Ποια τηλεοραση Full HD να παρω ? - ByTheWay Forums

ByTheWay Forums

Left Nav Εγγραφή Συχνές Ερωτήσεις Συχνές Ερωτήσεις Ημερολόγιο Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα Right Nav

Left Container Right Container

Επιστροφή   ByTheWay Forums > Ήχος & εικόνα > HD-DVD & BLU-RAY & HD-VMD

HD-DVD & BLU-RAY & HD-VMD Ότι έχει να κάνει με το αγαπημένο φορμά 720p/1080p !

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Αξιολογήστε το θέμα Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 22-10-2009, 06:43   #1
Jean-Paul
Member
Το avatar του χρήστη Jean-Paul

Downloads: 0
Uploads: 0
Rep Power: 0 Rep: Jean-Paul is a jewel in the roughJean-Paul is a jewel in the roughJean-Paul is a jewel in the rough

Προεπιλογή Ποια τηλεοραση Full HD να παρω ?

παιδια καλημερα...

πηγα μια βολτα στα μαγαζια χθες και ειδα στο karefoyr μια τηλεοραση 52 ιντσων οπου εβγαινε με 70 ευρω το μηνα ατοκα και μου μπηκαν ιδεες. ομως ειμαι τελειως ασχετος με το θεμα αλλα ζηλευω ολους που εχουν flat οθονες κτλ και αρχιζει να μου λειπει και εμενα.

τι πρεπει να κοιταξω για να μην την πατησω'? ποια τηλεοραση να παρω ? υπαρχουν τοσα ειδη και ειμαι τοοοοοοοσο μπερδεμενος. full HD , HD ready, Led tv, 100hz, 200hz, plasma, lcd ? ολα αυτα μου ειναι οροι αγνωστοι. μπορει καποιος να βοηθησει ?

σιγουρα θελω κατι μεγαλο. απο 52 ιντσες και πανω . ιδανικα θα ηταν 55". θελω να την συνδεω με το pc moy για να παιζω blu ray dvd, εξοδο οπτκου ηχου για να την συνδεσω με τον ενισχυτη μου, να παιζω λιγο playstation, κτλ κτλ.

και αν εχετε και καποιο μαγαζι να προτεινετε που να την παρω κ νμπορει να κανει καμια εκπτωση και να εχει και 24 ατοκες, γιατι αλλιως ουτε τα καλωδια δε θα παρω...

σας ευχαριστω εκ των προτερων

Super Seven Club by Lotus
J.P
Ο χρήστης Jean-Paul δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Παλιά 22-10-2009, 11:41   #2
nectons
Ομάδα Διαχείρισης
Το avatar του χρήστη nectons
Προεπιλογή Απάντηση: Ποια τηλεοραση Full HD να παρω ?

Καλημέρα.

Θα πρέπει σαν πρώτη φάση να μας πεις μάρκα και μοντέλο.

Οκ. Με βάση τα σημερινά δεδομένα πρέπει:

Να έχει πάνελ οποσδήποτε FullHD και οποσδήποτε αυτό το πάνελ να είναι νέας γενιάς.
Αν έχει δέκτη για το αναμενόμενο φορμά ψηφιακής τηλεόρασης να είναι οποσδήποτε συμβατό με MPEG4 και όχι με MPG2!

Προεραιτικά αν κρατά η τσέπη μας να είναι οποσδήποτε τεχνολογίας LED λόγο πολύ μικρής κατανάλωσης και πολύ ανεβασμένης ποιότητας εικόνας με αντίθεση που σε απλές LCD θα πρέπει να δώσεις υπέρογκα ποσά για να αγγίξεις.

Και φυσικά θα πρέπει να μας πεις και το συνολικό κόστος με τις άτοκες δόσεις γιατί πολύ απλά το κάθε κατάστημα μπορεί να πουλάει μια τηλεόραση 1000 (παράδειγμα) ευρώ και να δίνει άτοκες δόσεις 24 και το διπλανό κατάστημα να πουλάει την ίδια τηλεόραση 800 ευρώ και με έντοκες δόσεις (μια η άλλη).

Δες τα αυτά και πες μου.

Αυτή τη στιγμή στην Ελληνική αγορά οι κορυφές κόστους προς απόδοση τηλεοράσεις που παίζουν είναι 3. Δεν στις λέω περιμένω να μου πεις μοντέλο και μάρκα

Έχετε iPhone η συσκευή Android? Δοκιμάστε το Forum Runner και το Τapatalk ! Με push notifications δεν θα χάνετε ποτέ κανένα θέμα που παρακολουθήτε!

Αν σας αρέσει το οποιοδήποτε θέμα στο bytheway πατάτε στο εικονίδιο στην αρχή του κάθε θέματος. Έτσι μοιράζεστε το θέμα απλά και γρήγορα με τις επαφές σας στο facebook η το twitter γρήγορα, εύκολα και το σημαντικότερο βοηθάτε την κοινότητά μας!

Ο χρήστης nectons δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Ο ακόλουθος χρήστης ευχαρίστησε τον/ην χρήστη nectons Για αυτό εδώ το μήνυμα:
tora33 (22-10-2009)
Παλιά 22-10-2009, 20:09   #3
Jean-Paul
Member
Threadstarter Ξεκίνησε το Θέμα

Rep Power: 0 Rep: Jean-Paul is a jewel in the roughJean-Paul is a jewel in the roughJean-Paul is a jewel in the rough

παντα ειχα σε εκτιμηση την samsung. value for money πιστευω...

τωρα δεν ξερω κιολας. εχω καιρο να ασχοληθω. δεν εχω κολημα με την μαρκα παντως αρκει να ειναι κατι αξιοπιστο και να εχει καλα χαρακτηριστικα.

τον μηνα δεν θα ηθελα να δινω πανω απο 100-120 ευρω τοπ !! υπαρχει λυση για το προβλημα μου γιατρε ?αναμενω...

J.P
Παλιά 23-10-2009, 20:11   #4
Jean-Paul
Member
Threadstarter Ξεκίνησε το Θέμα

λοιπον ? με ξεχασες...

J.P
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Tags
Ποια, παρω, τηλεοραση
Διαβάστε επίσης
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ? gesamgr Omnia II GT-i8000 vs All! 44 19-11-2009 18:22
ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ LG AMOLED thomasskoy Ειδήσεις και νέα από Ελλάδα και Κόσμο 0 30-09-2009 18:39
Τηλεοραση μεσω internet makouin Media Software 11 01-09-2009 10:30
[Official Omnia Rom] Ποια version έχω και ποια είναι η τελευταια επίσημη? gkonstanto Omnia Roms & Cooked Roms 3 11-06-2009 22:56
ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ; ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ; nectons Τροφοδοσίες με τα τελευταία νέα 0 27-05-2008 00:06

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης Αξιολογήστε αυτό το θέμα
Αξιολογήστε αυτό το θέμα:

Δικαιώματα - Επιλογές
BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας