ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΤΟΥ index.pois.gr για να κάνετε τα δικά σας kml!!!! - Page 3 - ByTheWay Forums

ByTheWay Forums

Left Nav Εγγραφή Συχνές Ερωτήσεις Συχνές Ερωτήσεις Ημερολόγιο Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα Right Nav

Left Container Right Container

Επιστροφή   ByTheWay Forums > Κινητή τηλεφωνία > GPS & Πλοήγηση στα κινητά > iGo Primo

Ειδοποιήσεις

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 22-12-2010, 06:38   #21
Billytheking
Ομάδα Διαχείρισης
Το avatar του χρήστη Billytheking

Προεπιλογή Απάντηση: ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΤΟΥ index.pois.gr για να κάνετε τα δικά σας kml!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tzikis Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια καλημερα πρωτα ενα μεγαλο ευχαριστω για την ωραια δουλεια που μας δωσατε κανω την ερωτηση πως μπορουμε να κανουμε μικροτερα τα icon απο 60χ60 σε 28χ36 υπαρχει καποιο προγραμμα μετατροπης.ευχαριστω.
Καλημέρα!!

Υπάρχουν εκατοντάδες!!!!

Ένα πανεύκολο είναι το PaintNet. Τα κάνεις απλά resize ..... εκεί που θέλεις.

iPhone 4: iOS 5.1.1
(
J
ailbroken!!!)
Sygic, Navigon
Ο χρήστης Billytheking δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Οι ακόλουθοι 4 χρήστες είπαν "ευχαριστώ" στον/ην Billytheking για αυτό το χρήσιμο ποστ:
RecoN (27-12-2010), jgeorg2003 (22-12-2010), manosandrea (22-12-2010), tzikis (22-12-2010)
Sponsored Links
Παλιά 22-12-2010, 08:55   #22
manosandrea
Ομάδα Διαχείρισης
Το avatar του χρήστη manosandrea

Προεπιλογή Απάντηση: ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΤΟΥ index.pois.gr για να κάνετε τα δικά σας kml!!!!

Παράθεση:
παιδια καλημερα πρωτα ενα μεγαλο ευχαριστω για την ωραια δουλεια που μας δωσατε κανω την ερωτηση πως μπορουμε να κανουμε μικροτερα τα icon απο 60χ60 σε 28χ36 υπαρχει καποιο προγραμμα μετατροπης.ευχαριστω.
Κι εγω τα εκανα resize σε 45χ45 με AcdSee Pro 3 !!

Aλλα επειδη , ηδη ειναι τετραγωνα (60χ60) , αν τα κανεις 28χ36 , θα παραμορφωθουν λιγο.

Υπαρχω, ζω και αναπνεω για τα δυο ακριβοτερα πραγματα της ζωης μου > την κορη μου και τη συζυγο μου !!!

GALAXY S3
4.1.2 (περιμενοντας τα 4.4)

GALAXY CORE
4.1.2

ΟΜΝΙΑ II
PDA : I8000N XX JG2
PHONE : I8000 XX JJ1
CSC : I8000 EUR JF5
Eboot : I8000N XX JG2
W.M. 6.5.3 PRO, ed.23103
Ο χρήστης manosandrea δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Οι ακόλουθοι 5 χρήστες είπαν "ευχαριστώ" στον/ην manosandrea για αυτό το χρήσιμο ποστ:
Billytheking (22-12-2010), jgeorg2003 (22-12-2010), thomasskoy (22-01-2011), tora33 (22-12-2010), tzikis (22-12-2010)
Παλιά 22-12-2010, 22:11   #23
tzikis
Member
Το avatar του χρήστη tzikis

Downloads: 21
Uploads: 0
Rep Power: 0 Rep: tzikis has a spectacular aura abouttzikis has a spectacular aura abouttzikis has a spectacular aura about

παιδια καλησπερα ευχαριστω για τις πληροφοριες που μου δωσατε κατεβασα το προγραμμα και τα εκανα 28χ36 στο μηχανημα που εχω ειναι ενταξει,θελω να ρωτησω αν ξερετε ποιο προγραμμα ειναι καταλληλο για επεξεργασια εικονιδιων δηλ να μπορω να σχεδιαζω εγω τα εικονιδια και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω σας ευχομαι καλες γιορτες και οτι επιθυμειτε με υγεια και χαρα σε σας και στις οικογενειες σας.
Ο χρήστης tzikis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Οι ακόλουθοι 3 χρήστες είπαν "ευχαριστώ" στον/ην tzikis για αυτό το χρήσιμο ποστ:
Billytheking (23-12-2010), manosandrea (23-12-2010), thomasskoy (22-01-2011)
Παλιά 23-12-2010, 19:33   #24
manosandrea
Ομάδα Διαχείρισης

Lightbulb Απάντηση: ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΤΟΥ index.pois.gr για να κάνετε τα δικά σας kml!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosandrea Εμφάνιση μηνυμάτων

Μηπως υπαρχει τροπος ,στα ''σημαδια τοπων'' τα εικονιδια των γενικων κατηγοριων των kml (πχ ''αυτοκινητα'' ή βενζιναδικα'' ή γαστρονομια'') , να ειναι αυτα , που ειναι στο πακετο και οχι η ελληνικη σημαια ( ή η υδρογειος με τα πιο παλια data) ???
Απανταω στο πιο πανω ερωτημα μου >>

ΓΙΝΕΤΑΙ !!!

Απλα, στα σημαδια τοπων,στην κατηγορια (.kml) , που θελουμε, παταμε πανω στο edit και μετα πανω στο εικονιδιο , διπλα στο ονομα της κατηγοριας κι απο εκει δινουμε μετα οποιο εικονιδιο θελουμε !!!!

Υπαρχω, ζω και αναπνεω για τα δυο ακριβοτερα πραγματα της ζωης μου > την κορη μου και τη συζυγο μου !!!

GALAXY S3

GALAXY CORE
4.1.2

ΟΜΝΙΑ II
W.M. 6.5.3 PRO, ed.23103

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosandrea : 23-12-2010 στις 21:17.
Οι ακόλουθοι 2 χρήστες είπαν "ευχαριστώ" στον/ην manosandrea για αυτό το χρήσιμο ποστ:
thomasskoy (22-01-2011), tora33 (22-01-2011)
Παλιά 23-12-2010, 21:53   #25
tzikis
Member

Rep Power: 0 Rep: tzikis has a spectacular aura abouttzikis has a spectacular aura abouttzikis has a spectacular aura about

Καλησπερα φιλε manosandrea μαλλον δεν σου εδωσα εγω να καταλαβεις τι θελω ακριβως θελω ενα προγραμμα επεξεργασιας εικονιδιων δηλ να μπορουμε να σχεδιασουμε εμεις αλλα σχεδια των εικονιδιων και μετα να τα βαλουμε στον πλοηγο μας πχ το εικονιδιο της εκκλησιας να το αλλαξουμε με αλλο σχεδιο πιστευω να εγινα κατανοητος.ευχαριστω.
Ο ακόλουθος χρήστης ευχαρίστησε τον/ην χρήστη tzikis Για αυτό εδώ το μήνυμα:
panipsilos (24-12-2010)
Παλιά 24-12-2010, 13:03   #26
manosandrea
Ομάδα Διαχείρισης

Lightbulb Απάντηση: ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΤΟΥ index.pois.gr για να κάνετε τα δικά σας kml!!!!

Παράθεση:
Καλησπερα φιλε manosandrea μαλλον δεν σου εδωσα εγω να καταλαβεις τι θελω ακριβως θελω ενα προγραμμα επεξεργασιας εικονιδιων δηλ να μπορουμε να σχεδιασουμε εμεις αλλα σχεδια των εικονιδιων και μετα να τα βαλουμε στον πλοηγο μας πχ το εικονιδιο της εκκλησιας να το αλλαξουμε με αλλο σχεδιο πιστευω να εγινα κατανοητος.ευχαριστω.
Καταλαβα τι εννοεις , αλλα δυστυχως δεν ξερω με ποιο προγραμμα φτιαχνεις αυτα τα poi_mapclose.bmp, κλπ... (δεν ξερω... πχ μηπως το photoshop ?? , ιδεα δεν εχω ).

Για τα εικονιδια των .kml ,δοκιμασες με το προγραμμα , με το οποιο τα εκανες resize , μηπως μπορει να φτιαξει νεο τελειως εικονιδιο , σε οποια διασταση θελεις εσυ και να το αποθηκευσει ως .bmp ???

Tο μονο ,που καταφερα να βρω ειναι ,πως μπορουμε ν'αλλαξουμε τα ηδη υπαρχοντα εικονιδια.

Edit :
Τελικα δοκιμασα με το προγραμμα ,που χρησιμοποιω (acd see pro 3) και πραγματι μπορεις να φτιαξεις μ'αυτο εικονιδια !!! ΑΛΛΑ >>
ειναι μονο για τα .kml !! (δηλαδη ν'αντικαταστησεις ενα εικονιδιο , με την ακριβη του ονομασια, μεσα στο φακελο content/user data/user icons )
Οποτε ετσι, το οποιο poi , απο τα .kml , διαβαζει αυτοματα το εικονιδιο αυτο !!

Πχ , αν χρησιμοποιησεις user.upoi , ΔΕΝ το διαβαζει.

ΑΛΛΑ ,αν θες ν'αλλαξεις το εικονιδιο με τον τροπο , που ειπα πιο πανω, δηλαδη απο τα σημαδια τοπων , πατωντας επανω στο εικονιδιο , ΔΕ γινεται, ,γιατι εκει διαβαζει μονο απο τα poi_mapclose.bmp, κλπ .

Τα οποια δεν ξερω ,οπως ειπα, πως φτιαχνονται !

GALAXY S3

GALAXY CORE
4.1.2

ΟΜΝΙΑ II
W.M. 6.5.3 PRO, ed.23103

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosandrea : 24-12-2010 στις 13:25.
Οι ακόλουθοι 3 χρήστες είπαν "ευχαριστώ" στον/ην manosandrea για αυτό το χρήσιμο ποστ:
Billytheking (25-12-2010), thomasskoy (22-01-2011), tora33 (22-01-2011)
Παλιά 24-12-2010, 21:02   #27
jgeorg2003
Ομάδα Διαχείρισης
Threadstarter Ξεκίνησε το Θέμα
Το avatar του χρήστη jgeorg2003

Downloads: 52
Uploads: 18
Thanked 20.047 Times in 3.703 Posts
Rep Power: 4022 Rep: jgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond reputejgeorg2003 has a reputation beyond repute

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosandrea Εμφάνιση μηνυμάτων

ΑΛΛΑ ,αν θες ν'αλλαξεις το εικονιδιο με τον τροπο , που ειπα πιο πανω, δηλαδη απο τα σημαδια τοπων , πατωντας επανω στο εικονιδιο , ΔΕ γινεται, ,γιατι εκει διαβαζει μονο απο τα poi_mapclose.bmp, κλπ .

Τα οποια δεν ξερω ,οπως ειπα, πως φτιαχνονται !

Σε ολα τα εικονίδια είτε pois, ειτε kml, ειτε user.upoi, αν πάς ρυθμίσεις χάρτη - edit και πατήσεις πάνω στο εικονίδιο, μπορείς να αλλάξεις όποιο εικονίδιο θέλεις..

Διαβάζει φυσικά όλα τα εικονιδια, είτε από το branding, είτε από τον φάκελλο ui_iGO9.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jgeorg2003 : 24-12-2010 στις 21:15.
Ο χρήστης jgeorg2003 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Οι ακόλουθοι 4 χρήστες είπαν "ευχαριστώ" στον/ην jgeorg2003 για αυτό το χρήσιμο ποστ:
Billytheking (25-12-2010), manosandrea (25-12-2010), thomasskoy (22-01-2011), tora33 (24-12-2010)
Παλιά 25-12-2010, 12:11   #28
manosandrea
Ομάδα Διαχείρισης

Thumbs up Απάντηση: ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΤΟΥ index.pois.gr για να κάνετε τα δικά σας kml!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jgeorg2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ολα τα εικονίδια είτε pois, ειτε kml, ειτε user.upoi, αν πάς ρυθμίσεις χάρτη - edit και πατήσεις πάνω στο εικονίδιο, μπορείς να αλλάξεις όποιο εικονίδιο θέλεις..

Διαβάζει φυσικά όλα τα εικονιδια, είτε από το branding, είτε από τον φάκελλο ui_iGO9.
Καλημερα και Χρονια Πολλα !!!

Αυτο ακριβως λεω κι εγω Ιωσηφ !!

Απλα αν καποιος θελει να βαλει δικα του εικονιδια , πρεπει ν'αλλαξει τ'αντιστοιχα αρχεια του branding ή του ui_igo9 (πχ το poi_mapclose.bmp ) κι αυτο ειναι , που δε μπορουμε να κανουμε !!

Αλλα ,για τα .kml μπορει να φτιαξει δικο του εικονιδιο, να το ονομασει οπως ακριβως ειναι μεσα στο content/user data/usericon (oπου βαλαμε αυτα τα πανεμορφα ,που μας εδωσες ) , να το αντικαταστησει και το .kml να το διαβασει αυτοματα ,χωρις edit !

Αυτο ομως δε γινεται για τα εικονιδια του user.upoi , που διαβαζουν μονο μεσα απο το branding ή το ui_igo9.

GALAXY S3

GALAXY CORE
4.1.2

ΟΜΝΙΑ II
W.M. 6.5.3 PRO, ed.23103
Οι ακόλουθοι 4 χρήστες είπαν "ευχαριστώ" στον/ην manosandrea για αυτό το χρήσιμο ποστ:
Billytheking (25-12-2010), jgeorg2003 (25-12-2010), thomasskoy (22-01-2011), tora33 (25-12-2010)
Παλιά 22-01-2011, 13:44   #29
tzikis
Member

Παιδια Καλημερα δεν ξερω αν ειναι σωστη η απορια που εχω? στο δικο μου μηχανημα δεν εχω οπτικη & ηχητικη ειδοποιηση σε μερικα prοximity alerts ειναι προβλημα του χαρτη η ετσι πρεπει να δουλευει δηλ δεν μου δειχνει επικινδυνη διασταυρωση,φαναρια,επικινδυνη στροφη κ.τ.λ εχω δοκιμασει και τους τελευταιους χαρτες teleatlas & navteq η χρειαζεται κατι αλλο παντως εχω καταβασει απο το gps pocket pc τις τελευταιες ενημερωσεις για τις καμερες ειναι εκει μεσα τα alerts που γραφω πιο πανω η καπου αλλου.ευχαριστω.
Παλιά 13-12-2012, 13:00   #30
demitris
Junior Member
Το avatar του χρήστη demitris

Downloads: 4
Rep Power: 0 Rep: demitris has a spectacular aura aboutdemitris has a spectacular aura aboutdemitris has a spectacular aura about

εφόσον έκανα την μετατροπή τα βάζω και εδώ για όποιον ακόμη τα χρειάζεται...είναι τα εικονίδια του πρώτου πόστ σε ανάλυση 30x30 ....
Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: rar index_pois_BMP_by_jgeorg2003 (30x30).rar (1,23 MB, 70 εμφανίσεις)
Ο χρήστης demitris δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Ο ακόλουθος χρήστης ευχαρίστησε τον/ην χρήστη demitris Για αυτό εδώ το μήνυμα:
pmanolis (14-12-2012)
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
indexpoisgr, ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ, ΟΛΑ, ΤΟΥ, για
Διαβάστε επίσης
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
POIS ΣΤΟ I-GO Billytheking iGo 8.3.x 41 28-04-2011 07:49
spb weather εικονιδια. silvester81 Omnia II GT-i8000 Software & Games 0 13-01-2010 14:02
εικονιδια!! oreman Omnia Bugs & HELP DESK 2 30-07-2009 10:35

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας