατήσω επάνω του, επανέρχεται στη σωστή ώρα.:hypno:Τελικά αυτό το shell έχω την εντύπωση ότι δημιουργεί προβληματάκια...????:(

EchiDNA
24-09-2009, 09:46
Και κάτι άλλο ρε παιδιά.Έχω εγκαταστήσει εδώ και καιρό το spbmobile 3.x.x.Τώρα τελευταία μου κάνει κάτι νούμερα.:mad!:Ένα από αυτά είναι ότι το αναλογικό ρολόι στην επιφάνεια εργασίας,όταν το τηλέφωνο έχει σβηστή την οθόνη όσο δεν κάνω καμμιά ενέργεια,πάει πίσω.Μόλις πατήσω επάνω του, επανέρχεται στη σωστή ώρα.:hypno:Τελικά αυτό το shell έχω την εντύπωση ότι δημιουργεί προβληματάκια...????:(
Το έχει ξανακάνει αυτό και σε άλλους! Προφανώς κάποιο άλλο πρόγραμμα που πρόσθεσες πρόσφατα του δημιουργεί το πρόβλημα! Αν μπορείς να σκεφτείς πιο είναι με μία απεγκατάσταση και παρατήρηση ίσως να βρεθεί η άκρη!

ponstan
24-09-2009, 10:27
Το έχει ξανακάνει αυτό και σε άλλους! Προφανώς κάποιο άλλο πρόγραμμα που πρόσθεσες πρόσφατα του δημιουργεί το πρόβλημα! Αν μπορείς να σκεφτείς πιο είναι με μία απεγκατάσταση και παρατήρηση ίσως να βρεθεί η άκρη!Τώρα που το λες, εχθές εγκατέστησα το mdesktop.Για να το βγάλω να δω τι γίνεται.Σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση..:)

lupus_hegemonia
24-09-2009, 23:30
Γενικά... είσαι ενθουσιώδης και βάζεις Ο,ΤΙ βρίσκεις... αλλά ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙΣ!
Δεν είναι παρά... Windows του "Βασίλη Πόρτα" ή αλλιώς... του "Εξ' από 'δώ"!
Άρα... ΜΕ ΣΥΝΕΣΗ ό,τι βάζεις.

ponstan
26-09-2009, 10:11
Γενικά... είσαι ενθουσιώδης και βάζεις Ο,ΤΙ βρίσκεις... αλλά ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙΣ!
Δεν είναι παρά... Windows του "Βασίλη Πόρτα" ή αλλιώς... του "Εξ' από 'δώ"!
Άρα... ΜΕ ΣΥΝΕΣΗ ό,τι βάζεις.Όχι μωρέ..δεν έχω βάλει πολλά πράγματα στο τηλ.Μόνο προγράμματα πλοήγησης και το spbmobile.Και εντάξει..μην τα χώνουμε συνέχεια στον ''Βασιλάκη πόρτα''.Χάρις σ'αυτόν μπήκαν οι υπολογιστές σε κάθε σπίτι..;))

EchiDNA
26-09-2009, 10:35
Όχι μωρέ..δεν έχω βάλει πολλά πράγματα στο τηλ.Μόνο προγράμματα πλοήγησης και το spbmobile.Και εντάξει..μην τα χώνουμε συνέχεια στον ''Βασιλάκη πόρτα''.Χάρις σ'αυτόν μπήκαν οι υπολογιστές σε κάθε σπίτι..;))
Τελικά το πρόβλημα με το spb λύθηκε;;;

ponstan
26-09-2009, 18:06
Τελικά το πρόβλημα με το spb λύθηκε;;;Ναι φίλε EchiDna.Όλα καλά.Και πως θα μπορουσε να μην πήγαιναν όλα καλά, όταν υπάρχει αυτή η κοινότητα του bytheway..:respect:

dimomnia
28-09-2009, 21:17
θα ηθελα και εγω λιγη βοηθεια αν ειναι ευκολο.
1) εχω εγκαταστησει το spb και ενω διαγραφω τις κλησεις απο τον καταλογο
του τηλεφωνου (κουμπι κλησης - > μενου->διαγραφη
το αριστερο καρτελακι στο επαφες ( με την καρτελα και το τηλ εικονιδιο) διατηρει ολα τα δεδομενα με αποτελεσμα να μπορει να φαινεται το ιστορικο των κλησεων μου
ξερει κανεις πως σβηνουν και απο κει?

Gioher
28-09-2009, 21:32
το αριστερο καρτελακι στο επαφες ( με την καρτελα και το τηλ εικονιδιο) διατηρει ολα τα δεδομενα με αποτελεσμα να μπορει να φαινεται το ιστορικο των κλησεων μου

Μπαίνεις στο spb και πατάς το κάτω εικονίδιο που λέει επαφές.
Μετά πατάς το αριστερό από τα 3 κάτω εικονίδια για να σου βγάλει τις κλήσεις.
Κατόπιν πατάς το τέρμα δεξιά εικονίδιο και επιλέγεις "αφαίρεση όλων".

thomasskoy
28-09-2009, 21:45
εμενα δεν εχει αφαιρεση ολων.εχει μονο εμφανιση διπλων

dimomnia
28-09-2009, 21:47
ευχαριστω για την ανταποκριση σου.
μου δινει μονο την επιλογη αφαιρεση διπλων!!!
πατημενος στη λιστα παταω το τερμα δεξια ταμπελακι και εμφανιζει μονο αυτο.!!!
ξερεις μηπως τη λυση?
edit
@thomasskoy
χαιρομαι που δεν ειμαι ο μονος.
πως τις σβηνεις?

Gioher
28-09-2009, 21:49
εμενα δεν εχει αφαιρεση ολων.εχει μονο εμφανιση διπλων

ευχαριστω για την ανταποκριση σου.
μου δινει μονο την επιλογη αφαιρεση διπλων!!!
πατημενος στη λιστα παταω το τερμα δεξια ταμπελακι και εμφανιζει μονο αυτο.!!!
ξερεις μηπως τη λυση?

Μάλλον και οι 2 δεν έχετε την έκδοση 3.0.1 αναθεώρηση 6501 :)

thomasskoy
28-09-2009, 21:55
αρα πρεπει να βαλουμε την πιο καινουρια εκδοση για να μπορουμε να τις σβισουμε.
εγω τις σβινω απο το μενου του ομνια.

dimomnia
28-09-2009, 21:59
Μάλλον και οι 2 δεν έχετε την έκδοση 3.0.1 αναθεώρηση 6501 :)
ειναι λιγο ευαισθητο το θεμα με το ιστορικο των κλησεων
και θα χαιρομουν εαν ειχες την καλοσυνη να μου στειλεις ενα πμ
"με οδηγιες ωστε να το ελυνα"

Gioher
28-09-2009, 22:05
ειναι λιγο ευαισθητο το θεμα με το ιστορικο των κλησεων
και θα χαιρομουν εαν ειχες την καλοσυνη να μου στειλεις ενα πμ
"με οδηγιες ωστε να το ελυνα"

Φίλε μου, η ανακοίνωση στην πάνω μεριά της σελίδας λέει:

Σας παρακαλούμε να μην ζητάτε π.μ. με προγράμματα και παιχνίδια μέσα στα θέματα. Υπάρχει το google για αυτό και αν δεν βρίσκετε, μπορείτε να στείλετε προσωπικό μήνυμα για βοήθεια! Από 05/08/2009 οποιοδήποτε μήνυμα με τέτοιο περιεχόμενο θα διαγράφετε δίχως καμία προειδοποίηση. Σας ευχαριστούμε BytheWay TEAM

dimomnia
28-09-2009, 22:14
συγνωμη για την αναστατωση
δεν ηθελα να σε φερω σε δυσκολη θεση.

lupus_hegemonia
28-09-2009, 22:27

Δεν μου 'χει συμβεί αυτό ποτέ...

dimomnia
30-09-2009, 13:15
ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι με το ξυπνητηρι.
μετετρεψα ενα αρχειο σε wav και το εβαλα στο φακελο win και τωρα εχω τον ηχο ξυπνηματος που θελω
αλλα δεν ξερω πως γινεται αυτο που ξαναχτυπαει μετα απο λιγο αν ξανακοιμηθεις
το χει βρει κανεις?
EDIT
μαλλον με το spb time θα τη βολεψω μου φαινεται
τωρα ειδα οτι υπαρχει τετοιο plug in

Billytheking
30-09-2009, 17:42
ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι με το ξυπνητηρι.
μετετρεψα ενα αρχειο σε wav και το εβαλα στο φακελο win και τωρα εχω τον ηχο ξυπνηματος που θελω
αλλα δεν ξερω πως γινεται αυτο που ξαναχτυπαει μετα απο λιγο αν ξανακοιμηθεις
το χει βρει κανεις?
EDIT
μαλλον με το spb time θα τη βολεψω μου φαινεται
τωρα ειδα οτι υπαρχει τετοιο plug in
Μάλλον, δεν το κλείνεις οριστικά και αυτό ξαναχτυπάει.

Στις ρυθμίσεις του Ρολογιού/Ξυπνητήρι, έχει να του θέσεις αν θέλεις να ξαναχτυπάει σε κάποια λεπτά.

... αν κατάλαβα καλά το πρόβλημά σου!!! :rolleyes!:

lupus_hegemonia
30-09-2009, 19:27
Και εγώ, το ίδιο θα έλεγα, με τον Βασίλη...
Επειδή, λόγο επαγγέλματος, έχω άστατη ζωή και ύπνο... παίζω πολύ με τα ξυπνητήρια.
Στην αρχή, το ίδιο πάθαινα κι εγώ. Κι ήταν θέμα ότι ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ "DISMISS", απλά το έκοβα προσωρινά.

dimomnia
02-10-2009, 19:29
το εφτιαξα με τη βοηθεια σας και βρηκα εδω μεσα
και κολπακι να κανω default ρολοι το g alarm.
ενα αλλο προβληματακι που εχω ειναι οτι στο μενου
μηνυματα ενω βλεπω το δεντρο
μαζεμενο με +
ενω το πρωτο μου εμφανιζεται κανονικα δηλ ηλ.ταχ/μειο outlook και το υπομενου οκ
στο δευτερο βλεπω αλαμπουρνεζικα
ως επικεφαλιδα αλλα το υπομενου κανονικα.
πως γινεται αυτο ?
εχω spb 301/6501
και ρομ την καλυτερη ελληνικη 100 mb
μηπως ξερει κανενας τιποτα?
ειναι bug?

Billytheking
02-10-2009, 19:43
το εφτιαξα με τη βοηθεια σας και βρηκα εδω μεσα
και κολπακι να κανω default ρολοι το g alarm.
ενα αλλο προβληματακι που εχω ειναι οτι στο μενου
μηνυματα ενω βλεπω το δεντρο
μαζεμενο με +
ενω το πρωτο μου εμφανιζεται κανονικα δηλ ηλ.ταχ/μειο outlook και το υπομενου οκ
στο δευτερο βλεπω αλαμπουρνεζικα
ως επικεφαλιδα αλλα το υπομενου κανονικα.
πως γινεται αυτο ?
εχω spb 301/6501
και ρομ την καλυτερη ελληνικη 100 mb
μηπως ξερει κανενας τιποτα?
ειναι bug?
Ούτε μετά από soft reset δεν φτιάχνει;!!!! :?:?

lupus_hegemonia
02-10-2009, 19:45
Πολλά "κουφά" διαβάζω, τώρα τελευταία...
Γιατί ρε παίδες έχετε τέτοια προβλήματα;

dimomnia
03-10-2009, 01:34
εκανα ρεσετ αλλα τιποτα!!!
ενταξει δεν ειναι και το σουπερ ενοχλητικο
αλλα ειναι...
τελικα μετα απο χαρτ ρεσετ εφτιαξε:D!!!
μπορω να αλλαξω το πληκτρο 1 του pad να μην εχει ορισμενο τον τηλεφωνητη?υπαρχει μοντα?:mad!:

lupus_hegemonia
03-10-2009, 17:51
Kάπου είχε "πάρει το μάτι μου" ένα regedit... αλλά ΠΟΥ;! Γίνεται "της μουρλής" στο PC μου...

mefanis
03-10-2009, 20:41
Παιδιά μια ερώτηση. FM-Radio διαμέσω bluetooth ακουστικών γίνεται; Ή τζάμπα ψάχνω στο net εδώ και δύο ώρες;

lupus_hegemonia
03-10-2009, 21:12
Εγώ... ιδέα δεν έχω! ΟΥΤΕ το 'χω ξανακούσει αυτό...

jgeorg2003
03-10-2009, 21:15
Παιδιά μια ερώτηση. FM-Radio διαμέσω bluetooth ακουστικών γίνεται; Ή τζάμπα ψάχνω στο net εδώ και δύο ώρες;

Νομίζω φίλε μου δεν γίνεται, γιατί τα ακουστικά παίζουν και τον ρόλο της κεραίας !!!!

mefanis
03-10-2009, 21:24
Έχοντας συνδέσει το καλώδιο που λειτουργεί σαν κεραία, μέσω του bluetooth ακουστικών, ακούω τους διάφορους ήχους του κινητού, καθώς και mp3 ή avi ταινίες, αλλά το ενσωματωμένο ράδιο δεν ακούγεται παρόλο που παίζει.

lupus_hegemonia
03-10-2009, 21:30
Χεχεχε... περίεργα πράγματα ψάχνετε, ρε παίδες!

ponstan
06-10-2009, 18:59
Καλησπέρα σε όλους..Διάβασα στην αρχή και στις οδηγίες,ότι κάθε τι που διαγράφουμε πάει στον κάδο ανακύκλωσης..Που είναι ο κάδος ρε παιδιά??:hypno:
....Βλακεία ρώτησα???:oops:

lupus_hegemonia
06-10-2009, 19:02
Eχμμ... ΔΕΝ είπες βλακεία, διότι ΜΟΝΟ σε Explorer σαν τον Resco Explorer ΜΠΟΡΕΙΣ να δεις το περιεχόμενο του Recycling Bin και να τον αδιάσεις!

kiachios
06-10-2009, 19:03
Καλησπέρα σε όλους..Διάβασα στην αρχή και στις οδηγίες,ότι κάθε τι που διαγράφουμε πάει στον κάδο ανακύκλωσης..Που είναι ο κάδος ρε παιδιά??:hypno:
....Βλακεία ρώτησα???:oops:

Πήγαινε μέ resco explorer στήν αρχική οθόνη του!!!

Είναι το τέταρτο στή σειρά!!!:)

lupus_hegemonia
06-10-2009, 19:06
Δυστυχώς, Γιάννη... ΥΠΟΘΕΤΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ τον Resco, ο φίλος!

ponstan
07-10-2009, 10:38
Δυστυχώς, Γιάννη... ΥΠΟΘΕΤΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ τον Resco, ο φίλος!Καλημέρα φίλε lupus_hegemonia..Πολύ σωστά υπέθεσες..;))

ponstan
07-10-2009, 10:43
Πήγαινε μέ resco explorer στήν αρχική οθόνη του!!!

Είναι το τέταρτο στή σειρά!!!:)Ευχαριστώ φίλε μου.. Θα κοιτάξω να το βρω πρώτα..Αλλά δεν είναι αυτή παράλειψη των WM??:(

lupus_hegemonia
07-10-2009, 12:17
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ το έθεσες! Είναι παράλειψη!

Christis
15-10-2009, 13:53
ρε παιδια υπαρχει κατι που πρεπει να κανεις για να βελτιωσεις την ποιοτητα του ηχου στα βιντεο που τραβαμε εμεις οι ιδιοι απο το ομνια μας??:?
ειναι απαραδεκτος ο ηχος απο τα βιντεο μου... συμβαινει το ιδιο σε ολους η μονο σε μενα??:(

lupus_hegemonia
15-10-2009, 20:30
Mπα, όχι!... Σ' εμένα, ο... ΑΝΓΚΟΥΣ ΓΙΑΝΚ (απ' το ΟΑΚΑ!), μια χαρά ακούγεται!!! Χεχεχε!

nokia23
22-10-2009, 18:53
καλησπέρα λέω να περάσω στο omnia μου αυτήν την ελληνική rom BDHJ3/CF3.5/FL3.1/100ΜΒ είμαι νέος και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας έχει 4 αρχεία
1 Η ρομ χωρίς το phone part ( ράδιο)
2 Με DXIA2 ράδιο
3 Με BUIB1 ράδιο
4 Με DXID1 ράδιο
5 Με Β2 ράδιο
τι από όλα αυτά περνάω ευχαριστώ

Κουκλάκις
22-10-2009, 19:29
καλησπέρα λέω να περάσω στο omnia μου αυτήν την ελληνική rom BDHJ3/CF3.5/FL3.1/100ΜΒ είμαι νέος και θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας έχει 4 αρχεία
1 Η ρομ χωρίς το phone part ( ράδιο)
2 Με DXIA2 ράδιο
3 Με BUIB1 ράδιο
4 Με DXID1 ράδιο
5 Με Β2 ράδιο
τι από όλα αυτά περνάω ευχαριστώ

Καλησπερα φιλε μου:)
Αμα περασεις την ρομ χωρις ραδιο θα κρατησει το δικο σου:)τα αλλα τα δοκιμαζεις αναλογα με τον παροχο σου:)Εσυ τι παροχο εχεις?

nokia23
22-10-2009, 19:53
ευχαριστώ προκαταβολικά vodafone

lupus_hegemonia
22-10-2009, 20:10
Όπως τα 'πε ο Πάνος, από πάνω... Για "Βόδιφον", βάλε το PU1, νομίζω 2-3 φίλοι που 'χουν ίδια εταιρεία, αυτό το ράδιο έχουν "φορεμένο".

nokia23
22-10-2009, 20:19
ευχαριστώ και ακόμη 1 ερώτηση αυτό i900_PDA-DXHL1_GR-Keyboard_Phone-DXHL1_By_iongor τι ακριβώς είναι?

lupus_hegemonia
22-10-2009, 20:27
ευχαριστώ και ακόμη 1 ερώτηση αυτό i900_PDA-DXHL1_GR-Keyboard_Phone-DXHL1_By_iongor τι ακριβώς είναι?

Πληκτορόλιο θα 'ναι αλλά ιδέα δεν έχω, δεν το 'χω ακούσει άλλοτε...
ΑΝ ΘΕΣ πληκτρολόγια... βάζεις ΤΑ ΕΞΗΣ και ξενοιάζεις:

- BlimKeys (είναι ΔΩΡΕΑΝ, αν δεν απατώμαι... και έχεις πληκτρολόγιο "άλα" Symbian!)
- FingerKeyboard
- SPB Keyboard
- ... SAMSUNG keyboard (black skin / GR-ENG by Sector)...

...και δεν θες ΤΙΠΟΤ' ΑΛΛΟ! Εγώ, βασικά, ΚΥΡΙΩΣ με το SPB keyboard "παίζω", που 'ναι πολύ καλό, μεγάλο, με 3D glossy skins και κάνει τέλεια τη δουλειά του.
ΟΜΩΣ... ΚΑΙ το Samsung keyboard (απ' τη "μαμά") μου κάνει, όπως και το BlimKeys που μ' αυτό γράφω ΤΑΧΥΤΑΤΑ (γιατί λίγο με τα WinMo κινητά με οθόνη αφής έχω "ξενερώσει" με τα SMS, διότι με το Ν70 έγραφα 160 χαρακτήρες μέσα σε 20-30 δευτερόλεπτα!!!)...

Αυτά...

nokia23
22-10-2009, 20:29
τα στοιχεια του omnia μου είναι pda i900dxhl1 greek και
phone i900dxhl1 πέρασα αυτό i900_PDA-DXHL1_GR-Keyboard_Phone-DXHL1_By_iongor κάνοντας format devises internal disc γιατί μου κόλλησε και έχασα τα ελληνικά μενού "γιαφτο" θέλω να δοκιμάσω την BDHJ3/CF3.5/FL3.1/100ΜΒ συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλα "προσπατν" να μπω όσο γίνετε ποιο γρήγορα στο νόημα με τις rom και τις δυνατότητες του omnia "κατοτι" το έχω απ το καλοκαίρι και τώρα βρίσκω χρόνο να το σκαλίσω ευχαριστώ την ομάδα σας παιδιά είναι το κορυφαίο forum για omnia

lupus_hegemonia
22-10-2009, 20:34
Δεν γίνεται, ρε συ, να σου "κολλούσε"... να 'κανες hard-reset... και ΝΑ 'ΧΑΣΕΣ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!!
Κάτι ΑΛΛΟ έβαλες πάνω στο κινητό!
Πάντως, ΒΑΛΕ του Sector το ελληνοαγγλικό Samsung με μαύρο skin... και θα 'χεις ελληνικό πληκτρολόγιο.
Για ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΝΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ τα ελληνικά... σίγουρα ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ συμβαίνει, περίεργα τ' ακούω αυτά!
Δεν βάζεις καμιά Ρομ ελληνική (αφού "παίζεις" μ' ελληνικές) του NikPapakos ή του φίλου μας του Στέφανου (gpap) να ησυχάσεις;

nokia23
22-10-2009, 21:02
κάτσε μάλλον έκανα "λαλακια" δεν έκανα hard reset γιατί μου κόλλησε την ώρα που μου έβγαλε να "ριτμισο" την "εβεστισια" "οτονης" και δεν με άφηνε να προχωρήσω μετά ξαναπέρασα το πρόγραμμα κάνοντας format στη main αλλα δεν έκανα μετά hard reset. όταν περάσω την rom κάνω hard reset στην main μονο? σε ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σου

lupus_hegemonia
22-10-2009, 22:14
Λοιπόν... κάνεις HARD-RESET ΠΡΙΝ "φλασάρεις", σε main memory & device... Μετά, κάνεις "φλασάρισμα" με το γνωστό τρόπο (έγραψα πριν 2 λεπτά μια περίληψη σε κάποιο άλλο παιδί, σ' άλλο ποστ)... τελειώνει η διαδικασία και μετά ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ HARD-RESET (μόλις δηλαδή πρωτομπαίνεις στα Windows ΑΦΟΥ "φλάσαρες" προηγουμένος)!
Κατάλαβες;
Είναι ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ να κάνεις ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ hard-reset!

nokia23
23-10-2009, 12:06
ok έγινε αυτή τη φορα την πέρασα τώρα κάτι ακόμη "προσπαθω" να περάσω κάποια αλλα προγράμματα στο κινητό όσα είναι exe τα πέρασα μπορείς να μου πεις την διαδικασία για όσα δεν είναι exe όπως πχ PHMSoftReset ? το συγκεκριμένο πχ το "ξεζιπαρισα" και το έβαλα στην αποθήκη μου και από εκεί πήγα να το τρέξω αλλα ανοίγει με τον opera χωρίς αποτέλεσμα σίγουρα κάτι δεν κάνω καλά!

lupus_hegemonia
23-10-2009, 12:16
Είναι "μανούρα" διαδικασία με .exe! Διάλεγε να βάζεις "καμπ-άκια", διότι με τα .exe αρχεία, πρέπει να 'σαι συνδεδεμένος με το "Πι-Τσι", να τρέχεις στο αρχείο απ' τον Η/Υ... να εμφανίζεται μενού στο ΟΜΝΙΑ... να πατάς εκεί... να ξαναπατάς στο "Πι-Τσι"... να... να...!
Άστο.
Βάζε "καμπ-άκια"! Τα "πετάς" μέσα στο ΟΜΝΙΑ, τα τρέχεις από 'κεί... διαλέγεις ΠΟΥ ΘΕΣ να μπουν/εγκατασταθούν... περιμένεις μερικά δευτερόλεπτα... "καθάρισες"!

nokia23
23-10-2009, 12:50
με τα cαμπακια υπαρχει το προβλημα τα βαζω στιν αποθηκη μου και τα τρεχω με τον οπερα αλα δεν μου λει που να τα εγαταστισω και ι διαδικασια σταματαει εκει

nokia23
23-10-2009, 13:08
ok τα βρήκα εγώ τα "ξεζιπαριζα" πρώτα ενώ τα ήθελε σε μορφή zip

lupus_hegemonia
23-10-2009, 13:13
με τα cαμπακια υπαρχει το προβλημα τα βαζω στιν αποθηκη μου και τα τρεχω με τον οπερα αλα δεν μου λει που να τα εγαταστισω και ι διαδικασια σταματαει εκει

Με... "ΚΟΥΦΑΝΕΣ" τελείως, τώρα!!! Από που κι ως που ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΕΡΑ τα τρέχεις;;;;;;;;;;

Κάνεις διπλό "κλικ" πάνω τους στον "Ρέσκο Εξπλόρερ" ή μονό "κλικ" στον "Εξπλόρερ" των "Γουίντοους"... και τρέχουν... και σου ζητούν που να τα εγκαταστήσεις!
ΠΩΣ ΣΟΥ 'ΡΘΕ να τα "τρέχεις" με τον ΟΠΕΡΑ;;;;;;;;;;;;;;;;
Αρχεία είναι... προγράμματα. Τι δουλειά έχει ο "Ίντερνετ Μπρόουσερ/Εξπλόρερ";

nokia23
23-10-2009, 20:14
καλησπέρα μπορείς να μου πεις που θα βρω αυτό το καμπάκη να το περάσω?

nokia23
23-10-2009, 20:31
καλησπέρα μπορείς να μου πεις που θα βρω αυτό το cαμπάκη να το περάσω?το ελληνοαγγλικό Samsung με μαύρο skin

Κουκλάκις
23-10-2009, 20:42
Παρτο φιλε μου:)

nokia23
23-10-2009, 20:55
ευχαριστώ πολύ

lupus_hegemonia
24-10-2009, 02:04
Δυστυχώς δεν είχα χρόνο να μπω στο φόρουμ για να στο δώσω... αλλά στο 'δωσε ο Πάνος.
Γενικά... ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ search στο φόρουμ, θα τα βρείτε ΟΛΑ!
Το εν λόγο .cab-άκι το 'χα ποστάρει σε ένα thread (νομίζω το "Windows 6.5") εδώ και κάνα μήνα...
Αν το έψαχνες λιγάκι... δεν θα περίμενες πολύ από κάποιον να στο ποστάρει εδώ.

sgatz
24-10-2009, 04:40
εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής...Πως μπορώ στο spb 3.5 στον καιρό της αρχικής οθόνης να αλλάξω πηγή προκειμένου να μου δείχνει και τις τρέχουσες συνθήκες?έχω σπάσει τα νεύρα μου μιλάμε...και 2ο αν κάποιος χρησιμοποιεί και είναι ευχαριστημένος άλλη πηγή ας μου πει και εμένα καθώς και κωδικό πόλης(αν και φαντάζομαι εύκολα θα το έβρισκα αυτό)

lupus_hegemonia
24-10-2009, 16:15
Φίλε... εδώ είναι άρθρο για ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ για το ΟΜΝΙΑ.
Αφού ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟ άρθρο για το SPB 3.5, γιατί δεν πας εκεί να γράψεις;

nokia23
24-10-2009, 16:54
καλησπέρα πως μπορώ να "απεγαταστισο" 1 game η κάποιο πρόγραμμα από το omnia?

lupus_hegemonia
24-10-2009, 17:30
καλησπέρα πως μπορώ να "απεγαταστισο" 1 game η κάποιο πρόγραμμα από το omnia?

Το... "σκότωσες" λίγο το "απεγαταστισο" ή μου φάνηκε; Αφού δεν μπορείτε να γράψετε καλά με το πληκτρολόγιο του ΟΜΝΙΑ, γιατί γράφετε σε φόρουμ απ' αυτό; ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Πλάκα κάνω, δεν "στη λέω"...

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝ-ΑΠΛΟ! Πας "Ρυθμίσεις", πατάς στο ΚΕΝΤΡΙΚΟ "tab" για ν' αλλάξεις μενού απ' το Προσωπικό... και εκεί κάπου στη μέση, υπάρχει το icon "Απεγκατάσταση προγραμμάτων" (απ' όσο θυμάμαι, έτσι το λένε - διότι σχεδόν αμέσως, ΜΟΝΟ αγγλικές βάζω πια).
Οκ;

nokia23
24-10-2009, 18:05
ευχαριστώ η ταχύτητα βλέπεις στο γράψιμο μετά το μαύρο πληκτρολόγιο που έβαλα χθες xexexexe

nokia23
26-10-2009, 18:37
καλησπέρα μια ερώτηση ενεργοποίησα το κλείδωμα του κινητού με κωδικό και δεν βρίσκω πως μπορώ να το επαναφέρω στη χρήση χωρίς κωδικό ξέρει κάποιος?

Κουκλάκις
26-10-2009, 20:30
Γεια σου φιλε μου:)
Πηγαινε ρυθμισεις-προσωπικο-κλειδωμα και ξετικαρησε το :)

lupus_hegemonia
27-10-2009, 01:28
Ναι μεν... Πάνο... αλλά ΔΕΝ το λύνει πάντα αυτό! Την είχα "πατήσει" μια φορά κι εγώ και ΜΟΝΟ με hard-reset επανήλθε!

aura
24-11-2009, 08:36
Καλημέρα,
Μετά την εγκατάσταση μιας αγγλικής WM 6.5 rom πέρασα το Samsung keyboard/keypad/phonepad εχω όμως ένα προβληματάκι:
στους browsers opera και internet explorer όταν χρειαστεί να γράψω κάτι πχ αναζήτηση για κάτι στο google, τα samsung phonepad και keypad έχουν απενεργοποιημένη την εισαγωγή χαρακτήρων (κουμπί Τ απενεργοποιημένο). Επιτρέπουν μόνο την εισαγωγή αριθμών η συμβόλων (κουμπιά 123 και @). Το keyboard δουλεύει κανονικά. Στην address (http://. (http://./)..) δουλεύουν όλα κανονικά καθώς και στα sms.
Μήπως κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα και βρήκε τη λύση?
Ευχαριστώ

maclam
14-12-2009, 16:05
καλησπερα σε ολους. εχω ενα μικρο προβληματακι με το "εργαλειο". δεν μου εμφανιζει τις φωτογραφιες μου στο "Εικονες". για να τις δω πρεπει να παω στο "Το υλικο μου". Αν λεω αν καταλαβε καποιος χριστιανος ας βοηθησει και να δειτε εγω στον γαμο του.

kopats
14-12-2009, 18:18
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι νέος χρήστης του omnia II και το έχω έναν περίπου μήνα.
Από την πρώτη μέρα κιόλας άρχισε να κολλάει και δεν ξέρω τι να κάνω.
Δοκίμασα προγράμματα που απελευθερώνουν RAM, αλλά δεν είδα διαφορά.
Πριν από δύο μέρες έκανα hard reset και σήμερα πάλι τα ίδια.
Καμία συμβουλή; Ευχαριστώ.

kopats
14-12-2009, 18:22
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι νέος χρήστης του omnia II. Παρατήρησα ότι κολλάει συνεχώς.
Έκανα hard reset και πάλι τα ιδια.
Καμία συμβουλή;
Ευχαρστώ.

m4jason
28-12-2009, 20:08
Ειμαι μεταξυ Omnia i900 και LG Arena.ποιο να αγορασω????

ponstan
28-12-2009, 23:05
Ειμαι μεταξυ Omnia i900 και LG Arena.ποιο να αγορασω????Μα φυσικά το omnia..;))

giokou
04-01-2010, 20:13
Ασυζητητί το omnia φίλε μου!

Yiorgos
26-02-2010, 14:47
Καλησπέρα σε όλους,
Νέο μέλος στην παρέα σας, και απο χθες κάτοχος του omnia i900.
Παρακολουθώ το φόρουμ σαν επισκέπτης καιρό, αλλά εδώ και μια βδομάδα έχω λιώσει στο διάβασμα τα threads για το omnia.

Βέβαια παρόλα αυτά τα έχω βρει σκούρα με την συσκευή, μιας και είναι η πρώτη windows mobile συσκευή που έχω, και .... έχω χάσει την μπάλα!
Απο χτες έχω πελαγώσει..... Αν θα μπορούσατε να με καθοδηγήσετε καθότι πολύ πιο έμπειροι απο εμένα....

Να σας κάνω να καταλάβετε, έχω ενα excel αρχείο που έχω τις επαφές μου, 500+, αυτό το αρχείο λοιπόν δεν μπορώ να το περάσω στις επαφές του τηλ, με αποτέλεσμα να μην ξέρω ποιος με παίρνει, να μην μπορώ να στείλω μηνυμα κλπ. Πανικός!!!

Κάποιες βασικές ρυθμίσεις που αναφέρονται και στον οδηγό που έφτιαξε το μέλος εδώ, τις έκανα. όπως επίσης πέρασα και τα εξής:
nodata, PHMSoftReset, SPB Mobile Shell v3.5.3 Build 9885, και το Χ-button που ποτέ δεν μου δούλεψε!!!
Επίσης δεν ξέρω αν αυτές οι εκδόδεις που κατέβασα είναι οι πιο πρόσφατες και κάνουν για το omnia.

Όλα τα άλλα προγράμματα που αναφέρετε στα δίαφορα θέματα, όσο και αν googlαρα.... Πάπαλα, Τρίχες!!!!!! Δεν βρίσκω τίποτα, όλο κάτι κινέζικα μου βγάζει... Εκτός του ότι δεν έχω καταλάβει πολλά απο αυτά τι κάνουν και γιατί τα βάζουμε... (sorry, νεόπας γαρ!)

Γενικά, θα μπορούσατε να με βοηθήσετε και να με καθοδηγήσετε στα προγράμματα, τι να βάλω για να δουλευει το κινητό απροβλημάτιστα και να είναι πλήρες all around? Τι πρέπει να έχουμε μέσα συνολικά για να είναι το τηλ πλήρες απο διάφορες εφαρμογές, gps κλπ?

Επίσης το τηλ είναι ''μαμά'' με τα ακόλουθα όπως αναφαίρεται στην έκδοση
PDA: i900BDHJ1/MAHJ1
ΤΗΛΕΦΩΝΟ: i900XXHI4
BlueTooth (2.0 + EDR) : S/W 2.0.3 - H/W 2.0.3
WiFi (IEEE 802.11 b/g) : S/W 0.4.3.1 - H/W 1.0

Να σημειώσω πως δεν είμαι σε θέση να πειράξω roms κλπ, γιατί ακόμα δεν έχω εξοικοιωθεί με το κινητό, οπότε και φοβάμαι όπως είναι λογικό. Μετά απο καιρό αφού θα έχω γνωρίσει καλά-καλά το τηλέφωνο και θα έχω καταλήξει στα προγράμματα που θα χρησιμοποιώ κλπ κλπ, τότε θα το προσπαθήσω.

Γενικά παιδιά, όποιος έχει την καλοσύνη, αν μπορεί, ας δώσει τα φώτα του σε έναν αρχάριο χρήστη.
Αναμένω τις απαντήσεις σας πραγματικά με μεγάλη αγωνία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους σας...

thomasskoy
26-02-2010, 15:20
Καλως ησθες φιλε στην παρεα μας.Απο οτι καταλαβα εχει πελαγωσει με ομνια.προφανως γιατι ειναι το πρωτο κινητο που πηρες με windows mobile.
Καταρχην της επαφες σου μολις συνδεσεις το ομνια με το πισι και συνεργαστουν οι επαφες σου περνανε αυτοματα.και μπορεις να τις δεις και στο outlook express.φισικα θα πρεπει να περασεις τις επαφες απο το αρχειο excel που εχεις στο outlook για να μπορεσει να τις παρει το ομνια.
Τωρα παμε στα προγραμματα.Τα προγραμματα εφοσον ειναι αρχεια cab τα βαζεις στην storage card και τα τρεχεις απο εκει.Φυσικα για να μην σου πιανειι χωρο τα πρνας στην storage card.Τα προγραμματα που εχουμε στο ομνια εδω στο φορουμ ειναι σχεδον ολλα δοκιμασμενα και δουλεουν.απλα περνωντας ενα προγραμμα κανε και ενα soft reset μετα.
Για την ρομ ειναι πολυ νωρις ακομα να λαξεις αν και το κινητο ειναι μια χαρα και δεν θα εχεις προβλημα σαν αρχη.
κανε αυτα και μας λες εντυπωσεις και αποτελεσματα.

Yiorgos
26-02-2010, 15:36
Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ Θωμά για την ανταπόκριση.
Δεν έχω βάλει τις επαφές στο outllook του pc, γιατι μου τις κάνει άνω κάτω με τις επαφές των email, μπερδεύει τις πληροφορίες και τα κάνει χάλια....

Τα προγράμματα, στην storage card τα αποθηκεύω, αλλά όπως είπα, δεν ξέρω τι να βάλω, και το κυριότερο, που να τα βρω.

Για παράδειγμα, δεν βρήκα να έχει ενσωματωμένο μετρητή κλήσεων και μετρητη μηνυμάτων το κινητό, επομένως πρέπει να βρω και τέτοια προγράμματα κλπ. αλλά το google είναι προδότης, δεν βρίσκω τίποτα.

Μπορείς να παραθέσεις μια λίστα με τα πχ 20 all around must have του ομνια στις τελευταίες απροβλημάτιστες εκδόσεις τους, για να στρώσει το τηλ?

giokou
26-02-2010, 18:27
Καλώς ήρθες φίλε Γιώργο στην παρέα μας!

Μην πελαγώνεις κι εδώ είμαστε!

Ξεκίνα από το link που σου δίνω παρακάτω:

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=6780

Yiorgos
03-03-2010, 12:33
Καλημέρα στην παρέα,
Όσο περισσότερο ασχολούμαι με το ομνια, τόσο περισσότερο ''κολλάω'' με την συσκευή, είναι απίστευτη. Παίζει βέβαια και ο ενθουσιασμός, που σε κάνει να χαίρεσαι σαν μικρό παιδί, αλλά γιατί να είναι απαραίτητα κακό αυτό?;))

Πέρασα κάποια προγράμματα μέσα, και η συσκευή έγινε τελείως user-friendly, αλλά όσο το ψάχνεις, τόσο περισσότερες απορίες έρχονται στο φώς.
Οπότε κοιτάω αυτή την στιγμή να δω πια προγράμματα κάνουν καλά την δουλειά τους, και ποια με βολέυουν, ώστε να κάνω ενα hard reset σε όλη τη συσκευή, και να τα περάσω όμορφα και ωράια, απο την αρχή.

Μετά απο δυο χρόνια χρήσης με την συσκευή, εσείς οι παλιότεροι, σε ποια προγράμμα με μετρητές κλήσεων και μυνημάτων έχετε κατασταλάξει? Ποια είναι τα πλέον bug-free?

Ξέρω οτι αρκετά εχουν ξανα-αναφερθεί στο forum, αλλά αρκετά post είναι παλιά, (χρόνος και πίσω) οπότε και μπορεί να έχει βγει κάτι αρκετά καλύτερο και πολύ πιο χρηστικό.

Επίσης, μήπως ξέρετε αν υπάρχει και κάποιο πρόγραμμα που να παρακολουθεί την συνολική διάρκεια και κόστος των συνομιλιών?
Εξηγούμαι:
Θέλουμε να είναι μετρητής κλήσεων/μηνυμάτων, αλλά να μετράει και κόστος, να του λες πχ, αν μια κλήση είναιμικρότερη των 45 δευτ, εσύ το περνάς στον συνολικό μετρητή χρόνου ως 45 δευτ, και στον μετρητή κόστους 45χ0,005/δευτ.
Από τα 45 και πάνω πχ 1:30 δευτ, το περνάς κανονικά στον μετρητή κλήσεων και στον μετρητή κόστους (σε αναγωγή δευτ) 90χ0,005/δευτ

Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να πω. Κάτι σαν traffic monitor των κλήσεων και των μηνυμάτων. Ύπάρχει κάτι τέτοιο, η πως μας δίνεται αυτή η δυνατότητα?

drspiros
11-03-2010, 09:49
Γεια σας παιδια, συγχαρητηρια για τη δουλεια και τη βοηθεια σας. Θελω να ρωτησω το εξης: οταν εγκαθιστω προγραμματα ή .exe, πως μπορω να δημιουργησω μια συντομευση στο αρχικο μενου, αντι να ανατρεχω καθε φορα στον αντιστοιχο φακελο του προγραμματος; ευχαριστω

Yiorgos
11-03-2010, 12:45
Γεια σας παιδια, συγχαρητηρια για τη δουλεια και τη βοηθεια σας. Θελω να ρωτησω το εξης: οταν εγκαθιστω προγραμματα ή .exe, πως μπορω να δημιουργησω μια συντομευση στο αρχικο μενου, αντι να ανατρεχω καθε φορα στον αντιστοιχο φακελο του προγραμματος; ευχαριστω

Καλως ήρθες Σπύρο στην παρέα μας.

Για να δημιουργήσεις μια συντόμευση στο Start Menu, θα πας με τον file explorer (χρησιμοποίησε κάποιον άλλον, σαν τον Resco) στο αρχείο που θες και θα κάνεις File>Copy. Μετά θα πας στο φάκελο Windows\Start Menu και θα κάνεις ''paste shortcut''.

lakisss
11-03-2010, 18:10
γεια χαρα παιδια σε ολους
παω να κανω εγκατασταση ενα προγραμμα και απλως το μονο που κανει ειναι να μου το ανοιγει με το opera τι κανω λαθος??

giokou
11-03-2010, 18:55
Προφανώς έχεις αποσυμπιέσει το cab αρχείο!!!

Δεν το αποσυμπιέζπουμε φίλε μου το cab όπως κάνουμε με τα rar και τα zip αρχεία!

Απλά το περνάς όπως είναι μέσα στο κινητό, το τρέχεις και είσαι κομπλέ! ;)

lakisss
11-03-2010, 19:03
thankss ευχαριστω πολυ!!

drspiros
12-03-2010, 08:22
Καλως ήρθες Σπύρο στην παρέα μας.
Ευχαριστω πολυ, καλως σας βρηκα. Ευχαριστω και για τη βοηθεια σου. Αλλη απορια (γενικως το ψαχνω, αλλα σε καποια θεματακια εχω βρεθει σε αδιεξοδο): Πώς μπορω να επιλεξω ηχους ξυπνητηριου και μηνυματων απο μελωδιες που εχω περασει εγω στη συσκευη; Επισης, δεν μπορω να συνδεθω στο PC μεσω Bluetooth. Πού κανω λάθος;

3Lions
12-03-2010, 11:43
Παιδιά, όπως βλέπετε στην υπογραφή μου, έχω βάλει μια UltraLite απ' τον OCK, που μου την "σύστησε" ένα πατριωτάκη...
Γενικά είμαι "οκ", αλλά παρατήρησα (διότι δεν είχα ασχοληθεί ακόμα) στον ήχο, ότι υπάρχει ένας περίεργος "θόρυβος" (noise) και γενικά, δεν είναι ο ήχος σωστός/καλός...
Υπόψη, δεν λέω για τον ήχο όταν μιλάς στο τηλέφωνο, αλλά όταν ακούς π.χ. ένα mp3. ΕΚΕΙ υπάρχει το πρόβλημα...
Το'γραψα και στο XDA forum και μου απάντησαν "τι περιμένεις αφού είναι UltraLite"!
Ηλίθια απάντηση, αν θέλετε τη γνώμη μου!
Οι UltraLites είναι μεν "γυμνές" ρομς, αλλά ΔΕΝ έχουν προβλήματα (υποτίθεται!) σε ΒΑΣΙΚΑ κομμάτια του τηλεφώνου, όπως π.χ. η κάμερα, ο ήχος, το σήμα κτλ.
Τι να την κάνεις μια UltraLite, αν έχει πρόβλημα σε κύρια κομμάτια του τηλεφώνου;;;;
(Υπόψη, δεν είχε - προφανώς - μέσα προεγκατεστημένο, ούτε το WOW, ούτε κάποιο άλλο tweak/correction audio application... Είχα ένα παλιό WOW, το'βαλα, τίποτα δεν άλλαξε, τα ίδια).

Καμιά ιδέα...;

giokou
12-03-2010, 13:21
Ευχαριστω πολυ, καλως σας βρηκα. Ευχαριστω και για τη βοηθεια σου. Αλλη απορια (γενικως το ψαχνω, αλλα σε καποια θεματακια εχω βρεθει σε αδιεξοδο): Πώς μπορω να επιλεξω ηχους ξυπνητηριου και μηνυματων απο μελωδιες που εχω περασει εγω στη συσκευη; Επισης, δεν μπορω να συνδεθω στο PC μεσω Bluetooth. Πού κανω λάθος;

Η συσκευή μου>MyDocuments ρίξε ότι θες εκεί μέσα ή φτιάξε φάκελο με το ίδιο όνομα στην αοποθήκη και βάλε ότι ήχο θες και θα στα εμφανίσει στις σχετικές λίστες επιλογής ήχου μηνύματος κτλ

drspiros
15-03-2010, 22:07
Nα ρωτησω κατι αλλο (μια-μια μου ερχονται οι ερωτησεις): Πως μπρω να "αποκλεισω" απο τον τηλεφωνικο καταλογο τις επαφες της καρτας SIM; Επισης, σχετικα με προηγουμενο ερωτημα μου, παροτι καταφερα να προσωποποιησω τον ηχο ξυπνητηριου (αληθεια η επιλογη "συστημα" σε τι αναφερεται;) δεν καταφερα να βαλω δικης μου επιλογης ηχο SMS. ευχαριστω

lakisss
19-03-2010, 21:14
παιδια ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μπορεσω να συνδεθω με το omnia μου στο internet με wind f2g με αυτη την τρελη προσφορα που εβγαλε για απεριοριστο mobile internet???

Thanksssssss

kyriakopoulos
23-03-2010, 04:46
kalispera guys. neos ki egw sto omnia. psaxnw programma san to mp3 trimmer tou diamond. vrika to sigekrimeno alla den paizei. uparxri kati? gia na vazw ixo sta sms to thelw. estw kati na me eksupiretisei?

Κουκλάκις
23-03-2010, 06:36
Καλημερα φιλε μου:)
Πρεπει να γραφεις Ελληνικα γιατι ειναι κανονας του φορουμ και για να μην μας βγαινουν τα ματια:)
Αν καταλαβα καλα θελεις ενα προγραμα να κοβεις τα mp3 σου προτεινω το
RingtoneEditor ειναι πολυ ευκολο στην χρηση του και φυσικα δουλευει αψογα:)

http://vitotechnology.com/ringtoneeditor.html

papajohn87
08-04-2010, 01:26
Καλησπέρα παιδιά έγεινα και εγώ εχτές κάτοχος ενός μεταχειρισμένου omnia i900.
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής ποια είναι τα απαρέτητα προγράμματα εργαλεία που πρέπει να σετάρω και 2ον τι πρέπει να ριθμίσω για να μπω στο internet με WiFi.Δε θέλω με gprs και χρεώσεις.Αυτό απενεργοποιήτε? Δοκίμασα κάποιες ριθμίσεις αλλά όταν ανοιγω το opera πάει να κάνει σύνδεση με gprs και μου βγάζει σφάλμα.
Επίσης θέλω να τονίσω ότι είναι η πρώτη μου φορά που ασχολούμε με windows mobile κινητό.

thomasskoy
08-04-2010, 06:49
Καλως ηρθες στην περεα μας φιλε.Δεν υπαρχουν απαρετητα μιας και αυτο εξαρτατε απο εσενα τι ακριβως χρειαζεσε στο κινητο σου.υπαρχουν παρα πολλες εφασμογες που θα σε καλυψουν σιγουρα.Τωρα για να μην μπαινεις ιντερνετ θα βαλεις το NODATA και δεν θα σε αφινει να μπαινεις και να χρεωνεσε,μονο με wifi θα μπορεις να μπενεις ελευθερα.
Εφαρμοφες θα βρεις εδω (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=5937).

MARINOSMK
12-04-2010, 08:26
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΓΩ ΤΗ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ WIFI STO OMNIA PRO
EYXARISTO

ponstan
17-04-2010, 19:40
Παιδιά καλησπέρα..Μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιείται το κλειδωμα του πληκτρολογίου κατά την διάρκεια της κλήσης?

btw
18-04-2010, 00:52
Παιδιά καλησπέρα..Μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιείται το κλειδωμα του πληκτρολογίου κατά την διάρκεια της κλήσης?

Aν εννοεις οταν εχεις πατησει το hard κουμπι και εχει κλειδωσει η οθονη και σε καλουν, δεν νομιζω οτι ξεκλειδωνει.
Απλα απαντας. Τι αλλο θα ηθελες να κανεις;

VladimirV
18-04-2010, 04:05
Αν η συσκευή δεν είναι κλειδωμένη πρέπει να πατήσεις το μαύρο φυσικό πλήκτρο (αυτό που μπορείς να χρησιμοποιήσεις σαν οπτικό mouse). Αν είναι κλειδωμένη πρέπει να πατήσεις το ίδιο πλήκτρο και μετά στην οθόνη σου βγάζει ένα touch κουμπί που επίσης πρέπει να πατήσεις για να ανοίξει το display.

ponstan
18-04-2010, 09:31
Aν εννοεις οταν εχεις πατησει το hard κουμπι και εχει κλειδωσει η οθονη και σε καλουν, δεν νομιζω οτι ξεκλειδωνει.
Απλα απαντας. Τι αλλο θα ηθελες να κανεις;π.χ καλεις την wind για ανανέωση χρόνου ομιλίας..Μέχρι να πληκτρολογήσεις τον κωδικό κλειδώνει το πληκτρολόγιο...

ponstan
18-04-2010, 09:33
Αν η συσκευή δεν είναι κλειδωμένη πρέπει να πατήσεις το μαύρο φυσικό πλήκτρο (αυτό που μπορείς να χρησιμοποιήσεις σαν οπτικό mouse). Αν είναι κλειδωμένη πρέπει να πατήσεις το ίδιο πλήκτρο και μετά στην οθόνη σου βγάζει ένα touch κουμπί που επίσης πρέπει να πατήσεις για να ανοίξει το display.Φίλε VladimirV σ'ευχαριστώ.Δεν γίνεται αυτό με κάποιο τρόπο να απενεργοποιειθεί τελείως?

MARINOSMK
19-04-2010, 08:35
KALHMERA EXO OMNIA PRO KAI DEN BORO NA ANOIXO TO SKYPE CAXNEI SYNEXOS MEXRI POY LEEI OTI PREPEI NA ELEGXO TH SYNDESY MOY OLA OMOS INE OK EXO FOUL SHMA EKI POY IME
EYXARISTO

sso
19-04-2010, 08:59
KALHMERA EXO OMNIA PRO KAI DEN BORO NA ANOIXO TO SKYPE CAXNEI SYNEXOS MEXRI POY LEEI OTI PREPEI NA ELEGXO TH SYNDESY MOY OLA OMOS INE OK EXO FOUL SHMA EKI POY IME
EYXARISTO

Φίλε καλώς ήρθες στο BTW!!!

Διόρθωσε σε παρακαλώ το μήνυμά σου. Γράφουμε πάντα Ελληνικά!!!

Διάβασε ΕΔΩ (http://www.bytheway.gr/portal2/forum/announcement.php?f=117&a=31)

MARINOSMK
19-04-2010, 11:35
ΟΠΟΤΕ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΚΑΙΠ ΚΑΙ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΠΡΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

sso
19-04-2010, 11:43
ΟΠΟΤΕ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΚΑΙΠ ΚΑΙ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΠΡΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σε άλλες Ιστοσελίδες μπαίνεις και μόνο στο Skype δεν μπορείς να συνδεθείς;;;;

Υ.Γ. Και μην γράφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Είναι σαν να φωνάζεις!!!

MARINOSMK
19-04-2010, 12:26
[QUOTE=sso;91835]Σε άλλες Ιστοσελίδες μπαίνεις και μόνο στο Skype δεν μπορείς να συνδεθείς;;;;

ακριβως μπαινω ιντερνετ αλλα σκαιπ οχι
ευχαριστω και σορρυ για τα κεφαλαια!!!

VladimirV
19-04-2010, 23:14
Φίλε VladimirV σ'ευχαριστώ.Δεν γίνεται αυτό με κάποιο τρόπο να απενεργοποιειθεί τελείως?
Τίποτα φίλε μου. Δεν γνωρίζω αν γίνεται , αλλά και να γίνεται (αν θες τη γνώμη μου) μην το κάνεις, γιατί θα βάζεις ανοιχτή ακρόαση κλπ όταν ακουμπάς το τηλέφωνο στο αυτί σου...

MARINOSMK
21-04-2010, 08:47
καλημερα
δεν καταλαβα για το σκαιπ μιλασ να μην βαλω!!!

VladimirV
22-04-2010, 01:05
καλημερα
δεν καταλαβα για το σκαιπ μιλασ να μην βαλω!!!
Γειά σου φίλε Μαρίνε. Αν η ερώτηση σου απευθύνεται σ' εμένα μάλλον έγινε μπέρδεμα, μιας και η δική μου απάντηση αφορά τον φίλο ponstan. Για το θέμα του skype δεν γνωρίζω μιας και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ skype, αλλά αν το πρόβλημα οφείλεται στον net browser που χρησιμοποιείς θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τον skyfire. Κάποτε ο προ-εγκατεστημένος opera δεν μου έπαιζε youtube, δοκίμασα αυτόν και έπαιζε κανονικά. Ελπίζω να βοήθησα...

georgeg
20-05-2010, 21:48
καλησπερα παιδια!! εχω το omnia i900!! οταν παω να κανω updates ειτε απο wifi ειτε με hsdpa μου λεει πως απετυχε και να κοιταξω αν ειναι η ωρα σωστη και κατι τετοια!! η ωρα ειναι σωστη!! ξερετε τι να κανω?